Kompjuter se gasi sam od sebe

poruka: 141
|
čitano: 71.765
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

Pozdrav!

 

Znaci problem je u tome sto kada igram igricu kao npr. Call of Duty 2 ili Leauge of Legends kompjuter se nakon nekog vremena (7 min) ugasi. No izgleda kao da se ne ugasi, na monitoru mi je crna slika i pise  no video input tako nesto, ali se jos cuje kako kompjuter radi i onda pocne ajmo reci da se napreze i onda ga ugasim odostraga na gumb. Frendovi su mi rekli da skinem program CPUID Hardware Monitor, sve sam pogledao i navodno je sve ok, ali sam onda naisao na problem:

 

Slika 1. http://imageshack.us/photo/my-images/140/forumtemp.png/          Evo stavio sam fotku gdje pise 84 stupnja, ali se inace to digne do 114 stupnjeva i onda je stalno tu negdje izmedu 112-114

 

Poslije nekog vremena cuje se u kompjuteru kao da se upalio ventilator i onda temperatura se znatno smanji na 49 stupnjeva pa dode na 64 i vrti se izmedu 63-64 stupnjeva

 

Slika 2. http://imageshack.us/photo/my-images/72/forumtemp2.png/

 

Prvo sam mislio da je problem u prasini da se ventilatori lose okrecu itd. pa sam ga odnio na ciscenja. Nakon toga kompjuter je savrseno radio 2-3 dana i onda opet su krenuli problemi sa temperaturama.

 

Konfiguracija: Pentium(R) Dual-Core CPU

                       E6500 @ 2.93 Ghz

                       2.93 Ghz, 2 GB of RAM

 

 

 

 

Naruto
 
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

Skini hladnjak promjeni pastu i ponovno vrni vent, cudo je sto ti kazes da se ''ponovo pali vent'' a na prvoj slici prikazuje da se vent vrti na 100%.Gasi ti se radi temperature pregrije se proc i gasi da ne bi dobio rostilj od njega.Provjeri napajanje, dal gura ventu dovoljno snage, provjeri bios, u postavkama venta.Kad to provjeris idemo dalje.

 


PS : Vidim da ti se samo jedan vent vrti na 97% a ostala su dva na 0? I ovaj proc moze max izdrzat do 84 C.

http://s7.ba.gladiatus.org/game/c.php?uid=21829
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2011 13:03 (311008).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe

Ok napaviti cu to sve, ali da pitam ova dva ventilatora sta su na 0 jeli se njih moze nekako pokrenuti ili?

Naruto
15 godina
protjeran
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe

Trebali bi da se pokrecu sami od sebe, ako su prikljuceni ma maticnu, skini bocnu stranicu prikljuci komp i vidi kako ti se ventovi pale.

http://s7.ba.gladiatus.org/game/c.php?uid=21829
15 godina
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

Pozdrav, ovo sta si zaokruzio na slikama je temperatura koju ocitava senzor na grafickoj kartici (iako nemogu sa sigurnoscu reci dali je tmpin0 temperatura u jezgri ili stvarna tem), a ne na procesoru. Izgleda da ti je procesor sasvim uredu jer 40-ak stupnjeva je prihvatljiva temperatura obzirom na stock hlađenje koje imas.
Ako su ti u tom servisu ocistili graficku karticu a ona se opet pregrijava onda jednostavno nesto nije uredu s njom.
Mislim kvar graficke je ocit cim ti resetira komp ili ako ga ne resetira nego samo pokaze ''no video input''.
Ako imas nekog prijatelja da ti posudi graficku karticu pa da probas sa drugom, cisto da se uvjeris da je do toga.

extreme life
 
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe

Zapravo vec jesam mjenjao pastu i opet nakon 2-3 dana sve se vratilo na staro

Naruto
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe

Sorry sto postam meni se isto desava stavio sam pastu i opet isto igram 3 min i ugasi se komp sam temperature su veoma velike al ovo je nakon sto sam je stavio i stavio sam skroz malo paste pls helpajte lik mi je rekao da mi je dotrajao komp onako nemam ga ni pune 4 godine pls help.. http://www.zaslike.com/files/vhhtsgmxoxtn13i01ifu.jpg  ,  http://www.zaslike.com/files/cq4cleir2x9lt0n6ribf.jpg sa 2 razlicita programa :) :D pls help bojim se riknuce mi komp sa ovim temperaturama nez sta da radim

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe

Jesi cistio kompjuter od prasine zna biti do toga

Naruto
15 godina
protjeran
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe

Koliko si stavio paste?Ide 1-1,5 gram rize na proc i razmazi preko cijelog proca.Dotrajao?U kom smislu dotrajao?Kad rikne onda je valjda dotrajao moze bit da je starija konfa pa pobogu do neki dan sam imao P4 i vrtio je bez problema dok ga nije struja sprzila.Skini vent, provjeri pastu ocisti staru stavi novu, provjeri dal je fino pricvrsen vent na proc, druga stvar prasinu pocisti, moze ti se gasit i radi grafe i to pogledaj posudi grafu i vidi dal je ista situacija.

http://s7.ba.gladiatus.org/game/c.php?uid=21829
14 godina
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe

Probaj smanjiti potavke u igricama. Ako ne bude pomoglo probaj podesiti parametre grafičke kartice pomoću MSI Afterburner ili sličnog programa. U BIOS-u opciju spread spectrum prebaci na disable i za cpu i gpu.

12 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

Pokusaj flashati novi BIOS na MBO mozda ti MBO krivo ocitava temperature.

Don Believe The Tyoe
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe
WrongType kaže...

Pokusaj flashati novi BIOS na MBO mozda ti MBO krivo ocitava temperature.

Nepotrebno riskiranje. Ovo sta program CPUID ocitava vjerojatno je tocno.

Ljudi dali vi citate uopce predhodne poruke?? Pogledali ste slike koje je covjek postavio??

 

Kako mozete doc do zakljucka da se procesor pregrijava kad se na slikama lijepo vidi stvarna temperatura GRAFICKE KARTICE NVIDIA 9800GT koja je postigla max. temperaturu od 116 celziusa, dok je procesor max bio na 53 celziusa. Dobro da mu nije stopilo tu jadnu grafu a vi ga navodite da mijenja pastu na proc!!!


pa valjda imate oci ako nista drugo...

extreme life
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe

pozdrav svima...pridružio bi se ovoj temi,s obzirom da imam otprilike sličan problemčić... naime dobivam BSOD u nepravilnim vremenskim razmacima(nekad prođe i dan,dva da se ne dogodi ništa), te nije bitno dali se vrti igrica ili ne, dešava se čak kad gledam film ili sam na netu... koristio sam HW monitor jer sam mislio da se možda pregrijava komp, i temperature su pristojne nakon nekih 20tak minuta igranja( što mislim da je dosta da se uvjerim da li je uzrok pregrijavanje kompa)-pridodao sam i sliku...očistio sam komp od prašine, probao grafičku stavit u drugi utor(eto neka sam i to pokušao ), promijenio termalnu usput, pa čak i reinstalirao OS...

 

windows memory diagnostic i memtest86 mi govore da je memorija u redu, pokrenuo sam i error-cheking HDD-a od windowsa koji također ne nalaze grešku i evo upravo vrtim HDtune koji je preporučen ovdje. Jedino neznam kako da testiram grafičku i matičnu ploču, pretpostavljam da su benchmarkovi za grafičke u u ovom slučaju besmisleni. Ako mi netko može dati bilo kakav savjet, kako točno detektirati problem bio bi jako zahvalan. te ako netko zna isčitati točno podatke iz "blue screen viewer-a", postao bi i taj fajl, ili da mi barem malo pojasnite kako se to iščitava pa da pokušam sam.

 

Konfiguracija mi je sljedeća(iako se vidi i u slici):

  Procesor AMD Athlon II X4 640, socket AM3, BOX , 2Mb cache, 95W

  Napajanje SEASONIC 520W, SS-520GB, S12 II, aktivni PFC

  GAINWARD GTX460 768MB GDDR5 192bit, PCI-X 2.0 x16, Core : 675MHz

  HDD SAMSUNG 500GB 7200rpm 16MB cache Serial ATA II-300, F3

  Asrock M3A770DE, AM3 - AMD 770 + AMD SB710, ATX, FSB2600, Dual C

  DDR3 4GB (2x2GB) Kingmax, 1333MHz, FLFE

 

smatram da napajanje nije problem, jer sam namjerno uzeo nešto jače kako ne bi bilo problema kod velikih opterećenja, a i da je neispravno trebao bi se komp potpuno ugasiti zar ne?

 

edit#1:  evo dodatno sam prilijepio, memory.dmp file 

edit#2:  još jedan, uzrok je izgleda isti ali je drugi hex zapis greške, da li to šta pomaže

 

odnosno da li netko može odredit da li je do matične, grafičke ili čak možda napajanja{#}... alati za testiranje HDD i RAM meorije nisu prijavili nikakvu grešku

 

edit#3:   malo sam zagrizao za ovaj problem, pa samo updejtam nove informacije...pokrenuo sam dvije verzije 3D mark vantage, na jednoj se benchmark srušio a na drugoj zamrznuo i morao sam ga resetirat{#}, dok je Furmark prošao bez problema, a Artifact locator nije prijavio greške

 

 

ako itko odgovori hvala, pozz

 

 

-------------------------------------
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.12.2011 14:30 (GREENHORN).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe

Napajanje je slabo. Probaj staviti zadnju verziju BIOS-a.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe
Astairfred kaže...

Napajanje je slabo. Probaj staviti zadnju verziju BIOS-a.

 

a kome si to odgovorio?

-------------------------------------
12 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

To napjanje je trenutno najbolja marka na trzištu SEASONIC.Gledaj što moje napajanje drzi pod Moj PC ja imam OCZ StealthXStream 2 500W

Don Believe The Tyoe
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.12.2011 22:29 (WrongType).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Racunar se gasi sam od sebe

Prije neka dva mjeseca komp. mi se poceo gasiti. Na pocetku to je bilo jednom ili mozda dva puta u sedmici. Ali u skorije vrijeme poceo se gasiti svakih desetak minuta. Nakon gasenja moram izvaditi kabal iz napajanja, sacekati nekoliko sekundi, vratiti ga i opet upaliti. U suprotnom ne mogu ga upaliti. Mislio sam da je do kabla, otisao, kupio drugi kabal, stavio ga i opet sve isto...

Konfiguracije 

OS je windows xp sp3, processor AMD Athlon 64X2 Dual Core 2.61 GHz, Graficka karta ATI 256 mb XT2400, i 2 GB rama DDR2

 

Iskreno mislim da nije do napajanja niti do pregrijavanja, temperature imate u slici.

Nadam se da cu uspjeti rijesiti ovaj problem.

Hvala :)

temperature sa everesta temperature sa everesta
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.1.2012 10:50 (IronMaiden666).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Racunar se gasi sam od sebe
IronMaiden666 kaže...

Prije neka dva mjeseca komp. mi se poceo gasiti. Na pocetku to je bilo jednom ili mozda dva puta u sedmici. Ali u skorije vrijeme poceo se gasiti svakih desetak minuta. Nakon gasenja moram izvaditi kabal iz napajanja, sacekati nekoliko sekundi, vratiti ga i opet upaliti. U suprotnom ne mogu ga upaliti. Mislio sam da je do kabla, otisao, kupio drugi kabal, stavio ga i opet sve isto...

Konfiguracije 

OS je windows xp sp3, processor AMD Athlon 64X2 Dual Core 2.61 GHz, Graficka karta ATI 256 mb XT2400, i 2 GB rama DDR2

 

Iskreno mislim da nije do napajanja niti do pregrijavanja, temperature imate u slici.

Nadam se da cu uspjeti rijesiti ovaj problem.

Hvala :)

kao prvo počni testirat hardware (upute kako i što imašovdje), i trebaš malo više informacija dati...tipa da li ti se pojavi plavi ekran, kod pokretanja određene aplikacije itd...što više informacija skupiš netko iskusan(ne mislim pritom na sebe) ti lakše da odgovor

-------------------------------------
12 godina
neaktivan
offline
Re: Racunar se gasi sam od sebe
GREENHORN kaže...
IronMaiden666 kaže...

Prije neka dva mjeseca komp. mi se poceo gasiti. Na pocetku to je bilo jednom ili mozda dva puta u sedmici. Ali u skorije vrijeme poceo se gasiti svakih desetak minuta. Nakon gasenja moram izvaditi kabal iz napajanja, sacekati nekoliko sekundi, vratiti ga i opet upaliti. U suprotnom ne mogu ga upaliti. Mislio sam da je do kabla, otisao, kupio drugi kabal, stavio ga i opet sve isto...

Konfiguracije 

OS je windows xp sp3, processor AMD Athlon 64X2 Dual Core 2.61 GHz, Graficka karta ATI 256 mb XT2400, i 2 GB rama DDR2

 

Iskreno mislim da nije do napajanja niti do pregrijavanja, temperature imate u slici.

Nadam se da cu uspjeti rijesiti ovaj problem.

Hvala :)

kao prvo počni testirat hardware (upute kako i što imašovdje), i trebaš malo više informacija dati...tipa da li ti se pojavi plavi ekran, kod pokretanja određene aplikacije itd...što više informacija skupiš netko iskusan(ne mislim pritom na sebe) ti lakše da odgovor

Ok testurat cu 

informacije... pa pojavljivao se i pisalo nesto psycho memory, i restartuje se. zatim sam uzeo izvadio ram i malo usisivacem prosao kroz ulaz za ram i vise se nikad to nije desavalo...

kod pokretanja sve normalno, nikada nisam imao problema, do windowsa nije posto sam ga prije nekoliko dana podigao, svi driveri su instalirani, a cak se gasi i dok instaliram windows tako da...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Racunar se gasi sam od sebe
GREENHORN kaže...
IronMaiden666 kaže...

Prije neka dva mjeseca komp. mi se poceo gasiti. Na pocetku to je bilo jednom ili mozda dva puta u sedmici. Ali u skorije vrijeme poceo se gasiti svakih desetak minuta. Nakon gasenja moram izvaditi kabal iz napajanja, sacekati nekoliko sekundi, vratiti ga i opet upaliti. U suprotnom ne mogu ga upaliti. Mislio sam da je do kabla, otisao, kupio drugi kabal, stavio ga i opet sve isto...

Konfiguracije 

OS je windows xp sp3, processor AMD Athlon 64X2 Dual Core 2.61 GHz, Graficka karta ATI 256 mb XT2400, i 2 GB rama DDR2

 

Iskreno mislim da nije do napajanja niti do pregrijavanja, temperature imate u slici.

Nadam se da cu uspjeti rijesiti ovaj problem.

Hvala :)

kao prvo počni testirat hardware (upute kako i što imašovdje), i trebaš malo više informacija dati...tipa da li ti se pojavi plavi ekran, kod pokretanja određene aplikacije itd...što više informacija skupiš netko iskusan(ne mislim pritom na sebe) ti lakše da odgovor

evo nasao sam sliku od onoga plavog ekrana sto si mi rekao 

 

http://www.bug.hr/_cache/37ce6be7799f2bf1f8d975de29192f7f.jpg?rand=294044224

12 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

Zeza te driver ili pokvarena grafa. Stavi novi driver. Ako ce se jos uvijek to pokazivat, vjerojatno ti grafa odlazi. Za svaki slucaj probaj kod ju malo opteretit kod frenda.

Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe

Probaj drivere za grafu promijenit,pravilno ih deistalirat i staviti starije ako su najnoviji metnuti,progoglaj malo za svoju grafičku koje drivere ljudi koriste,ja sam osobno s time riješio problem i sad sa starijim driverima radi ko urica.Isto vrijedi i za greenhorn-a

$inke
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.1.2012 12:50 ($inke).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe
Suddenly Psychotic kaže...

Zeza te driver ili pokvarena grafa. Stavi novi driver. Ako ce se jos uvijek to pokazivat, vjerojatno ti grafa odlazi. Za svaki slucaj probaj kod ju malo opteretit kod frenda.

vec sam rekao u predhodnom postu da mi vise ne dolazi samo je jednom i onda sam izvadiao ram malo procistio ulaz i vratio i vise se ne pojavljuje.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe
$inke kaže...

Probaj drivere za grafu promijenit........Isto vrijedi i za greenhorn-a

 nije grafička kod frenda sam ju testirao kod njega sve 5(samo je reno 4 :) ), a i na zadnjim driverima prije toga je radila nekoliko mjeseci... mislim da će biti matična jer sam probao i linux distru (po savjetu ovdje), ostavio ga cijeli dan da radi i sinoć se dok sam gledao NBA smrznuo i morao sam ga ugasit na silu

-------------------------------------
12 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

ako je kod njega sve super radilo, a tebi se pod linuxom nakon nekog vremena smrznulo, onda je(kao sto kazes) najvjerojatnije maticna...

Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

e ovako ljudi kod  mene je problem to sto se kompjuter gasi pri pokkretanju igrica ili pri gledanju filmova ili ako duze vrijeme radi.. to mi se pocelo događat  nakon sto sam instaliro windovs 7 pa jel neko mozda imo takav problem da mi javi sto mu jE!!!!!!!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe

Moguće pregrijavanje, ako se gasi kad je opterećen ili duže radi.

 skini hwmonitor i pogledaj temperature.

11 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

Pozdrav!

Imam problema sa kompjuterom kad ga upalim radi jedno pola sata i ugasi se sam od sebe vecinom kad igram neku igru,probao sam skinuti jednu stranu kucista i usisao ga ali i dalje imam problem.

 

Konfiguracija:Processor:AMD Athlon(tm) II X3 450 Processor 3.20 GHz

                      Installed Memory (RAM): 4,00 GB (3,00 GB usable)

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe
papija kaže...

Pozdrav!

Imam problema sa kompjuterom kad ga upalim radi jedno pola sata i ugasi se sam od sebe vecinom kad igram neku igru,probao sam skinuti jednu stranu kucista i usisao ga ali i dalje imam problem.

 

Konfiguracija:Processor:AMD Athlon(tm) II X3 450 Processor 3.20 GHz

                      Installed Memory (RAM): 4,00 GB (3,00 GB usable)

 

probaj kreniti po ovome pa javi 

~21 god, ETFOS, Slavonac, linux and open source fan, net addict, želim znati više, interesi: web dev, svemir, glazba...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe

evo slike kad nije u igri http://imageshack.us/f/266/79700729.png/ i evo kad je u igri http://imageshack.us/f/191/45132075.png/ ,tem i dalje raste,sto trebam napraviti ?

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.9.2012 18:03 (papija).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice