Cudan zvuk helppppp

poruka: 20
|
čitano: 1.927
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Cudan zvuk helppppp

Drustvo cudan zvuk iz PC-a .Znam da ovakav zvuk inace dolazi iz napajanja ali ovaj put nije.Moje uho govori da je iz procesora .Isto napajanje sam imao i na starom racunaru prije par mjeseci a napajanje je novo kao i ostale komponente.Mislim da dolazi zvuk iz procesora,imao sam prije ovog procesora i3 i isti je zvuk bio.Nisam prije primjetio to.Da li moze nesto maticna budalit? Upload sam na youtube 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Cudan zvuk helppppp
moRtal_ze kaže...

Probaj maknuti zvučnik s ploče ako ga imaš.

ps. ako si imao isti zvuk na drugom procesoru, onda ti logika govori da do procesora nije.

ps. 2 procesor ne može ispuštati takav zvuk, probaj rukom zaustavljati jedan po jedan ventilator na kućištu na par sekundi,

prati da li zvuk nestaje možda.

 

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.3.2017 19:33 (Valentin17).
14 godina
neaktivan
offline
Cudan zvuk helppppp

Zvucnik skidao isto sve.Cooler od kucista nije jer bi se culo stalno.Cooler od Cpu nije jer sam imao isti problem i sa starim coolerom i procesorom.Moze li biti ram ili do maticne?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Cudan zvuk helppppp

Nemam ideju sta da radim.

Nesto kao na ovom videu je zvuk,na kraju videa.Samo ne toliko glasno.Primjetio sam da se javlja nakon sto se zagrije PC.Zastavljao sam coolere zvuk se nije promjenio.Cuje se na mjestu gdje je procesor

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Cudan zvuk helppppp
moRtal_ze kaže...

Nemam ideju sta da radim.

Nesto kao na ovom videu je zvuk,na kraju videa.Samo ne toliko glasno.Primjetio sam da se javlja nakon sto se zagrije PC.Zastavljao sam coolere zvuk se nije promjenio.Cuje se na mjestu gdje je procesor

 Moguće da je kondić koji u banani na napajanju pa da matična se glasa.

Meni je tako bilo na asusici(moj pc) između pcie slotova je coil whine se javljao no međutim na ploči nije bila greška nego je jedan kondić se napuhao u napajanju,nakon izmjene kondića nestao i zvuk.

14 godina
neaktivan
offline
Cudan zvuk helppppp

,
,
 Snimao sam sa druge strane maticne ploce.Posto nisam uzeo od istog prodavaca napajanje i maticnu ne znam sad sta bi reklamirao od to dvoje :/ Mislim opet da je to maticne jer isto ovo napajanje sam imao na starom racunaru prije 3 mjeseca.Ovaj problem se naravno pojavio sa novim racunarom

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.3.2017 14:13 (moRtal_ze).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Cudan zvuk helppppp
moRtal_ze kaže...

,
,
 Snimao sam sa druge strane maticne ploce.Posto nisam uzeo od istog prodavaca napajanje i maticnu ne znam sad sta bi reklamirao od to dvoje :/ Mislim opet da je to maticne jer isto ovo napajanje sam imao na starom racunaru prije 3 mjeseca.Ovaj problem se naravno pojavio sa novim racunarom

 Posudi od frenda napajanje i testiraj! Gotovo sam siguran da je u napajanju koji kondić u banani i da zato matična proizvodi coil whine :) 

13 godina
online
Re: Cudan zvuk helppppp
kruskar kaže...

 Posudi od frenda napajanje i testiraj!

Jedini i najbolji test, ovako bezveze laprdati i naklapati nema smisla.

moRtal_ze kaže...

Mislim opet da je to maticne jer isto ovo napajanje sam imao na starom racunaru prije 3 mjeseca.Ovaj problem se naravno pojavio sa novim racunarom

Znači napajanje se nije moglo pokvariti u međuvremenu??? LOL.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.3.2017 19:12 (Valentin17).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Cudan zvuk helppppp
kruskar kaže...
moRtal_ze kaže...

,
,
 Snimao sam sa druge strane maticne ploce.Posto nisam uzeo od istog prodavaca napajanje i maticnu ne znam sad sta bi reklamirao od to dvoje :/ Mislim opet da je to maticne jer isto ovo napajanje sam imao na starom racunaru prije 3 mjeseca.Ovaj problem se naravno pojavio sa novim racunarom

 Posudi od frenda napajanje i testiraj! Gotovo sam siguran da je u napajanju koji kondić u banani i da zato matična proizvodi coil whine :) 

 Upravu si.Napajanje sam izvadio iz kucista i udaljio zvuk se cuje u napajanju i prenosi se na maticnu.U ponedeljak idem da reklamiram.Chieftec sigurno necu ponovo uzeti.Kakvo bi bilo za moju konfiguraciju napajanje Fortron Hyper 600W , Fortron PSU EVEREST BRONZE 500W ili ThermalTake  630W

13 godina
offline
Re: Cudan zvuk helppppp
moRtal_ze kaže...
kruskar kaže...
moRtal_ze kaže...

,
,
 Snimao sam sa druge strane maticne ploce.Posto nisam uzeo od istog prodavaca napajanje i maticnu ne znam sad sta bi reklamirao od to dvoje :/ Mislim opet da je to maticne jer isto ovo napajanje sam imao na starom racunaru prije 3 mjeseca.Ovaj problem se naravno pojavio sa novim racunarom

 Posudi od frenda napajanje i testiraj! Gotovo sam siguran da je u napajanju koji kondić u banani i da zato matična proizvodi coil whine :) 

 Upravu si.Napajanje sam izvadio iz kucista i udaljio zvuk se cuje u napajanju i prenosi se na maticnu.U ponedeljak idem da reklamiram.Chieftec sigurno necu ponovo uzeti.Kakvo bi bilo za moju konfiguraciju napajanje Fortron Hyper 600W , Fortron PSU EVEREST BRONZE 500W ili ThermalTake  630W

 Moja topla preporuka ubodi si xfx 500w ili corsaira 500-550w,seasonic.

Čif je u biti okej proizvođać napajanja,imam u pc-u u radioni čifa od 400w starog 15tak godina dana danas radi bez greške.

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Cudan zvuk helppppp
I meni se tak nesto cuje na napajanju ,kad je pod jacim opterecenjem ko da nesto struze,skripi,tiho al se cuje,neznam od kad se to cuje jer 90% imam slusalice na glavi ,napajanje je liteon 280w doslo s kompom , sad si planiram uzet fortron hexa 400w,govori li mi moje trenutno napajanje da se pozurim?
hačoman
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Cudan zvuk helppppp
vid_speed kaže...
I meni se tak nesto cuje na napajanju ,kad je pod jacim opterecenjem ko da nesto struze,skripi,tiho al se cuje,neznam od kad se to cuje jer 90% imam slusalice na glavi ,napajanje je liteon 280w doslo s kompom , sad si planiram uzet fortron hexa 400w,govori li mi moje trenutno napajanje da se pozurim?

 Pod moj pc ti piše neko kinesko od 450w ajd sad se ti odluči koje napajanje imaš? ali u svakom pogledu tog kineza što prije bacaj iz pc-a i ubodi nekakvo pošteno napajanje možeš i LC Power Green Giant(imao prije par godina).

Da govori ti tvoje napajanje da je na samom izmaku snaga,no možda je i samo kondić unutra loš ili je otišao k vragu,no u svakom pogledu ja da sam na tvom mjestu nebi palio pc dok nebi uzeo makar LC Power ili neko drugo kvalitetnije tipa corsair,xfx,seasonic,chieftec,enermax...

14 godina
neaktivan
offline
Cudan zvuk helppppp

U trgovini u kojoj sam uzeo napajanje imaju chieftec,Fortron,Thermaltake,Zalman,Cooler master :/ Imao sam nekad na starom PC napajanje bez imena ili MS i sad me Chieftec iznenadio to

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.3.2017 12:30 (moRtal_ze).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Cudan zvuk helppppp
moRtal_ze kaže...

U trgovini u kojoj sam uzeo napajanje imaju chieftec,Fortron,Thermaltake,Zalman,Cooler master :/ Imao sam nekad na starom PC napajanje bez imena ili MS i sad me Chieftec iznenadio to

 Uzmi u drugoj trgovini,ADM,Links :) 

14 godina
neaktivan
offline
Cudan zvuk helppppp

Vjerovali ili ne nije u pitanju napajanje.Danas u servisu smo stavili drugo i zvuk je opet bio prisutan na ploci i napajanju ,sto znaci da ploca prenosi zvuk na napajanje.Probali smo sa drugom grafickom problem rijesiti.Zvuk se cuo manje ali je i dalje bio prisutan.90% sam siguran da maticna pravi problem.10% je ram ako moze ram praviti neke smetnje

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.3.2017 16:24 (moRtal_ze).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Cudan zvuk helppppp

Vjerojatno coil whine na maticnoj.

 

Objasnjenje:

 

Slicna stvar kao u tebe:

14 godina
neaktivan
offline
Re: Cudan zvuk helppppp

Potpuno isti zvuk se javlja kod mene kao na drugom videu.Maticna je nova kupljena online.Mislim da mi nece priznati reklamaciju,zamjenu ili povrat novca

14 godina
neaktivan
offline
Cudan zvuk helppppp

Drustvo dobio sam novo plocu.Zvuk zvidzadnja i dalje je tu.Mjerio sam napon sa instrumentom za mjerenje struje.Na idle mi pokazuje 12.02 , a na full load pokazuje 11.92 .To znaci jel tako da ne valja napajanje ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Cudan zvuk helppppp
moRtal_ze kaže...

To znaci jel tako da ne valja napajanje ?

Donja granica za ATX standard je koliko znam 11.6 volti, ovo tvoje je u redu.

Možda su te sje..., traži opet reklamaciju ploče.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.4.2017 17:26 (Valentin17).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Cudan zvuk helppppp

vjeruj da sam jedva dobio novu plocu.toliko je bilo raspravljanja,psovanja.Kupio sam preko olx.ba radnje.Testirali oni plocu u svom servisu i tvrdili da kod njih nista ne zuji.Ja sam za njih prevarant.Tako da smo zaratili radi ploce.Dobio sam novu plocu i jedan drugog smo poslali u p.m

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice