DVD pržilica - problem

poruka: 30
|
čitano: 18.601
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
DVD pržilica - problem

Pozdrav!Prije cca 6 mjeseci kupio sam LG dvd pržilicu i do sada je sve radilo ok.... pržila je i čitala cd-e i dvd-e... Prije par dana kupio sam dual layer (princo) dvd-e i nikako da ih spržim... nero uopće ne detektira pržilicu cheetah dvd burner isto kaže da ne postoji hardvare za prženje a i dvd shrink bljuzne neku grešku... otišao sam u device manager i tamo sam našao nešto zanimljivo... pod dvd/cd rom drives imam DVA drajva.... AN9468H WRV124P SCSI Cdrom Device i HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H55N (ovo je zapravo model pržilice... a-h55n)... kada lupim uninstall, nakon restarta xp mi opet stavi oba dva, ali isto tako mi stavi i dva drive lettera (na jednom piše cd drive, a na jednom dvd drive)... o čemu se tu radi? i da li je to povezano sa prženjem dual layer diskova? pržilica je spojena klasičnim ide kabelom i postavljena je kao master i sama je na tom kabelu.. dva hard diska su sata...
problem je kaj se ja više ne sjećam da li sam i od prije imao dva drive lettera ili je to tek odnedavno... prije sam koristio daemon tools, ali više ne... možda je on nekaj zahebao....daklem... dva problema... kako maknuti jedan drive letter i kako spržiti dual layer disk?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: DVD pržilica - problem

mali update... deinstalirao sam daemon tools i alchocol 120% nestao je onaj SCSI iz device managera, a i extra drajv za dvd u my computer-u...

međutim ne mogu i dalje spržiti dual layer dvd...

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.7.2009 10:36 (okicizepa).
15 godina
neaktivan
offline
DVD pržilica - problem

Jesi ikada prije toga pržio dual layere? Dali je sve bilo uredu prije instalacije navedenih programa? Ako je preporučam da je najbolje da napraviš backup i puknes nove win gore. Riješit ćeš se mučenja. No prije toga probaj staviti novi firmware.

Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
RE: DVD pržilica - problem

Glupost, pa nećemo za svaki problem instalirati Windowse nanovo. Di bi onda došli.

Ako imaš Nero instaliran, pokreni Info Tool pa stavi screenshot ovdje.

 

Uz to, probaj instalirati novi firmware.

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.7.2009 8:50 (Danny_HR).
14 godina
neaktivan
offline
RE: DVD pržilica - problem
okicizepa kaže...

Pozdrav!Prije cca 6 mjeseci kupio sam LG dvd pržilicu i do sada je sve radilo ok.... pržila je i čitala cd-e i dvd-e... Prije par dana kupio sam dual layer (princo) dvd-e i nikako da ih spržim... nero uopće ne detektira pržilicu cheetah dvd burner isto kaže da ne postoji hardvare za prženje a i dvd shrink bljuzne neku grešku... otišao sam u device manager i tamo sam našao nešto zanimljivo... pod dvd/cd rom drives imam DVA drajva.... AN9468H WRV124P SCSI Cdrom Device i HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H55N (ovo je zapravo model pržilice... a-h55n)... kada lupim uninstall, nakon restarta xp mi opet stavi oba dva, ali isto tako mi stavi i dva drive lettera (na jednom piše cd drive, a na jednom dvd drive)... o čemu se tu radi? i da li je to povezano sa prženjem dual layer diskova? pržilica je spojena klasičnim ide kabelom i postavljena je kao master i sama je na tom kabelu.. dva hard diska su sata...
problem je kaj se ja više ne sjećam da li sam i od prije imao dva drive lettera ili je to tek odnedavno... prije sam koristio daemon tools, ali više ne... možda je on nekaj zahebao....daklem... dva problema... kako maknuti jedan drive letter i kako spržiti dual layer disk?

sve sam skonto u čem je stvar ovako ti nemaš za dual layer pržilicu jel kada si kupovo možda nisi gledao koju uzimaš eno ja imam u starom kompu pržilicu stara je oko 3 godine ima dual layer eto isto to se dogodilo mom prijatelju on je kupio bug dl i nije mu uopče prikazivao da ima ikakvu pržilicu i kada sam mu izvadio bug dl odjednom se pojavila pržilica 100% sam siguran da je do toga nemože ništa biti

Intel Core 2 Duo 2.13ghz ram ddr2 4gb grafička 256 mb gddr 3 nVidia hdd wd 500gb matična gigabyte s series 2x lg dvd-rw LightScribe monitor 19inća agm,kučište sagitta (400W)windows 7
15 godina
offline
RE: DVD pržilica - problem

Ovako, info tool mi pokazuje da imam LG GSA-H55N koja bi morala imati mogućnost prženja dual layera... ne znam što trebam postaviti ovdje iz info tools-a? Windowsi mi detektiraju 1.05 verziju drivera, a na službenim stranicama LG-a sam našao najveću verziju 1.03 

 

Prva slika je slika sa info tools-a... druga slika je iz nero smart starta kada pokušam dodati file (bilo koje veličine)..uočite kako u prozoru uopće nije skužio kapacitet medija nego je onako sivo... treća slika je poruka iz nero burning rom-a koja se javlja prilikom pokretanja istog... kaže na nemam dozvolu za prženje, ali nero burning rights mi kaže da imam, kao što se vidi iz slike br 4...

 

info tools info tools
15 godina
neaktivan
offline
DVD pržilica - problem

Probaj drugi program, npr. Ashampoo Burning Studio .

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
DVD pržilica - problem

Hmmm... ne mogu pokrenuti prženje niti cd-a niti običnog dvd-a.... čita dvde bez problema, ali sada ne mogu spržiti nikakav disk... programi za prženje mi uopće ne prepoznaju pržilicu... pa kako sad to??? ako je pokvarena onda valjda niti čitanje ne bi radilo???

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
DVD pržilica - problem

Ne kužim... više ne mogu spržiti niti jedan cd ili dvd... normalno čita diskove, ali za burner programe kao da ne postoji, niti jedan je ne detektira, iako se nalazi u device manageru... uopće mi nije jasno... uninstalirao sam je, win xp je nakon restarta opet instalirali i ništa.... smrdi mi da je problem softverske prirode pošto je do prije 2 dana prženje običnih dvda radilo, a sada kada sam ubacio dual layer se sve zbrejkalo... daklem, sada mi samo čita diskove... 

HELP!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
DVD pržilica - problem

tek tako da se zna, princo je smeće. ja sam susjedu pokušavao sprđžit neki dvd sa muzikom, a kako su s vi dvd-ovi bili od princa,, nijedan nije uspio. bacili smo 10-ak komada u smeće. i tek kad smo nabavili sony-eve sve je radilo kako treba. taj princo je stvarno smeće...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
DVD pržilica - problem

ma ok da je princo smeće, ali je li mogao shebati pržilicu??? mislim, ono, samo sam ga stavio unutra... i sada mi pržilica uopće ne radi... 

 

 

inače sam skinuo update sa LG stranice, našao taj model, skinuo i pokrenuo... update kaže kako nema LG pržilice spojene na komp... a device manager kaže da pržilica working properly??????? Ne kužim ovo...

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2009 11:05 (okicizepa).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
DVD pržilica - problem

evo i ja sam u problemima,danas mi je pržilica LG GSA H54L uništila 5 Verbatimovih DL DVD tj.jedan je Pioneer DVR-108.

 

Poludio sam,čak sam i srušio Windowse i opet isto,normalne DVD-ove prži bez problema...Jel moguće da se zbog vrućine to dešava???

E8400,ASUS P5Q PRO,HD4850
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
DVD pržilica - problem

Evo opet jedan mali update - nema logike, ali tako se dešava...

Kada ubacim sprženi dc/dvd - nero prepozna pržilicu bez problema...

Kada ubacim prazan cd/dvd nero ne prepozna pržilicu, a burning rom mi trtlja oko burning rights (kao nemam dozvolu)...

 

Malo sam pričao sa frendom, zanima me vaše mišljenje... prije svega ovoga maknuo sam alchocol 120% i daemon tools... može li biti da su oni kod uninstalla napravili nekakvo s??nje i da sada windowsi ne mogu pržiti diskove? Malo sam tražio po netu i našao raspravu iz '07 godine da je rulja nakon instaliranja alchocola i daemona imala problema - nisu mogli pržiti diskove... problem je što se to kod mene javilo kada sam ih maknuo... dok su bili instalirani sve je bilo u redu... uglavnom, neru sam reinstalirao, ali i dalje je problem tu... pržilicu sam bacio na "slave" - nema promjene...

 

 

wtf?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
DVD pržilica - problem

Ajde probaj vratiti alchocol i deamon pa vidi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: DVD pržilica - problem
Imam problem s DVD pržilicom! Pioneer DVR 216 D SATA! Stvar je u tome da mi je pržilica kupita prije 2 dana i kad sam ju kupio fino stavim u komp prikopčam i sve,znači onaj crveni kabal u sata utor,a onaj drugi za napajanje! I kad sam uključio komp ubacim dvd od neke igre i ja kliknem i javi mi ovu grešku:

http://www.bug.hr/forum/topic/tvrdi-opticki-diskovi/pioneer-dvr-216-sata-problem/29429.aspx u toj temi je taj tekst! Kad sam ga taj put uključio bio mi je kao prepoznao hardware Pioneer bla bla,ali ništa nije pisalo da je instalirano,drivere nikakve nisam dobio! Onda sam restarto komp i otišao u Bios i tamo nešto mrdao i sad mi očitava i DVDove i CD-ove! Kad sam htjeo spržiti na DVD neke podatke nije mi htjeo prepoznati u Nero 9 da sam ubacio DVD prazni!!! Uglavnom evo slike kako to izgleda u biosu i ovako stvarno neznam više šta da probam!!:


http://www.imagesforme.com/show.php/599306_19072009087.jpg
http://www.imagesforme.com/show.php/599305_19072009086.jpg
http://www.imagesforme.com/show.php/599304_19072009085.jpg
http://www.imagesforme.com/show.php/599303_19072009084.jpg
http://www.imagesforme.com/show.php/599302_dvd22.JPG
http://www.imagesforme.com/show.php/599301_dvd21.JPG


Nije vrag da sam da 200 kn za k....! Ako netko zna molim vas da pomognete!
15 godina
neaktivan
offline
DVD pržilica - problem

Evo ovom tipu isto nije radilo, pa su mu rekli iz servisa da mu neradi SATA kako treba, pa su mu zamjenili za PATA.

 

http://www.elitesecurity.org/t369089-Kompjuter-ne-prepoznaje-Pioneer-DVDRW-DVR-SATA

 

Također probaj sa nekim drugim programom za prženje, tipa http://www.bug.hr/program/potpuno-kloniranje/94411.aspx

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.7.2009 19:23 (Aerendyl).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
DVD pržilica - problem

verbatim dvd-i su najbolji.rade bez problema i kad se sprze na 22x (probao) Cool

What is the difference between Windows xp and Windows vista? A:Approximate 7 years
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: DVD pržilica - problem

A oće mi podržati garanciju jer sam ja to sam ugradio??!! Mislim znam spojit to pa nije mi problem ja imam 2 sata utora,i obadva rade, i prvi i drugi!! Ajd ako netko može nać neko riješenje nek se javi!

 

Ako može netko reći dal ću ja nju moć zamijenit za neku drugu pržilicu kad ovu neće da prepozna??

I ako nije problem imam Hard Disk SATA, i sad ako kupim neki optički uređaj koji je ATA dal će moći raditi i pržiti?

Imam one ATA utore i već mi je bio jedno vrijeme spojen CD-rom al nisam probavao pržit!!

 

Molim vas da se netko hitno javi!!

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.7.2009 22:01 (Robi959).
16 godina
offline
DVD pržilica - problem

raditi ce ti bez problema,ja imam sata disk i ata przilicu i radi bez greske.

nema razloga da ne radi

What is the difference between Windows xp and Windows vista? A:Approximate 7 years
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: DVD pržilica - problem

Dvoslojne medije probaj pržiti sa Nero Expres brzinom 4× i bez mogučnosti kasnijeg nadosnimavanja na medij (no multisesion)

 

Probaj uzeti imation DVD+R DL , jeftiniji su a nisu loši u vmilu košta 13kn

 

EDIT by F1-IVO: smanji upotrebu tipke enter!

baster177
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.7.2009 23:26 (F1-IVO).
15 godina
protjeran
offline
RE: DVD pržilica - problem

Dal ću ja moć onda Pioneer DVR 216D moć zamjenit za neku drugu zbog tog problema jer neće da prepozna matična,3 dana je stara!??? Ako može netko reći šta da im kažem tamo u Makromediji,al nisu mi oni ugrađivali!! Može hitno odgovor!

Evo pokušao sam i staviti firmware i opet neće!

Firmware Firmware
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.7.2009 0:41 (Robi959).
15 godina
protjeran
offline
RE: DVD pržilica - problem

Oprostite na drugom postu!! Riješio sam problem jednostavno sam skinuo s ove stranice ovaj programčić: http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe pokrenuo ga i onda morao isključiti antivirusni program Kaspersky, on je sve obavio i izbrisao neke viruse i sad pržilica radi,prepoznao je bez problema!! Evo upravo se snima na DVD Fuel!! hehe! Ovaj Bug forum stwarno može biti od pomoći!! Hvala predobar je forum! Da nisam pretražio probleme vjerovatno bi pržilicu ili zamjenio ili nešto tako ali sad radi!

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.7.2009 1:54 (Robi959).
15 godina
neaktivan
offline
DVD pržilica - problem

Znači nakraju je bio problem sa virusom? :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
DVD pržilica - problem

Ja još nisam sredio stvar..evo popis stvari koje sam napravio:

ponovo instalirao alcohol i daemon - bez rezultata

reinstalirao neru - bez rezultata

petljao po services u administrative tools - nema rezultata

petljao po imapi driveru - bez rezultata

 

smrdi mi na nekakvo s**nje sa driverom ili servisom, ali ne mogu naći gdje i kaj...

sutra ću pokušati reinstalirati windozere - to mi je zadnja opcija - više ne znam kaj dalje

 

skoro 100% sam siguran da je greška softverske prirode, ali ne znam više gdje da gledam - još jedanput da ponovim problem:

kada ubacim prazan cd, nero ne detektira pržilicu - nema je, a burning rom kaže kako nemam burning rights, iako ih imam (to mi kaže i u safe modu kada uđem kao admin)

kada ubacim sprženi cd nero prepozna pržilicu, ali naravno ne mogu pržiti pošto je već sprženi cd unutra - kada prije opcije burn ubacim prazan cd/dvd - nero se zbrejka na nekoj opciji "searching burning drive" ili tako nešto...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
DVD pržilica - problem

Čovječe vas tri-četiri sa različitim problemima u jednu temu. Više neznam kome pomažem :S

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: DVD pržilica - problem
Aerendyl kaže...

Znači nakraju je bio problem sa virusom? :)

 

 

Da bio je vjerovatno problem s virusom! A i izbrisao sam Daemon Tools,Alcohol 120,Power ISO,pa onda išao na Start>desni klik na My Computer>Manage>Services and App>dvoklik na Services>

IMAPI Cd Burning COM Service>desni klik>Properties>startup type:Automatic,onda restarto komp,disable antivirusni program,onda upalio ovaj program:http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe,

i onda je on nešta obrisao i sad sve fino radi! Pržilica je prepoznata već je najnoviji firmware stavit i eto! Pozz!

 

@ okicizepa pa probaj napraviti isto što sam i ja možda ti onda bude htjelo!!

14 godina
neaktivan
offline
DVD pržilica - problem

skini si CDBrunerXp i install si ga na njemu ti mora radit sve!!

Kupio Sam Napokon Ekstremni Pc •ῗΰḴ₴•₢ѺǡƮĨĂ•
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
DVD pržilica - problem

Da ne otvaram novu temu pitati ću ovdje..... Imam isto problem sa pržilicom tj. neprepoznavanjem pržilice.

Danas sam na laptopu reinstalirao windowse (windows Xp, koje sam i prije imao instalirane) prije nisam imao nikakvih problema sa pržilicom,

sada mi sve uredno radi osim što mi niti jedan program za prženje ne pronalazi pržilicu (probao nero, ashampoo, final burner...) 

 

hardwerski nije ništa mijenjano, u devace manager-u nema nikakvih žutih upitnika, cd/dvd-e pržilica uredno otvara i mogu sve vidjeti u wiwndows exploreru,

i očito da problem nije niti u programu za prženje jer sam probao više njih i nitijedan "ne vidi" pržilicu......

 

Anybody help?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: DVD pržilica - problem

Koji je model pržilice?

 

EDIT: Pokušaj u CDBurnerXPu kliknuti na Prikaži informacije o snimaču.

Press any key to continue or any other key to quit.
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.8.2009 9:08 (andy0101).
14 godina
neaktivan
offline
DVD pržilica - problem

Problem riješen:

Nije mi radio internet pa nisam stigao prije odgovoriti,

nikakav CDBurnerXP vam neće pomoći, kao niti jedan drugi program za prženje ako imate isti problem koji sam opisao,

dakle ako vam program za prženje ne prepoznaje pržilicu prvo probajte sa ComboFix-som riješiti problem.

Hvala još jednom @Robi959 što je stavio link sa kojeg se može skinuti program i evo ga još jednom http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe

 

OFF TOPIC

Što se tiče programa za prženje svatko ima svoga favorita al' tko nije probao Final Burner PRO.....naravno ako mu izgled nije bitan, nije baš šminker po izgledu ali radi što niti jedan drugi!

(Probao sam ih 30-ak Nero, Ashampo, Roxio..... i definitivno najbolji Final Burner PRO)

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice