Links reklamacije -tipkovnica Logitech G413 Carbon

poruka: 7
|
čitano: 2.562
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Links reklamacije -tipkovnica Logitech G413 Carbon

Trebam pomoć. 

 

20.11.2017 sam kupio tipkovnicu Logitech G413 Carbon i platio sam ju 799 kn. Za istu sam se naradio i smatram kako to nije malo novaca pa se tako i odnosim prema svom PC-u i ostaloj opremi uz njega. Tipkovnica ima garanciju 2 godine.

 

10.7.2018 igram CS:GO, pricam s prijateljima na Discordu i u pola game-a mi otpadne lijeva CTRL tipka, 2 od 4 pina koja idu u mehanicki utor, ostaju u utoru. Ustajem se istog trena, uzimam račun, kutiju, svu opermu koju sam dobio uz tipkovnicu i idem u Links reklamirati istu. Tipkovnicu sam odrzavao, vadio tipke sa alatom koji sam dobio uz nju, cistio ju svakih 2 tjedna. A pokraj toga se povremeno dogadao i ovaj problem https://community.logitech.com/s/question/0D55A00006xYqU6SAK/g413-electric-shock.

 

 

U Linksu mi taj dan uzimaju tipkovnicu uz obrazlozenje da ona mora ici na servis kako bih se pregledala. U nalogu pise: "Korisnik predao tipkovnicu u org ambalaži.Predane i dodatne qwer,asd tipke i 12345, i modul za vađenje tipki. Korisnika nekad strese struja kroz tipkovnicu na lijevom rubu, i otpala lijeva ctrl tipka. "

 

18.7.2018 zovu me na telefon da dodem. Dolazim u Links, u servisnom nalogu navedeno *fizicko ostecenje, garancija se ne priznaje*.  Znaci zbog istog sam donjeo tipkovnicu na reklamaciju i nigdje nije navedeno da cu odgovarati za nesto sto se dogodilo prilikom koristenja tipkovnice jer da je ne bi ju donjeo na reklamaciju nego se pomirio s tim i kraj price. 

 

Iduca stvar, trazim zalbu na reklamaciju na sto dobivam odgovor da Links tu nista ne moze da to nije do njih nego da servis odlucuje o garanciji. Zovem Microline, koji je njihov ovlasteni servis i dobivam odgovor da to nije njihov problem nego da se obratim Linksu i da oni ne odgovaraju na upite kao moj,

 

Zovem Links, javlja mi se covjek daje mi broj od reklamacija jer on tu nista ne moze. 15 je sati, zovem reklamacije svakih 10 minuta mi se prekida linija i moram zvati ponovno. U 16:15 odustajem i zovem prvi broj molim da me se prespoji na reklamacije ili nesto na sto dobijam odgovor da su oni radili do 16 sati. 

 

Molim pomoc oko ovoga, 800 kn mi nije malo novaca, niti sam nestrucno rukovao s tipkovnicom. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2018 16:31 (crowolf20).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Links reklamacije -tipkovnica Logitech G413 Carbon

pročitaj ovo, razmisli pa se javi ponovo ovdje. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Links reklamacije -tipkovnica Logitech G413 Carbon

Logitech ce ti zamjeniti tipkovnicu. Imas odjeljak za garancije na njihovoj stranici, odaberes model i napises poruku, kroz par dana odgovore ti na mail.

Napises im sto si tu napisao, kazes da su ti odbili garanciju, trazit ce te S/N i sliku garancije nakon toga 90% ce ti zamjeniti proizvod.

Vec su mi tako zamjenili Logitech G500 i G230..

Sto se tice Linksa to su teski prevaranti, ne znam tko normalan kupuje kod njih prvo nabiju cijenu a odnos prema kupcu im je ravan nuli.

Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Links reklamacije -tipkovnica Logitech G413 Carbon

slazem se, links je sranje, preko webshopa agenti vele jedno a odem ja u poslovnicu na lice mjesta i dobim skroz drugi odgovor, logitech ce to rjesiti bez problema cak i netreba racun samo serijski

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Links reklamacije -tipkovnica Logitech G413 Ca

-pristao si na pingponganje.. sve što rješavaš, rješavaj s trgovcem, ne sa servisom (nekim trećim) jer samo s trgovcem imaš ugovorni odnos i njegovu zakonsku obvezu.

-reklamacija može po dvije (različite) osnove, garancija proizvođača (može biti odbijeno, obrazloženje fizičko štećenje je tad prihvatljivo ili se žališ..), kao i reklamacija za materijalni nedostatak (neovisno o jamstvu) do 2 godine (odgovornost trgovca).

-uvjek se možeš žaliti, ali sve možeš samo s trgovcem .. ne možeš se žaliti servisu, tj možeš ali nema efekta. Možeš kontakrtirati proizvođača, tad on ponekad potjera distributera-servis na suradnju.. no trgovac to ne odlučuje, samo posreduje.

 

ovakav slučaj je problem, fizičko oštećenje ugl nije pokriveno jamstvom, ali tipkovinca je roba koja se i koristi, fizički.. (npr HDD ne koristiš tako, ako ga oštetiš vidljivo to nema veze s normalnim korištenjem-radom, no u svakoj garanciji je slična formulacija i ovaj put je servis tako odgovorio, možda s pravom) jednako bi se mogao žaliti na npr izlizanost tipki.. i to bi 'moralo' biti pod garancijom a svakako je materijalni nedostatak ako se stvar raspadne prerano. ..  tj fizičko oštećenje koje bi bilo s pravom odbijeno je npr karikiram, čekićem-pilom optetiti, ne normalnim korištenjem, no što si radio, lupao .. ne znamo (nit nas briga.. a ni servis to ne može znati-dokazati osim vidoviti milan..) pa zato prigovori na njihovu procjenu, obrazloženje, jer ''ti nisi'' koristio uređaj na ne predviđen način, fizički ga (namjerno) oštetio itd.. .. pa ako prođe, ovisi. Nakon što se požališ inspektoratu, mingo.hr.. i opišeš problem, moguće su dva (ili više) scenarija, a-sve ostane kao sad, tvoja krivica bez garancije, b- prihvati se tvoja žalba i otkloni kvar, dobiješ zamjenu ili povrat novca. Nikad nije sigurno koji od tih scenarija će biti na kraju.. i ako nisi siguran, ako si 'sam kriv'.. nauči kontrolirati šaku (ne lupaj..) ili se pomiriš s kupnjom i gubitkom.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Links reklamacije -tipkovnica Logitech G413 Carbon

Nisam neko ko rage-a po opremi, niti vidim razlog zasto bi to radio pogotovo ne kad sam nesta platio 800 kn. 

 

Javio sam se Logitechu kao sto sam dobio uputu od vas s foruma i dobio sam sasvim pristojan i pristup i odgovor i problem je vise manje rijesen. Ici ce zamjena tipkovnice s njihove strane, samo trebam pricekati da mi se jos javi predstavnik za Hrvatsku.

 

Znaci Logitech je mogao preko chat supporta, 5 slika sto sam im poslo i obrazlozenja kako je doslo do toga riješiti stvar. A Links, u kojem sam proteklih godinu dana ostavio vise nego dovoljno novaca, se pravio lud i okrivio servis pa me navozavo ljevo desno iz principa sto ne poznajem njihov nacin poslovanja da bi na kraju izvisio. Meni je skroz jasno da dolaze ljudi i muljaju i pokusavaju sve i svasta, ali ne mozes tako tretirat svakog ko ti dode i na kraju kad zelim uputit zalbu me navlacit.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2018 19:58 (crowolf20).
 
4 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Links reklamacije -tipkovnica Logitech G413 Ca
Logitech support rulz.

Iduci mis ce mi opet biti nhihov, ali i tipkovnica (iako ova odlicno radi) bas radi navedenog supporta.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice