Grijanje procesora

poruka: 13
|
čitano: 1.815
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Grijanje procesora

Motherboard Name ASRock 970 Extreme3

CPU Type QuadCore AMD Phenom II X4 Black Edition 965, 3400 MHz (17 x 200)

 

Procesor radi uglavnom bez ikakvih problema i ne grije se puno sve dok ne počnem koristiti Total Video Converter ili neki drugi video konverter. Nakon nekoliko minuta zagrije se do nekih 60°C, a maksimalno smije do 62°C. Stoga prekidam video konverter.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Grijanje procesora

Procesor ti se grije jer kod koristenja convertera radi na 100%.

Zamjeni termalnu pastu, ak ne pomogne - kupi bolji hladnjak...

10 godina
offline
Re: Grijanje procesora

..... i meni se pregrijavao dok nisam shvatio da moj CPU može raditi na  Vcore 1,2v umjesto 1,35v  i prolazi OCCT i Prime95 bez problema. (Jest da nije stock već bolji hladnjak a preko ljeta kad je vanka 40'C mu vratim množitelj na defoult).

13 godina
offline
Re: Grijanje procesora
Mandak kaže...

Obavezno kupiti LC CC 95 ili još bolje LC CC 120, na njega staviti kvalitetniju termalnu pastu kao AC MX-4.

U kućište svakako staviti jedan ventilator na zadnju stranu da izvlači vrući zrak van iz kućišta, a ako imaš mogućnost,

bilo bi dobro ugraditi i jedan ventilator naprijed na kućište da uvlači friški zrak unutra.

Detaljno očistiti prašinu iz unutrašnjosti.

Ako poslušaš moj savjet spustit ćeš ne samo temperature procesora, već i ostalih komponenti.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.3.2017 16:22 (Valentin17).
15 godina
offline
Re: Grijanje procesora
Valentin17 kaže...
Mandak kaže...

Obavezno kupiti LC CC 95 ili još bolje LC CC 120, na njega staviti kvalitetniju termalnu pastu kao AC MX-4.

U kućište svakako staviti jedan ventilator na zadnju stranu da izvlači vrući zrak van iz kućišta, a ako imaš mogućnost,

bilo bi dobro ugraditi i jedan ventilator naprijed na kućište da uvlači friški zrak unutra.

Detaljno očistiti prašinu iz unutrašnjosti.

Ako poslušaš moj savjet spustit ćeš ne samo temperature procesora, već i ostalih komponenti.

 Problem riješen. Usisao prašinu. Nisam baš dobro, jer bih morao skidati hladnjak, ali pošto nemam termalnu pastu nisam to uradio. Uspio uraditi konvert sza nešto više od pola sata i maksimalna temperatura je bila 51°C do 52°C. Rijetko kad 53°C. Inače koristim Arctic Silver 5 termalnu pastu. Ventilator na CPU nije njegov. Kupio sam bolji. Imam naprijed jedan veći ventilator za usisavanje zraka iz prostorije i nazad imam 2 manja ventilatora za izbacivanje toplog zraka iz kućišta. Evo slika:

 

 

 

 

13 godina
offline
Re: Grijanje procesora
Mandak kaže...
Evo slika

Nema slike.

Čim prije promjeni termalnu pastu i prašinu detaljno počisti, dobro je ventilatore skinuti pa lagano kistom počistiti, kao i ostatak unutrašnjosti kućišta.

ps. na prašinu treba paziti uvijek i redovito čistiti te mijenjati termalnu pastu.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.3.2017 20:51 (Valentin17).
15 godina
offline
Re: Grijanje procesora
Valentin17 kaže...
Mandak kaže...

Obavezno kupiti LC CC 95 ili još bolje LC CC 120, na njega staviti kvalitetniju termalnu pastu kao AC MX-4.

U kućište svakako staviti jedan ventilator na zadnju stranu da izvlači vrući zrak van iz kućišta, a ako imaš mogućnost,

bilo bi dobro ugraditi i jedan ventilator naprijed na kućište da uvlači friški zrak unutra.

Detaljno očistiti prašinu iz unutrašnjosti.

Ako poslušaš moj savjet spustit ćeš ne samo temperature procesora, već i ostalih komponenti.

Riješio problem. Usisao prašinu u kućištu i to je to. Mogao sam i bolje, ali pošto nisam imao termalnu pastu, nisam skidao hladnjak. Inače koristim Arctic Silver 5 termalnu pastu. Hladnjak nije koji dolazi s CPU, nego sam ga naknadno kupio. Hladnjak za CPU je broj 1., ventilator naprijed u kućištu za usisavanja zraka iz prostorije je broj 2., a broj 3. su 2 manja ventilatora za izbacivanje toplog zraka iz kućišta, na sljedećoj slici:

 

Puno hvala na savjetima.

 

 

13 godina
offline
Re: Grijanje procesora
Mandak kaže...

Prvo, posloži si i poveži bolje te kabele u kućištu, nadalje, detaljno očisti prašinu jer koliko vidim na slici, još je ima, pogotovo na dnu,

za detaljno čišćenje je dobro računalo rastaviti, komponente prebrisati kistom, a kućište suhom krpom, promjeniti termalnu pastu

na procesoru i grafičkoj kartici uz prethodno pravilno uklanjanje stare paste.

Koliko vidim na procesoru je Raijintek Zelos hladnjak, http://www.raijintek.com/en/products_detail.php?ProductID=8.

Taj hladnjak je namjenjen za manji TDP, nikako za TDP od 125W koliko ima tvoj AMD Phenom II 965 (naveden pod "Moj PC"),

ali služi svrsi iako bi bolji izbor bio LC CC 120.

Ovdje se radi o nekom starijem kućištu koliko vidim, ako ikako možeš uštedjeti nešto novaca, uzmi si Zalman Z3+, imat ćeš

ga godinama, a dolazi sa 4 ventilatora direkt iz kutije, moći ćeš posložiti i kabele bez problema, pa će to biti funkcionalnije i ljepše

za vidjeti.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
15 godina
offline
Grijanje procesora

Ne kužim ovo: "Bez napajanja" kod Zalman 3+.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.3.2017 22:53 (Mandak).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Grijanje procesora
Mandak kaže...

Ne kužim ovo: "Bez napajanja" kod Zalman 3+.

 To je naznaka da to kuciste "dolazi bez napajanja u sebi" dakle moras ugraditi svoje!LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
offline
Re: Grijanje procesora
Mandak kaže...

Ne kužim ovo: "Bez napajanja" kod Zalman 3+.

Taman TX650 unutra i oderi, svakako ventilator napajanja okreni prema dolje, da može vući friški zrak izvana.

Izbjegavaj držanje na tepihu jer radi kao usisavač.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
15 godina
offline
Re: Grijanje procesora
To sam i mislio. PC nije na tepihu, ali je blizu. Mislim da kad je PC niže da se manje grije.

Hvala.
13 godina
offline
Re: Grijanje procesora
Mandak kaže...
Hvala.

Kad to kupiš i složiš, svakako ako želiš malo poslikaj pa stavi slike ovdje u temu, možda ti damo kakav

koristan savjet, tko zna.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice