BSOD - što, zašto i kako izdvojena tema

poruka: 3.547
|
čitano: 975.851
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

Da li moze pomoc ?Pokusavam instalirati win medjutim pri kraju instalacije pojavi mi s eplavi ekran sa porukom da ako je vo prvi put bla bla....

i na kraju toga pise tehnical information stop 0x00000f4 i jos nesto u zagradi pokusao sam par puta  i uvek se na tome zavrsi.Hvala unapred

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
BSOD - što, zašto i kako

Imam 4 gb RAM-a(2x2). Dodao sam još jednu pločicu od 4 gb i svaki puta kada prvi puta upalim komp, prvo mi se dugo učitava do Windowsa, te mi ne ponudi uopće prostor za upisati lozinku na win10, već tu zastane.  Nekoliko sekundi nakon toga se desi BlueScreen s opisom: Driver power state failure. Nakon toga restarta, komp radi normalno sve do idućeg paljenja sutradan. U postavkama piše da ima 8 gb.  

 

Izvadim te nove Ram-e, tri dana pali svaki puta normalno, win se digne u nekoliko sec(imam ssd). Tek jučer i evo jutros opet ista stvar sporog paljenja, iste greške i sa mojih starih 4 gb rama. 

 

 

Pomislio sam da je do Rama, nisu ni isti, a i različite su veličine. Radio sam ažuriranja svih drivera i ništa. Da li bi reinstal windowsa riješio problem? 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
BSOD - što, zašto i kako

Problem se pojavio nakon nadogradnje RAM-a, očito su nekompatibilni.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
s0_k0 kaže...

Da li moze pomoc ?Pokusavam instalirati win medjutim pri kraju instalacije pojavi mi s eplavi ekran sa porukom da ako je vo prvi put bla bla....

i na kraju toga pise tehnical information stop 0x00000f4 i jos nesto u zagradi pokusao sam par puta  i uvek se na tome zavrsi.Hvala unapred

 -nešto je neispravno :) .. najjednostavnije kao prvi pokušaj, napravi novi 'pravi' install .. sve je na MSovim stranicama, najnoviji mctools (kad ga skineš provjeri verziju, 1709-16299 .exe-a).. i dalje se svodi na nextanje do kreiranja usb/dvd ili ISO-a.. nakon tog, ovisno o mogućnostima/željama/potrebama podesiš BIOS (uefi-legacy..) i bootaš medij. (ne kroz bios boot order, nego quick boot meni/expressboot/CMS.. kako se već naziva, neka F-8-9-10-11-12.. tipka.. tad ti se ponudi izbor moda boota ovisno o BIOSu, uefi-legacy.. i dalje ako je ispravno nemaš problema)

-ako je i dalje isto, tad imaš 'kvar', mbo-kontroler-kabel-ram.. najjednostavnije je provjeriti RAM memtest86 (nalazi se na većini boot-live medija npr miniPE/hirens ili linux distri..).

 

DeeKay kaže...

Imam 4 gb RAM-a(2x2). Dodao sam još jednu pločicu od 4 gb i svaki puta kada prvi puta upalim komp, prvo mi se dugo učitava do Windowsa, te mi ne ponudi uopće prostor za upisati lozinku na win10, već tu zastane.  Nekoliko sekundi nakon toga se desi BlueScreen s opisom: Driver power state failure. Nakon toga restarta, komp radi normalno sve do idućeg paljenja sutradan. U postavkama piše da ima 8 gb.  

 

Izvadim te nove Ram-e, tri dana pali svaki puta normalno, win se digne u nekoliko sec(imam ssd). Tek jučer i evo jutros opet ista stvar sporog paljenja, iste greške i sa mojih starih 4 gb rama. 

 

 

Pomislio sam da je do Rama, nisu ni isti, a i različite su veličine. Radio sam ažuriranja svih drivera i ništa. Da li bi reinstal windowsa riješio problem? 

 

nije navedeno koji tip .. pošto je stari bio 2x2 .. to je još iz doba DDR2 --- a iz tog doba vrlo malo MBO-chipsetova/BIOSa podržava 4GB modul.. i taad su mogući problemi.

-ako je DDR3 (i noviji..) tad bi 4GB modul morao biti normalan-podržan, osim ako je npr max do 8GB .. možda update BIOSa, .. možda samo zamjena za drugi brand-modul (zapravo gustoća chipova, broj chipova na modulu koji daju ukupni kapacitet + single-double sided..). To se naziva gustoća modula i mogući su problemi npr da prepozna samo 50% ili da je nestabilan rad.. a fix je ponekad da mora ostati jedna banka slobodna-razmak.. itd. .. npr moguće da problema nema ako dodaš još 2x2.. a može biti i samo oksidiran kontakt-prašina/loš spoj.. ili škart modul.

 

naravno.. RAM je samo 'sumnjivac'.. ali problem može biti bilo što, sve stari-kvari se.. + postakve + malware + update i problemi koje sve to zajedno može napraviti (zbrljaviti sys-reg..) pa je možda clean install odgovor, možda novo napajanje.. što god bilo, moraš imati 100% ispravno, sve, kao i sve odgovarajuće drivere.

zbog nadogradnji, ako se ide na clean, logičnije je skinuti najnoviji win-install (ne neki stari.. jer opet dođeš do updatea/gubljenje vremena x2).. ili kao quicktest, neka linux distra, upališ i vidiš kako radi.. tad zaključiš jel kvar ili soft uzrok i što dalje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

dumps

Eto, došlo do faze kada više ni sam ne znam što napraviti...

Probao sam slijedeće, ne nužno tim redoslijedom: 

 

-zamijenio atikmdag.sys sa novim po ovim uputama 

-obrisao kompletno drivere u safe modeu, očistio sa CCleanerom i ponovno instalirao

-instalirao starije drivere

-u međuvremenu su izašli novi driveri, njih sam instalirao

-onemogućio "hardware acceleration" za zvukove gdje god sam mogao (u svim preglednicima)

-onemogućio zvukove u Battle.net aplikaciji (neko vrijeme mi je rušilo kad god sam htio odigrat Diablo ili HotS)

-izvadio grafičku i ponovno vratio 

 

Ima netko još neko riješenje, iskustvo što napraviti?

Jedino što nisam napravio je reset kompletnog sustava otkad sam zamijenio grafičku (HD6450 sa ovom prije par tjedana)? 

Hvala unaprijed na svim idejama  

Please state the nature of the tehnical emer... oh, it's you. Have you tried turning it off and on again?
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

Pozdrav.

 

Sinoć mi se dogodio ovakav problem: Imao sam otvoreno više tabova(nba stream,yt kanali), odjednom se zaledilo i restartirao laptop. Danas sve užasno štopa, ne mogu otvoriti dvije datoteke da se ne zaledi.. Nešto sam uspio prebaciti na usb ali jako teško. 

 

Može li se ikako ovo riješiti bez da se sruši windows? 

 

Konfiguracije na slici.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
xhopeon kaže...

dumps

Eto, došlo do faze kada više ni sam ne znam što napraviti...

Probao sam slijedeće, ne nužno tim redoslijedom: 

 

-zamijenio atikmdag.sys sa novim po ovim uputama 

-obrisao kompletno drivere u safe modeu, očistio sa CCleanerom i ponovno instalirao

-instalirao starije drivere

-u međuvremenu su izašli novi driveri, njih sam instalirao

-onemogućio "hardware acceleration" za zvukove gdje god sam mogao (u svim preglednicima)

-onemogućio zvukove u Battle.net aplikaciji (neko vrijeme mi je rušilo kad god sam htio odigrat Diablo ili HotS)

-izvadio grafičku i ponovno vratio 

 

Ima netko još neko riješenje, iskustvo što napraviti?

Jedino što nisam napravio je reset kompletnog sustava otkad sam zamijenio grafičku (HD6450 sa ovom prije par tjedana)? 

Hvala unaprijed na svim idejama  

 Nisam pratio slučaj otpočetka, ali ja bih testirao grafiku i probao s drugom da nju eliminiramo kao uzročnika, jer ovo smrdi na nju.

dino1511 kaže...

Pozdrav.

 

Sinoć mi se dogodio ovakav problem: Imao sam otvoreno više tabova(nba stream,yt kanali), odjednom se zaledilo i restartirao laptop. Danas sve užasno štopa, ne mogu otvoriti dvije datoteke da se ne zaledi.. Nešto sam uspio prebaciti na usb ali jako teško. 

 

Može li se ikako ovo riješiti bez da se sruši windows? 

 

Konfiguracije na slici.

 

Testiraj HDD.

15 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

-vjerojatni uzrok malware-virus, kojeg je vjerojatno AV blokirao ali s posljedicama (nešto je ipak prošlo ili sam zbog smrzavanja oštećen sys..).

-boot mdeij, sfc /scannnow.. chkdsk /r .. itd.

+ greške hx50.. su upbičajene kad MS posumlja u valjanosti licence, killswitch i tad zaboravi na repair-inatall medij kao fix, .. opet, moguće kao posljedica virusa i oštećenih sys fileova (reg./key..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

OVo se također pojavljuje. Plavu sliku sam kopirao iz prvog posta samo da se zna što se dogodilo, nisam siguran je li to pisalo..

 

Ovaj zadnji post upućen meni? 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
BSOD - što, zašto i kako

Što kaže SFC /scannow?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

Je li problem ako to sve odradim u Safe modu? Jer jako je sporo i zaledi se čim se otvori više stvari.

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
dino1511 kaže...

Je li problem ako to sve odradim u Safe modu? Jer jako je sporo i zaledi se čim se otvori više stvari.

 

 

 Nije.

7 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

Nikakva šteta nije pronađena.. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
BSOD - što, zašto i kako

Ja bih sad krenuo s testiranje HDD-a i RAM-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

Odradio sam ckhdsk i ovo su rezultati. Očito da je nešto sa HDD. Testirao sam HDD, 3 su oštećene čelije, uz C5 current pending sector warning.. 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.2.2018 17:26 (dino1511).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

-pokreni ga s boot/install medija (ne iz win, neke stvari se ne mogu tad fixati.. do restarta a tad je više mogućih problema, bolje šanse su s install medija), ili switch /x /F

 

edit: ... ili, ugasi i nabavi novi disk, jer (ako ima probleme s bad sektorima, pending..) tad svaki čas može biti gore.. to ovisi o važnosti podataka. Kad se potrebno iskopira (pa i kompletan clone diska na novi) možeš formatirati-spašavati.. koristiti ga možda za sporedne stvari, storage.. ali ako je oštećen, nije pouzdan.

-uzrok može biti malware (jer se problem pojavio u surfanju), temperatura (cpu-ram..) ne mora biti sam disk uzrok. Ako nakon formatiranja ne prijavljuje neke probleme, tad ga se može koristiti.. a možda ckrne u idućoj sekundi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.2.2018 17:35 (ihush).
13 godina
neaktivan
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
softwaremaniac kaže... 

 Nisam pratio slučaj otpočetka, ali ja bih testirao grafiku i probao s drugom da nju eliminiramo kao uzročnika, jer ovo smrdi na nju.

 

Jučer sam sredio... idiot sam čačkao u BIOS-u kad sam ju stavio, stavio na primarnu grafičku preko PCI-express slota.

Tipični PEBKAC  

Kad sam vratio na PCI, BSOD ni primirisat. 

Please state the nature of the tehnical emer... oh, it's you. Have you tried turning it off and on again?
7 godina
neaktivan
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
ihush kaže...

-pokreni ga s boot/install medija (ne iz win, neke stvari se ne mogu tad fixati.. do restarta a tad je više mogućih problema, bolje šanse su s install medija), ili switch /x /F

 

edit: ... ili, ugasi i nabavi novi disk, jer (ako ima probleme s bad sektorima, pending..) tad svaki čas može biti gore.. to ovisi o važnosti podataka. Kad se potrebno iskopira (pa i kompletan clone diska na novi) možeš formatirati-spašavati.. koristiti ga možda za sporedne stvari, storage.. ali ako je oštećen, nije pouzdan.

-uzrok može biti malware (jer se problem pojavio u surfanju), temperatura (cpu-ram..) ne mora biti sam disk uzrok. Ako nakon formatiranja ne prijavljuje neke probleme, tad ga se može koristiti.. a možda ckrne u idućoj sekundi.

 Hvala na savjetu. Nisam nekakav stručnjak za ovakve stvari pa ako nema velike šanse za nastavak rada, bolje da odnesem na servis?

15 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

to znaš tek nakon diagnostike... a o važnosti podataka ovisi što i kojim redosljedom napraviti.

kad se pojavi greška na disku taj disk je nepouzdan i može crknuti do kraja ili gubiti podatke. Prvi korak je backup ako ga već nemaš... Nakon tog testovi-popravci ili novi..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

Po ovim svim pokazateljima nije prikazan veliki kvar, ali i dalje se ledi i štopa da ne može normalno koristiti.. 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
.dmp(skorasnji)

https://www.mediafire.com/file/6s362jcle3rwwsv/022618-27518-01.dmp

.dmp (pre 3 meseca)
https://www.mediafire.com/file/u20y47rnbbjfcx8/123117-18860-01.dmp

AMD E2-3800
RADEON HD 8280
RAM 4GB

Nisu iste greske koliko sam gledai, a mozda i jesu, nmp. Neko? :)
Onaj prvi mi se dogodio tokom igranja ETS1, a ovaj drugi sam imao upaljen XAMPP a Apache i MySQLom, te sam skriptao u pawno. (Editoru za PAWN skriptni jezik)
U cemu je problem?
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

Pozdrav ljudi, nadam se da ce netko od vas moci pomoci s BSOD problemom koji mi se javlja na poslovnom laptopu. Nema pravila kada se javlja, najcesce sam primjetio kada otvorim poklopac ili kada ga idem restartat. Isto tako sam primjetio da u zadnje vrijeme cpu radi na 80%+ opterečenja što naravno nikako nije normalno.

 

Tu je slika od bluescreenviewa:

https://imgur.com/a/GKMQb

 

Do rama nije jer sam odradio memtest i sve je proslo ok. Gledali su informaticari koji nam rade održavanja ali bez ikakvog uspjeha, tvrde da imaju jos nekoliko kompova u firmi s istim problemom.

 

Islplati li se nosit laptop na servis makar ne znam što bi i oni mogli vise napraviti, da li reinstalirati windowse, ne znam koje drugo rješenje bi moglo pomoći.

 

EDIT: radi se o lenovo ideapad 720s, ako će nekome to pomoci

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.3.2018 9:35 (D4rkStar).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
Čitam po netu da se dosta spominje ažuriranje drivera. Jeste li to probali?
Optimizam je nedostatak iskustva.
13 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

Sve je updateano i dalje se dešava.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
BSOD - što, zašto i kako

Pozdrav...neki dan mi se pojavio bsod error tik nakon povratka iz sleep moda te je pisalo KMODE_EXEPTION_NOT_HANDLED  i na dnu NTFS.sys? Koristim windows10 64-bit. 

 

Evo Minidump link: https://drive.google.com/open?id=1yYGggG4Xg6nlZywN48B-dolu1VvsT4M0

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.3.2018 10:36 (zdrav01).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako

Meni se to dešavalo na starom hdd.Moguće da je neki driver u banani ili jednostavno primiče se kraj radnog vijeka hardvera u ovom slučaju hdd.Ja sam riješio to tako šta sam zamjenio sistemski hdd i nanovo instalira windows.Više nemam takvih problema.

Možeš pokušati sa nekim system repair toolom pa vidit oće pomoći :) 

6 godina
offline
BSOD - što, zašto i kako

pozdrav ekipa, 

 

pojavio se, kako, zasto? 

 

hvala :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
D4rkStar kaže...

Sve je updateano i dalje se dešava.

 

_itsmoriarty kaže...

pozdrav ekipa, 

 

pojavio se, kako, zasto? 

 

hvala :)

Obojici isti odgovor: Dajte minidumpove za analizu :)

6 godina
offline
Re: BSOD - što, zašto i kako
softwaremaniac kaže...
D4rkStar kaže...

Sve je updateano i dalje se dešava.

 

_itsmoriarty kaže...

pozdrav ekipa, 

 

pojavio se, kako, zasto? 

 

hvala :)

Obojici isti odgovor: Dajte minidumpove za analizu :)

 a sta je to ?

14 godina
offline
BSOD - što, zašto i kako

Kad se sustav crasha (BSOD), ostaje zapis o tome pomoću kojega ponekad možemo utvrditi uzročnika/e BSOD-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice