Kada stavim graficku komp zakove

poruka: 17
|
čitano: 2.016
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Kada stavim graficku komp zakove

E ovako, kupio sam AMD HD 7730. Kada je ubacim u pci-e i pokrenem komp, komp zabode znaci nece da mi se prikaze slika niti da mi se pokrenu uredjaji na usb-ovima, mis, tastatura, nista. Kuleri se vrte, i na grafickoj i na procesoru. Kada izvadim graficku i ubacim moju staru HD 5450 sve savrseno radi. AMD HD 7730 kada je stigla probali smo odmah kod druga, kod njega je radila odmah, prikazala i sliku i sve radilo. Kada sam je doneo kod mene kuci odmah problemi.
Od konfiguracije posedujem i5 2400, FPS Aurum 400w gold, 4gb ddr3, 500gb hard i artic alpin 11. Kada sam pitao da li moze ova graficka na mom napajanju on je rekao moze ne trosi mnogo vise od HD 5450.

Jel zna neko sta pravi problem?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kada stavim graficku komp zakove

Koju matičnu ploču imaš?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Kada stavim graficku komp zakove

Evo na ovom forumu imate celu raspravu LINK

Neki pricaju da treba update biosa, neki da je do napajanja, tako da ne znam i sam.

Uglavnom kog mrzi da cita 51 komentar, evo u kratkim crtama:

Graficka radi, probali smo kod druga 2 puta, kod mene kad donesemo nece, jer kada upalim komp sve zabode mis, tastatura, nece nista, ni windows da se podigne, a kuleri se vrte.
Sad jedan kaze da probam update biosa, ali ne bih da pokusavam da ne sjebem nesto, a jedan da probam sa drugim napajanjem. Sad cekam da drug donese napajanje pa videcemo.

Takodje kad se stavi graficka, kako se to kaze "izbacuje na masi" - pecka sturaja, plave varnice. A kad stavim staru graficku 5450 radi normalno.

Inace ploca je INTEL DH67BL - bios jos iz 2011.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2018 15:50 (Jockz02).
14 godina
offline
Kada stavim graficku komp zakove

Vjerojatno update BIOS-a trebaš, da.

Ja sam na svojoj Asrock H67M matičnoj morao flashati beta bios da R7 265 proradi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2018 15:50 (Alkaline).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kada stavim graficku komp zakove

Mene stra da ne sjebem plocu.

15 godina
online
Re: Kada stavim graficku komp zakove
Jockz02 kaže...

E ovako, kupio sam AMD HD 7730. Kada je ubacim u pci-e i pokrenem komp, komp zabode znaci nece da mi se prikaze slika niti da mi se pokrenu uredjaji na usb-ovima, mis, tastatura, nista. Kuleri se vrte, i na grafickoj i na procesoru. Kada izvadim graficku i ubacim moju staru HD 5450 sve savrseno radi. AMD HD 7730 kada je stigla probali smo odmah kod druga, kod njega je radila odmah, prikazala i sliku i sve radilo. Kada sam je doneo kod mene kuci odmah problemi.
Od konfiguracije posedujem i5 2400, FPS Aurum 400w gold, 4gb ddr3, 500gb hard i artic alpin 11. Kada sam pitao da li moze ova graficka na mom napajanju on je rekao moze ne trosi mnogo vise od HD 5450.

Jel zna neko sta pravi problem?

 nema razloga da bilo koja HD ne radi na istoj ploči bez ikakvih softverskih prtljanja (osobito ne po bios-u). napajanje mi se čini malo slabo, jer grafička ipak vuče s ploče (nema posebnu utičnicu) pa čitavom sustavu pomalo kraducka. stavi za probu neko malo jače, nekih 550W. uz pretpostavku da je sve ostalo jednako, mora raditi. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2018 15:54 (Ajar).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kada stavim graficku komp zakove

Ima drug dobro napajanje kod njega radi graficka, pa cemo probati sa njegovim. Ajde pa javljam ima li pomaka.

14 godina
offline
Kada stavim graficku komp zakove

Jedan od fixeva u BIOSu za tvoju ploču:

Fixed issue where system hangs at POST code ‘0d’ when applying PCIe GEN3 VGA card.

 Link na cijeli dokument.

 

 

 

P.S. Za moju ploču piše:

Improve PCIE compatibility.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2018 15:59 (Alkaline).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kada stavim graficku komp zakove

Sta znaci to?

14 godina
offline
Kada stavim graficku komp zakove

To znači da tvoja nova kartica koristi PCI Express x16 3.0 sučelje, a tvoja ploča sa trenutnim BIOSom nema podršku za 3.0 standard.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kada stavim graficku komp zakove

Dobro znaci update ne gine, samo mi kaze jel da update-am sa usb-a ili preko .exe instalera?

14 godina
offline
Kada stavim graficku komp zakove

Sa Windows aplikacijom, odnosno exe. Pogasi sve programe, moli bogove HEP-a da ne nestane struje (ili iskoristi UPS ) i pokreni BIOS update.

Dok traje update ne diraj ništa, čak i ako izgleda kao da se smrznulo.

 

Kad je gotovo resetiraj PC, upali ponovo sa starom karticom i kad se uvjeriš da je sve u redu bubni novu grafu unutra.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2018 16:32 (Alkaline).
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Kada stavim graficku komp zakove

Skini rom file i flashaj ga priko biosa, nikakvi exe fileoovi.... 

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kada stavim graficku komp zakove

Kakav sad rom fajl, ja samo imam mogucnost da skinem .bio fajl

Tj. ovom metodom https://www.intel.com/content/www/us/en/support/articles/000005724/boards-and-kits/desktop-boards.html

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2018 16:51 (Jockz02).
8 godina
neaktivan
offline
Kada stavim graficku komp zakove

Ljudi update-ao sam BIOS, evo slike https://imgur.com/1a7K6K0
Reci cu sutra drugu da mi vrati karticu, posto je kod njegao dao sam mu da koristi posto kod mene nece svakako. Pa cu javiti dal radi ili ne.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2018 17:12 (Jockz02).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Kada stavim graficku komp zakove

Odlično. Držim fige.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kada stavim graficku komp zakove

Ljudi graficka radi, sto znaci da je problem bio BIOS kao sto je Alkaline rekao. Alkaline brate hvala!
Naravno hvala i ostalima na odgovorima.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.9.2018 13:39 (Jockz02).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice