Kondenzerski mikrofoni

poruka: 9
|
čitano: 1.149
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Kondenzerski mikrofoni

Planiram kupiti kit od BM-800 pošto je jako jeftin ali zanima me dali se isplati po kvaliteti zvuka koju mogu dobiti bez audio interfacea koristiti ga za teamspeak3, ingame chat, low-key stream za par ljudi, i dali se XLR u 3.5mm moze koristiti da ga odmah ubodem u maticnu ili moram korstiti 3.5 u USB koji se dobije uz njega, i dali bi radio ovaj koji imam portable soundcard od Logitecha koji sam dobio uz G430. Dali netko od vas koristi taj mikrofon? Ne znam ni dali bi se isplatilo kupiti basic standalone phantom power supply.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kondenzerski mikrofoni
Šima99 kaže...

Planiram kupiti kit od BM-800 pošto je jako jeftin ali zanima me dali se isplati po kvaliteti zvuka koju mogu dobiti bez audio interfacea koristiti ga za teamspeak3, ingame chat, low-key stream za par ljudi, i dali se XLR u 3.5mm moze koristiti da ga odmah ubodem u maticnu ili moram korstiti 3.5 u USB koji se dobije uz njega, i dali bi radio ovaj koji imam portable soundcard od Logitecha koji sam dobio uz G430. Dali netko od vas koristi taj mikrofon? Ne znam ni dali bi se isplatilo kupiti basic standalone phantom power supply.

 BM 800 je odlican mikrofon, ak znas Bareta sa youtubea. On ti ima BM800 sa kineskom zvucnom od ~5€. 

 

 - evo poslusaj, meni ovo zvuci fantasticno pa cak i bolje od nekih skupljih mikrofona od 100+€...

4 godine
offline
Re: Kondenzerski mikrofoni
hahhaajaads kaže...
Šima99 kaže...

Planiram kupiti kit od BM-800 pošto je jako jeftin ali zanima me dali se isplati po kvaliteti zvuka koju mogu dobiti bez audio interfacea koristiti ga za teamspeak3, ingame chat, low-key stream za par ljudi, i dali se XLR u 3.5mm moze koristiti da ga odmah ubodem u maticnu ili moram korstiti 3.5 u USB koji se dobije uz njega, i dali bi radio ovaj koji imam portable soundcard od Logitecha koji sam dobio uz G430. Dali netko od vas koristi taj mikrofon? Ne znam ni dali bi se isplatilo kupiti basic standalone phantom power supply.

 BM 800 je odlican mikrofon, ak znas Bareta sa youtubea. On ti ima BM800 sa kineskom zvucnom od ~5€. 

 

 - evo poslusaj, meni ovo zvuci fantasticno pa cak i bolje od nekih skupljih mikrofona od 100+€...

 Ako je to sa kineskom zvucnom mislim da cu uz ovu svoju moci mozda cak i nesto bolje postici a kasnije cu kupiti i phantom power pa ce biti vise nego dovoljno.

Hvala na odgovoru u svakom slucaju :)

10 godina
offline
Re: Kondenzerski mikrofoni
Šima99 kaže...
hahhaajaads kaže...
Šima99 kaže...

Planiram kupiti kit od BM-800 pošto je jako jeftin ali zanima me dali se isplati po kvaliteti zvuka koju mogu dobiti bez audio interfacea koristiti ga za teamspeak3, ingame chat, low-key stream za par ljudi, i dali se XLR u 3.5mm moze koristiti da ga odmah ubodem u maticnu ili moram korstiti 3.5 u USB koji se dobije uz njega, i dali bi radio ovaj koji imam portable soundcard od Logitecha koji sam dobio uz G430. Dali netko od vas koristi taj mikrofon? Ne znam ni dali bi se isplatilo kupiti basic standalone phantom power supply.

 BM 800 je odlican mikrofon, ak znas Bareta sa youtubea. On ti ima BM800 sa kineskom zvucnom od ~5€. 

 

 - evo poslusaj, meni ovo zvuci fantasticno pa cak i bolje od nekih skupljih mikrofona od 100+€...

 Ako je to sa kineskom zvucnom mislim da cu uz ovu svoju moci mozda cak i nesto bolje postici a kasnije cu kupiti i phantom power pa ce biti vise nego dovoljno.

Hvala na odgovoru u svakom slucaju :)

 Dap je, ima u opisu kak se zove. "SYBA USB" koja kosta 6,99$. Mozes i uzet onu jeftiniju neku od 2$ sa ebaya posto je to sve isto...

4 godine
offline
Re: Kondenzerski mikrofoni

Ja sam planirao ovu Logitech

Ako ne to onda XLR u 3.5 pa u maticnu odma na njenu zvucnu koju ima.

10 godina
offline
Re: Kondenzerski mikrofoni
Šima99 kaže...

Ja sam planirao ovu Logitech

Ako ne to onda XLR u 3.5 pa u maticnu odma na njenu zvucnu koju ima.

 Bit ce to ok onda, vjerovatno bude jos i nesto kvalitetnije od kineskih verija^^ ;)

16 godina
offline
Kondenzerski mikrofoni

Kao dugogodišnji vlasnik BM-700 moram vam reći da pravi BM-700 / BM-800 treba phantom power.

Na eBayu i sličnima se prodaju i modificirani modeli koji kao netrebaju phantom power, ali to je ili fejkani BM700/800 ili neka žnj modifikacija koja ubrzo otkaže (npr ima baterije unutra, a kad se baterije isprazne...).

 

Nešto što nikako ne želite koristiti uz takav mikrofon je "Automatic Gain Control", bio on od zvučne il d irekt iz aplikacije (npr Teamspeak). Ta glupost izaziva krčanje, užasno.

No bez nje, ako nemate Phantom Power, pravi BM-700 će i uz zvučnu koja ima boost od 30dBA zvučati tiho i loše. Tiho do te mjere da je skoro nečujno.

 

Uz Phantom power od 48V ovaj mikrofon zvuči fenomenalno i u kombinaciji s integriranom Realtek zvučnom, prosječnom USB zvučnom ili pogotovo nekim boljim sučeljem.

Dapače, BM700/800 radi OK i s Phanom Powerom od 18V. USB zvučna od <5V nije dovoljna.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Kondenzerski mikrofoni

Ma kupit cu sad mic a sljedeci mjesec na placi uzet phantom za 15 20 dolara i problem rijesen.

4 godine
offline
Kondenzerski mikrofoni

U meduvremenu dobio sam mikrofon ali phantom power jos nije dosao uz US to EU plug da ga mogu ustekat ali nisam si dao mira i testirao sam ga ovako, iskreno kvaliteta zvuka je bolja od svakog headseta samo sto kao sto svi znamo nije on napravljen da radi bez adekvatnog napajanja, logitech usb zvucna odraduje svoj dio ovdje ali tih 5V koji mogu ici preko USB-a ako se ne varam nisu dovoljni i gain je katastrofa, na 100% se moram pribliziti skroz blizu i goviriti, ovu jeftinu 7.1 zvucnu koja dolazi uz mikrofon necu ni probavat. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.5.2019 17:05 (Šima99).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice