Laptop se nakon instalacije OS-a gasi

poruka: 12
|
čitano: 2.051
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Laptop se nakon instalacije OS-a gasi

Dakle,

 

Laptop je stari HP Pavillion dv6 od frenda. dao mi ga je nek dan da mu formatiram disk i instaliram nanovo windowse 7.

laptop nema bateriju (krepala, prastara, ne radi), nego je spojen direktno na kabel. bio je spojen u produžni kabel s još dva kompa i dva monitora dok su se instaliravali windowsi. nekaj sam drkao oko kompova i ištekao jedan od monitora i u tom trenutku se laptop ugasio usred instalacije.

nakon toga sam pokušao preko boot dvd-a od windowsa ponovno pokrenuti instalaciju, formatirao disk i kad bi došao do onog "extracting windows files" stajao bi na 0% i javio bi error. ili bi se do tog koraka iz čistog mira opet ugasio. bez pravila...nakon minute, nakon tri, nakon pet.

probao sam staviti windows 8 i to se uspjelo instalirati, ali se sad i dalje, bez ikakvog pravila, gasi nakon određenog vremena. nakon par minuta, nakon pol sata...bilo kad.

ne kužim se toliko da bi sam znao dijagnosticirati kvar, ali je li moguće da je prilikom tog ištekavanja monitora došlo do nekog "power surgea" koji je nešto poremetio ili skurio u laptopu budući da baterija nije unutra?

 

sva pomoć i ideje su dobrodošli

 

fala svima ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop se nakon instalacije OS-a gasi
stef_zg kaže...

Dakle,

 

Laptop je stari HP Pavillion dv6 od frenda. dao mi ga je nek dan da mu formatiram disk i instaliram nanovo windowse 7.

laptop nema bateriju (krepala, prastara, ne radi), nego je spojen direktno na kabel. bio je spojen u produžni kabel s još dva kompa i dva monitora dok su se instaliravali windowsi. nekaj sam drkao oko kompova i ištekao jedan od monitora i u tom trenutku se laptop ugasio usred instalacije.

nakon toga sam pokušao preko boot dvd-a od windowsa ponovno pokrenuti instalaciju, formatirao disk i kad bi došao do onog "extracting windows files" stajao bi na 0% i javio bi error. ili bi se do tog koraka iz čistog mira opet ugasio. bez pravila...nakon minute, nakon tri, nakon pet.

probao sam staviti windows 8 i to se uspjelo instalirati, ali se sad i dalje, bez ikakvog pravila, gasi nakon određenog vremena. nakon par minuta, nakon pol sata...bilo kad.

ne kužim se toliko da bi sam znao dijagnosticirati kvar, ali je li moguće da je prilikom tog ištekavanja monitora došlo do nekog "power surgea" koji je nešto poremetio ili skurio u laptopu budući da baterija nije unutra?

 

sva pomoć i ideje su dobrodošli

 

fala svima ;)

 Ako 7 nije htio raspakirati fajlove moguce da je do harda.Ako se gasi moguce da je temperatura.Mozda je i oboje

Fight with the best,die like the rest!
9 godina
neaktivan
offline
Laptop se nakon instalacije OS-a gasi

Bok ljudi,imam samsung np350e5x,pri paljenju prođe samsung ekran(cover matične il čega već) i kad treba bootat sistem,pojavi se crni ekran(bez prethodnog prikaza win loga ili boot ekrana),u bios mogu ući,boot device je HDD kao i uvijek...nešto se sj... s winsima,ili ipak postoji rješenje?

p.s.nisam ga još probao očistit,ali ne vjerujem da su temperature,jer je čišćen prije cca pola godine

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Laptop se nakon instalacije OS-a gasi

Stari nisam siguran , ali nekako kroz maglu se sjecam da sam i ja davno imao slican problem.

Isto sam prvo pomislio , RAM,maticna - ali koliko se ja dobro sjecam ispalo je da tadasnji laptopovi (pricamo o 2006 mozda i prije) su imali napajanje BIOS-a preko baterije (kao CR2032 sto je u desktop PC) , i ako im maknes bateriju BIOS ode u neku stvar , pa cak i ako je nesipravna baterija ona ima nesto malo voltaze u sebi da napaja BIOS.

Kao sto kazem nisam siguran , ali mislim da sam dosao do ovog zakljucka - davno je to bilo.

brix mo
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2017 21:36 (brixmo).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop se nakon instalacije OS-a gasi
brixmo kaže...

Stari nisam siguran , ale nekako kroz maglu se sjecam da sami i ja davno imao slican problem.

Isto sam prvo pomislio , RAM,maticna - ali koliko se ja dobro sjecam ispalo je da tadasnji laptopovi (pricamo o 2006 mozda i prije) su imali napajanje BIOS-a preko baterije (kao CR2032 sto je u desktop PC) , i ako im maknes bateriju BIOS ode u neku stvar , pa cak i ako je nesipravna baterija ona ima nesto malo voltaze u sbi da napaja BIOS.

Kao sto kazem nisam siguran , ali mislim da sam dosao do ovog zakljucka - davno je to bilo.

 Da,da,kod PC-a bih prvo provjerio CR2032,ali laptop je cca 2013/14g,i koliko me pamćenje služi,kad sam ga rastavljao nije bilo button cell baterije...
Budem probao s nekim windows repair toolsima pronać error ili bootat safe mod nekako

11 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop se nakon instalacije OS-a gasi

Trebao bi naci bateriju koja bi ti sluzila za vrijeme instalacije , kad zavrsis instalaciju onda ce ti comp raditi kako treba .

brix mo
16 godina
offline
Re: Laptop se nakon instalacije OS-a gasi
CyberPlague kaže...

Bok ljudi,imam samsung np350e5x,pri paljenju prođe samsung ekran(cover matične il čega već) i kad treba bootat sistem,pojavi se crni ekran(bez prethodnog prikaza win loga ili boot ekrana),u bios mogu ući,boot device je HDD kao i uvijek...nešto se sj... s winsima,ili ipak postoji rješenje?

p.s.nisam ga još probao očistit,ali ne vjerujem da su temperature,jer je čišćen prije cca pola godine

imaš cd/dvd-drive?skini si Hirens ili neki Live CD Linux i probaj dići laptop s njega i provjeriti da li ti hard radi kak spada. ako tada ne možeš pristupiti hardu onda je on otišao, ako možeš pristupiti onda je otišla instalacija windowsa. onda probaj repair sa instalacijskim diskom za windowse ili napravi instalaciju windowsa na čisto, samo si preko Hirensa ili Linuxa prekopiraj tebi važne datoteke

9 godina
neaktivan
offline
Re: Laptop se nakon instalacije OS-a gasi
Wolverine kaže...
CyberPlague kaže...

Bok ljudi,imam samsung np350e5x,pri paljenju prođe samsung ekran(cover matične il čega već) i kad treba bootat sistem,pojavi se crni ekran(bez prethodnog prikaza win loga ili boot ekrana),u bios mogu ući,boot device je HDD kao i uvijek...nešto se sj... s winsima,ili ipak postoji rješenje?

p.s.nisam ga još probao očistit,ali ne vjerujem da su temperature,jer je čišćen prije cca pola godine

imaš cd/dvd-drive?skini si Hirens ili neki Live CD Linux i probaj dići laptop s njega i provjeriti da li ti hard radi kak spada. ako tada ne možeš pristupiti hardu onda je on otišao, ako možeš pristupiti onda je otišla instalacija windowsa. onda probaj repair sa instalacijskim diskom za windowse ili napravi instalaciju windowsa na čisto, samo si preko Hirensa ili Linuxa prekopiraj tebi važne datoteke

 Hvala,kolega,može ime tj. preporuka nekog repair programa(nikad radio s njima...)?

16 godina
offline
Re: Laptop se nakon instalacije OS-a gasi
CyberPlague kaže...
Wolverine kaže...
CyberPlague kaže...

Bok ljudi,imam samsung np350e5x,pri paljenju prođe samsung ekran(cover matične il čega već) i kad treba bootat sistem,pojavi se crni ekran(bez prethodnog prikaza win loga ili boot ekrana),u bios mogu ući,boot device je HDD kao i uvijek...nešto se sj... s winsima,ili ipak postoji rješenje?

p.s.nisam ga još probao očistit,ali ne vjerujem da su temperature,jer je čišćen prije cca pola godine

imaš cd/dvd-drive?skini si Hirens ili neki Live CD Linux i probaj dići laptop s njega i provjeriti da li ti hard radi kak spada. ako tada ne možeš pristupiti hardu onda je on otišao, ako možeš pristupiti onda je otišla instalacija windowsa. onda probaj repair sa instalacijskim diskom za windowse ili napravi instalaciju windowsa na čisto, samo si preko Hirensa ili Linuxa prekopiraj tebi važne datoteke

 Hvala,kolega,može ime tj. preporuka nekog repair programa(nikad radio s njima...)?

 kad ideš instalirati windowse imaš opciju repair. klikneš na nju i odabereš instalaciju windowsa koju repair nađe na hardu i pustiš da proba popraviti. nekad uspije , nekad ne

15 godina
odjavljen
offline
Laptop se nakon instalacije OS-a gasi

Da je win xp pretpostavio bi o cemu se radi, ali win7 hmm....

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Laptop se nakon instalacije OS-a gasi

Napravio bootabilni kali linux na usb-u...uštekam i u biosu ga postavim kao boot device?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Laptop se nakon instalacije OS-a gasi
CyberPlague kaže...

Napravio bootabilni kali linux na usb-u...uštekam i u biosu ga postavim kao boot device?

 da. samo pazi da ne kreneš u instalaciju linuxa na hard nego da ga pokreneš kao live cd (usb)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice