CPU Fan na 100% cijelo vrijeme bez razloga

poruka: 13
|
čitano: 882
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
CPU Fan 100% cijelo vrijeme bez razloga

Poz prije svega.

Imam problem sa intel stock coolerom i već 3 sata se natežem i već sam polako izgubio živce.

Prijatelju sam složio novi pc i imam problem da fan na cooleru ne želi da se regulira ni pod razno, klasično pri paljenju zazuji na max i umjesto da se regulira na podešeno u biosu on ostane na max, u biosu stoji da je regulirana brzina i piše ispod 1000rpm, a on zuji na max, uključen je 4 pinskim na jedan jedini cpu konektor na ploči, probao sam i na chassis 4 pinski i dalje vrti na max.

Probao sam gasit i palit Intel speedstep i dalje vrti, isto tako thermal throttling, power state i ništa nije pomoglo.

Da bude smiješnije imam isti proc, ploču i napajanje i kod mene sve radi kako treba.

g4560 pentium

Asrock H110M-HDV

fortron hyper 500

Sve bios postavke su identične, sve isto spojeno, ali ovdje fan ne želi da sluša ploču.

Ima neko ideju šta je u pitanju ? 

Izludio sam više  bgmi, rekao sam čovjeku do podne riješit i od 6 jutros se lomim da skužim šta jebe buve. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
CPU Fan na 100% cijelo vrijeme bez razloga

Probao zamjeniti cooler, posudi svoj tek toliko da testiras ?

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.9.2017 9:33 (g3arv8).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
CPU Fan na 100% cijelo vrijeme bez razloga

Iskreno to mi nema nikako smisla, al aj probat ću i to.

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
CPU Fan na 100% cijelo vrijeme bez razloga

Nije pomoglo, ali sam barem skužio do čega je, jer sam sad i kod sebe ujebo stvar i kod mene zuji na max i ne reagira na postavke u biosu.

Probao sam i kod sebe izgasit speedstep i power state i zuji na max, vratio sam i jedno i drugo na prvobitno stanje al on i dalje zuji, očito bios postavke ne reagiraju kako spada.

Kako resetirat sve bios postavke na default a da se ne downgradea bios jer onda neće pentium radit na h110m ploči ?

Možda u windowsima ima neka opcija vezana za to ? pod tim mislim na taj speedstep ili power state.

Nisam duduk al nisam ni expert pa pitam.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.9.2017 9:57 (miro1995).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
CPU Fan na 100% cijelo vrijeme bez razloga

1. Kada spremaš bios opcije imas restore to default.

2. Isključi napajanje, izvadi bateriju na ploči na koju minutu.

3. Clear CMOS imas na slici označeno. (jumper sa 1-2 moras premjestiti na kratko na 2-3 i zatim vratiti)

Biraj

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.9.2017 10:02 (g3arv8).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: CPU Fan na 100% cijelo vrijeme bez razloga
miro1995 kaže...

Nije pomoglo, ali sam barem skužio do čega je, jer sam sad i kod sebe ujebo stvar i kod mene zuji na max i ne reagira na postavke u biosu.

Probao sam i kod sebe izgasit speedstep i power state i zuji na max, vratio sam i jedno i drugo na prvobitno stanje al on i dalje zuji, očito bios postavke ne reagiraju kako spada.

Kako resetirat sve bios postavke na default a da se ne downgradea bios jer onda neće pentium radit na h110m ploči ?

Možda u windowsima ima neka opcija vezana za to ?

Nisam duduk al nisam ni expert pa pitam.

 

 
Bios resetiras, problem solved, samo return to default imas negdje, ako nevidis iskljucih ga iz struje i izvadis cmos baterijicu, te je vratis nakon 10-15 sec... a neznam za h110m ali ja na asusici iza imam botun/gumb za reset bios gdje je i/o shield.
Nikakav downgrade se nece dogoditi, vec ce se sve postavke vratiti na default na trenutnoj bios verziji.

everyday i'm shuffling...
6 godina
neaktivan
offline
CPU Fan na 100% cijelo vrijeme bez razloga

Ima opcija tamo ispod onih postavki gdje ideš save i exit i piše load uefi default. 

To je to ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
CPU Fan na 100% cijelo vrijeme bez razloga

To je to

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
CPU Fan na 100% cijelo vrijeme bez razloga

Resetiralo se sve na početne postavke i opet vrti ko da avin poleće. 

Al prca u glavu jbt led.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: CPU Fan na 100% cijelo vrijeme bez razloga
miro1995 kaže...

Nije pomoglo, ali sam barem skužio do čega je, jer sam sad i kod sebe ujebo stvar i kod mene zuji na max i ne reagira na postavke u biosu.

Probao sam i kod sebe izgasit speedstep i power state i zuji na max, vratio sam i jedno i drugo na prvobitno stanje al on i dalje zuji, očito bios postavke ne reagiraju kako spada.

Kako resetirat sve bios postavke na default a da se ne downgradea bios jer onda neće pentium radit na h110m ploči ?

Možda u windowsima ima neka opcija vezana za to ? pod tim mislim na taj speedstep ili power state.

Nisam duduk al nisam ni expert pa pitam.

 

 Resetiranjem BIOS-a se ne može napraviti downgrade biosa na nižu verziju, dakle ostaje ista verzija, a postoje dva načina resetiranja BIOS-a.

 

1- U Biosu pronađi opciju Load optimized ili default settings i vratit će ti na tvorničke postavke BIOS-a.

2 - Drugi način je pomoću CMOS-a. Isključi PC iz struje, sačekaj par trenutaka, zatim izvadi bateriju na matičnoj, spoji CMOS pin tako da kapicu sa pinova iz položaja 1 i 2 staviš u 2 i 3 na nekih 10-tak sekundi, pa nakon toga vratiš kapicu u položaj 1 i 2 pin i staviš bateriju natrag i upališ PC. Ovako će se definitvno BIOS resetirat na tvorničke postavke.

 

Ponavljam, resetiranjem BIOS-a nećeš napraviti downgrade biosa na nižu verziju, ostaje ista koja jeste. 

 

Mjenjanje verzije BIOS-a se radi flashanjem. 

 

EDIT: kasnim, ostao mi tab upaljen neko vrijeme. 

 

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.9.2017 10:30 (boxer).
6 godina
neaktivan
offline
CPU Fan na 100% cijelo vrijeme bez razloga

Ništa opet. Resetiraju se postavke al i dalje vrti jebo svoju mater. Dođe mi da uzmem čekić i sve izlupam kolko sam se naživciro. Ovo je nepodnošljivo koliko se čuje. Jednostavno u hw monitor stoji 1200rpm a on se vrti na jedno 3000, ne razumijem šta je to toliko bitno taj speedstep i power state da može uzrokovat ovakav bug. Pa ti onda kupi najjeftiniju ploču 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: CPU Fan na 100% cijelo vrijeme bez razloga

Imam isti proc i drugu verziju matične (H110M-DGS) i kod mene nema problema takvih s stock coolerom, doduše sad imam LC CC 95.

 

Šta BIOS kaže, na koliko se vrti stock cooler? Skini si HWiNFO pa pogledaj šta tamo piše.

6 godina
neaktivan
offline
CPU Fan na 100% cijelo vrijeme bez razloga

Riješio sam napokon.

Problem je bio u usranim intel hd graphics driverima, imam neku prastaru gt 220 grafičku koju ni sam ne koristim, al sam se mislio sve sam isprobao pa neću bit lijen i to, nakon što sam sa DDU obrisao intel driver, nakon toga instalirao nvidia driver, sad se unormalila brzina i ono što podesim u biosu tako i ostane.

Teška glupost al izgleda tako je.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.9.2017 11:18 (miro1995).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice