Core 2 quad se uzasno pregrijava

poruka: 8
|
čitano: 1.920
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Core 2 quad se uzasno pregrijava

Znaci prije nego sto sam kupio intel core 2 quad q9300 sam imao pentium e5700. Pentium je u windowsu imao oko 37 Stupnjeva. Kad sam kupio intel core 2 quad q9300 upalio cpuid HW-monitor na quadu je u windowsu je bilo 51stupanj ovisno na kojoj jezgri prva je imala 51 zadnja je imala oko 47. Kada upalim neku zahtjevnu igru temperatura nenormalno skoci i do 80 stupnjeva pa cak i 90. U pitanju je napajanje od 400w MS-ovo intelov box cooler sa cooler master termalnom pastom. Procesor sam bio overclockovo sa 2.50ghz na 2.62ghz sto  ne vidim da je pretjerano.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.6.2018 14:32 (BRKO1KROZ0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Core 2 quad se uzasno pregrijava
BRKO1KROZ0 kaže...

Znaci prije nego sto sam kupio intel core 2 quad q9300 sam imao pentium e5700. Pentium je u windowsu imao oko 37 Stupnjeva. Kad sam kupio intel core 2 quad q9300 upalio cpuid HW-monitor na quadu je u windowsu je bilo 51stupanj ovisno na kojoj jezgri prva je imala 51 zadnja je imala oko 47. Kada upalim neku zahtjevnu igru temperatura nenormalno skoci i do 80 stupnjeva pa cak i 90. U pitanju je napajanje od 400w MS-ovo intelov box cooler sa cooler master termalnom pastom. Procesor sam bio overclockovo sa 2.50ghz na 2.62ghz sto  ne vidim da je pretjerano.

pentium je 65w, a quad je 95w - razlika je skoro 50%

pitanje je jesi li stavio intelov hladnjak za quad ili si stavio ovaj od pentiuma, dolje ti je slika na kojoj se vidi razlika između različitih intelovih box hladnjaka - ovaj slabiji je za pentiuma novije generacije, drugi je za 4-core i5 - jasno se vidi zašto postoji razlika u potencijalu, bakrena jezgra i više listića  

 

u svakom slučaju to intelovo smeće od box hladnjaka treba zamijeniti

kupi si lc cc 95 za 80-90 kuna ili lc cc 120 za sto kuna više i bit ćeš s mirom 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Core 2 quad se uzasno pregrijava

Da li je riskantno da imam takvu temp na procesoru ili da pod hitno kupujem novi hladnjak?

11 godina
offline
Re: Core 2 quad se uzasno pregrijava
BRKO1KROZ0 kaže...

Da li je riskantno da imam takvu temp na procesoru ili da pod hitno kupujem novi hladnjak?

najviša dozvoljena temperatura za taj procesor iznosi 71,4 stupnja i procesor bi trebao spuštati klok čim to prijeđe

sad je pitanje da li spušta klok i temperaturu ili je drži na tih 80-90 stupnjeva i koliko od toga degradira

a obzirom da je sve to skupa prastaro i sam procesor grije i matičnu oko sebe, naravno da je riskantno jer visoka je tempratura smrt za elektroniku

 

vrati ga na tvorničke postavke, probaj možda i undervoltati 

no svakako ti preporučam da što prije uzmeš drugi hladnjak

 

EDIT:

sad sam se sjetio da sam taj lc cc 95 stavio kolegi na i5 4460, koji radi na 3,4ghz i ima tek mrvu manji tdp od tvog quada

ne čuje se uopće ventilator i procesor mu je skroz hladan pod opterećenjem, tako da mislim da ćeš i s tom jeftinijom varijantom od 90 kuna biti skroz miran

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.6.2018 15:50 (picajzla0707).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Core 2 quad se uzasno pregrijava

Opet imam uzasan problem. Igram fortnite i upalim CPUID Hardware Monitor. Pise mi tamo

 

SYSTIN 39 Stupnjeva

CPUTIN 52 Stupnjeva

AUXTIN 48 Stupnjeva

 

A onda mi dole pise Intel core 2 quad q9300

Temperatures

Core#0 67 stupnjeva

Core#1 66 stupnjeva

Core#2 64 stupnjeva

core#3 62 stupnjeva

 

Ok gledam gdje da vidim temp a znam da ovo cputin znaci temperatura procesora. Na kraju odem u bio nakon 3 sata igranja fortnajta restartam ga i pise mi u bios da imam 43stupnjeva neznam sta je ovo hladnjak mi vrti do 3668 rpm na core #0 mi pisee da bude oko 70-ak stupnjeva a na cputin mi pise da je 52stupnjeva. Koju temp da gledam? 

 

https://imgur.com/a/ic4uhr5 evo tu su temp.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.6.2018 12:28 (BRKO1KROZ0).
11 godina
offline
Re: Core 2 quad se uzasno pregrijava
BRKO1KROZ0 kaže...

Opet imam uzasan problem. Igram fortnite i upalim CPUID Hardware Monitor. Pise mi tamo 

 uf, neke slične pizdarije imam i ja na istom programu, samo što ja uopće nemam na matičnoj senzore za koje on očitava ovako previsoku temperaturu, pa se uopće ne uzrujavam jer sam siguran da su to lažna očitanja

kod tebe nisam siguran o čemu se radi, pričekaj da se javi netko malo više upućen u tu platformu

14 godina
offline
Re: Core 2 quad se uzasno pregrijava
BRKO1KROZ0 kaže...

Opet imam uzasan problem. Igram fortnite i upalim CPUID Hardware Monitor. Pise mi tamo....

 

Napravi update BIOSa tvoje matične ploče na zadnju verziju. Zatim, u BIOSu ručno postavi napon procesora na 1.0V i testiraj stabilnost i temperature. Za C2Q (koji sam i ja imao Q9650) potreban je ipak neki jači hladnjak a ne Intel stock. Ja sam imao Noctua NHU12P koji se sada kao rabljen može veoma povoljno naći. Inače, 60-70 pod punim opterećenjem za ovaj procesor i nije neki problem mada nije poželjno da ide puno preko ovoga.

12 godina
offline
Core 2 quad se uzasno pregrijava

Nabavi ep45 ili ep43 maticnu od gigabyte-a, te Asrock g31 su uzas.

Mislim da ono nadjes ih za 100-200kn bez problema na njusci,

gledao sada 180kn sa limicem ep43 u zg.

 

Edit: ep43 isto dobre. Zaboravio napomenuti.

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.6.2018 15:29 (Luka123).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice