Hard disk : neradi d disk

poruka: 29
|
čitano: 9.624
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Hard disk : neradi d disk

ovo piše kad ga hoću otvorit.... The C:\resycled\boot.com application cannot be run in win32 mode....... probo sam sa avastom skeniro cijeli laptop nema virusa... de ak neko može hitno pomagajte....

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Hard disk : neradi d disk

Rješenje:

1. Run Task Manager (Ctrl-Alt-Del or right click on Taskbar)
2. Stop wscript.exe process if available by highlighting the process name and clicking End Process.
3. Then terminate explorer.exe process.
4. In Task Manager, click on File -> New Task (Run…).
5. Type “cmd” (without quotes) into the Open text box and click OK.
6. Type the following command one by one followed by hitting Enter key:

del c:\autorun.* /f /s /q /a
del d:\autorun.* /f /s /q /a
del e:\autorun.* /f /s /q /a

c, d, e each represents drive letters on Windows system. If there are more drives or partitions available, continue to command by altering to other drive letter. Note that you must also clean the autorun files from USB flash drive or portable hard disk as the external drive may also be infected.
7. In Task Manager, click on File -> New Task (Run…).
8. Type “regedit” (without quotes) into the Open text box and click OK.
9. Navigate to the following registry key:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon
10. Check if the value name and value data for the key is correct (the value data of userint.exe include the path which may be different than C drive, which is also valid, note also the comma which is also needed):

“Userinit”=”C:\WINDOWS\system32\userinit.exe,”

If the value is incorrent, modify it to the valid value data.

"An expert is a person who has made all the mistakes that can be made in a very narrow field." - Niels Bohr
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Hard disk : neradi d disk

e ovako počnem ja to radit. al napišem samo onaj prvi del c:\autorun.* /f /s /q /a i on nešto briše jel to treba bit tako il šta..

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Hard disk : neradi d disk

Nije ovo baš tema, ali ne da mi se otvarar novu temu.

 

Krepao mi je hdd, a neznam kako ni zašto. Redovno je skeniran i nije imao nikakvih kvarova ni bad sectora, nije ni bio bučan ni ništa. Jednostavno sam navečer isključio računalo i drugi dan palim komp i više ne prepoznaje disk. Sve sam isprobao i nema pomoći. Jel zna netko što se moglo dogoditi?

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Hard disk : neradi d disk

Prikazuje li ga u Device Manageru. Kod Win 7 (ako ga koristiš) zna se dogoditi da ikone diska jednostavno nestanu pa ne mora značiti da je disk krepao

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Hard disk : neradi d disk

probaj druge kablove, odnesi do frenda za svaki slučaj i probaj opet možda matična, ako ga ni bios ne vidi crkla elektronika na hardu trk po novi

http://www.youtube.com/glodalica
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Hard disk : neradi d disk

Windowsi 7 su bili na tom disku. Na drugom je XP, ali tamo nema diska u device manageru. Nema ni u biosu ili kad otvorim boot menu. Probao sam mjenjati kablove i ništa. Drugi disk radi znači da nije matična. Izgleda da je zbilja otišla elektronika. Ako je to slučaj jel to znači da ne mogu nikako spasiti podatke? Gore je bila cijela hrpa filmova i muzike pa mi je ovo dosta teško palo. Disk je star 2 godinei crkao je. Ovaj drugi je star preko 3 godine i još radi. To mi je malo čudno.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.12.2010 19:10 (Igor).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Hard disk : neradi d disk
Igor kaže...

Windowsi 7 su bili na tom disku. Na drugom je XP, ali tamo nema diska u device manageru. Nema ni u biosu ili kad otvorim boot menu. Probao sam mjenjati kablove i ništa. Drugi disk radi znači da nije matična. Izgleda da je zbilja otišla elektronika. Ako je to slučaj jel to znači da ne mogu nikako spasiti podatke? Gore je bila cijela hrpa filmova i muzike pa mi je ovo dosta teško palo. Disk je star 2 godinei crkao je. Ovaj drugi je star preko 3 godine i još radi. To mi je malo čudno.

To kaj Windows nista ne vidi i slicno, ne znaci da nema pomoci ajd instaliraj ovaj program dole pa izaberi Damaged Partition Recovery. Onda znaci pod Advanced Setings kak vidis na videu, pa oznaci Disk i dalje nek skenira ako program vidi disk normalno probaj tak odradit pa kaj bude.{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-softverske-teme/lista-besplatnog-softvera/30365.aspx?page=7&jumpto=1521735&sort=asc&view=flat

16 godina
offline
RE: Hard disk : neradi d disk
rambox kaže...
Igor kaže...

Windowsi 7 su bili na tom disku. Na drugom je XP, ali tamo nema diska u device manageru. Nema ni u biosu ili kad otvorim boot menu. Probao sam mjenjati kablove i ništa. Drugi disk radi znači da nije matična. Izgleda da je zbilja otišla elektronika. Ako je to slučaj jel to znači da ne mogu nikako spasiti podatke? Gore je bila cijela hrpa filmova i muzike pa mi je ovo dosta teško palo. Disk je star 2 godinei crkao je. Ovaj drugi je star preko 3 godine i još radi. To mi je malo čudno.

To kaj Windows nista ne vidi i slicno, ne znaci da nema pomoci ajd instaliraj ovaj program dole pa izaberi Damaged Partition Recovery. Onda znaci pod Advanced Setings kak vidis na videu, pa oznaci Disk i dalje nek skenira ako program vidi disk normalno probaj tak odradit pa kaj bude.{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-softverske-teme/lista-besplatnog-softvera/30365.aspx?page=7&jumpto=1521735&sort=asc&view=flat

Hvala na pokušaju, ali ne pomaže. Ni taj program ne vidi disk.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
16 godina
offline
RE: Hard disk : neradi d disk
Igor kaže...
rambox kaže...

To kaj Windows nista ne vidi i slicno, ne znaci da nema pomoci ajd instaliraj ovaj program dole pa izaberi Damaged Partition Recovery. Onda znaci pod Advanced Setings kak vidis na videu, pa oznaci Disk i dalje nek skenira ako program vidi disk normalno probaj tak odradit pa kaj bude.{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-softverske-teme/lista-besplatnog-softvera/30365.aspx?page=7&jumpto=1521735&sort=asc&view=flat

Hvala na pokušaju, ali ne pomaže. Ni taj program ne vidi disk.

Onda je mehanici kvar da, ili elektronika kaj drugo vjerojatno jesi probal iz Linuxa nekaj provjerit Ubuntu ili Mint Live CD jel vide oni kaj uopce mos to još probat isto. Jesi odradil u tom programu preko modula Lost Partition Recovery ak nisi probaj s tim isto tak.{#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.12.2010 20:22 (rambox).
13 godina
neaktivan
offline
Problem s hardom

imam windows 7 enterprise

imam 3 diska C(na kojem su windowsi) D i E

kad idem na Start pa na Computer računalo mi prikaže kolko imam još mjesta tj. memorije na Disku D.....( piše mi da koristim 16.7GB)

i onda idem u taj disk i označim sve mape koje su na tom disku i klinem desni klik pa Properties

i onda mi prikažeda te sve mape imaju 6.7 GB........

gdje je onda još tih 10 GB???????

(stavil sam pod control panel da mi prikaže i skrivene mape ali sve jedno fali još 10GB)

molim nekoga za pomoć!!!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s hardom
Alen1994 kaže...

imam windows 7 enterprise

imam 3 diska C(na kojem su windowsi) D i E

kad idem na Start pa na Computer računalo mi prikaže kolko imam još mjesta tj. memorije na Disku D.....( piše mi da koristim 16.7GB)

i onda idem u taj disk i označim sve mape koje su na tom disku i klinem desni klik pa Properties

i onda mi prikažeda te sve mape imaju 6.7 GB........

gdje je onda još tih 10 GB???????

(stavil sam pod control panel da mi prikaže i skrivene mape ali sve jedno fali još 10GB)

molim nekoga za pomoć!!!

A da odeš u C folder ,klik na options i makneš kvačicu s ''Hide protected operating system files'' prikazali bi ti se svi ''krivci''!

Pagefile.sys - po defaultu 1,5 veličine rama ,ali može varirati pa i podešavati se! (kod mene je ''samo'' 4 gb)

 

Hibernacijska datoteka - otprilike ,koliko je rama ,toliki je hyberfil.sys! (i to varira ,od sistema do sistema)

 

Recycle Bin - sve iz kante za smeće je tu!

 

Boot ,Recovery i svi ostali sistemski folderi koji zauzimaju gigabajte.

 

Pogledaj slike!!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.1.2011 21:23 (kizo2703).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s hardom

eeeeee....

hvallaaa...

sad je dobro

11 godina
neaktivan
offline
Hard disk : neradi d disk

oprostite ja sam kupio novo kučište i kad sam krenuo istaliravati windowse pise mi da hard disk nije nađen

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hard disk : neradi d disk

Provjeri da li si data i naponski kabel od HDD-a dobro spojio.

Koji ti je raspored učitavanja u BIOS-u?

Daj malo više podataka o komponentama...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Hard disk : neradi d disk

neez stvarno bratić mi instalirava winows 7 a kad zeli instalirati pise da hard disk nije najden

 

16 godina
online
Re: Hard disk : neradi d disk
Žagi kaže...

neez stvarno bratić mi instalirava winows 7 a kad zeli instalirati pise da hard disk nije najden

 

A koji je kontroler u igri?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Hard disk : neradi d disk

koji kontroler

 

15 godina
offline
Hard disk : neradi d disk

Kao što sam već tražio, daj nam par podataka o komponentama (matična ploča)

da znamo na čemu smo i kako da nađemo rješenje za nastali problem.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Hard disk : neradi d disk
Žagi kaže...

koji kontroler

 

Diskovni kontroler. Osnovni uzrok ovakvih problema. Koja je ploča - svi te isto pitaju?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Hard disk : neradi d disk

naziv kučišta scorpion SX540

90-MIBI01-GO MBO socket 1155 ASUS

UBY0GZ P8H61-M LX3/SI (INTEL H61)

       DDR3-1333

BX80623I3212 CUP intel Core i3-2120, 3.30 35231024A2228

0            GHz/3MB, socket 1155, BOX

KVR13N9S8/-SP RAM PC DDR3 4GB, PC 1333

              CL9, kingston

NE5X6500130   VGA PCIe3.0 nVIDIA GeForce T8120228356

1-1071F       GTX650 Palit, 1GB-GDDR5,CRT,

DVI,mHDMI

WD500AZRX    HDD 3.5"- 500GB Western    WMC1U1423154

              Digital Caviar WD5000AZRX,

             Intellipower/64MB, SATA III

SH-222BB/BE   DVD RW SAMSUNG SH222BBBE R8LM68DC600PMA

             DVD 22x SATA, crni

FE-250-KKP450   KUĆIŠTE   Cooler Master,

              FENIKS, napajanje 450W,crno 

evo to je to

 

11 godina
neaktivan
offline
Hard disk : neradi d disk

model ploče je : ASUS P8 H61-M lx3

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Hard disk : neradi d disk

Što je diskovni kontroler i gdje se nalazi i kako se otklanja taj problem ?

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hard disk : neradi d disk
Žagi kaže...

Što je diskovni kontroler i gdje se nalazi i kako se otklanja taj problem ?

 

Disk kontroler je H61 čipset ,glavni čip na matičnoj.

Ako ti radi PC bez ''čudnih'' beepova i možeš ući u BIOS (tipka Del odmah nakon paljenja) ,vjerojatno je problem ili SATA kabel kojim je disk spojen ,ili u samom disku.

 

Probaj drugi kabel ,probaj spojiti na drugi priključak na ploči.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
11 godina
neaktivan
offline
Hard disk : neradi d disk

ustanovilo se je da moj novi komp ne radi da su mi ga dali pokvarenog

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Hard disk : neradi d disk

Imam problem,pa ako bi mi mogli pomoc bio bi zahvalan :D

 

Radi se o hard disku,stalno mi se krci a i nemam skoro nista na njemu tak da bi ga lagano otklonio i kupio si nekad,ugl sad bi ga trebo sam iskljucit tj izvadit,nasao sam tu neki nacin za to al da pitam za svaki slucaj jel trebam jos negdje u nekim postavkama nes napravit da nebi bilo kad upalim komp nakon vađenja da imam neke drame :D hard je slave,znaci na drugome mi je windows i ostale bitne stvari,ovaj mi je sluzio za filmove igre itd.

 

http://www.wikihow.com/Remove-a-Hard-Drive

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Hard disk : neradi d disk

Pozdrav ekipa, ne znam gdje da pitam ovo, pa ču ču ovdje...

 

Bio mi je hard disk na servisu i rečeno mi je da mu nema spasa, a na njemu su mi apsolutno sve stvari, da li postoji ikakva šansa da spasim podatke?  Tipa da ga u datalab odnesem? Zna li netko šta da radim? Hvala!

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Hard disk : neradi d disk

Pravac datalab ili infosector, i javi rezultate ako nekom još zatreba preporuka..

15 godina
online
Re: Hard disk : neradi d disk

-ovisi kakav je srevis.. ako je 'pravi' tad im treba vjerovati, ako su 'obični' tad im se nije dalo previše gubiti vrijeme, to ima cijenu, .. spašavanje podataka se obračunavalo po MB. Od nekoliko tisuća kuna (ali se i oni prilagođavaju-preživljavaju i cjenkaju..).

-backup.

 

+ možeš uštedjeti, preduvijet da znaš što radiš i imaš odgovarajući alat (soft), tek u par slučajeva je potreban npr datalab (imali su uređaj za čitanje diska-ploča, slično kao CD.. ali nemaju dovoljno za investicije u novo..).

 

edit: :))

-da, vjerojatno se oni koji naiđu u temu pitaju.. ''kako'' -u ovakvom slučaju, mislim da ovo nije tema za howto-početnike, jer ako su podaci važni, tad je to preskup način učenja. To treba obaviti osposobljena osoba (postoje doktori-liječnici, postoje automehaničari, zubari.. s razlogom).

-početnici koji žele učiti mogu, ali tad mogu i sami izgooglati potrebne alate (boot medij, npr hirens/ubcd.. linuxlive distre i miniPE.. + razni alati-soft pa i par šarafcigera s torxom i sl.). U raznim temama bezbroj puta su već navedeni alati-linkovi... i ispada beskorisno, dok je svakom google na dohvat 'ruke' i ako ne zna sam izgooglati tad ni nije za takve stvari. Ne može bas svako raditi sve.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2018 12:34 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice