Laptop Black Screen - Acer Apire V3-572G

poruka: 3
|
čitano: 364
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Laptop Black Screen -

Pozdrav,

 

Imam Acer Apire V3-572G, Win 10 Pro (64-bit):

- CPU Type Mobile DualCore Intel Core i3-4030U, 1900 MHz (19 x 100)

- RAM 8GB, 2 plocice po 4, Sk Hynix i Crucial 4 GB DDR3-1600 DDR3 SDRAM 

- GPU Intel Haswell-ULT GT2 - Integrated Graphics Controller + NVIDIA GeForce 840M

 

Prije par mjeseci laptop mi se poceo smrzavati i nakon sto sam ga odnjeo na servis rekli su da je problem u pregrijavanju, zamjenili pastu i ugradili novu plocicu od 8GB RAM (do tada sam imao samo 4GB unutra i Win 7). Savjetovali su mi da se prebacim na WIN 10 ali nakon instalacije i par dana rada krecu problemi s blue screenom i ponovnim smrzavanjima.

Promjenio sam jedno 3 servisa - prvi nisu mogli naci problem, drugi su rekli da je problem u Hard Disku (to mi je bilo malo vjerovatno) itd. i zakljucio da je problem vjerovatno u ramima.

Nakon toga sam probao ostaviti samo 8GB unutra ali kako nije radilo nabavio sam novu plocicu od 4GB (Crucial - nije htio raditi sa 2 nova Cruciala vec samo u kombinaciji starih rama i nove Crucial plocice), ponovo instalirao WIN 10 i neko vrijeme je sve ok radilo ali mi se sad nedavno pocinju događati BLACK SCREEN-ovi - poceli su se javljati dosta cesto, nevezano sta radim na laptopu - iako mi se cini da se cesce pojave ako micem laptop. Također sam primjetio isprekidanu zutu crtu u skroz lijevom dijelu screena, laptop ostaje upaljen ali screen postane crn.

Nakon restart-a sve radi normalno do novog BLACK SCREEN-a sto je nekad cesce a nekad rjeđe.

Napravio sam dijagnostiku hard drive-a, maticne, rama, graficke i ne javlja se nikakva greska.

 

Totalno vise ne znam sto bi mogao biti poblem, postoji li mogucnost da opet dolazi do pregrijavanja (iako na testovima ne pokazuje nikakvo pregrijavanje)?

 

Svaki savjet je dobrodosao :)

 
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Laptop Black Screen -

Inače, postoji tema:
http://www.bug.hr/forum/topic/prijenosna-racunala/laptopi-kvaroviobjasnjenaodrzavanjekupovina/186484.aspx

Postaj tamo, pa će ti netko pomoći.

Na ovaj način narušavaš koheziju foruma....

Kruha i igala...
10 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop Black Screen -

Hvala i isprika ako sam postao na krivo mjesto.

Poz

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice