Fx 8320 Čudne temperature

poruka: 4
|
čitano: 784
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Fx 8320 Čudne temperature

Dakle ovak,več nekoliko dana mi ne ide u glavu temperatura ovog procesora koji je složen u novu konfiguraciju.Naprimjer u idle nikad ne prelazi 25-27 stupnjeva,naravno mislim na core temperature jer socket i nije toliko bitan.Nakon pola sata Prime 95 temperature su 51 stupanj,što je solidno.Cooler na CPU-u je Cooler Master Evo 212.Kada igram temperature nisu ni  blizu 50 stupnjeva.Ono kaj mi nikako ne ide u glavu je rendering u programima tipa cinema 4d ili 3ds max.Primjerice renderiranjem u cinemi 4d temperature se popnu na 65 stupnjeva,kaj mi nikako nije jasno zato što bi po meni onda trebale biti takve i u primeu.Probao sam pet različitih programa od core temp to hw monitora i svi isto pokazuju.

Ako netko zna odgovor na ovu misteriju bit če mi drago čuti.

Inače CPU je clockan na 4000mhz,kaj zapravo i nije overclock kada je turbo mod ovog proca 4000mhz,u biosu je isključen turbo i procesor je stavljen manualno na 20x množitelj.Matična je kvalitetna GIGABYTE GA-990XA-UD3,sa 990x chipsetom.

Jel moguče da su očitanja kriva jer nemam nikakvih problema sa stabilnosti,nema gašenja,restartanja itd,samo su dosta visoke temperature,ali samo u renderingu.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Fx 8320 Čudne temperature
Ja bih prvo posumljao na BIOS tj UEFI vjerojatno treba updatati na noviju verziju jer nekad znaju ploce kad izadju imati verzije koje kasnije dobe update a medu ostalima i update citanja sa senzora...

Pokusaj updatati UEFI na ploci sa najnovijim...pa javi rezultate...i ja bih jos skinuo CPU cooler ocistio staru pastu, stavio novu pastu...i onda ponovio testove i pogledao temperaturu...
7 godina
offline
Fx 8320 Čudne temperature

prvo klokaj to još malo jer 65 je hladovina za fxa.

drugo , prime koji tocno test?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Fx 8320 Čudne temperature

65 je skroz normalno za taj CPU uz dobro hlađenje kad su sve jezgre upregnute...da, taj procesor u takvom scenariju pošteno grije kućište. Brijem da bi jedino uz dobro vodeno bio zadovoljan ali pitanje je isplativosti toga....kad dođe ljeto fino grije sobu ako ga se upregne sa nekim renderom ili gladnom igrom.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2017 16:11 (XXX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice