Kvar - računalo se ne pokreće

poruka: 5
|
čitano: 947
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Opis kvara

Na tatinom računalu jutros se dogodilo da ga ne može pokrenuti. Nakon pritiska tipke za paljenje, ventilatori se zavrte pa ugase, i tako u krug, bez podizanja sustava i ugasi se prije beepa na matičnoj, pa se ponovno pokrene. Prvo od čega sam krenuo sam izvadio grafičku karticu (ATI Radeon HD 5770 - najstarija komponenta u računalu uz napajanje - Scythe 550W) i spojio monitor na DVI izlaz na matičnoj ploči (procesor je i5 4460 sa integriranom grafičkom karticom) te se sustav uspješno pokrenuo i normalno radio. Poslijepodne se računalo opet ne može pokrenuti, ima li tko ideju o kakvom se kvaru radi? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kvar - računalo se ne pokreće

Najvjerojatnije napajanje, napuhnut kondenzator.

Ako nije do njega moze i ram to raditi... Maticna...

 

Treba eliminirati jedno po jedno, pocni od napajanja... Pa se javi natrag, 90% da je otislo, mozes ga sam popravit ili otic novo kupiti.

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Opis kvara
hrde kaže...

Vizualno pregledaj kondenzatore na matičnoj ploči da nisu možda napuhnuti ili procurili, posudi negdje napajanje za test.

Probaj RAM izvaditi van i staviti u drugi utor na ploči, ako imaš više pločica, isprobaj jednu po jednu u svim utorima.

Provjeri da svi konektori napajanja sjede do kraja u svojim utorima, otpoji i spoji natrag, bateriju izvadi s matične na 5 min.,

vrati natrag i probaj onda.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Opis kvara

Premda ne isključujem tu mogućnost, matična mi je najmanje sumnjiva jer je kupljena prije 1,5 g, neka Asus B85 chipset, ne znam napamet koji točno model,  još uvijek ima garanciju.

13 godina
offline
Re: Opis kvara
hrde kaže...

Premda ne isključujem tu mogućnost

Nema tu pravila danas, treba eliminirati dio po dio dok ne dođeš do krivca za kvar.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice