Imam li temelj za tražiti novi laptop?

poruka: 114
|
čitano: 19.848
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Imam li temelj za tražiti novi laptop?

Haha znaci kazu cjenjeni serviseri da je uredaj potpuno u redu i da se cuje samo naponsko zujanje.Na odgovor da je prvi puta bio isti problem i da nije valjala maticna rekao je da su prevemtivno zamijenili maticnu tek tako da se jednog dana valja ne pokvari.Dakle totalni debili.
Javim vam sta ce reci i nadlezni sud casti i nadlezno ministarstvo i kako ce se slucaj rijesiti.

 
0 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Imam li temelj za tražiti novi laptop?

haha nakon sto sam nazvao i trazio im sefa da mi objasni te apsurde.Taj genijalac je odlucio sam napraviti dijagnostiku.I u radnom nalogu naveo da je napravio test na mojim ilegalnim windowsima i da je sve uredu.Haha znaci sad sam ja kriminalac jos..Majko moja mila.Kad dode laptop pisem sudu za cast i idemo na sud pa nek debili tamo pravdaju svoje idiotarije koje su pisali na papirima.I pravdaju zasto je hard disk neispravan prvi puta i nije zamjenjen,i kako to da se  sam popravio.I slicne nebuloze..Taman cu ga koristit 4-5mj i onda dobit novi..

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.11.2014 17:01 (mrle503).
 
0 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Imam li temelj za tražiti novi laptop?

Eo toliko o ispravnosti dosao sa servisa u petak.U subotu riknio skroz,cim ga ukopcam u struju sam se upali i crn ekran.
Sad im ga saljem nazad nemogu vise reci da je ispravan debili totalni izgubio sam zivaca u ovih mjesec dana ko nikad u zivotu.

 
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Imam li temelj za tražiti novi laptop?

Očigledno je neispravan.

Ali ako komuniciraš s njima kao ovdje, nije čudo da ti ne izlaze u susret.

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Imam li temelj za tražiti novi laptop?

Jel bar prestao zujit {#}

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Imam li temelj za tražiti novi laptop?

U startu je napravljena pogreška. ako je laptop od početka imao nekakvo zujanje ili ti se nije svidio, trebao si ga u roku 14 dana vratiti pradavaču, i reći jednostavno da ti se ne sviđa, te da ti vrate novce. Ja sam nedavno imao slučaj, da mi se laptop nije svidio, a bio je 100%v ispravan, rekao sam da mi se laptop ne sviđa, u roku tjedan dana vratili su mi novce, jer je karticom plaćen, a ja sam onda naručio drugi laptop. Znači u roku 14 dana skoro svaku kupljenu robu možeš vratiti bez ikakvog suvislog objašnjenja.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Imam li temelj za tražiti novi laptop?

Nije bilo nista u prvih 14 dana.Tek kasnije je doslo do kvara.Objasni ti njima da nije ispravan pa tamo rade inzenjeri najbolji u regiji valjda oni znaju jel to normalno ili nije.I tim mamlazima nema sta nisam rekao i cim se nisam zaprijetio.Zvao sam i m san grupu distributera za hrvatsku oni su ih takoder zvali ali ovi idioti jednostavno nece priznati i tvrde da je laptop ispravan.Sad cu im ga u ponedjeljak poslat i trazit novi po 3 puta.Ako nebudu htjeli ide na sud.
U tom slucaju ja laptop novi dobivam sigurno ali cu ostati koji mjesec bez laptopa dok se sud nerijesi.I sta mogu ja njima, mogu ja prijetit i derat se na telefon koliko hocu ako oni nece odraditi svoj posao.
Da idem u zagreb vozim se 3 sata da bi se prepirao sa idiotima nepada mi napamet.
I da nisi ti dobio novi u trgovini gdje poznas nekog sa visih pozicija.Ili ti firma ceato posluje s njima pa su ti izasli u susret?

 
0 3 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Imam li temelj za tražiti novi laptop?

oćeš si uzet Antu Nobilu za advokata? malo mu je sad gužva jer je  u najmečakoj ali  on inače voli  takve nemoguće slučaje...{#}

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Imam li temelj za tražiti novi laptop?

Prijatelju  to  je  sud  casti  i  sluzi  bas  za  pvakve  stvari  da  bi  pomogao  potrosacu  da  izbori  svoja  prava.I  takvo  sudenje  je  besplatno.I  vidim  da  si  jako  saljiv  nadam  se  da  ti  se  nece  desit  ovako  sta  jer  nije  niti  malo  smijesno  bas  dapace  tuzno  je  da  se  ovakve  stvari  desavaju.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.11.2014 0:42 (mrle503).
 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Imam li temelj za tražiti novi laptop?

U kojem si to ducanu kupio? Koji im je ovlasteni servis?, ti si ga trebao promjeniti cim si ga dobio za novi a ne slati na servis.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
ivo454 kaže...

U startu je napravljena pogreška. ako je laptop od početka imao nekakvo zujanje ili ti se nije svidio, trebao si ga u roku 14 dana vratiti pradavaču, i reći jednostavno da ti se ne sviđa, te da ti vrate novce. Ja sam nedavno imao slučaj, da mi se laptop nije svidio, a bio je 100%v ispravan, rekao sam da mi se laptop ne sviđa, u roku tjedan dana vratili su mi novce, jer je karticom plaćen, a ja sam onda naručio drugi laptop. Znači u roku 14 dana skoro svaku kupljenu robu možeš vratiti bez ikakvog suvislog objašnjenja.

- ne, u slučaju prigovora/reklamacije to ne vrijedi. Precizno, to vrijedi samo kad vračaš ispravnu robu (bez objašnjenja-razloga, 'ne sviđa mi se'). btw prošao je rok (i kraći je, ne vrijedi za sve robe itd. itd.).

 

mrle503 kaže...

..Sad cu im ga u ponedjeljak poslat i trazit novi po 3 puta.Ako nebudu htjeli ide na sud.
..

-ti možeš reklamirati, ostala pravna sredstva idu po redu (tvoje traženje se lako ignorira ovisno što oni žele).

.. ponovo, traži radni nalog, papire, svakih dan-dva stanje reklamacije jer uobičajeno je razvlačenje do beskonačno..

 

mrle503 kaže...

Prijatelju  to  je  sud  casti  i  sluzi  bas  za  pvakve  stvari  da  bi  pomogao  potrosacu  da  izbori  svoja  prava...

-khmm, da, na papiru. .. defacto je to ništa. Na temelju čega misliš da bilo koji (pa i ovaj) sud može presuditi? (odgovor, na temelju onog što kaže ovlašteni servis... ti se samo žališ ali nisi relevantan). Sad je opet došlo do promjene stanja, sad je računalo pokvareno.. nova reklamacija, itd itd. Nema tu pravde ili časti, boli njih za tebe.. tek kad si dovoljno jak i imaš argumente/dokaze tad možeš nešto i tad, ako poštuješ pravnu proceduru (kraće, opaki advokat koji se toga želi primiti, malo je takvih).

 

Luka123 kaže...

U kojem si to ducanu kupio? Koji im je ovlasteni servis?, ti si ga trebao promjeniti cim si ga dobio za novi a ne slati na servis.

-što misliš kako ide procedura? Trgovac nije ovlašteni servis, on ne rješava ništa... probjem je u 'povijesti' tj trgovci su bili 'sve' uvoz-distr.-prodaja-servis je bilo ssve u jednom. Kad se to razdvoji dobiješ 'sveto trojstvo' u kojem nitko nije kriv, ako znaju igrati zrende..

-btw, padobranac si, on je zadovoljan s trgovinom, oni su svoj dio obavili korektno..

-ovlašteni servis, tj serviser svojim potpisom (atest/znanje/struka) kaže dali je nešto ispravno-pokvareno, dali je kvar pokriven garancijom itd. i sve ide od tog.

 

PC-IT nije vešmašina ili burek, sandale.. divlji zapad uz garanciju, termine kao otklanjanje kvara-neispravnosti, rokovi. . pa do razlike kompletnog računala ili pojedine komponente (jer porpavka komponente ugl. nema nego zamijena), nije isto dali je PC složen od komponenti ili kao PC-jedan proizvod (roba). Npr ako se nešto mijenja (staro-novo) kao roba (ne dio) tad je nova garancija, ako je kao dio, tad je samo otklonjen kvar i garancija ostaje stara. Razlika ta dva slučaja je samo dali je 'zdelanac' ili 'brand' na računu. U ovom slučaju notebook, ... itd. itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Imam li temelj za tražiti novi laptop?

Ja nemam argumenata za sud?? Pa imam sve radne nalge na kojima sve pise.Na prvom ustanove neispravan hdd i maticnu i zamijene samo maticnu pokvareni hdd ostane.2 nalog sve iapravno a u laptopi i dalje pokvareni hdd iz prvog nloga koji nije zamijenjen.I nakonn drugog u kojem je sve ispravno laptop dode sa servisa i sutra dan rikne totalno ako to nije dovoljno sudu da vide da ovi debili lazu muljaju onda neznam kakav je to sud.Pa ovo na nalozima su apsurdi neznaju sami vise sta seru.Kad sam nazvao i derao se kaze sef servisa prvi puta nisu zamijenili maticnu zbog tog krcanja nego preventivno haloo preventivno.Znaci kupim auto i odem na servis da mi zamijene ulje i oni mi zamije cijeli motor.Pa na sudu ce se puknit smijat i presudjt u koris potrosaca milion posto.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Imam li temelj za tražiti novi laptop?

Eo da javim nakon mjesec dana natezanja,kontaktiranja asusa hrvatska, distributera,trgovine, asus regionalnog centra u srbij, udruga za potrosace ,prijetnji, svade sa servisom... Potrosio sam tonu zivaca ali se nakraju isplatilo odobrili su zamijenu.Sutra bi trebao dobiti nekakav kod sa kojim idem u trgovinu po novi laptop.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
mrle503 kaže...

Eo da javim nakon mjesec dana natezanja,kontaktiranja asusa hrvatska, distributera,trgovine, asus regionalnog centra u srbij, udruga za potrosace ,prijetnji, svade sa servisom... Potrosio sam tonu zivaca ali se nakraju isplatilo odobrili su zamijenu.Sutra bi trebao dobiti nekakav kod sa kojim idem u trgovinu po novi laptop.

Ja bi ga uzeo i vratio isti tren i trazio povrat novca i otiso u drugi ducan kupiti laptop {#}

11 godina
neaktivan
offline
Imam li temelj za tražiti novi laptop?

Tebe  nitko  nepita  sta  bi.I  zasto  da  to  radim  zato  sto  su  se  potrudili  i 10  dana  pokusavali  zvali  sve  zive  da  mi  omoguce  zamijenu.Elipsu  svaka  cast  pokazali  su  se  profesionalno  i  korektno  i  sljedeci  laptop  cu sigurno kupiti kod njih..I  za  novce  koje  bi  dobio  nazad  nebi  mogao  kupiti  racunalo  tih  specifikacija.Ovako  cu  dobiti  isto  ili  bolje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.11.2014 19:01 (mrle503).
 
1 5 hvala 0
12 godina
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
mrle503 kaže...

Tebe  nitko  nepita  sta  bi.I  zasto  da  to  radim  zato  sto  su  se  potrudili  i 10  dana  pokusavali  zvali  sve  zive  da  mi  omoguce  zamijenu.Elipsu  svaka  cast  pokazali  su  se  profesionalno  i  korektno  i  sljedeci  laptop  cu sigurno kupiti kod njih..I  za  novce  koje  bi  dobio  nazad  nebi  mogao  kupiti  racunalo  tih  specifikacija.Ovako  cu  dobiti  isto  ili  bolje.

Post prije si rekao da ces ici na sud, sad odjedanput su profesionalni i super. {#}

11 godina
neaktivan
offline
Imam li temelj za tražiti novi laptop?

Da  citas  vidio  bi  sta  sam  napisao  nisam  rekao  za  elipso  nista  i  nisu  oni  ti  koji  odobravaju  zamijenu.

 
1 3 hvala 0
14 godina
offline
Imam li temelj za tražiti novi laptop?

Isto ti nas nastavi izvještavati o daljnjem toku stvari, nekako smo se vezali za tvoje postove u posljednjih dvadesetak dana, piši, piši ponekad dva - tri retka, piši...

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.11.2014 15:57 (Punti).
 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Imam li temelj za tražiti novi laptop?

Tebe nitko ne prisiljava da citas ovu temu.Stvar o kojoj sam pisao bi nekome mogla pomoci da ostvari svoja prava i da ga ne izlevate na servisu.Isto ko sto su meni neki ljudi pomogli i savjetovali.A ti i luka vidim.nemate pametnijeg posla nego zajebavat.

 
1 1 hvala 1
14 godina
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?

 

Dragi Mrle!

 

Kud ćeš bolje sapunice za kratiti slobodno vrijeme od drame koju sam mogao čitati posljednjih nekoliko tjedana. Toliko kukanja, nevinosti, prijetnji, cviljenja, ucjena, prevare, nevjere, nevinosti, bezobrazluka, napada, gotovo i jedan sudski epilog (a znamo da se svaki ovakav zaplet mora riješiti u sudnici, sa rješenjem u zadnji tren) i na kraju happy end. I svi su opet živjeli sretno i zadovoljno... Ocjena minus četiri. Ali da je bilo i sudskog epiloga, di bi nam bio kraj. Mogli bismo napraviti i pravi scenarij, ubaciti nekoliko akcijskih elemenata i angažirati Vrusa Bilisa i Jangelinu Oli. Također, nedostajala je i barem naznaka nekakve vruće scene, ali ovo je ipak Bug forum, pa može i bez nje.

 

Šalu nastranu, drago mi je da si uspio riješiti svoj problem u relativno razumnom roku (vjerujem i Luki). Palac gore distributeru i trgovcu.

 

Tvoj kolega forumaš

Punti

 

 

 

 

/ili je sve ovo možda bio kreativno vođen pr projekt*?!

...

 

(je, nemam pametnijeg posla) 

 

mali ti je u gaćama

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.11.2014 12:46 (Punti).
11 godina
neaktivan
offline
Imam li temelj za tražiti novi laptop?

Gle to sto u nasoj drzavi moras kontaktirati 10 institucija da bi rijesio problem sa laptopom koji je neispravam od kupnje je zalosno.Pa cak i van granica hrvatske jer asusov regionalni centar je u srbiji.U ovih 20-ak dana primio sam 1000 mailova od adusa,servisa,elipsa,inspektorata...I potrosio 1000min na mobitelu.Toliko zajebancije oko jednog laptopa da je to za nepovjerovati.I nakraju samo stigne mail   od asusa odobrena vam je zamjena i kod za zamjenu.I kad vec toliko volis kratit slobodno vrijeme bajkama podigni si u knjiznici ruzno pace,crvekapicu... pa citaj jer ocito nisi dok si bio manji pa sad smisljas sam bajke??Ili si jos uvijek mali pa se ucis pisat  na  forumima,a mama te nije naucila kulturi pa zajebavas ljude usput.

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.11.2014 0:25 (mrle503).
 
0 2 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Imam li temelj za tražiti novi laptop?

Dali ja imam pravo tražit novi laptop marke ACER od ACER proizvožaća jer mi je laptop još pod dodatnim jamstvom protekto do 2020.god. I ove godine  mi ošla tri puta matićna ploča koju je mjenjal mrservis i ponovo mi se kvari problemi u pisanju i otvaranju aplikacija itd.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
Marin39 kaže...

Dali ja imam pravo tražit novi laptop marke ACER od ACER proizvožaća jer mi je laptop još pod dodatnim jamstvom protekto do 2020.god. I ove godine  mi ošla tri puta matićna ploča koju je mjenjal mrservis i ponovo mi se kvari problemi u pisanju i otvaranju aplikacija itd.

 Vec ti je odgovoreno. Ne.

15 godina
offline
Re: Imam li temelj za tražiti novi laptop?
Kolacic kaže...
Marin39 kaže...

Dali ja imam pravo tražit novi laptop marke ACER od ACER proizvožaća jer mi je laptop još pod dodatnim jamstvom protekto do 2020.god. I ove godine  mi ošla tri puta matićna ploča koju je mjenjal mrservis i ponovo mi se kvari problemi u pisanju i otvaranju aplikacija itd.

 Vec ti je odgovoreno. Ne.

 (uz sarkazam..) :)

-da. Može tražiti, mada nema nikakve pravne osnove, ne znači da neće dobiti ili da ne može tražiti.. (bilo što od bilo koga..).

-kao što podiže teme iz pepela, nada se.. pa evo, drugačiji odgovor ga možda smiri? :))

 

-ili .. kakve veze ima acer s protocto? nikakve.. acer je proizvođač, 2g. garancija.. s trgovcem se sve može obaviti (jedini ugovono vezan s kupcem, posrednik) dok je ovo samo osiguranje (ne jamstvo, tj. problem brkanja jamstva-garancije i dodatnog osiguranja kao kasko za auto, kuću.. ili PC). Čitaj ugovor (i sitna slova), s njima sve dogovaraš-pregovaraš i jedino od njih nešto možeš tražiti (pravno).. ali ne moraš, tj to je tvoje pravo, koje možda uspije ostvariti, možda ne.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice