Kako otvoriti port na routeru?

poruka: 26
|
čitano: 35.481
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Kako otvoriti port na routeru?

Nedavno sam promjenio providera internet usluga, te se sada na internet spajam direktnom i konstantnom kabelskom vezom preko routera.

Internet inace radi odlicno i brzina je luda, ali sada imam problem u radu μTorrenta. Brzina downloada i uploada je drasticno smanjena.

Dolje u dnu programskog prozora mi gori ili zuti trokut ili crveni krug i upozorava me da promjenim postavke i otvorim port na routeru.

 

Kada otvorim HTML sucelje routera (inace je to Motorola SB5101E-CN) kao mogucnost mi se otvara samo pregled frekvencije, statistika i slicno, ali nigdje nemam mogucnost da otvorim administrativne postavke.

 

Moze li mi netko reci, kako da dodjem do administrativnih postavki routera na kojima mogu otvoriti port?

I ako je netko vec slicno radio, da mi kaze kako da otvorim port, odnosno na sto da prilikom otvaranja obratim paznju da ne bih napravio nekakvu kardinalnu gresku.

 

Unaprijed hvala na odgovorima.


E8200, GA-P35-DS3, GF8800GT 512MB, PC2-8500 1066MHz 2 GB
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako otvoriti port na routeru?

meni se takav trokutic nekad pokazuje a nekad ne... jesi li siguran da je bas to potrebno raditi?

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.5.2008 13:26 (igy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
RE: Kako otvoriti port na routeru?

Dosta providera sabotira portove na kojima se torrent vrti tak da možda nije problem u tebi.

Nekad sam radil po 80 GB prometa na mjesec prek torrenta a sad kad stavim skidat onda me ht diskonekta ili mi ispori vezu ili me drka na neku drugu shemu.

Torrent mi krene i nakon nekog vremena sve stilta i moram se rekonektirat na internet.


Sam bog kaj postoji rapidshare Namigiva

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako otvoriti port na routeru?
igy kaže...

meni se takav trokutic nekad pokazuje a nekad ne... jesi li siguran da je bas to potrebno raditi?

 Pa, problem traje vec 3 dana. Namjerno sam stavio jedan torrent da se skine velicine 4.7 GB. Trokutic se ne sklanja a brzina downloada nikada ne prelazi 20 Kbit/sec.
Download je jutros bio na 50% nakon 2 cijela dana downloada, sto je nenormalno jer sam ranije (dok sam imao telefonski kabel) jednako velike torrente skidao za najvise pola dana a brzina je redovno bila izmedju 100-150 kbit/sec bez ikakvih posebnih podesavanja. Preko telefonskog kabla sam imao brzinu 6 Mbit/sec. I sam znas da kod takvog prijenosa sama brzina internet veze varira i povremeno pada, ali ovdje kod kabelske veze brzina samog interneta je uglavnom stalno preko 6 Mbit/s (7.5 Mbit/sec je nazivna brzina).
Tako da mislim da je ipak problem u postavkama i da trebam otvoriti port na routeru.

E8200, GA-P35-DS3, GF8800GT 512MB, PC2-8500 1066MHz 2 GB
16 godina
offline
Kako otvoriti port na routeru?

Evo ovo nije točno za tvoj router al je blizu (barem brijem). Ovdje ti je točno objašnjeno kako otvoriti port za uTorrent na motorolinom routeru:

 

http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/Motorola/SBG900/Utorrent.htm

 

Inače na toj stranici imaš kako otvoriti port za većinu programa i routera.


King in the castle, king in the castle ...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako otvoriti port na routeru?
NEW_MAN kaže...

Dosta providera sabotira portove na kojima se torrent vrti tak da možda nije problem u tebi.

Nekad sam radil po 80 GB prometa na mjesec prek torrenta a sad kad stavim skidat onda me ht diskonekta ili mi ispori vezu ili me drka na neku drugu shemu.

Torrent mi krene i nakon nekog vremena sve stilta i moram se rekonektirat na internet.


Sam bog kaj postoji rapidshare Namigiva

 Oprosti - nisam spomenuo da nisam u Hrvatskoj trenutno, tako da me ne tlace domaci provideri.
Nalazim se u Moskvi, a ovdje je cijelo to trziste toliko "sivo" tako da ti mogu sa sigurnoscu reci da se ovdje niti jedan od providera ne muci s time da blokira portove na kojima se vrte torrenti.

E8200, GA-P35-DS3, GF8800GT 512MB, PC2-8500 1066MHz 2 GB
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako otvoriti port na routeru?

Instaliraj Operu (browser)

Naime, Opera ima integriran Bit Torrent klijent, nemoraš nikakve portove otvarati.

Ako želiš kontrolirati/ograničiti brzinu (DL/UP),utipkaj about: config

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako otvoriti port na routeru?
tjodalv kaže...

Evo ovo nije točno za tvoj router al je blizu (barem brijem). Ovdje ti je točno objašnjeno kako otvoriti port za uTorrent na motorolinom routeru:

 

http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/Motorola/SBG900/Utorrent.htm

 

Inače na toj stranici imaš kako otvoriti port za većinu programa i routera.


 Da gledao sam ovo, jer me tamo uputi sam uTorrent kada provjerava port.
Medjutim, problem mi je taj sto nikako ne mogu dobiti log in screen na routeru gdje trebam upisati UserID i password.
Tako da ne mogu "uci" u router.
Kako da to napravim - to je i bilo moje osnovno pitanje.

E8200, GA-P35-DS3, GF8800GT 512MB, PC2-8500 1066MHz 2 GB
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako otvoriti port na routeru?
Verbatim kaže...

Instaliraj Operu (browser)

Naime, Opera ima integriran Bit Torrent klijent, nemoraš nikakve portove otvarati.

Ako želiš kontrolirati/ograničiti brzinu (DL/UP),utipkaj about: config

 Da? Nisam to znao. Ipak, uTorrent mi se ipak pokazao stabilnim, brzim, jednostavnim i jako prakticnim programom. Ne bih ga zelio mjenjati ako bas ne moram.
U svakom slucaju hvala na ovom prijeedlogu.

E8200, GA-P35-DS3, GF8800GT 512MB, PC2-8500 1066MHz 2 GB
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako otvoriti port na routeru?

Scuderia kaže...
tjodalv kaže...

Evo ovo nije točno za tvoj router al je blizu (barem brijem). Ovdje ti je točno objašnjeno kako otvoriti port za uTorrent na motorolinom routeru:

 

http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/Motorola/SBG900/Utorrent.htm

 

Inače na toj stranici imaš kako otvoriti port za većinu programa i routera.


 Da gledao sam ovo, jer me tamo uputi sam uTorrent kada provjerava port.
Medjutim, problem mi je taj sto nikako ne mogu dobiti log in screen na routeru gdje trebam upisati UserID i password.
Tako da ne mogu "uci" u router.
Kako da to napravim - to je i bilo moje osnovno pitanje.

 Utipkaj 192.168.1.1

user je vjerojatno admin, a lozinka 0000 ili admin/admin ili nesto sl. ne znam da li su ti rekli koji su ti user i lozinka.
al to ti nije user od spajanja na net, nego bas od routera.

tamo bi trebao moci provjeriti i otvoriti port
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.5.2008 14:23 (Kezo).
16 godina
neaktivan
offline
Kako otvoriti port na routeru?

Ma kakva opera. Utorrent ti je trenuto najbolji, ali opet ti je sve stvar ukusa.

Koristenje opere za download torrenta je isto kao i fotografiranje mobitelom pored fotoaparata.

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako otvoriti port na routeru?

Dali si siguran da je to router? Da nije cable modem?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako otvoriti port na routeru?
disturbedHR kaže...

Dali si siguran da je to router? Da nije cable modem?

 A kakva je razlika?

E8200, GA-P35-DS3, GF8800GT 512MB, PC2-8500 1066MHz 2 GB
16 godina
neaktivan
offline
Kako otvoriti port na routeru?

To ti je cabel modem, a razlika je u tome da modem sluzi za komunikaciju tvog racunala s internetom, a router sluzi za usmjeravanje komunikacije unutar lokalne mreze, tako da vise racunala moze ic na internet preko jednog modema. Modem ti nema portove.

 

Tako da ili ti je modem u banani ili te provider zeza. Imas li mozda kakav softverski firewall? Ako imas probaj ga iskljucit, pa vidit kakvo je stanje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.5.2008 15:58 (Blekstena).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako otvoriti port na routeru?
Blekstena kaže...

To ti je cabel modem, a razlika je u tome da modem sluzi za komunikaciju tvog racunala s internetom, a router sluzi za usmjeravanje komunikacije unutar lokalne mreze, tako da vise racunala moze ic na internet preko jednog modema. Modem ti nema portove.

 

Tako da ili ti je modem u banani ili te provider zeza. Imas li mozda kakav softverski firewall? Ako imas probaj ga iskljucit, pa vidit kakvo je stanje.

 koristim samo Windows Firewall ali kada ga iskljucim nista se ne mjenja - sve ostaje jednako sporo

E8200, GA-P35-DS3, GF8800GT 512MB, PC2-8500 1066MHz 2 GB
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako otvoriti port na routeru?
 Utipkaj 192.168.1.1

user je vjerojatno admin, a lozinka 0000 ili admin/admin ili nesto sl. ne znam da li su ti rekli koji su ti user i lozinka.
al to ti nije user od spajanja na net, nego bas od routera.

tamo bi trebao moci provjeriti i otvoriti port
 Nece nista da mi otvori kada utipkam tu adresu.
Otvara mi jedino 192.168.100.1 a tamo vidim samo Status, adrese i sl..

E8200, GA-P35-DS3, GF8800GT 512MB, PC2-8500 1066MHz 2 GB
15 godina
offline
Kako otvoriti port na routeru?

a da nije slucajno u postavkama utorenta problem, odi na opcije i na speed guide i tamo pogledaj jel ti je dobro podesene brzina veze, i stavi enable encryption za svaki slucaj

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako otvoriti port na routeru?

Hej.

Daj provjeri kolki ti je upload na μTorrentu. Ja sam isto imal problema sa downloadom jer sam stavil brzinu uploada 1kb/s i download mi nije prelazil 15kb/s. Kad sam povecal brzinu uploada na 40kb/s odmah se i download povecal na 200kb/s.

 

Meni isto javlja da treba otvoriti port ali radi sad super i bez toga

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako otvoriti port na routeru?
bradac kaže...

Hej.

Daj provjeri kolki ti je upload na μTorrentu. Ja sam isto imal problema sa downloadom jer sam stavil brzinu uploada 1kb/s i download mi nije prelazil 15kb/s. Kad sam povecal brzinu uploada na 40kb/s odmah se i download povecal na 200kb/s.

 

Meni isto javlja da treba otvoriti port ali radi sad super i bez toga

 I upload i downolad su postavljeni na neograniceno.

E8200, GA-P35-DS3, GF8800GT 512MB, PC2-8500 1066MHz 2 GB
16 godina
neaktivan
offline
Kako otvoriti port na routeru?

 

Nista se nije promjenilo. Na nekim interet forumima sam nasao da ovo sto ja imam definitivno je CABLE MODEM a ne router i da on nikako ne moze blokirati niti se na njemu moze ili uopce treba otvarati port.

Potpuno sam iskljucio firewall (Windows Firewall) medjutim nista se jos nista nije popravilo.

Ostaje jos jedino AVAST Antivirus free home eddition.

 

Ocajan sam - ne znam vise sto mi je ciniti.

Stavio sam sada da skida Axxo torrent za neki film. Najsvjeziji je. Svi znate da su njegovi torrenti najbolji i da file-ovi nisu veci od 700 MB. Daje mi da ce ga skidati 17 sati ! Prije je njegove file-ove skidao za najvise 2 sata !

 

Pomagajte

 

E8200, GA-P35-DS3, GF8800GT 512MB, PC2-8500 1066MHz 2 GB
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.5.2008 20:02 (Scuderia).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako otvoriti port na routeru?

dal neko zna kako ovo napraviti:

 

1) Prvo što mora da uraditi jeste da otvorite na ROUTERU ili MODEMU portove:

a)UDP: 5730 i 5739

 

b)TCP: 20010, 20020, 20030 i 20085Neodlučan

Hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako otvoriti port na routeru?

Vidim da ima i dobrih prijedloga, a vidim da su neki skrenuli s puta. Koliko sam razumio, tip je sad u Moskvi. I nema router nego modem, koje je s njegovim compom povezan kablom. Rad u torrentu se odvija na tzv. ''gentlmenski način'', tj. koliko si bitova primio toliko trebaš i dati (ne doslovno) već kao jedan u nizu L (ličersa). Pa tako, ako si npr. bio dva sata na torrentu i skinuo film cca 800MB, onda ostaviš torrent da odradi još upload idućih dva sata, a ne da se isključiš iz torrenta čim si skinuo ono što ti treba. Nadalje, mislim da bi u postavkama trebao odrediti pravilan omjer uploada u odnosu na download. Samo zelena točka znači da je veza uspostavljena u potpunosti i da port preko kojeg se izvodi operacija funkcionira što se može provjeriti u postavkama samog uTorrenta. Dakle, da ne odugovlačim, ako mu je max. speed downloada 200kb/ps, onda bi neka razumna granica trebala biti da postavi za upload minimun 16kb/ps. Nadalje postoji u windozima i ograničenje brzine programa koje ne bi bilo loše potvikati. Ajmo malo ubrzati internet preko modema:

Pokreni RegEdit i potraži ključ HKEY_LOCAL_MACHINE - Software - Microsoft - Windows - Current Version - Explorer - RemoteComputer - NameSpace. Na tom mjestu postoje dva ključa a ti obriši ovaj: [D6277990-4C6A-11CF-8D87-00AA0O60F5BF]. Pažljivo da se ne zezneš i ne obrišeš krivi ključ. Restart nije potreban kako bi se odmah vidjelo povećanje brzine interneta te ispravljen bug od strane windowsa.

Podesi modem:

Pretpostavljam da je greška u premaloj brzini port-a. Otvori Device Manager iz Control panela i klikni na Ports i odaberi port na kojem se nalazi modem. Klikni zatim na Properities, Port Settings i promjeni Bits per second na najveću vrijednost i klikni OK. Sada je brzina porta koji vrši komunikaciju sa torrentom puno veća i nije ogranićena defaultnim postavkama. Ako sam što pomogao, bit će mi drago, uprotivnom sorry.

I da ne zaboravim, u uTorrentu provjeri PORT u Opcijama. Treba ti otvoriti browser kojim se koristiš i napisati ti OK. Inače sve pada u vodu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.2.2009 0:16 (Kalea).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako otvoriti port na routeru?

Ako je samo modem vjerojatno je bridgana konekcija i nema NAT, pokušaj u windows firewallu add program pa putanja na torrent klient koji koristiš, možeš i staviti port koji je defaultno namješten na torrent klijentu, koliko ljudi seeda taj film? probaj isključiti avast ili njegov dio odgovoran za internet/torrent filtering (rezidentna zaštita ti ostaje uključena)...

16 godina
offline
Kako otvoriti port na routeru?

Prije nego se počne nasumično gasit/palit "vatrozidi" nije loše provjeriti otvorenost portova "izvana", jer to je na kraju i bitno svakoj p2p mreži (i to je obično uzrok većine problema). Za to služe tzv. port scanneri (google: port scanner vrati recimo ovo). U taj port scanner unesemo svoju vanjsku ip adresu i port ili opseg portova koje želimo skenirati. I skeniramo... i dobijemo rezultat:

 

193.198.xxx.xxx isn't responding on port 21 (ftp).
193.198.xxx.xxx is responding on port 22 (ssh).

  Rezultat se može tumačiti na više načina:

a) ako piše da odgovara onda je port otvoren i aplikacija aktivno sluša na tom portu - sve je ok

b) ako piše da ne odgovara onda su mogući ovi scenariji:

b.1) port je zatvoren (routerom, firewallom, od strane providera i sl.)

b.2) port je otvoren, ali ne postoji ni jedna aplikacija koja čeka na njemu (recimo nije pokrenuta ili nije konfigurirana da sluša taj port)

b.3) krivi IP računala?

b.4) (valjda ima još nešto, ali mi trenutno ne pada na pamet).

 

U gornjem primjeru port 22 je otvoren (i u zagradi piše za što je obično namjenjen - ssh, secure shell), a na 21 (ftp) nema odgovora (u mom slučaju zatvoren firewallom).

 

Prije isprobavanja rješenja je potrebno dobro diagnosticirati problem. To su mojih 2 centa Namigiva

A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.' Two atoms bump into each other. One says 'I think I lost an electron!' The other asks, 'Are you sure?', to which the first replies, 'I'm positive.'
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.2.2009 16:55 (4ndY).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako otvoriti port na routeru?

Na Bnet-u sam.

Imam njihov Scentific Atlanta cable modem, uđem u njega sa http://192.168.100.1/, ali nigdje nemam opciju da se logiram na isti.

 

Kako mogu pristupiti opcijama da namjestim tj. otvorim port kako bi mi ispravno utorrent radio?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kako otvoriti port na routeru?
Matozan kaže...

Na Bnet-u sam.

Imam njihov Scentific Atlanta cable modem, uđem u njega sa http://192.168.100.1/, ali nigdje nemam opciju da se logiram na isti.

 

Kako mogu pristupiti opcijama da namjestim tj. otvorim port kako bi mi ispravno utorrent radio?

Uspio sam ući dublje, level pristupa 2 i 3, ali nema opcije za mijenjanje ičega. Googlajući sam saznao da cable modem niti nema tih opcija jer ISP (Bnet) to od sebe konfigurira.

 

Sad moje pitanje, da li je moguće da Bnet blokira portove?

Kako je kod vas (koji ste na Bnet-u)?

Da li su vam portovi otvoreni?

Da li da zovem Bnet-ov suport da mi otvore port-eve?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice