Delidanje procesora

poruka: 14
|
čitano: 2.415
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Delidanje procesora

Pozdrav svima imam problema s i7 7700k procesorom. DOk igram temperatura mi skoci do 82c sto je previse za intel cipove. Naravno nakon sto sam ga kupio vidio sam da dosta ljudi ima taj problem te da delidanje procesora to riješava. Sad me zanima dali to netko radi, neki servis il netko privatno ima alat i zna kako to raditi?? Hvala na pomoci

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Delidanje procesora

Je li procesor stock ili OC? Koji hladnjak je na njemu, i kakav je protok zraka u kućištu?

 

82 stupnjeva nije strašno, ali ako je stock proc na ok hladnjaku i prozračnom kućištu onda možda ne valja.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
1 0 hvala 1
8 godina
odjavljen
offline
Re: Delidanje procesora
ToniSt1886 kaže...

Pozdrav svima imam problema s i7 7700k procesorom. DOk igram temperatura mi skoci do 82c sto je previse za intel cipove. Naravno nakon sto sam ga kupio vidio sam da dosta ljudi ima taj problem te da delidanje procesora to riješava. Sad me zanima dali to netko radi, neki servis il netko privatno ima alat i zna kako to raditi?? Hvala na pomoci

 Prije nego unistis skup CPU kupi posten hladnjak....

14 godina
neaktivan
offline
Delidanje procesora

 

Ne uništavaj proc bezveze

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.6.2017 21:46 (kyzo7).
 
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Delidanje procesora

Cooler master EVO 212 je hladnjak. Sve je stock iako imam K verziju ne bavim se overclockanjem itd. Imate za preporucit neki hladnjak da e show ?Il da kupim dodatne ventilatore zada i na gornjem dijelu kucista? Imam dva sprida jedan sa strane i jedan zada il mozda vodeno hladenje? Iako sam citao da i to ne pomaze bas s obzirom da je pasta na samome cipu ispod poklopca skovaca. Toliko o mrtvom intelu i procesoru od 3000kn. Wtf ?

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.6.2017 23:44 (ToniSt1886).
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Delidanje procesora
ToniSt1886 kaže...

Cooler master EVO 212 je hladnjak. Sve je stock iako imam K verziju ne bavim se overclockanjem itd. Imate za preporucit neki hladnjak da e show ?Il da kupim dodatne ventilatore zada i na gornjem dijelu kucista? Imam dva sprida jedan sa strane i jedan zada il mozda vodeno hladenje? Iako sam citao da i to ne pomaze bas s obzirom da je pasta na samome cipu ispod poklopca skovaca. Toliko o mrtvom intelu i procesoru od 3000kn. Wtf ?

 

 De polako. Nema sanse da su tolike temperature na stock clocku sa tim hladnjakom. Mozda ga nisi dobro postavio. Rastavi sve ocisti staru pastu nanesi novu i onda provjeri. Vise hladnjaka nije uvijek dobra stvar. MOras znati kako ih postaviti i koje hladnjake uzeti jer ti se mze desiti da imas vise temperature sa vise nego sa manje hladnjak... Moj 6700K na 4,5 ghz ne prelazi 70  na full loadu a ima Noctua ND14 i jos dodatni noctua fan na kucistu....

12 godina
protjeran
offline
Delidanje procesora

napon procesora?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Delidanje procesora

1.271V je mislim default...nisam to ništa dira. Da to spustim u biosu ? Probat cu prvo sa mjenjanjem paste i dodavanjem jos jednog ventilatora straga na komp, mogu i tu voltazu vidit. Koliko da namistim ? 

14 godina
offline
Delidanje procesora

Slušaj ljude...

 

Evo 212 je daleko bolji od stock hladnjaka Intela, a kako ne OCaš, on ga MORA jako dobro hladiti...

 

skini ga s proca, očisti pastu, stavi novu (zrno riže je dosta) i razmaži čim tanje (npr starom kreditnom), ideja je da pasta istisne i zamijeni zrak u mikro utorima s površine baze hladnjaka i poklopca jezgre procesora...

 

namjesti opet pločicu hladnjaka, provjeri da sve matice ureno i potpuno nasjedaju do zadnje strane matične i stavi dva i dva vijka (dijagonalno) i zateži ih istovremeno, po dva, naizmjence i kad više ne možeš prstima, još pola kruga odvijačem s bitom...

 

provjeri vizualno, da  li je sve isto zategnuto... i nafrlji CPU nečim i mjeri temp, pa nam javi

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Delidanje procesora

Sve sam ponovo napravio, stavio  novu pastu CM Master gel Maker Nano. Pastu sam razmaza po procu najtanje sto sam mogao, pokrio sam cijelu površinu, cooler je po meni uredno namjesten al temp i dalje skace dok igram je na 82c a u idle je 42c znaci jos gore nego prije. Nezz sta da radim. I testira sam ga na Prime95...100c. Sugavi intel. 3 soma proc a smece :(

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.6.2017 0:39 (ToniSt1886).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Delidanje procesora

Imam ja delid tool ali sam daleko, evo ti ovdje tool link za skripac, pogledaj bazu hladnjaka, mozda je ona u banani, najbolje provjeris sa ziletom tako da stavis zilet ravno na bazu i onda sa svjetiljkom pogledas jer prelazi svjetlo na drugu stranu, sa 40-82stupnja tesko da ide ako je sve dobro podeseno, pogotovo jer nisi ni oc. Nebi bilo lose i da napravis update biosa jer mozda mu po defaultu daje preveliki napon 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Delidanje procesora
ToniSt1886 kaže...

Sve sam ponovo napravio, stavio  novu pastu CM Master gel Maker Nano. Pastu sam razmaza po procu najtanje sto sam mogao, pokrio sam cijelu površinu, cooler je po meni uredno namjesten al temp i dalje skace dok igram je na 82c a u idle je 42c znaci jos gore nego prije. Nezz sta da radim. I testira sam ga na Prime95...100c. Sugavi intel. 3 soma proc a smece :(

 Ma nema sanse da tu sve stima. Resetuj bios na default, uradi update biosa ako vec nisi, pastu stavi samo na sredinu kao zrno rize, poiskljucuje te dodatne hladnjake na kucistu jer ti mozda vise vazduha vuce nego sto izbacuje pa ti sav topal zrak ostane u kucistu. tj vecina. Polako idi korak po korak. Delid je zadnja opcija tj uopste nije opcija jer ogromna mogucnost da unistis proc a vrlo mala da ces rijesiti problem. Ako problem uopste imas. Dali CPU throtla? Resetujes se? Zaledi komp? Ako nista od toga onda to i nije veliki problem....

10 godina
neaktivan
offline
Re: Delidanje procesora

Ma nista od toga...nego mi jede psihu jer znam da triba bit manje. A probat cu jos malo sa ventilatorima. Koji je najbolji setup za ventilatore...2 sprida 2 gore i 1 zada ? Mislio sam uzet Corsair Air flow fanove...cine mi se dobri.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Delidanje procesora

To je previše ventova definitivno. Treba ti usis biti kao izduv. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice