Kompjuter se gasi sam od sebe

poruka: 141
|
čitano: 71.773
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

Znaći mozilla firefox isto izbacuje ?

 

Možda bi ti prija to badava pogledao.

Možda treba samo nešto u BIOS-u izmijenit

yIn nI' yISIQ 'ej yIchep
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.8.2014 20:52 (Wox).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

ajde ti odvrti test memorije pa javi kako je prošlo (bude testiranje malo potrajalo pa se pripremi na to)

 

klikni na start i tamo upiši "mdsched.exe" znaci bez navodnika te kada pokrene stisni shedule test and restart i sačekaj da odradi svoje. Aklo je memorija ok ne smije pisati failed ili tako nešto...

 

I da zašto bi plačao 250kn?! pa jel nisi rekao da ti je frend koji se kuzi to snimao? pa neka ti opet snimi...ili ti naplačuje to?

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.8.2014 21:10 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

Napiši koju imaš konfiguraciju i bilo bi dobro da postaviš screenshot Device Manager-a (ovako kao u slici).

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

Napravio test memorije i sve je u redu, nikakvih problema nije bilo. 

 

1 x AMD FX X8 8320, 3,5GHz, 16MB, AM3+

1 x Gigabyte GA-970A-DS3P, AM3

1 x Zalman CNPS10X OPTIMA, AMD/Intel

1 x Patriot Sig.,D3, 1600Mhz, 8GB (1x 8GB)

1 x Toshiba 1TB,7200rpm, 32MB HDD

1 x SANDISK X110 128GB SSD, SATA 6Gbps, MLC, Retail

1 x LITE ON IHAS122 DVD-RW 22x Super Multi, SATA, Black, Bulk

1 x MSI Radeon 7950 OC, TF3 BE, 3GB, DVI, HDMI, Bulk + Igra

1 x Napajanje Seasonic SS-620GB, 620W

1 x Zalman Z3+, USB3.0 black

 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

Evo ostatak

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

Čini se ipak da svi driver-i nisu instalirani. Pokušaj ovako: Sa AMD web stranice skini i spremi na HDD zadnji  Catalyst http://support.amd.com/en-us/download/desktop?os=Windows+7+-+64#amd-catalyst-packages . Deinstaliraj postojeći driver grafičke kartice i instaliraj ovaj. Sa ovog linka skini Full opciju DSP-a, sprži je na disk i jednostavno je pokreni iz DVD drive-a. Pronaći će driver-e koji nedostaju i instalirati ih. Ne zaboravi skinuti i Avast kako ti je kolega već rekao. Ja sam imao veoma loše iskustvo sa njim.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.8.2014 22:32 (phoenix2003).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

ma prvo to sranje od avasta maknuti pa onda ostalo, jer mozda on blokira internet, ne bi bilo nista cudno

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

To cu ja rec priji jer se ja ne razumin u drivere ni diskove ni nista, dobro da jedva znan krekirat igru. Maka san avast i sad instalira micr. security essentials.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

Imam problem da bi mi se kompjuter počeo sam gasiti neznam šta da radim stavio sam sliku kolika mi je temperatura kompjutera kada sam imao upaljenu samo internetsku stranicu

nisam siguran jeli mi je ventilator dobar zato što se ponekad zna smanjiti temperatura ali kad upalim igricu pocne se penjati do 100 i više molim vas pomoziote mi

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

treba zamjeniti termalnu pastu na procesoru , možda zamjeniti stock hladnjak sa nekim boljim : Nabava.net

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

Imam problem, kad upalim komp radi 5-6 sekundi pa se ugasi.

Nakon par sekundi se opet upali pa ugasi s time da na monitoru nemam slike...

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

ako se komp stalno pali - gasi problem je memorija

 
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

Naci kod mene je slicno kad igram igre ili sam na netu sam odjenaput kompjuter se ne zgasi nego mu padne sistem i vise ne cujes hdd kak struze.

Crni je ekran a nekad je plavi i pise puno errora zatim ga moram resetirat i lupit da bi se cuo onaj zvuk od hdd kak struze i onda ga opet resetiram i zatim je sve ok ali opet nakon nekog vremena pojavi se to sranje.

Skinuo  sam hard disk sentail da vidim dali nesto nije uredu sa hdd ali je health i performance bio na 100% pa sam mislio da onda nije do hdd.

Nakon nekog vremena sam skino speccy i iso vidjet dali su temperature komponenti visok ali je i tu bilo sve ok.

Sada vise ne znam do cega je ali mislim da znam da je to do napajanje koje se zove Feel 400 atx

Evo vam ostale komponente da mozete vidjet u cemu je problem

intel pentium G2010

G-skill 4gb 1600mhz(Kupit cu jos 4gb)

napajanje:feel 400atx(kupi cu cx430)

WD blue 1tb

Asrock 1155 b75m-gl

Grafa:ati radeon hd 3850(kupi cu si msi r7 260x)

Ovo u zagradi cu kupit uskoro pa ako nije problem mi recite u cem je problem da nebi moro ic kod servisera pa da mi naplati 100kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe
karlo125 kaže...

Naci kod mene je slicno kad igram igre ili sam na netu sam odjenaput kompjuter se ne zgasi nego mu padne sistem i vise ne cujes hdd kak struze.

Crni je ekran a nekad je plavi i pise puno errora zatim ga moram resetirat i lupit da bi se cuo onaj zvuk od hdd kak struze i onda ga opet resetiram i zatim je sve ok ali opet nakon nekog vremena pojavi se to sranje.

Skinuo  sam hard disk sentail da vidim dali nesto nije uredu sa hdd ali je health i performance bio na 100% pa sam mislio da onda nije do hdd.

Nakon nekog vremena sam skino speccy i iso vidjet dali su temperature komponenti visok ali je i tu bilo sve ok.

Sada vise ne znam do cega je ali mislim da znam da je to do napajanje koje se zove Feel 400 atx

Evo vam ostale komponente da mozete vidjet u cemu je problem

intel pentium G2010

G-skill 4gb 1600mhz(Kupit cu jos 4gb)

napajanje:feel 400atx(kupi cu cx430)

WD blue 1tb

Asrock 1155 b75m-gl

Grafa:ati radeon hd 3850(kupi cu si msi r7 260x)

Ovo u zagradi cu kupit uskoro pa ako nije problem mi recite u cem je problem da nebi moro ic kod servisera pa da mi naplati 100kn

Malo informacija, što kažu ti errori?

Ovako iz "neba pa u rebra", probaj instalirat drivere za intelov chipset.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe

Evo bas takva slika i sto ce me driveri za intelov chipest ako smijem pitat i di da to nadem?

 

 

14 godina
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe
karlo125 kaže...

 

 Postoji već otvorena tema pa odgovor potraži tamo: http://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/bsod-sto-zasto-kako/21360.aspx

12 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

Pozdrav ljudi

 

Nazalost kao sto glasi ova tema nakon 3 god besprijekonog rada komp mi se 2 puta u 2 dana ugasio sam of sebe s tim da se prvi put sam ponovno upalio

 

Temperature su provjerene i u granicama normale

Komp je prasnjav i pasta nije mjenjana to cu sutra uciniti ali cisto sumnjam da je u tom problem jer bi se onda i prije gasio

 

Ovo se dogodilo nakon sta sam instalirao Windowa 8.1 te nisam siguran da li to moze bit uzrok ovog problema

Driver detective mi je potvrdio da imam dobro instalirane drivere jedino da je realtek audio zastario

 

Jos sumnjan na jednu stvar a to je kabel od napajanja koji frcne kao elektricitet tu i tamo kad ga de pomakne ali u ovom slucaju tesko

 

Nazalost nemam vise nikakav prijedlog pa ako ga vi imate

bio bih zahvala da ga iznesete

 

Hvala!

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe

Provaj s drugim napajanjem i kabelom...to ti je prvo od čega moraš početi!

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe
The Lyrical Miracle 24 kaže...

Pozdrav ljudi

 

Nazalost kao sto glasi ova tema nakon 3 god besprijekonog rada komp mi se 2 puta u 2 dana ugasio sam of sebe s tim da se prvi put sam ponovno upalio

 

Temperature su provjerene i u granicama normale

Komp je prasnjav i pasta nije mjenjana to cu sutra uciniti ali cisto sumnjam da je u tom problem jer bi se onda i prije gasio

 

Ovo se dogodilo nakon sta sam instalirao Windowa 8.1 te nisam siguran da li to moze bit uzrok ovog problema

Driver detective mi je potvrdio da imam dobro instalirane drivere jedino da je realtek audio zastario

 

Jos sumnjan na jednu stvar a to je kabel od napajanja koji frcne kao elektricitet tu i tamo kad ga de pomakne ali u ovom slucaju tesko

 

Nazalost nemam vise nikakav prijedlog pa ako ga vi imate

bio bih zahvala da ga iznesete

 

Hvala!

 

 itekako prašina može biti problem počisti sve i promjeni taj kabel i pazi da ne prosvjetliš :)

Seriously?
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe
compov kaže...
The Lyrical Miracle 24 kaže...

Pozdrav ljudi

 

Nazalost kao sto glasi ova tema nakon 3 god besprijekonog rada komp mi se 2 puta u 2 dana ugasio sam of sebe s tim da se prvi put sam ponovno upalio

 

Temperature su provjerene i u granicama normale

Komp je prasnjav i pasta nije mjenjana to cu sutra uciniti ali cisto sumnjam da je u tom problem jer bi se onda i prije gasio

 

Ovo se dogodilo nakon sta sam instalirao Windowa 8.1 te nisam siguran da li to moze bit uzrok ovog problema

Driver detective mi je potvrdio da imam dobro instalirane drivere jedino da je realtek audio zastario

 

Jos sumnjan na jednu stvar a to je kabel od napajanja koji frcne kao elektricitet tu i tamo kad ga de pomakne ali u ovom slucaju tesko

 

Nazalost nemam vise nikakav prijedlog pa ako ga vi imate

bio bih zahvala da ga iznesete

 

Hvala!

 

 itekako prašina može biti problem počisti sve i promjeni taj kabel i pazi da ne prosvjetliš :)

 Taman sam ga pokupio s ciscenja prasine.Ugradio vent za ispuh i kupio kabel za napajanje.Serviser je rekao da ga je 2 sata vrtia na maximalnim opterecenjima i da nije bilo nikakvih problema tako da se nadam da ce sada biti sve 5

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2015 18:03 (The Lyrical Miracle 24).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe
The Lyrical Miracle 24 kaže...
compov kaže...
The Lyrical Miracle 24 kaže...

Pozdrav ljudi

 

Nazalost kao sto glasi ova tema nakon 3 god besprijekonog rada komp mi se 2 puta u 2 dana ugasio sam of sebe s tim da se prvi put sam ponovno upalio

 

Temperature su provjerene i u granicama normale

Komp je prasnjav i pasta nije mjenjana to cu sutra uciniti ali cisto sumnjam da je u tom problem jer bi se onda i prije gasio

 

Ovo se dogodilo nakon sta sam instalirao Windowa 8.1 te nisam siguran da li to moze bit uzrok ovog problema

Driver detective mi je potvrdio da imam dobro instalirane drivere jedino da je realtek audio zastario

 

Jos sumnjan na jednu stvar a to je kabel od napajanja koji frcne kao elektricitet tu i tamo kad ga de pomakne ali u ovom slucaju tesko

 

Nazalost nemam vise nikakav prijedlog pa ako ga vi imate

bio bih zahvala da ga iznesete

 

Hvala!

 

 itekako prašina može biti problem počisti sve i promjeni taj kabel i pazi da ne prosvjetliš :)

 Taman sam ga pokupio s ciscenja prasine.Ugradio vent za ispuh i kupio kabel za napajanje.Serviser je rekao da ga je 2 sata vrtia na maximalnim opterecenjima i da nije bilo nikakvih problema tako da se nadam da ce sada biti sve 5

 Nije ga morao toliko mučiti ali ok, ako mu je za vjerovati... Budeš sam vidio uostalom želim sreću :)

Seriously?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice