HDMI problem

poruka: 18
|
čitano: 20.155
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
HDMI problem

Dakle, kao što vidite na slikama, slika na ekranu mi je "zblurana".

Bilo kako da postavim postavke ="extended","duplicate" itd itd uvijek je isto. Naravno dok prebacim na maxtv onda je slika ok, znaci samo dok spojim pc sa tv.

Probao sam promjenit hdmi kabel ali opet isto... Dal je moguce da je "hdmi izlaz" na gpu otisao? Savjeti?

Werdum Combat Team
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HDMI problem

moguće, kvar, kalbel ili loša postavka (rezolucija i refresh). Preciznije od tog moraš sam...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: HDMI problem
ihush kaže...

moguće, kvar, kalbel ili loša postavka (rezolucija i refresh). Preciznije od tog moraš sam...

Cini mi se da je kvar na hdmi izlazu na gpu, jer sam probao drugi kabel,a postavke su iste kako su vec proslih 5mjeseci i radilo je sve ok do danas. probat cu jos poigrat se sa postavkama.

Werdum Combat Team
12 godina
offline
Re: HDMI problem
Hmm ipak ispada da su driveri radili probleme....samo nije mi jasno kako jer je sve radilo mjesecima ok. sad sam stavio 13.3 beta i sve je ok. vidit cemo dal ce radit probleme kroz par dana.
Werdum Combat Team
13 godina
offline
HDMI problem

 

Ljudi pomažite!

Imam problem s TV-om.
Kupio sam MyGica ATV1200 media player i spojio ga na TV putem HDMI-a TV je Philips 42PFL5604H/12.
I sve bi to bilo divno i krasno da radi preko HDMI-a.
Ako spojim preko činča, radi, ali na niskim rezolucijama

Ako spojim preko HDMI-a, radi, ali na 480p.
Ako prebacim neku veću rezoluciju, tv pocrni i piše "Video format nije podržan" 

 

Ako treba, prebacite me u temu za to, ali 3.14zdim


Ajd ljudi stvarno, ako itko išta zna.
Zanimljivo je da mi radi preko HDMI-a kada puštam materijal s TV-a.

 

 

Sorry što upadam u temu ovako. 

 

Keep flashing! || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: HDMI problem
Nije bed, tu smo da pomognemo :)
Znači preko HDMI ti ide samo 480p? Jesi probao namjestit rezoluciju u postavkama?
Werdum Combat Team
13 godina
offline
Re: HDMI problem

Jesam prika.
Postavljene postavke na media playeru.

Kad postavim Output mode na bilo što veće od 480p, zacrni se ekran>iskoči Video format nije podržan>i vrati se na 480p.

Ma nevjerojatno! 

Keep flashing! || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
13 godina
offline
HDMI problem

Napominjem da preko kompozitnog prihvaća 1080p 60Hz.

Ali slika treperi i B/W je.

Keep flashing! || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
HDMI problem

Zvao sam Philips.
Nakon standardnih savjeta, probajte prebaciti na drugi izlaz, probajte drugi TV, etc.

Rekao mi je da probam s iHDMI kablom.
Ima li itko saznanja o tome? 

Keep flashing! || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HDMI problem
sudy_freak kaže...

Zvao sam Philips.
Nakon standardnih savjeta, probajte prebaciti na drugi izlaz, probajte drugi TV, etc.

Rekao mi je da probam s iHDMI kablom.
Ima li itko saznanja o tome? 

 ... sve je to sistem ćorava koka / možda su u šumici.

-dali je ispravan TV HDMI priključak

-dali je ispravan kabel (ver.1.3 i sl.)

-dali je ispravan player

-dali je postavka na TVu, Playeru..

-negdje je problem ali za eliminaciju moraš imati ispravne kontrolne točke, tj ono što 100% radi.

.. Npr dali TV na istom ulazu s istim postavkama daje OK sliku (MaxTV). Tad je TV OK (i taj kabel).

.. tad uzmeš drugi kabel (jer vjerojatno imaš dva kabla) i vidiš dali je OK. Ako je, tad samo player može biti krivac.

-Tad se testovi orjentiraju na plajer, tj mjenjaš postavke dok ne proradi (pa i reset na factory i sl..). Na kraju, odeš s playerom do frenda, na njegov TV, s njegovim kablom spojiš player. Ako ne radi tad je 99% krivac. Ali, ako radi OK, tad sve ispočetka.. tj neka od kombinacija postavki nije dobra.

- ili kod trgovca gdje je urešaj kupljen, test, ako radi OK, ako ne radi zamjena.

 

npr kabel mora biti HDCP kao i svi uređaji u lancu inače se mogu dešavati ovakve 'smetnje' koje su namjerne (kao macrovizija na VHSu).

Svaki originalni materijal ima DRM. Možeš i neku snimku s PCa prebaciti (ne film) možda bi to proradilo (i potvrdilo HDCP zaštitu kao uzrok)..

 

pa opet prvi red- možda su u šumici....

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: HDMI problem
ihush kaže...
sudy_freak kaže...

Zvao sam Philips.
Nakon standardnih savjeta, probajte prebaciti na drugi izlaz, probajte drugi TV, etc.

Rekao mi je da probam s iHDMI kablom.
Ima li itko saznanja o tome? 

 ... sve je to sistem ćorava koka / možda su u šumici.

-dali je ispravan TV HDMI priključak

-dali je ispravan kabel (ver.1.3 i sl.)

-dali je ispravan player

-dali je postavka na TVu, Playeru..

-negdje je problem ali za eliminaciju moraš imati ispravne kontrolne točke, tj ono što 100% radi.

.. Npr dali TV na istom ulazu s istim postavkama daje OK sliku (MaxTV). Tad je TV OK (i taj kabel).

.. tad uzmeš drugi kabel (jer vjerojatno imaš dva kabla) i vidiš dali je OK. Ako je, tad samo player može biti krivac.

-Tad se testovi orjentiraju na plajer, tj mjenjaš postavke dok ne proradi (pa i reset na factory i sl..). Na kraju, odeš s playerom do frenda, na njegov TV, s njegovim kablom spojiš player. Ako ne radi tad je 99% krivac. Ali, ako radi OK, tad sve ispočetka.. tj neka od kombinacija postavki nije dobra.

- ili kod trgovca gdje je urešaj kupljen, test, ako radi OK, ako ne radi zamjena.

 

npr kabel mora biti HDCP kao i svi uređaji u lancu inače se mogu dešavati ovakve 'smetnje' koje su namjerne (kao macrovizija na VHSu).

Svaki originalni materijal ima DRM. Možeš i neku snimku s PCa prebaciti (ne film) možda bi to proradilo (i potvrdilo HDCP zaštitu kao uzrok)..

 

pa opet prvi red- možda su u šumici....

Prepun je net problema sa glupim Philipsom.
Sutra ću probati drugi TV, možda još i večeras.
Pun mi je klinac.

OK, nije problem s HDMI-om.
Zna li itko zašto ako spojim kompozitnim slika titra?
A postavljena je na full hd.

Sve ovo gore navedeno bih eliminirao i naveo TV kao jedinog krivca.
Samo, još jedna stvar.
ZAŠTO POBOGU REPRODUKCIJA S KOMPA/LAPTOPA RADI?
Tu nema nikakvog CEC-a, HDCP? 

Keep flashing! || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
15 godina
offline
Re: HDMI problem

Jedno pitanje: jesi li možda pokušao pronaći najnoviji firmware za svoj TV? Naime, već sam na par mjesta vidio da su ljudi imali slične probleme, uzrokovane greškama u nekakvom HDCP handshake-u, a što je bilo riješeno novijim firmwareom TV-a...

Reprodukcija s PC-a obično ne zahtijeva HDCP (osim BluRay-a)

 

A titranje na komponentnom ulazu (pretpostavljam da misliš na komponentni (YPbPr) a ne kompozitni?) je moguće zbog recimo nekog ground loop-a, lošeg kabela ili slično...

KaeR
13 godina
offline
HDMI problem
Pa mozda je problem u tom media playeru.kazes da imas normalno sliku kad tv spojis s lapom ili kompom. Uzmi taj uredaj i isprobaj na nekoj drugoj telki
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
HDMI problem

Jesam, skinuo sam zadnji dostupan firmware na Phishit stranici.
Mislim da Philips više neće u moje dvorište.

Sutra probam na drugoj telki/ili možda još večeras, ali sumnjam da je do toga.
Kolika je šansa da sam dobio zbagan model?
Ne znam više, stvarno.
Izgubih uzalud cijelo poslije podne. 

Keep flashing! || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
HDMI problem

Isprobano na LG, novijem TV-u. Radi.

Znači nije do media playera.

Ovo sad već graniči s normalnim. 

Keep flashing! || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
HDMI problem

Zaboravite.

HDCP je problem. Ništa od te ljubavi.
Čitajući, sve više dolazim do toga da razbijem ovaj stariji TV koji ima HDMI, a kao da ga ni nema. 

Keep flashing! || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
HDMI problem

televizija mi je vivax i kad je upalim nekad mi pise da nema HDMI 2 a neko mi vrijeme dode samo da je televiza upaljena al nema nikakve slike ni tona.

pokusala sam da ga izgasim pa upalim ali opet ne fukcionira ,televizija mi je u sobi i povezan je internit iz dnevnog boravka.

do cega bi moglo da bude ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
HDMI problem

Pozdrav, evo ja bih se uključio sa svojim problemom :)

 

Ovako stvari stoje; koristim Windows 10 i spojen sam na TV Samsung LE32C530 s HDMI-jem preko PC-a.

 

Jučer sam iskopčao HDMI i odnio ga sestri da može spojiti na drugi televizor i dolje nisam uspio dobiti signal, laptop je rezolucije max 1366X768 i prčkao sam po laptopu po postavkama rezolucije i šta god da sam probao, nisam dobio sliku na telki, pa sam odustao.

 

No problem nastaje kad se vraćam kod sebe u sobu i spajam HDMI natrag na PC.. Izbacuje mi "Način rada nije podržan

 

Razlučivost nije podržana na ovom TV-u. Promijenite razlučivost."

 

Probao disconnectati portove (ima ih 3), mijenjati ulaze/izlaze na portovima, ništa ne pomaže.. Probao iskopčati TV i PC iz struje, reset CMOS, memorija, grafička, sve sve radi i nije do tog. :(

 

Ali kada bootam Windows, pojavi mi se loading screen s artifaktima i crticama po cijelom ekranu. Grafa nije sigurno otišla jer je relativno nova i testiran je ovaj mali OC.

 

Znači boota se, imam sliku i kad se trebam prijaviti u desktop (upisivanje lozinke), pojavi mi se ista poruka kao gore da nije podržan način.. Probao sam i safe mode, safe mode u low rezoluciji, ali i dalje izbacuje isto.. Ne razumijem zašto se to događa, kao da je zapamtio neke postavke s laptopa i sad ih pokušava prenijeti na TV, ali to je nemoguće jer HDMI nema memoriju u sebi.. Vrlo čudno, dosad sam imao random problema s HDMI, ali su uvijek bili oko signala, a ne razlučivosti.

 

Tko nađe rješenje plaćam pivu :D

 

EDIT: oba dva televizora su 1920x1080

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.2.2019 12:55 (Marko_95).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice