Dvoklik miša...

poruka: 20
|
čitano: 7.099
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Dvoklik miša...

Imam jedan logitechov miš, i u prosjeku svaki peti JEDAN lijevi klik komp vidi kao dvoklik, znači npr. kliknem na neki folder jedan put, nekad ga odmah otvori a nekad treba napravit brzi dvoklik (šta je i normalno). Može li se ovo ikako sredit ili je hardverski miš poremećen (možda je pao jedanput na pod i sl.)? Valjda kužite na šta mislin... Fala...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Dvoklik miša...
Ti si jos dobar moj radi 3,4,5oklik,nez stvarno i ja sam trazi po netu i nisam naso posten odgovor na ovaj problem sa misevima.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Dvoklik miša...

a da kupiš novi miš za 30 kn to je vjerovatno hardwerski problem

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dvoklik miša...
zelenbic kaže...

a da kupiš novi miš za 30 kn to je vjerovatno hardwerski problem

kupim taj za 30, nakon 2 dana imat ću isti problem...

13 godina
offline
Re: Dvoklik miša...
CroIvo kaže...
zelenbic kaže...

a da kupiš novi miš za 30 kn to je vjerovatno hardwerski problem

kupim taj za 30, nakon 2 dana imat ću isti problem...

meni taj za 30 radi 3 godine bez problema :)

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
12 godina
protjeran
offline
Re: Dvoklik miša...
CroIvo kaže...
zelenbic kaže...

a da kupiš novi miš za 30 kn to je vjerovatno hardwerski problem

kupim taj za 30, nakon 2 dana imat ću isti problem...

Onda kupi onaj za 500.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Dvoklik miša...
Tyberius_Prime kaže...
CroIvo kaže...
zelenbic kaže...

a da kupiš novi miš za 30 kn to je vjerovatno hardwerski problem

kupim taj za 30, nakon 2 dana imat ću isti problem...

Onda kupi onaj za 500.

a za to neman para :S lol

13 godina
neaktivan
offline
Re: Dvoklik miša...
zelenbic kaže...
CroIvo kaže...
zelenbic kaže...

a da kupiš novi miš za 30 kn to je vjerovatno hardwerski problem

kupim taj za 30, nakon 2 dana imat ću isti problem...

meni taj za 30 radi 3 godine bez problema :)

reci koji si uzea da mogu i ja... :D

16 godina
offline
Dvoklik miša...

Meni je bila ista stvar s Logitechom VX Nano. Hardverski problem je posrijedi. Ako ti je pod garancijom, odnesi ga u servis, znaju oni za to i priznat će ti. Logitech inače ne popravlja miševe, meni su npr. dali novi.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Dvoklik miša...

ovakav dellov nisam ga vidio na nabavi 

http://2.bp.blogspot.com/-hm_xqPahqbM/TZlWJWZdB0I/AAAAAAAAAhs/GvP9g1z1lcY/s1600/dell_usb_blk_muvdel1.jpg

pogledaj na nabava.net ak ne igraš igre i netreba ti miš za ništa zahtjevno odi u ducan i vidi koji ti najviše leži u ruci

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Dvoklik miša...

Moj je MS industrial i također imam velikih problema sa dvoklikom u zadnje vrijeme. Čak sam se sjetio čemu još služi Enter.

 

Malo sam istraživao pod Open Devices&Printers na taskbaru pa piše da driver za miša potječe još iz - 21.6.2006.

 

Bi li bilo pametno skidati s weba noviji ako imam piratske Windowse....

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dvoklik miša...
robertini kaže...

..potječe još iz - 21.6.2006.

 ..

 -nije driver problem, nit je važan datum.. ostalo je izvan teme :)

-konkretan driver može biti 'potreban' samo za neke dodatne stvari npr konfiguraciju buttona ili status baterije.. ostalo 'generički' radi jednako (nema boljeg ili 'boljeg').

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Re: Dvoklik miša...
robertini kaže...

Moj je MS industrial i također imam velikih problema sa dvoklikom u zadnje vrijeme. Čak sam se sjetio čemu još služi Enter.

 

Malo sam istraživao pod Open Devices&Printers na taskbaru pa piše da driver za miša potječe još iz - 21.6.2006.

 

Bi li bilo pametno skidati s weba noviji ako imam piratske Windowse....

Mene je svojedobno mučio dvoklik pa sam se malo pozabavio tim problemom.

 

Najjednostavnije rješenje bilo bi podesiti brzinu dvoklika u postavkama (control panel - mouse - double click speed). Iako ovo vrlo vjerojatno neće riješiti problem, isplati se provjeriti.

 

Ono što je vjerojatniji uzrok problema je jedan pohabani lim. Naime, kada otvoriš miša, vidjeti ćeš da se ispod lijeve i desne tipke miša nalazi po jedna "kućica". Iz svake viri bijeli plastični dio koji će, ako ga pritisneš, napraviti isti onaj zvuk "klik" koji čuješ kada pritisneš tipku miša. Kada otvoriš tu "kućicu" (potrebno je biti pažljiv, jer je plastična i lako se polomi, ako se ne otvara pravilno), vidjeti ćeš taj dio koji viri i jedan lim. S donje strane tog lima, nalazi se "nogica" koju je potrebno malo savinuti/povući prema dolje, kako bi bio veći hod. Ja sam se dosta nazafrkavao oko toga, jer mi je lim prilikom sastavljanja stalno iskakao van iz ležišta.

E sad, meni niti ovo nije riješilo problem :D, ali znam da sam na puno mjesta naišao na to da je ljudima miš proradio nakon što su to popravili ili nakon što su zamjenili cijelu tu "kućicu", tako da sam iz tog razloga uvjeren da je ona najčešći uzrok takvog tipa problema.

 

Pretpostavljam da je miš jeftiniji pa, ako garancija više ne vrijedi, kupi drugi, koristi ovaj takav kakav je ili ako voliš raskapati, probaj ovo što sam napisao. :)

 

Evo ti i jedan video da vidiš o čemu ja to trabunjam i kako bi trebalo napraviti ovo o čemu sam pisao. Sretno i javi rezultate, ako se upustiš u raskapanje. :)

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.7.2018 0:59 (Mackey).
6 godina
protjeran
offline
Dvoklik miša...

cijeli taj trud za miš od 30 kuna... tnx but no tnx?

All work and no play makes Jack a dull boy.
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Dvoklik miša...
Mary Sue kaže...

cijeli taj trud za miš od 30 kuna... tnx but no tnx?

Moj je bio malo skuplji, ali to i nije poanta. Meni je ovaj problem dobro došao da naučim malo više o građi miša, a i volim raskapati po raznim uređajima pa mi dobro dođe kada se nešto pokvari, jer ne želim ispravni uređaj dovesti u neispravno stanje svojim prtljanjem. Kada je već ionako neispravan, onda mi je svejedno hoću li ga udesiti do kraja. :)

Da se isplati trošiti vrijeme na neki jeftiniji miš, ne isplati se, ali ako te takve stvari interesiraju, jamčim dobru zabavu (i malo frustracije, ako niste najspretniji s rukama). :)

6 godina
protjeran
offline
Re: Dvoklik miša...

puno bzz a malo meda

 

bzzz hahaha

All work and no play makes Jack a dull boy.
15 godina
offline
Dvoklik miša...

Puno logitech miševa ima nakon nekoliko godina problem sa time. 

Stvar je u prekidačima (tipkalima).

Možeš rastaviti prekidač (ima nekih uputa na webu) i onda malo saviti oprugicu i sastaviti nazad. To rješava problem sigurno jer sam ja to radio na svom m150 ili kako već.

Međutim, jako je piplavo, lako ti skoči oprugica u nepoznatom smjeru i teško je ako nemaš mirnu ruku i dobre živce. Teško je jako daleko od nemogućeg jer ne treba nikakav specijalan alat. 

Druga opcija je odlemiti taj vražji prekidač i zalemiti novi. To sam napravio na dva svoja miša. Tu je pak problem što su obično na miševima nešto mekši i tiši ti prekidači nego neki nasumični kojeg si naručio na ebayu. Ipak rade super.

Ovako ti to izgleda 

ili nešto slično. Googlaj malo.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Dvoklik miša...

sad sam se pogubila

 

tko je ovdje tko???

All work and no play makes Jack a dull boy.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Dvoklik miša...

Jedino oguće bez raskopavanja miša je podesit u driveru mišonje ako je skuplji i ako ga ima ili u winsima "double click speed".

Meni su 3 roccat miša u vrlo kratkom vremenu dobila dvoklik kvar iako nisam gamer i ne stišćem ko sivonja po mišu.

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Dvoklik miša...
Mackey kaže...

...Ja sam se dosta nazafrkavao oko toga, jer mi je lim prilikom sastavljanja stalno iskakao van iz ležišta.

 ovo je još super kakvi su nekad bili mikro-prekidači, primjerice na nekom starom joysticku

tamo si imao obični minijaturni feder i još manju pločicu koja je klikala, feder je znao puknuti pa bi morao staviti novi ili stari malo razvući i okrenuti jedan navoj da dobiješ kukicu

a onda je sljedilo sranje, jer je feder s jedne strane trebalo pričvrstiti za samo tijelo mikropekidača, namjestiti pločicu u predviđeni polu-utor i zakačiti drugu kukicu na pločicu

ne treba niti spominjati da ti je uvijek falila bar još jedna ruka i da bi nebrojeno puta pločica ili feder iskočili s predviđenog mjesta, a problem je bio i što feder dolazi s gornje strane, a pločica s donje

 

...pa se opet uspijevalo popraviti nakon desetine pokušaja

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice