Fanovi se ne vrte na RX 580

poruka: 7
|
čitano: 903
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Fanovi se ne vrte na RX 580

Graficka je kupljena nova prije par mjeseci, fanovi se nisu vrtili sto je, kako sam cuo normalno za ovu seriju grafickih kartica, ali sam ja u amd radeon settingsu preko global watmana, namjestio da se fanovi vrte na 19% bez obzira sta ja radio (to sam uradio u koloni speed/temperatures i sa automatic sam prebacio na manual), ali kada sam u igri, povecam broj obrtaja preko speedfan-a.

 

Nakon sto sam stavio novi win 10 1903 sistem, to se poremetilo.

 

Izbrisao sam stare drivere, instalirao nove, zadnje, verzija 19.7.1., usao u amd settings i namjestio fanove na manuelno. Poceli su se vrtiti, medjutim nakon sto sam ugasio kompjuter, i ponovo ga upalio, fanovi su prestali da se vrte, bez obzira sto mi u gobal watmanu stoji MANUEL.

Moram vratiti na default, pa ponovo sa automatic na manuel, kliknuti na apply kako bi fanovi proradili.

Dakle problem se desi kada ugasim kompjuter i ponovo ga upalim, kada restartujem, sve bude uredu, ali kod gasenja prestaju da rade.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Fanovi se ne vrte na RX 580

Oko čega se zamaraš, ostavi je da radi kako joj je po defaultu neče se razbolit. Zašto bi da se vrte ventovi kad joj u 2d aplikacijama to ne treba. To se i traži da ih ne vrti to i je ono šta valja na takvoj kartici.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Fanovi se ne vrte na RX 580
Watman zeza, iz nekog razloga ne ucitava ono sto ti postavis prilikom boota, vec forsira default.

Ista stvar je i sa clockovima ako oc-as, svaki reboot moras ponovo stimati....
Children Shouldn't Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Fanovi se ne vrte na RX 580

dery prijatelju ne zamaram se, bolje da mi u idle bude temperatura 26 kada se vrte fanovi na 15% nego da mi bude 40 stepeni kada se ne vrte.

 

Isto tako ja sam sebi stimam broj obrtaja kada sam u igri, i temperatura ne prelazi 60 stepeni

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.7.2019 19:05 (alleinichev).
15 godina
offline
Re: Fanovi se ne vrte na RX 580

Zamaraš se jer bolje za gpu da mu ne rade ventovi uz temp 40-50  nego vrtnjom da nakuplja prašinu, stoga ih efikasnije iskoristi kad mu to treba. To je ništa tj teška hladovina za gpu koji može do 90°.

kradem mine iz minskog polja
13 godina
offline
Re: Fanovi se ne vrte na RX 580
alleinichev kaže...

dery prijatelju ne zamaram se, bolje da mi u idle bude temperatura 26 kada se vrte fanovi na 15% nego da mi bude 40 stepeni kada se ne vrte.

 

Isto tako ja sam sebi stimam broj obrtaja kada sam u igri, i temperatura ne prelazi 60 stepeni

 Zašto bi bilo bolje?

 

8 godina
offline
Re: Fanovi se ne vrte na RX 580
Nepotrebno "trosis" ventove i vuces prasinu, kartici u idleu ne znaci nista ta temperatura koju spominjes...

Cak su meni manje temperature kad je sve na auto nego kad ja sam namjestam fanove....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice