Glasan ventilator cpu-a

poruka: 26
|
čitano: 19.575
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Ispravka glasan ventilator gpu-a (isprika svima)

xxx

Sve je lako kad si mlad :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.7.2011 0:21 (CroatianRacer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem glasan ventilator cpu-a
CroatianRacer kaže...

Evo imam jedan problem (ispricavam se ako je vec takva tema otvorena, nisam je pronaso.) Kompjuter imam godinu dana, sve normalno radi na njemu, u zadnje vrijeme postao je pre glasan ventilator jako brujanje,zujanje kao nikada do sad. otvorio sam kuciste usisao prasinu skinuo cpu ventilator ocistio prasinu,vratio nazad,ocistio ventilator napajanja i graficke..idalje isto... kad stranicu kompjuter otvorim i udaljim od stranice stola otvorim prozor iilii ukljucim onaj kucni ventilator, prestane jako brujati i zujati. Nijednom mi nije doslo cpu fan error.. skinuo sam Speed Fan i malo promatrao.. kad zatvorim stranicu kucista temperatura sa 55,56 skoci na 60-65, neznam jednostavno nije mi jasno to se promjenilo preko noci..nikad nije bio tako glasan... 

 

evo slike: http://slike.hr/slike/fanspeed_0fa26.jpg.html

Skinuo si ventilator sa hladnjaka ili si skinuo hladnjak sa procesora?

Ako ovo drugo, da li si stavio novu pastu?

Da nije napajanje, kad bruji i zuji ili ti se HHD olabavio u kavezu pa radi vibracije? Provjeri ga malo...

 

EDIT: Sad vidim da imamo identičan proc, koji ti je isto vruć kao i moj, iako imam 250mm vent na boku

i po jedan 120mm naprijed kod HDD-a i straga (koji se vrte između 1.500-1.600 rpm).

 

Samo kod mene Everest pokazuje:

CPU: 67°C

1. jezgra: 74°C

2. jezgra: 72°C

CPU napon: 1,29V

Matična: 42°C

CPU ventilator: 2.766 rpm

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.7.2011 13:56 (Matozan).
13 godina
offline
Re: Problem glasan ventilator cpu-a

oboje sam skinuo i ventilator sa hladnjaka i hladnjak sa procesora, paste ima... napajanje da khm... vrelo.. ali kad sam ukljucio samo napajanje u struju isprobavo ni necuje se taj ventilator ...

Sve je lako kad si mlad :)
13 godina
offline
Glasan ventilator cpu-a

Izgleda da ti se procesor pregrijava pošto se vrti na 4k okretaja..Za početak promjeni termalnu pastu..

|AMD Phenom x2 550 @ x4 3.1GHZ|Gigabyte Amd HD6850OC Edition @900mhz|2gb Kingston|Hitachi 250Gb|Thermaltake tr2 RX550w Modular PSU|Asus M4A785D-M PRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Glasan ventilator cpu-a

Provjerio sam HDD tih normalan, napajanje normalno... cpu ventilator..original od njega od kad je kupljen. sad zuji..glasno.. neznam... nervira me bacit cu i kompjuter i stol i monitor sve kroz prozor kako me zivcira..navecer u sobi zbog kompa 800 stupnjeva -.-'

Sve je lako kad si mlad :)
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.7.2011 14:24 (CroatianRacer).
15 godina
offline
Glasan ventilator cpu-a

Probaj procijeniti odakle dolazi buka, od kojeg ventilatora (CPU,GPU, PSU) ili DVD/HDD-a ili ventilatori na kućištu, ako ih imaš.

Kad to ustanoviš onda ćemo vidjeti dalje...

 

EDIT: I moj stock ventilator na procu je glasan, prvo ću mu probati promijeniti pastu, nisam je mijenjao upće do sada.

Ako to ne pomogne onda na proc ide ZALMAN CNPS10X Performa ili neki drugi u tom rangu.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.7.2011 14:29 (Matozan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Glasan ventilator cpu-a

isprobo sam napajanje, ne zuji to je shit napajanje s ventilatoricem onim malim jer mi je crklo proslo napajanje.

gpu-nista tiho. mislim normalno...

imam jedan ventilator koji spajam zicama u utore one bijele od napajanja xd to sam iskopco i probo to ne zuji

cpu ventilator onako da pokusam bolje objasnit kad se komp pali ono zuji ubija..kad je na kompu sve zgaseno kad se nista ne radi spusti se onako na tise kosto je uvijek radio cim nesto pokrenem google chrome, nedaj boze igricu pocne zujit vrtit kao da ce explodirat -.-' a nikad nista nije bilo ni slicno nit je proc klokan ni nista... -.-'

Sve je lako kad si mlad :)
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.7.2011 14:28 (CroatianRacer).
15 godina
online
Glasan ventilator cpu-a

Ja sam imao E6320 klokan na 2.66 temperatura nije prelazila 60c, u mirovanju 28c sa stock intelovim hladnjakom.

U biosu sam podesio da ventilator stalno vrti na maximumu ali koliko se sjećam to je bilo oko 2800 obrtaja i nije bio glasan.

Provjeri gdje si uključio na matičnu venilator od procesora da li je tamo gdje piše cpu fan.

Buku ventilatora možeš smanjiti ako odljepiš naljepnicu sa centra ventilatora pa izvadiš gumeni prsten koji je ispod i onda na ležaj špricneš wd spreja ili finog ulja.

Normalno to raditi kad su izvađeni iz kućišta.

Ventilatori inače imaju najkraći vijek trajanja jer se stalno vrte pa ih je preporučljivo promjeniti kad se počnu (čuti).

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Glasan ventilator cpu-a

hvala lijepo, sad cu ga bacit kroz prozor i ic kupit novi gledo sam http://shop.netcom.hr/product_info.php?products_id=6810 

Sve je lako kad si mlad :)
12 godina
neaktivan
offline
Glasan ventilator cpu-a

uzmi ovaj hladnjak, ok je cijena.

http://www.links.hr/index.php?naziv=Cooler+SCYTHE+Katana+3+SCKTN-3000I+White+Box%2C+za+INTEL+775%2F1155%2F1156%2F1366&option=artikl&id_kategorija=05090306&id_artikl=050.903.182

 

i promijeni termalnu pastu, nju ces vjerojatno dobiti sa hladnjakom (ja sam ju dobio)

i pastu nanesi sa nekom folijom ili papirom na proc tak da pokrijes svu povrsinu, nemoj mazat prstom

Gle ko je iza tebe!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Glasan ventilator cpu-a

ispricavam se i zahvaljujem na trudu... ali radi se o gpu- ventilatoru, više u prvom komentaru.

Sve je lako kad si mlad :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.7.2011 23:21 (CroatianRacer).
11 godina
neaktivan
offline
Glasan ventilator cpu-a

imam AMD računalo , processor LE-1100  1.91Ghz

 

UŽASNO BUČNO RAČUNALO , mislim da se radi o ventilatoru na CPU 

 

Mogu li smanjiti buku , ako samo promjenim taj ventilator ili moram i hladnjak mjenjati ??

Računalo kupljen 2008 u Konzumu , radi super , ne pregrijava se , tj. radi bez mane i od pocetka kad je bio nov isto bio ovako glasan .

Buka nije do napajanja, isprobao sa drugim. 

 

Di se može nabaviti ventilator koji je tih , da li ih ima još za kupiti negdje?

 

 

franc
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Glasan ventilator cpu-a

smije li PC raditi s iskljucenim CPU ventilatorom ? Koristima ovaj PC zbog nekih starih programa u XP koji ne rade na win 7 64bit , najduže 2 sata je u upotrebi. 

franc
14 godina
moderator
offline
Re: Glasan ventilator cpu-a
franc_32 kaže...

smije li PC raditi s iskljucenim CPU ventilatorom ?

Ne.

Pa kupi drugi hladnjak ako je problem u tom koji imaš i gotovo...

 

Pretpostavljam da ga jesi očistio...

Just hating everyone for no reason.
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.4.2013 13:53 (XXX-Man).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Glasan ventilator cpu-a
XXX-Man kaže...

Ne.

Pa kupi drugi hladnjak ako je problem u tom koji imaš i gotovo...

 

Pretpostavljam da ga jesi očistio...

čist je hladnjak i nema prašine , kad ištekam na par sekunda ventilator iz matične onda blažena tišina. 

Morati cu poduzeti nešto s novim hlađenjem .

 

A ventilatore posebno se ne može kupiti ?

 

franc
14 godina
moderator
offline
Re: Glasan ventilator cpu-a

Ovisi kakav i koje su dimenzije...

Nabaci sliku i dimenzije pa ti kažem

Just hating everyone for no reason.
13 godina
offline
Glasan ventilator cpu-a

Posto je to AM2 socket , kupis neki takav hladnjak koji podrzava AM2 , imas ih vec od 30-tak kn !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Glasan ventilator cpu-a
franc_32 kaže...

imam AMD računalo , processor LE-1100  1.91Ghz

 

UŽASNO BUČNO RAČUNALO , mislim da se radi o ventilatoru na CPU 

 

Mogu li smanjiti buku , ako samo promjenim taj ventilator ili moram i hladnjak mjenjati ??

Računalo kupljen 2008 u Konzumu , radi super , ne pregrijava se , tj. radi bez mane i od pocetka kad je bio nov isto bio ovako glasan .

Buka nije do napajanja, isprobao sa drugim. 

 

Di se može nabaviti ventilator koji je tih , da li ih ima još za kupiti negdje?

 

 

Sa programom Speedfan namjesti po želji vrtnju ventilatora. 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.4.2013 16:20 (Mile 74).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Glasan ventilator cpu-a
Mile 74 kaže...

Sa programom Speedfan namjesti po želji vrtnju ventilatora. 

 

Hvala mile, buka smanjena za 80% . ventilator je vrtio stalno maksimalnom brzinom .  

s tim programom speedfan sam uspio to regulirati, nadam se da se ne bude pregrijao

franc
13 godina
offline
Glasan ventilator cpu-a

Samo si prati temp. da ti nebudu velike !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Glasan ventilator cpu-a
Haf932 kaže...

Samo si prati temp. da ti nebudu velike !

Procesor nije clockan , pa se valjda ne pregrije.

evo ostavljen cjelu noć da skida film s neta , radi kao vurica.

Ali kad pocmu jake vrucine , budem povecao brzinu ventilatora. 

franc
11 godina
offline
Glasan ventilator cpu-a

Temprature vidiš odmah u SpeedFan programu, a ako si pratio video koji sam stavio u prethodnom postu i namjestio svoje postavke u speedfan programu, onda ti taj program regulira vrtnju ventilatora s porastom temperature, tako da ne moraš ti ručno namještati brzinu vrtnje.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2013 19:29 (Mile 74).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Glasan ventilator cpu-a

Imam užasno glasno računalo, pogotovo kada surfam na netu (da ne spominjem kada postoji neki sadržaju u flash-u).

Tako je već duže vrijeme, no sad mi je stvarno prekipjelo. Kada otvorim kučište i očistim ventilator to samo kratkotrajno pomaže al i dalje bude dosta glasno. Razmišljam da uzmem neki bolji ventilator samo ne znam koliko bi to pomoglo te koji da uzmem s obzirom da imam neko manje kučište u odnosu na ostala.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Glasan ventilator cpu-a

Koji procesor?

Koji cooler je na njemu? Stock?

Da li cooler dobro leži na procu, da se nije možda otkačila jedna nogica?

Koje kućište imaš?

Kad si zadnji put mijenjao pastu?

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.4.2013 15:05 (Matozan).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Glasan ventilator cpu-a

1. Procesor :  DualCore Intel Pentium D 805, 2666 MHz (20 x 133) 
2. Nažalost ne znam odakle da to očitam u SpeedFanu i AIDA64 nisam našao, a kad sam otvorio kućište našao sam samo neku naljepnicu na kojoj je pisalo 12E7A-IDF
3. Cooler nije baš dobro ležao na procesoru, malo se jedna nogica odšarafila.  (sad je nešto tiše :)  )
4. MSI Hetis 945GZ-E http://goo.gl/DW707  radi se o ovom računalu ne znam koje je tu točno oznaka kučišta
5. Do danas nisam ni znao što je termalna pasta :(  (ovo računalo je kupljeno otprilike prije 3 godine.)

13 godina
offline
Re: Glasan ventilator cpu-a

3. Ako nisi , onda diobro pricvrsti hladnjak

5. Obavezno stavi novu pastu , ( kosta cca. 15 kn ) ako neznas stavi , pitaj ovdje ili ako znas nekog da se razumije u to , neka ti promjeni !

 

Imas i temu o pastama !

Music As A Weapon !!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice