Firewire hardware problem

poruka: 9
|
čitano: 1.659
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Firewire hardware problem

NAPOMENA : Temu sam otvorio na 2 mjesta. Svjestan sam da to nije po propisima vjv. niti jednog foruma. Imajte u vidu da je jako hitno , a nisam stručnjak i neznam ubiti u koji bi podforum ovo svrstao. Ukoliko je ovaj krivi, neka se tema obriše. I ovim putem se ispričavam adminima i forumašima ! :)



ADM Anthlon 64x2 Dual Core Processor 4000+
Komp nije imao firewire utor pa mi je trebala kartica koju treba ugraditi. Uzeo sam ovu FT-LD-205 .
Spojio sam ju normalno (skinio lim iza, ugurao u jedan od onih utora, i fino je sjelo) - nemam pojma o kompovima pa oprostite što je sve tako laički
Kada sam pokrenuo komp, prije pokretanja windowsa mi se otvorilo nešt kao da mi je windows u safe modeu , da trebam u BIOS i nešta radit , što me i zanima , jer neznam šta trebam, a mogu vam prepisati što sve točno piše tamo.
Ugl , ponuđeno mi je F1 za nastavak, ja sam nastavio. Windowsi se pokrenuli, pošto je kartica generička, windowsi su prepoznali drivere sami, i instalirao sam. I kao, hardware je uspješno instaliram ovo ono. Sve 5 ja sretan.
Ponovo uključio komp. i opet mi je prije pokretanja windowsa otvorilo to, ja nastavio . Opet sam morao kao nešta instalirat po pitanju hardwarea. I riješio sam to, šta ću.
Sada kada sam ga opet uključio, normalno, opet mi se otvorilo to prije pokretanja windowsa, ali instaliranje hardwarea (nakon što se windows učita) me više netraži.

Mene zanima što ja trebam napraviti (u BIOSU vjv.) da mi se nebi to otvaralo prije pokretanja windowsa. To jest, u gdje i pod kojim imenom to pronaći u BIOSU i što napraviti ?  Hvala

dddddd
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.12.2014 21:41 (alenvlajnizije).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Firewire hardware problem

Probaj loadat defaultne postavke biosa (load default configuration)

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Firewire hardware problem
Morat ćeš mi malo bolje objasniti. Gdje to stoji i šta moram napraviti (čitaj:nemam pojma)
Drugo, gdje ja , nakon što se pokrenu windowsi, mogu pronaći jesam li instalirao firewire karticu ili ne, jer sam pogubljen skroz, neznam na čemu sam.
A ukoliko nitko ne zna, sutra ću vam prepisati šta mi piše na tome, kako ga već nazvati.
dddddd
15 godina
neaktivan
offline
Re: Firewire hardware problem
alenvlajnizije kaže...
Morat ćeš mi malo bolje objasniti. Gdje to stoji i šta moram napraviti (čitaj:nemam pojma)
Drugo, gdje ja , nakon što se pokrenu windowsi, mogu pronaći jesam li instalirao firewire karticu ili ne, jer sam pogubljen skroz, neznam na čemu sam.
A ukoliko nitko ne zna, sutra ću vam prepisati šta mi piše na tome, kako ga već nazvati.

A gle najbolje bi bilo u kratko prepisat o cemu se radi ovako sam samo šturo rekao sto bi moglo rijesiti problem.

U bios ulazis tipkom F2 ili Del ovisi pri paljenju kompjutera , najbolje simultano stisci jednu i drugu.Nakon toga ti nemogu tocno objasnit jer nisi rekao o kojoj maticnoj je rijec.

Kad ujdes u bios mozes malo sam prošarat  i probat pronac gore navedenu opciju. Nakon toga ako istu najdes i "loadaš defaultne postavke"  spremi sve sto si radio (najčesce je save opcija di i "load default...") i izajdi van.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.12.2014 22:17 (buky).
10 godina
offline
Re: Firewire hardware problem

Buki...i što ako mu je defoult IDE a za dignit system sa harda treba AHCI mod ili neka slična stvar u BIOS-u , najbolje da do njega svrati netko tko bolje poznaje hardwer ... ili da samo kućište odnese poznavaocu ili servis....on koliko vidim nikad nije vidio bios.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Firewire hardware problem
AF139 kaže...

Buki...i što ako mu je defoult IDE a za dignit system sa harda treba AHCI mod ili neka slična stvar u BIOS-u , najbolje da do njega svrati netko tko bolje poznaje hardwer ... ili da samo kućište odnese poznavaocu ili servis....on koliko vidim nikad nije vidio bios.

Sve to stoji, al ocito netko ko nezna provjerit da li je instaliran driver, bode pci karticu i traži njeno mjesto i da li je ista lijepo "sjela" vjerovatno ne zeli dat nekome za kavu i pogledat o cemu se radi.

Ovo je samo jedna od tisucu mogucnosti koja moze mozda rijesit problem a da se ne napravi preveliki zajeb. Ako sa defaultima projde post bez errora, nastane druga greska dojde tu pa pita i neko ga usmjeri.

U krajnjoj liniji svi idu sa stavom to je lagano to mogu ja ("moj sin puno sjedi na kompjuteru i on to zna"), a onda nastane pravi zajeb i izbijaju se vece pare iz đepa.

Suma sumarum moja reakcija je bila štura jer to je neki ajmo rec početak troubleshoota nakon čega je u nekim slučajevim potrebno tweekat bios u nekima ne(mozda to ni ne rijesi problem), ali očito nisi previse upucen (aludiram na alenvlajnizije: a kako se ulazi u BIOS?) pa najbolje  to sto kaze AF139 ga odnesi nekome tko je vicniji.

12 godina
neaktivan
offline
Firewire hardware problem

Popuni ti prvo "Moj PC",uslikaj,ako možeš sliku,gdje i kamo si ti to stavio,koji OS...možda ti trebaju samo "pravi" driveri,ovako napamet...???

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Firewire hardware problem

Alene,to što su ti windowsi instalirali "nešta" to je normalno,isto je tako normalno što te to više ne traže!

 

Predpostavljam da imaš Windows 7-ako sam u pravu onda,da,to ti sedmica radi i ne sekiraj se puno.

Kvaka je u tome što ti sedmica nece bas naci full ono adekvatne drivere za Firewire-hoce,ali nije to to!

 

  1-Skini lim sa kučišta i pročitaj šta pise na naljepnici firewirea,tj.koja je kartica u pitanju!

2-pročitao si da je rijec o recimo....EDIMAX GT 2584a....Fino otvoriš Google i napišeš : EDIMAX GT 2584s driver download(naravno,neces pisati EDIMAX....nego ono što ti piše na naljepnici)

3-Otvori PRVU stranicu koju ti Google izbaci i tamo nađi DOWNLOAD driver-te ga skini!

-Ako slučajno ti nudi dva ista drivera samo što im na kraju piše 84(32)bit ili 64 bit,moraš odabrati koji driveri odgovaraju tvojemu operativnom sustavu(Windowsima)

-Ako ne znaš koji operativni sustavi imaš:Desni klik na moje računalo-Opcije i tamo fino procitaj!

-Bitno je da odabereš pravi driver za tvoj sustav!

4-Instaliraj drivere koje si skinuo!

5-Restartiraj računalo!

 

  Inače Firewire,koliko znam iz vlastitoga iskustva,nece ti prikazati kao nekakav Hardware,kartica ti se "upali" tek kada vršiš nekakav capture u programu za editiranje!

 

Eto,ako ti nešta nije jasno,javi!

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Firewire hardware problem

Riješena je stvar.. 

Loadao sam po default postavkama u BIOSU. 

I buki, ne treba biti takav. Ja bi ostavio za ovu stvar 100 kn nekome u servisu, a stvar je bila jednostavna. Mene ovo ne zanima, niti me ikada zanimalo i nije stvar u plaćanju kave nekomu , nego manjak "stručnjaka" bilo kakvih u ovoj selendri, a meni je hitno. 

 

Hvala . 

dddddd
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.12.2014 17:26 (alenvlajnizije).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice