Laptop plavi ekran (nijedna opcija ne radi)

poruka: 15
|
čitano: 7.715
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Laptop plavi ekran (nijedna opcija ne radi)
Radio sam na laptopu i kada sam ga htio resetirati pojavio se plavi ekran sa porukom da se sustav nije uspio pokrenuti i da se mora resetirati, no ne uspije se ni resetirati vec izbaci izbornik sa opcijama kao na slikama.

Isprobao sam apsolutno sva moguca rjesenja kao sto je i vracanje na tvornicke postavke, automatic repair..ma sve ponudeno makar izgubio sve podatke, ali svaku opciju mi krene izvrsiti i onda se prekine i vrati na isti izbornik.

U safe mode ne mogu uci, ne radi ni na ijednu tipku gore, u boot meni sam uspio jednom uci i DVD je postavljen na boot i tako je otkad sam prvi puta dizao windowse.

Pokusao sam instalirati nove windowse, cuje se zvuk dvda, prikaze se ikona, ali nema onoga "press any key to boot" i ne zeli ni bootati uopce...

Mucim se vec vise od 4 sata stime, ima li ikakvog spasa i koji je problem uopce?
Laptop je kupljen u rujnu 2016.godine tako da jos uvijek imam garanciju.

Vec sam pretrazio sve po netu, pratio upute po youtubu ali nista ne kuzim uopce sto da radim.
Mislite li da je riknila neka od komponenata?
Ludim vec, katastrofa.

Samsung Galaxy S7 32GB black onyx
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Laptop plavi ekran (nijedna opcija ne radi)

Bolje si napravi instalacijski usb pa onda preko njega instaliraj.

Dvd je jako nepouzdan, ne bi me čudilo da uopće ili drive ili disk ne valja.

 

 

Kruha i igala...
11 godina
offline
Laptop plavi ekran (nijedna opcija ne radi)

ja sam imao problem s jednom pločicom memorije. Naime, kada bi komp radio sve OK ali kada bih ga ugasio ili restartao nikako sustav da se digne i jedina šansa s vađenjem i ponovnim stavljanjem memorije na matičnu. Niti jedan program za test nije mogao otkriti grešku na pločici osim servisa. Poslije sve ok.

 

Ako je tebi sve uredno radilo do restarta onda bih prvo memoriju optužio

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.2.2018 7:37 (dar01).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Laptop plavi ekran (nijedna opcija ne radi)

Prepostavljam da se radi o OEM Windowsima koje si dobio kada si kupio laptop?

Ako si probao svaku postavku bezuspjesno,zasto riskiras instalacijom tamo nekakvih piratskih Windowsa sa DvD-a,a imaš orginal?

Garancija-majka!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
11 godina
offline
Re: Laptop plavi ekran (nijedna opcija ne radi)
Nisam dobio windowse uz laptop, bio je prazan.
Uglavnom glavna greska laptopa je 0x0000021a.
Pokusat cu danas jos neke savjete sa youtuba al zbilja ne mogu vjerovat, ovako nesto mi se jos nikad nije desilo.
Samsung Galaxy S7 32GB black onyx
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Laptop plavi ekran (nijedna opcija ne radi)

..a probao si cmd prompt (naredbeni redak) ???....npr  sa sfc /scannow  ili sa chkdsk /f  itd.

15 godina
odjavljen
offline
Laptop plavi ekran (nijedna opcija ne radi)

Kako ti nece bootati sa DVD-a ? Jel' on uopce bootable ?

Jesi maknuo sve opcije za bootanje osim DVD-a ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Laptop plavi ekran (nijedna opcija ne radi)
Nemam pojma zasto nece.
Prije nego sam krenuo ponovo windowse staviti sam isprobao sve moguce opcije koje mi je izbornik dao i svaku mi je prekinuo.

Sad pratim upute sa naredbama kodova kojih ima na youtubu kad se upise "how to fix 0x0000021a"

Ako nista ne pomogne nosim ga u Links Osijek gdje sam ga i kupio.

Trenutno sam na ovom naredbenom zadatku sa slike.
Tj.chkdsk /f /r

Samo mi nije jasno zasto ta naredba ne radi kad upisem c disk, na nju nece, kad stavim d disk onda pronadje direcorty of D gdje se nalaze program files,windows,drivers...a neznam kako je to moguce kad su mi windowsi na C disku instalirani.

Isprobat cu sve sto mogu, neznam sta vise mogu sje*ati.

Samsung Galaxy S7 32GB black onyx
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop plavi ekran (nijedna opcija ne radi)

Istu stvar sam imao na skroz novom racunalu. Pokusao repair - nije uspjelo. Instalirao nove windowse i potrajalo je desetak dana do novog rusenja s istom greskom.

 

Na kraju se ispostavilo da je SSD neispravan, postavio sve na drugi disk i tamo nema greske.

11 godina
offline
Re: Laptop plavi ekran (nijedna opcija ne radi)
Meni se jos prosle godine na lijevom rubu gore pojavio neki zvuk, ne cuje se stalno ali se primjeti kad sam u tisini.
Ako je to bio znak za hard disk, onda sam znao, ali jbga nisam previse mario za to.Mozda je zbilja krepao hard.
Samsung Galaxy S7 32GB black onyx
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Laptop plavi ekran (nijedna opcija ne radi)
Uspio sam staviti windows i uci u bios.
U bios sam uspio uci sa FN + F2, safe mode se ocito negdje mora ukljuciti zato u njega nisam mogao.
S obzirom da mi instalirana starija verzija windowsa10, stavio sam skidati iso file sa microsoft stranice pa cu je sprziti i ponovo podici windowse, jer vjerujem da se skida automatski zadnji fall creators update,a previse mi je cekati dok se na sadasnjoj verziji instaliraju sva moguca azuriranja.
Uspio sam spasiti datoteke sa C diska jer nisam formatirao C disk vec samo instalirao windows, pa su mi datoteke ostale u windows.old mapi.
Nadam se da ce biti sve ok kada ovo rjesim, ali me najvise muci sto je dovelo do greske da se uopce laptop nije htio pokrenuti....
Samsung Galaxy S7 32GB black onyx
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Laptop plavi ekran (nijedna opcija ne radi)

Zdravo, ako imaš garanciju odnesi serviseru, stručnjaku da to istestira. Postoji neki opseg sumnjih kroz koje mora proći neki klasičan servis testiranja mašine. 

Najbezbolnije je ako imaš garanciju da odneseš da se ne patiš.

Slična situacija sam ja imao sa jednim laptopom kad je izbacio sličan problem, kad sam ga istestirao hard disk je prikazao oštećenje na 1000 i nekom sektoru tako da je bio uništen. 

Potrebno je istestirati mašinu da bi se znalo šta se zapravo dešava. Može biti sitnica, a isto tako da je neka komponenta odradila svoj vijek trajanja. 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Laptop plavi ekran (nijedna opcija ne radi)

Rjesio sam problem.

Uspio sam uci u Safe mode sa FN + F2,nesto sam cackao oko boot opcija i uspio da mi loada sa DVDa.

Prvo sam instalirao na nacin da mi ostanu datoteke u Windows.old mapi, pa sam ih sve prebacio na D disk.

Nakon toga sam iz pocetka instalirao windowswe i formatirao C disk, no kada sam htio instalirati jedan program shvatio sam da je u njemu bio virus, tako da sam po neznam ni ja sam koji put ponovo rusao windowse.

Od sada moram paziti sto skidam sa torrenta, skinuo sam jedan program koji je u mapi imao neki program za koji sam mislio da je crack. Kada sam ga stisnuo laptop se zablokiral i opet mi izbacio gresku  (ali neki drugaciji error stop code) vratio sam sustav na drugi datum i nakon toga obrisao sve te virusne torrente, uzas .

Moj Youtube kanal - Gameplay Croatia (Subscribe me for more videos)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Laptop plavi ekran (nijedna opcija ne radi)

Objektivno receno ja uopce na razumijem sto ti pises... Sto bi narodski rekao - nidje veze
Ali glavno da je rijeseno...

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Laptop plavi ekran (nijedna opcija ne radi)
Virus mi je ocito bio glavni razlog zasto se laptop nije htio pokrenuti i uci u safe mode i ostalo.
To sam skuzio kad sam uspio instalirati windowse i ponovo htio instalirati jedan program koji sam i prije imao na laptopu, samo sto mi ga antivirus nije pronalazio.
Eto haha
Previse toga sam htio reci pa na kraju nista
Moj Youtube kanal - Gameplay Croatia (Subscribe me for more videos)
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice