Mehanički kvar tastature Logitech G103

poruka: 7
|
čitano: 1.298
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Mehanički kvar tastature Logitech G103

Nakon pranja tastature Logitech g103 pod vodom ko i svaki prethodi put, ovog puta je ušla voda.
Naravno nisam niti znao da je voda ušla među komponente pa sam je spojio na računar, vjerovatno uzrokom spoja tipke nisu ispravno funkcionirale ili nisu nikako te nakon nekog vremena i one su prestale raditi.

Tastaturu sam otvorio osušio ali i dalje tipke ne funkcioniraju,
šta mi je raditi može li se nekako to popraviti ili ako je može popraviti neki el. mehaničar ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Mehanički kvar tastature Logitech G103

Pa zasto si ju kupao, nije predvidjena za pranje.

 

Preostaje ti kupnja nove tipkovnice i nista vise.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Mehanički kvar tastature Logitech G103

Točno , trebaš novu jer je ćip u tastaturi vjerovatno uslijed kratkih spojeva preko vode izgorio.

 

ps: inače redovito perem tastaturu svako par mjeseci tako da skinem gornji dio sa tipkama a donji dio sa elektronikom i folijama ( kontaktima ) nediram.

Sa gornjeg djela jednostavno izbacim sve tipke u najlon vrećicu, ubacim 2-3 dcl tople vode , ukapim malo čarlija i dobro istresem da se unutra sve zapjeni pa sačekam par minuta i ponovim protresanje par minuta. Nakon toga čistom vodom isperem tipke . Normalno četkicom (sa čarlijem) operem ležište za tipke gornjeg poklopca i sve stavim na sušenje (obično na ručnik) koju uru vrimena sa povremenim prevrtanjem tipki.

Gledajući prema drugoj tipkovnici vratim tipke na mjesta i spojim na donji dio tipkovnice i sve radi :)

13 godina
neaktivan
offline
Mehanički kvar tastature Logitech G103

Ništa onda, preostaje mi uzeti drugu tastaturu

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Mehanički kvar tastature Logitech G103
jigsaw5063 kaže...

Ništa onda, preostaje mi uzeti drugu tastaturu

 Nemoj ju zaboravit oprat 

SHOW MUST GO ON
9 godina
offline
Re: Mehanički kvar tastature Logitech G103
Trebao si na tastaturi stisnut dubinsko pranje, tebi je vjerojatno bilo na iskuhavanju. 😂
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Mehanički kvar tastature Logitech G103

Možda se može popraviti, ovisi koliko ju je uhvatila korizija. E sad drugo pitanje tko će ti to poraviti i dali se isplai popravljati.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice