FPS drop zbog napajanja ?

poruka: 61
|
čitano: 9.830
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
FPS drop zbog napajanja ?

evo prije neki dan zuji mi nesto u compu fps normalan kosto bi trebao da bude ali zuji nesto,i hajd ja otvorim i naslonem usi na napojnu {#},kad ono zuji,ja zakljucim da se ulje osulsilo u ventilatoru,skinem napojnu podmazem ventilatore masinskim uljem,i pokrenem ga onako i ne zuji vise,medjutim kad sam htio da sklopim psu,nece okreno sam pogresno vent,i hajd reko da ga skinem na onom dole jacku i vuci i vuci ko debil,i pokidam zice sto se spajaju sa psu,i sad radim na jednom ventu dok nedodje nova napojna,ali imam opet masive fps drop,eh dali ce pc-u skodit sto radi samo jedan vent na napojnoj,nevidim nikakve probleme osim tog fps dropa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
FPS drop zbog napajanja ?

Pozdrav imam slican problem Znaci dok igram cod4 fps mi dropa sa 250 na 200  i uopce ne mogu imat 333 i dok igam cod malo duze oceo mi se gasit komp znaci samo se ugasi i nakon 5 min ga mogu tek upalit pa me zanima di je problem??

Moja kofiguracija je :

Amd fx 6300

asrock 970 extreme 4

gtx 970 

ssd 120 gb 

1 tb hdd

napajanje  LC POWER 650 w

temperature nisu problem jer su sve u granicama normalne ne prilaze 45°c ni grafa ni procesor 

pls pomoc??

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: FPS drop zbog napajanja ?
FX11 kaže...

Pozdrav imam slican problem Znaci dok igram cod4 fps mi dropa sa 250 na 200  i uopce ne mogu imat 333 i dok igam cod malo duze oceo mi se gasit komp znaci samo se ugasi i nakon 5 min ga mogu tek upalit pa me zanima di je problem??

Moja kofiguracija je :

Amd fx 6300

asrock 970 extreme 4

gtx 970 

ssd 120 gb 

1 tb hdd

napajanje  LC POWER 650 w

temperature nisu problem jer su sve u granicama normalne ne prilaze 45°c ni grafa ni procesor 

pls pomoc??

Temperature prilikom igranja? Valja provjeriti i PSU.

7 godina
neaktivan
offline
Re: FPS drop zbog napajanja ?

Rekoh temperatura prilikom igranja je max 50°c i to kad igram BTF HL isto tako i grafe a napajanje je dosta srato ocistio san ja njega od prasine i sve to ali se opet gasi pc i dropa mi fps

14 godina
offline
Re: FPS drop zbog napajanja ?
FX11 kaže...

Rekoh temperatura prilikom igranja je max 50°c i to kad igram BTF HL isto tako i grafe a napajanje je dosta srato ocistio san ja njega od prasine i sve to ali se opet gasi pc i dropa mi fps

Onda posudi neko kvalitetno napajanje i probaj s njim.

11 godina
offline
Re: FPS drop zbog napajanja ?

Provjeri ti temperature preko AMD OverDrive ovo smrdi na pregrijavanje procesora ;)

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
7 godina
neaktivan
offline
Re: FPS drop zbog napajanja ?

Znaci nema sanse da se procesor pregrijava jer sam provjerava za 10 programa za mirit temperaturu i hw monitor i open hardwer monitor i aida i msi afterburner i 1000 razni i na svakom pise da je u granicama normale sta znaci da na najzahtjevnijoj igri na ultra podesavanjima ide do max 50 stupnjeva 

11 godina
offline
Re: FPS drop zbog napajanja ?

Probaj onda s drugom napajanjem kao sto ti je receno. Ali nema smisla da se komp gasi ako se ne pregrijava, to ne bi trebalo biti do napajanja al nikad ne znas, taj Lc power kad vidim digne mi se kosa na glavi 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
7 godina
neaktivan
offline
FPS drop zbog napajanja ?

virova ti meni i ne u cilom kninu nisan nasa nekog ko ima vise od 500w napjanje pa san narcuio 750w tribalo bi mi stic za koji dan

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: FPS drop zbog napajanja ?
FX11 kaže...

virova ti meni i ne u cilom kninu nisan nasa nekog ko ima vise od 500w napjanje pa san narcuio 750w tribalo bi mi stic za koji dan

 Koja je marka psu? Ne bi bilo lose izdvojiti koju kunu vise za kvalitetno napajanje. 

Trebaš dizajnera? Posjeti IpL Design! www.ipl-design.info
7 godina
neaktivan
offline
Re: FPS drop zbog napajanja ?

Fortron Raider 750W 80+ Silver

Zanima me jel moguce da je i zbog njega fps drop?

10 godina
neaktivan
offline
Re: FPS drop zbog napajanja ?
FX11 kaže...

Fortron Raider 750W 80+ Silver

Zanima me jel moguce da je i zbog njega fps drop?

 Fortron je solidna marka, zbog nje ne bi trebao imati problema odsad.

Trebaš dizajnera? Posjeti IpL Design! www.ipl-design.info
7 godina
neaktivan
offline
Re: FPS drop zbog napajanja ?

Zanimam jel me jel ikako moguce da je zbog njega fps drop?

10 godina
neaktivan
offline
Re: FPS drop zbog napajanja ?
FX11 kaže...

Zanimam jel me jel ikako moguce da je zbog njega fps drop?

 Kako mislis zbog njega? Opcenito zbog napajanja ili bas zbog tog novog? Gledaj, najlakse ti je provjerit sa voltmetrom napajanje to koje sad imas i vidit ima li kakvih nepravilnosti u voltazi, naponu itd itd. Ako ima, znas u kojem grmu lezi zec. Ako pak ne, onda provjerit grafu, a da ti pravo kazem, nemam iskustva sa grafickim karticama bas.

Trebaš dizajnera? Posjeti IpL Design! www.ipl-design.info
13 godina
offline
Re: FPS drop zbog napajanja ?
FX11 kaže...

Zanimam jel me jel ikako moguce da je zbog njega fps drop?

Sve je moguće, treba testirati.

Svakako bih preporučio da na FXa ugradiš aftermarket hladnjak kao npr. LC CC 95 ili LC CC 120,

da u kućište (osim ako već nemaš) staviš barem jedan ventilator otraga da izvlači vrući zrak van,

a preporuka je i jedan naprijed ili na bok da uvlači hladan zrak unutra.

Tih par stvari uz promjenu napajanja mora riješiti problem gašenja jer i ploču odnosno njen čipset isto tako

treba kvalitetno hladiti jer u protivnom i pregrijavanje čipseta može uzrokovati nestabilnosti.

ps. tebi je procesor BN za tu karticu i zato ti u nekim slučajevima FPS pada, treba uložiti u hlađenje

kvalitetno i OCati procesor barem na 4.2 GHz iako sumnjam da i to bude bilo dosta, ali bit će bolje

nego sada.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2016 17:56 (Valentin17).
7 godina
neaktivan
offline
Re: FPS drop zbog napajanja ?

Imam 2 venilatora naprijed koji uvlade zrak i jedan nazat koji izbacio nemam stock kouler nego kupljeni jedan gromam trenutno ne znam koji je jer nisan kuci kad dodem pogledat cu kucite mi je ogromno i imam veliki otvor sa strana sta znaci kad got bi ja njega otvorio dk bi radio unutra je bio hladan proc je tvornicki clockan na 4.1

7 godina
neaktivan
offline
Re: FPS drop zbog napajanja ?

¸grafa je vvrhunska i zbog nje se ne smije gasit komp ako je ona problem onda bude crn ekran ili se pojave linije po monitoru a nikako da se ugasi komp da je maticcna ili procesor problem nebi se komp ni upalio hdd isto tako jedno mi ostaje problem napajanje jer ocito kad radi pod opterecenjema a losa je marka i pojeftin je i dosta star jednostavno izgubi snagu i ugasi se

12 godina
offline
FPS drop zbog napajanja ?

Ovako, imam sličnu/istu situaciju...Naime, već mi je napajanje dotrajalo (Corsair tx 850) te mi dva PCI-e konektora uopće ne isporučuju dovoljno struje za grafu, što opet uzrokuje idlanje proca na 800Mhz pri većim opterećenjima....

 

Ono što trebaš napraviti je staviti HW monitor i kad počne stutter alt - tab i viditi na kojoj je frek proc...

 

Ako je pala, obavezno probaj spojiti napajanje grafe preko molexa (2 u 1) ...Tako sam ja uspio zakrpati svoj komp, ali morat ću mjenjat isto ...Također diseblaj speed step, C state (amdove verzije) i stavi da ti je power plan u Winsima max power...

 

Klasične stvari poput provjere temp, drajvera, update biosa obavezno

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2016 18:16 (DarthMarkus).
Moj PC  
1 0 hvala 2
7 godina
neaktivan
offline
Re: FPS drop zbog napajanja ?
U to i ja sumljam da grafa ne prima dovoljno struje. Koristim onaj msi afterburner i podesio sam da mi pise in game sve i zemperature i na koliko sta radi i sve ti i tamo gledam i sve je u redu ali nakon nekog igranja coda 4 i ti kad ga opteretim stavim da vrti 500 fpsa on ih nw moze podnit i ugasi sr nakon nekog vrimena a ova grafa i ovaj proc moraju imat i vise od 500 fps-a jer je ta igra izasla prije 9 godina
15 godina
odjavljen
offline
Re: FPS drop zbog napajanja ?

Dobro da ti taj tx 850 radi. Efikasnost mu je uzasna, ali kako vidim, ako si iskren, moze pokrenuti nesto za sto nisam mislio da moze. Ali da trosi struju trosi....

16 godina
offline
Re: FPS drop zbog napajanja ?
Fx tebi su definitivno temp problem. Ja sa puno slabijom grafom imam stabilnih 250fps ( hd 5850). Pogledaj si i malo postavke videa u cod4 iskljuci aa jer ti nije potreban ako imas upaljenog. Prati temp sa msi afterburnerom ili probaj rukom opipati hladnjak nakon sta ti se ugasi pc. Koji cpu hladnjak imas? kad si zadnji puta pastu promijenio, moze biti da ti se i napajanje pregrijava pa se i zato gasi.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
7 godina
neaktivan
offline
Re: FPS drop zbog napajanja ?

pa problem je u tome sta mi nije temperatura problem procitaj moje prije postove pa ces vdiit mogu ti cak i slikat da mi ingame ne prilazi 40° ni procesor ni grafa a to dvoje jednostavno mora imat 1000 fps-a ne 250 jer ja cak i sa starom grafom i starim procesorom nisan moga imat 250 ai stara grafa mi je jasa od tvoje ona je radeon 6950 2 gb i proc je bio phenom x4 945 i opet me ovako zajebavalo nisan moga imat 250 a posto igras cod 4 onda znas kako je kad ti fps dropa

12 godina
offline
Re: FPS drop zbog napajanja ?
Mrgud Veliki kaže...

Dobro da ti taj tx 850 radi. Efikasnost mu je uzasna, ali kako vidim, ako si iskren, moze pokrenuti nesto za sto nisam mislio da moze. Ali da trosi struju trosi....

 Itekako prika, pogotovo zato što sam u Brezovici pa su česti nestanci struje učinili svoje....Sad j ga, žao mi ga umirovit, ipak sam colnio za njega skoro soma kn, doduše prije dosta godina ali svejedno....

 

 

Zanimljivo, vrlo je malo ovakvih školskih primjera na netu da bi napravio neku komparaciju sa svojim problemom, nego baš moraš sam skontat šta ga *****....

7 godina
neaktivan
offline
Re: FPS drop zbog napajanja ?
DarthMarkus kaže...

Ovako, imam sličnu/istu situaciju...Naime, već mi je napajanje dotrajalo (Corsair tx 850) te mi dva PCI-e konektora uopće ne isporučuju dovoljno struje za grafu, što opet uzrokuje idlanje proca na 800Mhz pri većim opterećenjima....

 

Ono što trebaš napraviti je staviti HW monitor i kad počne stutter alt - tab i viditi na kojoj je frek proc...

 

Ako je pala, obavezno probaj spojiti napajanje grafe preko molexa (2 u 1) ...Tako sam ja uspio zakrpati svoj komp, ali morat ću mjenjat isto ...Također diseblaj speed step, C state (amdove verzije) i stavi da ti je power plan u Winsima max power...

 

Klasične stvari poput provjere temp, drajvera, update biosa obavezno

 

 

 

 Znaci valjalo bi da spojim molex dok mi ne dode novo napajanje jer san i na staroj grafi ima problem koja je dosta slabija kad bi dotaka kabel od nje ona bi zaccrnila ekran i ventilatori bi se krenili okretat na 100 % i mora bi ugasit pc i ponovo upalit inace stara graficka je bila radone 6950

12 godina
offline
Re: FPS drop zbog napajanja ?
FX11 kaže...
DarthMarkus kaže...

Ovako, imam sličnu/istu situaciju...Naime, već mi je napajanje dotrajalo (Corsair tx 850) te mi dva PCI-e konektora uopće ne isporučuju dovoljno struje za grafu, što opet uzrokuje idlanje proca na 800Mhz pri većim opterećenjima....

 

Ono što trebaš napraviti je staviti HW monitor i kad počne stutter alt - tab i viditi na kojoj je frek proc...

 

Ako je pala, obavezno probaj spojiti napajanje grafe preko molexa (2 u 1) ...Tako sam ja uspio zakrpati svoj komp, ali morat ću mjenjat isto ...Također diseblaj speed step, C state (amdove verzije) i stavi da ti je power plan u Winsima max power...

 

Klasične stvari poput provjere temp, drajvera, update biosa obavezno

 

 

 

 Znaci valjalo bi da spojim molex dok mi ne dode novo napajanje jer san i na staroj grafi ima problem koja je dosta slabija kad bi dotaka kabel od nje ona bi zaccrnila ekran i ventilatori bi se krenili okretat na 100 % i mora bi ugasit pc i ponovo upalit inace stara graficka je bila radone 6950

 Fora je u tome što ćeš morat naći granu, tj. kombinaciju (smijem se, rokćem) koja će nekim čudom zadovoljiti grafu, ili pak ne...Meni kombo molexa i PCI-E konektora (na drugoj grani) radi uredno, sve ostalo trottla čim krene opterećenje...

 

Znam da je ovo "A je to riješenje" , ali ja sam uspio nekako se skrpati, no moram isto po novo napajanje...Druga stvar koja te može zajebavati je matična i neka regulacija napona, a tu ti neki elektroničari na forumu mogu bolje pomoć...

 

Možeš poslati upit IT elektronici (na FB-su), ako još rade...

7 godina
neaktivan
offline
Re: FPS drop zbog napajanja ?

Sumljam da je maticna problem jer ova maticna je vrhunska asrock 970 extreme 4 imam podrsku za 3 graficke po meni je jedino napajanje problem jer je dosta staro i makra mi nije bas neka a i rekoh da me je kabel zajabava na staroj grafi kad bi ga dotaka odma bi se zacrnila slika 

16 godina
offline
Re: FPS drop zbog napajanja ?
To je softwerako ocitanje temp a na amd platformama zna cesto biti krivo, lijepo probas na opip temperaturu grafe, hladnjaka, napajanja dok se ugasi. A sta se tice x4 945 i 6950 taj proc nije dovoljan za tu grafu i nije cudno da si imao dropove, diablo cfg radi cuda za fps.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
7 godina
neaktivan
offline
Re: FPS drop zbog napajanja ?
Patrick_cro kaže...
To je softwerako ocitanje temp a na amd platformama zna cesto biti krivo, lijepo probas na opip temperaturu grafe, hladnjaka, napajanja dok se ugasi. A sta se tice x4 945 i 6950 taj proc nije dovoljan za tu grafu i nije cudno da si imao dropove, diablo cfg radi cuda za fps.

prvo san prominio procesor pa onda grafu i sa fx 6300 isto tako nisan ima 250 sa radeon 6950 a ako joj taj procesor nije dovoljan onda nezz koji je i hladnjak je ovaj http://www.conrad.com/medias/global/ce/8000_8999/8700/8710/8710/871090_BB_00_FB.EPS_1000.jpg a ako ga taj ne moze ohladit onda nezz koji moze

7 godina
neaktivan
offline
FPS drop zbog napajanja ?

Prominio san napajanje i pristao mi se gasit komp + sam dobio fps-a nezz kako ali sad u codu imam 333 lock 

 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: FPS drop zbog napajanja ?
FX11 kaže...

Prominio san napajanje i pristao mi se gasit komp + sam dobio fps-a nezz kako ali sad u codu imam 333 lock 

Kvalitetno napajanje, ništa više. Koji model napajanja si ugradio u računalo?

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.8.2016 16:56 (Valentin17).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice