Crn ekran kod pokretanja racunala

poruka: 9
|
čitano: 4.869
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Crn ekran kod pokretanja racunala

Znaci windows se krene dizat, dode do welcome i nakon toga crni ekran, u safe mod mi oce uc, a u bios kad udem onako su crvene crte preko ekrana. Pocelo je sve kada sam usao u ets 2 i poceli su neki artefakti i onako se slika prepolavljala. Probao sam izvadit onu bateriju ali nije pomoglo. Neznam da nije mozda maticna ili pak grafa u pitanju ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Crn ekran kod pokretanja racunala
Daka96 kaže...

Znaci windows se krene dizat, dode do welcome i nakon toga crni ekran, u safe mod mi oce uc, a u bios kad udem onako su crvene crte preko ekrana. Pocelo je sve kada sam usao u ets 2 i poceli su neki artefakti i onako se slika prepolavljala. Probao sam izvadit onu bateriju ali nije pomoglo. Neznam da nije mozda maticna ili pak grafa u pitanju ?

 Grafička. Probaj druge drivere stavit u Safe Modeu, a ove makni prvo s DDU-om.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Crn ekran kod pokretanja racunala

Hvala, sada sve radi normalno. 

 

EDIT:Evo mislio sam da je sve uredu, kad ono nakon sto instaliram drivere opet kad se restarta je crn ekran, a kad su izbrisani onda se normalno upali.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2015 20:13 (Daka96).
14 godina
offline
Crn ekran kod pokretanja racunala

Probaj u Safe Modeu isključiti sve nepotrebne AMD-ove stvari. AMD fuel and AMD external nešto. Ako to ne pomogne ponovi postupak s DDU-om, ali prilikom instalacije označi Custom i odaberi samo instalaciju Display Drivera bez CCC-a.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Crn ekran kod pokretanja racunala

da ne otvaram temu.


Dok upalim komp samo je crni ekran.
Isprazni sam cmos, -ništa, monitor i kabel nisu, izvadio grafičku i spojio na matičnu isto,

Dok se pali samo je crni ekran i cuje se beep. Onda dok izvadim ram memoriju, tad se ništa ni ne čuje. nema ni beep

 

ima tko ideju?

f o dell
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Crn ekran kod pokretanja racunala

Molim pomoć.

U zadnjih mjesec dana recimo 2 puta tjedno bi prije paljenja kompa dobivao obavijest da se ciste corrupted files. sa hard diska...

Jucer nikako nisam mogao pokrenuti racunalo( ucitao bi se ekran maticne nakon toga pri ekranu gdje se windows lowda blue screen i restarta se). Zatim sam pokrenuo startup repair koji je trajao 2-2 i pol sata i pisalo je da popravlja neke podatke na disku. Kada je to zavrsilo nema blue screena nego kad prode windows loading (prije nego sto moram upisati sifru) ekran postane skroz crn nista nemogu raditi. Pokusao sam pokrenuti u safe modeu ista stvar se dogodi. Komp sam odnio na servis gdje su mi rekli da sumnjaju da je  problem u grafi ili maticnoj... iako je prije par dana sve upucivalo na hard disk. (Prekjucer sam bez ikakvih problema igrao igre).

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Crn ekran kod pokretanja racunala

bump

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Crn ekran kod pokretanja racunala

itko molim vas?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Crn ekran kod pokretanja racunala

Za pocetak bi morao razluciti da li je kvar softvera ili hardvera. To ti je najlakse pomoću live usb-a sa nekom linux distrom, npr mint.

Ako pod live mintom sve dela ( isprobavaj igre, benchmarke i sl ) nekih vuru dve, onda znas da je vrijeme za clean instal win10-tke. No ipak u live linux modu provjeri i zdravstveno stanje diska da nebi uzalud instalirao winse na los hdd.

Ako i mint hebe, onda znas da je hardverski problem. Tada sve rastavi, i krenes po redu: probas upaliti samo plocu sa procesorom i slusaj bipove,... Ako je tako sve ok, dodas ram pa upali i slusaj bipove... I tako dodajes jednu po jednu komponentu dok nedodjes do problematicne...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice