Hard disk problem

poruka: 8
|
čitano: 3.014
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Hard disk problem

Prije par dana su mi windowsi javili grešku: Windows was temporarily unable to read your hard disk drive. Nakon toga sam primjetio da je hard disk počeo krčat kada laptop upalim iz standbyea ili otvorim my computer. Odskenirao sam ga sa HD Tune Pro te sam na tabu helth dobio greško (prepisan je cijeli red): "(C6) Current Pending Sector Current:  100 Worst:  100 Treshold:  0 Data:  3 Status: Warning". Da li je sa hard diskom sve uredu ili? Imaju li sa time veze BSOD-ovi koji su mi se upalili ovih dana:

1. KERNEL_DATA_INPAGE:ERROR STOP: 0x0000007A

2. Aprocess or thred crucial to system operation has unexpectedli exited or has been terminated.

Prvo se upalio 2. a onda 1. BSOD u razmaku od 1 h. Nakon 1 dan se opet upalio 1. Prvi BSOD mi se znao upaliti i prije ali je prestao prije nekih mjesec - mjesec i pol dana, ali se upalio dva puta prije nego što je hard disk počeo krčat.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hard disk problem
Tommy8 kaže...

Prije par dana su mi windowsi javili grešku: Windows was temporarily unable to read your hard disk drive. Nakon toga sam primjetio da je hard disk počeo krčat kada laptop upalim iz standbyea ili otvorim my computer. Odskenirao sam ga sa HD Tune Pro te sam na tabu helth dobio greško (prepisan je cijeli red): "(C6) Current Pending Sector Current:  100 Worst:  100 Treshold:  0 Data:  3 Status: Warning". Da li je sa hard diskom sve uredu ili? Imaju li sa time veze BSOD-ovi koji su mi se upalili ovih dana:

1. KERNEL_DATA_INPAGE:ERROR STOP: 0x0000007A

2. Aprocess or thred crucial to system operation has unexpectedli exited or has been terminated.

Prvo se upalio 2. a onda 1. BSOD u razmaku od 1 h. Nakon 1 dan se opet upalio 1. Prvi BSOD mi se znao upaliti i prije ali je prestao prije nekih mjesec - mjesec i pol dana, ali se upalio dva puta prije nego što je hard disk počeo krčat.

http://www.addictivetips.com/windows-tips/what-are-physical-logical-hard-drive-bad-sectors-how-to-repair-them/Tu ti sve piše o logičkim i fizičkim oštećenjima hdd i piše kako poraviti logička oštećenja.Ako je logičko probaj popraviti i sa chkdsk ali ako je fizičko žao mi je ali hdd ti propada polako ali sigurno i uskoro će svi loši sektori biti prepisani na dobre.Naravno mogu se ja i varati pa drži fige da se varam.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.5.2012 22:56 (Ikarus01).
12 godina
neaktivan
offline
Hard disk problem

Skeniraj sa HD Tune Hard disk (ne quick)

 

http://www.hdtune.com/download.html

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hard disk problem

Disc testiraj.

12 godina
neaktivan
offline
Hard disk problem

99% je sigurno da ti se BSOD-ovi pojavljuju zbog harda. za početak bilo bi najpametnije da formatiraš hard na full NE NA QUICK, i zatim da ponovo instaliraš Windowse. naravno, prije toga da pokušaš spasiti podatke (koje se da spasiti) sa harda, ako uopće i imaš gore podataka koje bi spašavao. međutim možda bi također bilo pametno da pogledaš koji imaš hard (Samsung, Seagate, Western Digital...) te na NETu pronađeš alat za LowLevel Disk Format tvog harda. Iako današnji LowLevelFormat u 99% slućajeva nije ono što je nekad bio, svejedno bi se itekako isplatilo da pokušaš s nekim od takvih alata, nakon toga normalan FULL FORMAT (nikako ne QUICK FORMAT) te friška instalacija Windowsa.

iako postoji velika mogućnost da bi najobičniji FULL FORMAT i friška instalacija Windowsa riješili sve probleme. pogotovo ako nisi dugo radio FULL FORMAT diska!!! 

JohnyJ
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Hard disk problem

FMCAW IS COMPRESSED NEĆE DA DIGNE SISTEM KAKO TO ODKOPRESIRATI

mk
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hard disk problem
logan42 kaže...

FMCAW IS COMPRESSED NEĆE DA DIGNE SISTEM KAKO TO ODKOPRESIRATI

FMCAW ili FMCW ili FCAW http://en.wikipedia.org/wiki/Flux-cored_arc_welding.Uglavnom nešto je sa signalom jer sam čuo da je FMCW frekvencijski val.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.5.2012 18:38 (Ikarus01).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hard disk problem

Odnio sam laptop na servis (jos je pod garancijiom) te su ga pregledali i sada cekam da im dodje dostava hard diska od proizvodjaca. Znaci bio je hardverski problem. Hvala svima na savjetima!

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.12.2012 22:58 (Tommy8).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice