Laptop ne želi upaliti nakon dulje neaktivnosti

poruka: 12
|
čitano: 3.627
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Laptop problem
Evo nakon sto mi racunalo neradi isao sam upaliti laptop Acer 531 koji se nije koristio malo vise od pola godine i sad ga uopce vise ne pali, pokusao sa i bez baterije, zna li netko sta da napravim?
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Laptop problem

Šta je takav problem malo pretražit forum i vidjet da postoji hrpa istih tema, a i ako je nema da se stavi malo bolji naslov?!

https://www.bug.hr/forum/search/topic/?txt=laptop+ne+pali&ss=t&sa=&t=258091&f=29&sort=act

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Laptop problem
Trazio sam ali nisam uspio nista slicno, znaci laptop je normalno radio i stajao je u torbici vise od pola godine, sad kad ukljucim adapter nema nikakvih lampica na njemu da svijetle
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Laptop problem

Iskopčaj laptop iz struje, izvadi bateriju, pritisni dugme za paljenje i drži pritisnuto jednu minutu, prikopčaj adapter i upali. Pogledaj i ovo

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.4.2018 16:30 (ivo454).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Laptop problem
Pokusao drzati minutu ukopcao i pokusao upaliti i nece, cmos baterija ? Nesto se spominje premjestanje ram plocice? Iako ovaj laptop nikad nijr bio otvaran i nikad problema sa njim
11 godina
offline
Re: Laptop problem
Mislim da je problem sto dugo nije bio paljen, ali me i cudi da bez baterije nista nepokazuje
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Laptop problem

Jeli punjač ispravan, ako je dostupna memorija i disk, probaj izvaditi i vratiti. Ako je dostupna cmos baterija, probaj i nju maknuti. Ovo su sve nagađanja, ali ništa ne koštaju, ako ništa ne pomogne, onda u servis. Jesi držao power malo duže pritisnuto, desetak sekundi?

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.4.2018 17:55 (ivo454).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Laptop ne želi upaliti nakon dulje neaktivnost
Punjac je radio normalno, nema nikakvih ostecenja, ali me cudi da uopce nije topal dok je ukljucen skoro pola sata
14 godina
offline
Laptop ne želi upaliti nakon dulje neaktivnosti

Ako ne reagira na prikopčavanje punjača, onda može biti on neispravan ili naponska regulacija na ploči. Imaš čime provjeriti punjač 18-19V?

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Laptop ne želi upaliti nakon dulje neaktivnost
Nemam instrumenta nikakvog
11 godina
offline
Re: Laptop problem
pc_fan005 kaže...
Evo nakon sto mi racunalo neradi isao sam upaliti laptop Acer 531 koji se nije koristio malo vise od pola godine i sad ga uopce vise ne pali, pokusao sa i bez baterije, zna li netko sta da napravim?

Ponovi one korake koje je ivo454 napisao samo kada ga budeš išo palit prvo ga prikopčaj na punjač pa pritisni dugme za paljenje jednom, zatim stavi bateriju dok je prikopčan na punjač i onda pokušaj nakon to ga bi trebo proradit ako neće eh onda nemaš sreće.

Tom metodom sam natjerao druge laptope da prorade kada nisu davali nikakve znakove života uključujući i acer aspire e1 531.

11 godina
offline
Re: Laptop ne želi upaliti nakon dulje neaktivnost
Ma nece nikako :(
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice