Komp mi ne dize sustav

poruka: 44
|
čitano: 6.669
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Komp mi ne dize sustav
i7 extreme kaže...
Sad vise nemogu stavit da mi boota sa cda. Ma wtf

Jel prepoznaje bilo šta? Ako ti ne prepoznaje ni HDD (SATA), a ni pržilicu (IDE) onda je lako moguće da nešto nije u redu sa matičnom ili kontrolerima.

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Komp mi ne dize sustav
nj0fra kaže...
i7 extreme kaže...
Sad vise nemogu stavit da mi boota sa cda. Ma wtf

Jel prepoznaje bilo šta? Ako ti ne prepoznaje ni HDD (SATA), a ni pržilicu (IDE) onda je lako moguće da nešto nije u redu sa matičnom ili kontrolerima.

 

Evo sad je prepoznalo  przilicu, al HDD nikako da prepozna, sve moguce sam isprobao. Sutra cu zvat jednog covjeka da mi vidi problem pa cu javit sta je :)

***Celeron***
14 godina
neaktivan
offline
Re: Komp mi ne dize sustav

Isključi kompjuter iz struje, pa onda izvadi bateriju matične na nekoliko sekunda, vrati je, spoji napajanje na strujnu mrežu, pa pokušaj onda.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
offline
Komp mi ne dize sustav

Nemora biti da je hard disk, ja sam jednom slučajno isključio molex iz pržilice, a PATA kabel ostao uključen, rezultat toga, računalo se ne želi bootat, izbacivalo poruku Error loading operating system

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Komp mi ne dize sustav
Mitsuoka kaže...

Isključi kompjuter iz struje, pa onda izvadi bateriju matične na nekoliko sekunda, vrati je, spoji napajanje na strujnu mrežu, pa pokušaj onda.

 

Sad idem to isprobat .

***Celeron***
12 godina
neaktivan
offline
Re: Komp mi ne dize sustav
i7 extreme kaže...
Mitsuoka kaže...

Isključi kompjuter iz struje, pa onda izvadi bateriju matične na nekoliko sekunda, vrati je, spoji napajanje na strujnu mrežu, pa pokušaj onda.

 

Sad idem to isprobat .

 Ma opet nece, jos sam stisnuo f8 da odabere boot device i nema HDD-a, samo floppy i cd :(

***Celeron***
14 godina
neaktivan
offline
Re: Komp mi ne dize sustav

Prvo promjeni SATA kabel, onda ako neće probaj uštekat u druge SATA utore na matičnoj. To je onako za svaki slučaj. Ako i dalje ne prepoznaje HDD, a ostalo prepoznaje znači da je ili HDD ili SATA kontroler na matičnoj, nema šta drugo bit. Da provjeriš  šta je točno problem probaj odnest hard disk kod nekog prijatelja i spoji na njegovu matičnu pa ako ide znači da je kontroler, a ako neće znači da je hard disk.

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.4.2012 0:51 (nj0fra).
12 godina
neaktivan
offline
Komp mi ne dize sustav

Kupio novi SATA kabel i sve radi :):):)

***Celeron***
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Komp mi ne dize sustav
Mrgud Veliki kaže...
Brian kaže...

 

 Jel to pokušavaš opisati svoj post?

 

 Eliminacija problema neispravnog HDD (čitaj pažljivo - odnosi se isključivo na HDD, a ne na SATA kabel). Najvjerojatnije se tu radi o SATA2 HDD. Da li disk zuji ili normalno radi? Da li je prošao full test sa programom HD Tune? Jel izbačen bad sector? Iz opisa problema vidljivo je da se tu ne radi o neispravnom HDD. Neispravan sata kabel ili eventualno loš kontakt za utor na matičnoj opet se ne odnosi na HDD već na matičnu (može probati u drugi utor prebaciti). Također bitan je format diska kao i particije. Jesi čuo za naredbe fixboot i fixmbr?

Svi problemi sa neformatiranim particijama, lošim postavkama u biosu ne odnose se na HDD kao hardwer i zato ga ne treba mjenjati. I dalje tvrdim da je disk ispravan, a problem je softwerski ili eventualno u sata kablu.tičnu

 

@autor

Na žalost ne možeš provkeriti sa kablom od dvd pržilice jer se on na matičnu spaja preko PATA kabla, no nebi bilo loše ako uspiješ ući u windowse otići u disk menagement i provjeriti kako tamo stvari stoje. Opet obrati pažnju na zujanje HDD kod paljenja računala jer u većini slučaja po zujanju i po vibracijama možeš otkriti dal je disk neispravan. Obavezno skeniraj sa HD Tune. Tu je bitno da napraviš full scan, nemoj raditi quick scan.

 

Filozofiras ga, ali filozofija nije za tebe {#}.

Otisao je vjerojatno HDD, kao sto sam napisao prvotno. Bas mi se to dogodilo prije 3 dana na prijenosniku od prijatelja. Isti problem, zamjenjen HDD i radi sve u 16 sada.

 

 

 

 A pitaj boga šta je za tebe... Em spamaš em vrijeđaš em trolaš... Pa vidiš da je HDD ispravan, već je otišao SATA kabel samo.

 Tvoja pretpostavka je bila da je HDD riknija i da je čovjek kupio novi bezveze bi bacio pare... Ajde malo promislite prije nego što stavite ovakve stvari po forumu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.4.2012 14:07 (Brian).
12 godina
neaktivan
offline
Komp mi ne dize sustav

evo ovako ja imam problem ali neznam sta je ako netko zna molim pomoc meni se komp upali sve normalno radi do tada kad moram stisnuti start windows normally i stisnem to i onda bude crn ekran i resetira se komp sam molim pomoc brzo

THE HIIIIe
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Komp mi ne dize sustav

probaj lupati tipku f8 pa probaj safe mode. ako ne zeli, ako imas xp - onda ubaci cd sa windowsima, bootaj kao da ces ih nanovo instalirati pa lupis repair windows. zatim upises u command prompt chkdsk (ako je xp) i u 95% slucajeva je problem rijesen. mislim da je sa sedmicom isti slucaj...

 

ako ide safe mode, u cmd upises chkdsk

 

pozz

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.1.2013 19:18 (Idealist).
12 godina
neaktivan
offline
Komp mi ne dize sustav

ja sam sada to probo ali nece da mi ni boota znaci uspio sam nekako novi windows instalirat i sutradan mi nije htjeo da ude u windows ustvari jednom uso i ugasi se sam a pastu sam stavio novu i napajanje drugo od kompa koji radi i samo ocita hdd rame procesor i ide da boota i ugasi se samo ili nekad resetira

THE HIIIIe
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Komp mi ne dize sustav

jos se cuje nekakav bip ako je to uopce bip nekako kao da zariba i onda krene i ugasi se tu di sam objasnio

THE HIIIIe
12 godina
neaktivan
offline
Komp mi ne dize sustav

Ako su windowsi dobro instalirani,ne treba ništa tiskat,da se pc upali.Osim ako se desi neki kvar ili postoji kvar.Znači i xp i w7,8, ne treba nikakvu tipku za start.Ako znaš instal wdsa,ali da su neki provjereni,a ne neki "divlji",izvadi bateriju sa matične(stavlja defoult boot matične),a ti je kasnije nadogradi,nije problem.Instaliraj wdse,ali obavezno formatiraj hdd,napravi particije(po želji),izvadi-stavi ram,provjeri sve komponente(ako dobro leže) i start mora biti sasvim normalan.A kasnije boot promjeniš u sek,run-msconfig...

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice