Crni ekran-pomoć

poruka: 11
|
čitano: 3.432
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Crni ekran-pomoć

Pozdrav svima,

cura mi ima problema s kompom. Za vrijeme rada na racunalu, bilo to surfanje gledanje filmova ili nesto drugo, odjenom joj se ekran zacrni a na monitoru se pojavi da trazi signal (analog/digital). Znaci zvucnici se cuju sve radi normalno ali nema slike na monitoru. Kad ugasi komp i ponovno upali slika se vrati. Mislim da je u pitanju grafica (gigabyte 7600gs s pasivnim gladenjem), skinuli smo everest i temperatura je 56 stupnjeva, uz to smo skinuli i nove drajvere za graficku. Zanima me dali je problem u grafičkoj i šta napravit ako je? Strah ju je da joj ne crkne!

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Crni ekran-pomoć

Meni se to dogodilo davno dok sam imao GeForce 4. Otišli su kondenzatori, ali je još onda bila pod garancijom...

Naravno, moguće da je do nečeg drugoga, ali najvjerojatnije je do grafičke. Probaj nabaviti od nekoga grafičku za koju si siguran da je ispravna i testiraj. Osmijeh

Pray nightfall release me! Then I could wander. Wander to deep sleep.
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Crni ekran-pomoć

Ok danas cu sa svog starog kompa graficku uzet i probat. A bi moglo to bit od pregrijavanja pa da se graficka ugasi sama od sebe ili nesto tako?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Crni ekran-pomoć

Može biti bilo što na grafičkoj. Ono kod mene je bila jedna od mogućnosti...

Pray nightfall release me! Then I could wander. Wander to deep sleep.
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.5.2010 16:04 (D4RKL1NG).
15 godina
neaktivan
offline
Crni ekran-pomoć

Evo posudio sam od frenda graficku i sve je bilo u redu, znaci s njegovom radi sve normalno. Kad sam vratio staru slika nije nestala sve dok nisam usao u igru i tada je samo nestala slika, a zvuk se i dalje cuje. Tada samo morao ugasit i ponovno upalit komp. Se moze to uopce popravit nekako? Ja sam misli da ako se to dogoda zbog pregrijavanja da stavim ventilator iznad graficke, bi to pomoglo sta jer sad nemam para za novu!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Crni ekran-pomoć

Nevjerujem da ti je to zbog pregrijavanja pa mi reci koju verziju drivera si instalira, i koji OS koristiš jer sam naša drivere koji kažu ljudi da najbolje rade sa tom grafom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Crni ekran-pomoć

Skinuo sam s stranice od nvidije najnovije drajvere i instalirao (verzija 197.45 WHQL), a instaliran mi je windows XP BLACK.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Crni ekran-pomoć

moguće je da je do zagrijavanja...sve zavisi kakvo je zagrijavanje u kučištu, možda neki senzori blokiraju grafičku kada dođe do određene temperature. nije čak ni nemoguće da je neki virus koji preopterećuje grafičku i diže temperaturu.

 

ako ti radi sa drugom grafičkom a igre nisu neki bitan faktor, najisplativije je kupit neku jeftinu grafičku sa aktivnim hlađenjem...

http://www.youtube.com/user/zgd2006
15 godina
neaktivan
offline
Crni ekran-pomoć

Na kucistu sam skinuo bocnu stranicu i komp mi je sad bez nje, virus ne vjerujem da mi je jer su windowsi stari 10 dana a imam antivirus i antimalware, ali ne mora znacit da ga nisam pokupio. Evo bas sad citam malo po netu i neki tip je imao slican problem i rjesio ga je tako da napravio update biosa. Sutra cu to probat, a ako ne upali cu pocet skupljat pare!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Crni ekran-pomoć
telefon kaže...

Skinuo sam s stranice od nvidije najnovije drajvere i instalirao (verzija 197.45 WHQL), a instaliran mi je windows XP BLACK.

  Gledaj, ja sam frendu bio instalirao nove drivere za istu grafu pa nisu valjali. Instalirao sam ove, i gle čuda, sve radi! Probaj, nečeš ništa izgubiti, i btw te windovse koje imaš ti možda prave problem.

15 godina
neaktivan
offline
Crni ekran-pomoć

Hvala na pomoci sutra cu drajvere instalirat i bios, ako ne bude valjalo cu windowse neke druge stavit! Javim rezultate sutra eventualno prekosutra

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice