Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :) izdvojena tema

poruka: 1.257
|
čitano: 391.366
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Dok smo kod ciscenja.Meni se na jednoj stranici javila osoba koja kaze da joj PC radi oko 2 sekunde pa se ugasi.

 

Kaze da mu je brat cistio PC.Izvadio je HDD, Graficku i wait for it........Procesor! {#}

 

Kada je sve ocistio usisavacem nije htio da se upali.Prikaze boot screen pa se ugasi.

 

Pitam ja njega zasto je brat vadio CPU? Kaze on, da dode do hladnjaka da ga bolje ocisti! {#}

 

Sad je PC odnjeo na servis pa da vidi sta je otislo

 
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Sviđa mi se tema . Odmah sam se vratio u u studentske dane u studentskom domu.Komp u krilu otvoren i upaljen čačkam ja po njemu tj prespajam hardove kad mi u sobu uđe zgodna susjeda soba do moje da se upozna . Ja se zapričao sve dok nisam osjetio miris zapaljene plastike pod nosem , pogledam u krilo kad ono na kuleru od proca ide kabel od harda valjda mi ispao iz ruke. Iako se stariceleron od 800Mhz dobrano zapekao doživio je punu mirovinu. 

 

Još jedna velika glupost samo deset godina kasnije tj, nedavno. Prodam ja stari komp za bagatelu jer mi se mal malo gasio i imao čudne diječje bolesti. Prodaja je bila dogovorena prije nego sam ja rastavio komp jer sam zadržao starog  Mugena . Sastavim ja kupcu komp  ( stavio sam samo od novog FX 8320 stock kuler) i testiram komp par dana, komp radi savršeno. Kada sam skidao mugena skužio sam da sam backplate okrenuo na kontra stranu koja nije bila izolirana pa sam mal mal imao plavi ekran smrti.Naravno komp sam prodao za siću jer je tako bilo dogovoreno a već sam uzeo novi. 

 

Više ne čačkam po kompu...

Moj PC  
13 1 hvala 0
10 godina
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

moj najveći kiks je jedan od standardnih, stari athlonac se pregrijavao i naravno svi savjetuju prvo dobro očistiti hladnjak, i ajd  idem ja skinuti hladnjak ali naravno ja kakvi sam noob bio tada, nisam računao na to da se pasta možda zapekla. vuci malo - neće, desno-lijevo - neće, povuče ja malo jače i yes! skinuo sam ga, kad ono holy shit i proc je izašao zajedno s hladnjakom, počinjem sam sebe vrijeđati ko što me nitko u životu izvrijeđao nije, već sam se pomirio da je proc gotov kad sam vidio pinove kako izgledaju nakon prisilnog čupanja.

ali eto nakon pola sata kada sam se već smirio uzmem povećalo i iglu i uz malo truda ispravim pinove.

Eno ga athlonac odmara u mirovini ali je još uvijek potpuno ispravan  {#}

Moj PC  
13 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
markymark099 kaže...

moj najveći kiks je jedan od standardnih, stari athlonac se pregrijavao i naravno svi savjetuju prvo dobro očistiti hladnjak, i ajd  idem ja skinuti hladnjak ali naravno ja kakvi sam noob bio tada, nisam računao na to da se pasta možda zapekla. vuci malo - neće, desno-lijevo - neće, povuče ja malo jače i yes! skinuo sam ga, kad ono holy shit i proc je izašao zajedno s hladnjakom, počinjem sam sebe vrijeđati ko što me nitko u životu izvrijeđao nije, već sam se pomirio da je proc gotov kad sam vidio pinove kako izgledaju nakon prisilnog čupanja.

ali eto nakon pola sata kada sam se već smirio uzmem povećalo i iglu i uz malo truda ispravim pinove.

Eno ga athlonac odmara u mirovini ali je još uvijek potpuno ispravan  {#}

Ma ovo mi nikad ni bilo jasno...šta radite ljudi tim procevima kad ih tako vadite van, pa jel to krampom vadite?

Ne znam ni sam koliko su mi puta ljudi donijeli komp i isti slučaj ko i ovaj tvoj, proc zaljepljen na hladnjaku, sve fino izvađeno zajedno van, ali pinovi na procu zavrnuti ko da je u mašini za pranje robe bio...kako to uspjevate?

 

Od možda 100njak puta kad mi se proc izvukao sa hladnjakom niti jedan jedini put nisam imao niti jedan iskrivljeni pin...

 

A da ne spominjem lika koji je sa nekim aftermarket hladnjakom isčupao tj polomio i pola 775 socketa...ma kako??

10 godina
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
miki1981 kaže...
markymark099 kaže...

moj najveći kiks je jedan od standardnih, stari athlonac se pregrijavao i naravno svi savjetuju prvo dobro očistiti hladnjak, i ajd  idem ja skinuti hladnjak ali naravno ja kakvi sam noob bio tada, nisam računao na to da se pasta možda zapekla. vuci malo - neće, desno-lijevo - neće, povuče ja malo jače i yes! skinuo sam ga, kad ono holy shit i proc je izašao zajedno s hladnjakom, počinjem sam sebe vrijeđati ko što me nitko u životu izvrijeđao nije, već sam se pomirio da je proc gotov kad sam vidio pinove kako izgledaju nakon prisilnog čupanja.

ali eto nakon pola sata kada sam se već smirio uzmem povećalo i iglu i uz malo truda ispravim pinove.

Eno ga athlonac odmara u mirovini ali je još uvijek potpuno ispravan  {#}

Ma ovo mi nikad ni bilo jasno...šta radite ljudi tim procevima kad ih tako vadite van, pa jel to krampom vadite?

Ne znam ni sam koliko su mi puta ljudi donijeli komp i isti slučaj ko i ovaj tvoj, proc zaljepljen na hladnjaku, sve fino izvađeno zajedno van, ali pinovi na procu zavrnuti ko da je u mašini za pranje robe bio...kako to uspjevate?

 

Od možda 100njak puta kad mi se proc izvukao sa hladnjakom niti jedan jedini put nisam imao niti jedan iskrivljeni pin...

 

A da ne spominjem lika koji je sa nekim aftermarket hladnjakom isčupao tj polomio i pola 775 socketa...ma kako??

ja pretpostavljam da mi je ono desno-lijevo povlačenje savilo pinove a ne samo čupanje.

ali zavisi i kako i pod kojim kutem ljudi čupaju {#}

 

a taj što je polomio  socket je vjerojatno koristio neke dodatne "alate" da izvadi hladnjak {#}

14 godina
neaktivan
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
markymark099 kaže...

ja pretpostavljam da mi je ono desno-lijevo povlačenje savilo pinove a ne samo čupanje.

ali zavisi i kako i pod kojim kutem ljudi čupaju {#}

 

a taj što je polomio  socket je vjerojatno koristio neke dodatne "alate" da izvadi hladnjak {#}

A moguće, da, i ja ga zarotiram, ali ono...malo, tek toliko koliko treba, stvarno mi se nikad ni jedan pin nije savio.

 

A ovaj lik...to je bilo za vidit...neznam šta je koristio, znam samo šta nije - mozak {#}

13 godina
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
miki1981 kaže...
Od možda 100njak puta kad mi se proc izvukao sa hladnjakom niti jedan jedini put nisam imao niti jedan iskrivljeni pin...

Potpis. {#}

14 godina
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
miki1981 kaže...

Ma ovo mi nikad ni bilo jasno...šta radite ljudi tim procevima kad ih tako vadite van, pa jel to krampom vadite?

Ne znam ni sam koliko su mi puta ljudi donijeli komp i isti slučaj ko i ovaj tvoj, proc zaljepljen na hladnjaku, sve fino izvađeno zajedno van, ali pinovi na procu zavrnuti ko da je u mašini za pranje robe bio...kako to uspjevate?

 

Od možda 100njak puta kad mi se proc izvukao sa hladnjakom niti jedan jedini put nisam imao niti jedan iskrivljeni pin...

 

A da ne spominjem lika koji je sa nekim aftermarket hladnjakom isčupao tj polomio i pola 775 socketa...ma kako??

 

Vjerojatno cekaju da komp odstoji malo (da se "odstruji") i pritom se sve ohladi pa se pasta stvrdne.

Samo treba upaliti komp na par minuta da radi prije rastavljanja, pasta ce bit mekana i hladnjak se skine bez problema.

13 godina
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Ja sam na placu nabavio fen za 60Kn, odlična investicija. Kada raskopavaš komp samo moraš pripaziti da neotopiš neš, i to sam ga kupio nakon što sam isčupao cijeli socket s matične jer je netko prije stavio previše paste pa se sve poljepilo s plastikom... A da nespominjem pametnjakoviće koji šarasfcigerom aka. odvijačem razdvajaju hladnjak od proca, pa neš otkinu, i onda meni donesu i žale se kak komp neće upalit, a možeš vdjet kak je izgrebao kuler i plastiku i matičnu... Kad se nekom komp pokvari, ja mu UVIJEK kažem, niš nediraj, niš neotvaraj, niš nepipaj a bome nemoj ni gledat u njega, strpi se 15min dok dođem pa ču ti ja otvoriti, pogledati i reći što je, ti neš znat 100%

Najgori su mu ti koji neš pokušaju popravit, pa neš she8u pa zovu mene i prave se glupi, a da nespominjem bisere koji otvore HDD da ga očiste...

Ja sam također biser BIO, valjdem se tak naući. Sad sam se sjetio, prije 2 god sam otvorio komp, sve izvadio van, a kad sam vraćao nestalo struje pa u mraku radio jer nije mi se dalo tražit lampu, samo je još jedan kabal trebalo ušekat a to mogu zbilja u mraku, radilo se o PATA kablu, a ja uzeo kabel za floppy i štekam ga u HDD, pa gledam što neće, pa onda ga nekako uštekam i palim komp, ali neće dalje od BIOS-a, tek sam skužio što je kada sam došao natrag s lampom, i prvo pročitao u BIOS-u da uopče nema harda, i onda pogledao unutra, ali uspjeo sam ispravit 4 savijena pina...{#}

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasa
Moj PC  
0 23 hvala 0
11 godina
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
Strm kaže...

Ja sam na placu nabavio fen za 60Kn, odlična investicija. Kada raskopavaš komp samo moraš pripaziti da neotopiš neš, i to sam ga kupio nakon što sam isčupao cijeli socket s matične jer je netko prije stavio previše paste pa se sve poljepilo s plastikom... A da nespominjem pametnjakoviće koji šarasfcigerom aka. odvijačem razdvajaju hladnjak od proca, pa neš otkinu, i onda meni donesu i žale se kak komp neće upalit, a možeš vdjet kak je izgrebao kuler i plastiku i matičnu... Kad se nekom komp pokvari, ja mu UVIJEK kažem, niš nediraj, niš neotvaraj, niš nepipaj a bome nemoj ni gledat u njega, strpi se 15min dok dođem pa ču ti ja otvoriti, pogledati i reći što je, ti neš znat 100%

Najgori su mu ti koji neš pokušaju popravit, pa neš she8u pa zovu mene i prave se glupi, a da nespominjem bisere koji otvore HDD da ga očiste...

Ja sam također biser BIO, valjdem se tak naući. Sad sam se sjetio, prije 2 god sam otvorio komp, sve izvadio van, a kad sam vraćao nestalo struje pa u mraku radio jer nije mi se dalo tražit lampu, samo je još jedan kabal trebalo ušekat a to mogu zbilja u mraku, radilo se o PATA kablu, a ja uzeo kabel za floppy i štekam ga u HDD, pa gledam što neće, pa onda ga nekako uštekam i palim komp, ali neće dalje od BIOS-a, tek sam skužio što je kada sam došao natrag s lampom, i prvo pročitao u BIOS-u da uopče nema harda, i onda pogledao unutra, ali uspjeo sam ispravit 4 savijena pina...{#}

Ti si jedini čovjek koji kad nema struje može upaliti komp . HAHAHA

13 godina
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Imam generator{#}

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasa
Moj PC  
0 21 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
Strm kaže...

Imam generator{#}

Pa onda ti je generator pokvaren, kad si u mraku radio... 

 

Sad kad sam pročitao ovu tvoju priču, sjetio sam se jednog svog susjeda koji je volio dijeliti pamet i biti faca:


Nije PC problem bio, ali možda prođe pod hardver :D ;

Imao je starog tomosa automatika, i sad priča kao malo ga je rastavio, promijenio neke dijelove napatio se cijeli dan radio... i kaže sve uspije sastaviti, sjedne na motor i ode se provozati, ali je kao imao čudan zvuk motor... pa proba dodati gas, pa smanjiti ... al nije to to, motor čudno radi...

 

I ništa, ide on to ponovno rasklopiti da vidi šta je, kad je otvorio motor, imao je šta vidjeti... zaboravio je staviti klip...

 

 

Tko skonta, skonta  :P 

http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/Hurki_CRO/
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.7.2014 22:30 (Hurki).
13 godina
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
Hurki kaže...
Strm kaže...

Imam generator{#}

Pa onda ti je generator pokvaren, kad si u mraku radio... 

 

Sad kad sam pročitao ovu tvoju priču, sjetio sam se jednog svog susjeda koji je volio dijeliti pamet i biti faca:


Nije PC problem bio, ali možda prođe pod hardver :D ;

Imao je starog tomosa automatika, i sad priča kao malo ga je rastavio, promijenio neke dijelove napatio se cijeli dan radio... i kaže sve uspije sastaviti, sjedne na motor i ode se provozati, ali je kao imao čudan zvuk motor... pa proba dodati gas, pa smanjiti ... al nije to to, motor čudno radi...

 

I ništa, ide on to ponovno rasklopiti da vidi šta je, kad je otvorio motor, imao je šta vidjeti... zaboravio je staviti klip...

 

 

Tko skonta, skonta  :P 

Ša jbt generator mali, ima jednu utičnicu, jedva da 10 god star komp može napojit....

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasa
15 godina
odjavljen
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
Strm kaže...
Hurki kaže...
Strm kaže...

Imam generator{#}

Pa onda ti je generator pokvaren, kad si u mraku radio...

Ša jbt generator mali, ima jednu utičnicu, jedva da 10 god star komp može napojit....

Ono kad se pokušavaš izvući, pa toneš sve dublje....

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
13 godina
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
MrBlc kaže...
Strm kaže...
Hurki kaže...
Strm kaže...

Imam generator{#}

Pa onda ti je generator pokvaren, kad si u mraku radio...

Ša jbt generator mali, ima jednu utičnicu, jedva da 10 god star komp može napojit....

Ono kad se pokušavaš izvući, pa toneš sve dublje....

Pda...{#}

NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH
12 godina
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

imao sam kiks sa starim duronom, kad sam krivo okrenuo onu pločicu koja je išla između proca i kulera, zašlusao sam ga i poslao u vječna lovišta {#}....

Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
Strm kaže...
Hurki kaže...
Strm kaže...

 

Ša jbt generator mali, ima jednu utičnicu, jedva da 10 god star komp može napojit....

najmanji agregat je Gude GSE950,a on daje 1000W,tako da ne kenjaj :D 

Ako prdnem,usrat ću se.-Miroslav Krleža
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.7.2014 16:28 (KerFlorijan).
11 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)
ajde ako je tema naj... hardverski problemi evo jednog meni najgoregg :(((( prije mozda 7 dana kupim sebi racunar...
AsRock 970 pro3 r2.0
AMD FX6300
MSI GeForce GTX750
Kingston hyperx cl9 black 1600mHz 4gb DDR3
Toshiba DT01ACA100 1TB 7200RPM
sve to platim oko 420€ u Becu... sklopim to sve na stolu 1. put upalim udjem u bios i vidim sve radi ok... 2. put skinem na laptopu win 8.1 64bit instaliram i vidim ok sve... 3. put upalim i skinem win 7 ultimate da bi instalirao na laptop (mijenjao sistem)...iz toga svi mozemo da zakljucimo da je sve ok....

Posto sam stavio procesor nisam htio da razdvajam pastu te sam to sve zajedno ubacio u kutiju malo je bilo to sve pritisnuto od strane kutije ali ne mnogo... dodjem kuci raspakujem stari komp i spakujem ovaj u kuciste... KLIK!!! kad ono "Monitor going to sleep" sve radi ok ventilatori..hdd i sve ostalo ali crn ekran..

Provjereno:
Monitor, VGA kabal, napojna,ram,grafika...reset biosa tj onog cmos (ako se ne varam)
PITANJE: STA BI TO MOGLO BITI I KAKO DA TO RIJESIM....HVALA SVAKOM KO POKUSA DA POMOGNE A NAJVISE ONOM KO RIJESI PROBLEM..... :((((((
 
0 11 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Najluđi hardverski kiks?

Staviti zvučnu karticu 2 milimetra ispod ventilatora grafičke,tako da grafička ne dobiva zraka. :D

Yeah ... I know. :D

 
0 8 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Ja sam kupio komponente u ADM-u, i kao složiti ću si ja komp. Gledao tutorijale kako se to radi, pa valjda ću znati, nisam ja klinjo, jel... 

 

Kupim, sjednem se u auto, odem po komponente, ali me nešto "mučilo", osjećao sam svoju baš ne stručnost što nisam mogao naći na netu, i prilikom preuzimanja, ko fol uz put, pitam čovjeka: Dajte mi samo recite gospodine, dali rami idu u istu boju ili svaki mora ići u svoju, drugačiju boju? :)

 

Čovjek me pogledao onako, malo, kao da je kroz mene pogledao i savjetovao mi da ipak kupim i CD-ROM za 150 kuna pa će mi onda oni sastaviti. 

 

Prihvatio sam ponudu.

Moj PC  
19 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Ok ... ono s zvučnom nije nešto..

 

Frend je baš počeo sređivati stari komp (tamo neke 2005te),i baš smo instalirali PES 2005. Sjećam se da je bilo ljeto. I stavi on full grafiku.. damn,sve šteka. Ništa,smanji dosta i sve je ok ... dok se komp ne počne jako pregrijavati. I ništa .. otvori frajer sastrane onu ploču,i stavi ventilator da hladi komp.

 

Jednom je isto imao neki jeftini gamepad za 50ak kn. Naživcirao se na tom PESu,bacio gamepad u zid. I raspao se na tisuće komadića valjda ... nema mu spasa.. vraga,uzme ljepilo i sastavi ga. I naravno da je funkcionirao.

 

Onda je imao setup za zvuk,preko AUX INa od linije.. naravno da je navio tu liniju do te mjere da su mu se prozori skoro raspali.

 
0 32 hvala 0
11 godina
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
DuckyYou kaže...

Ok ... ono s zvučnom nije nešto..

 

Frend je baš počeo sređivati stari komp (tamo neke 2005te),i baš smo instalirali PES 2005. Sjećam se da je bilo ljeto. I stavi on full grafiku.. damn,sve šteka. Ništa,smanji dosta i sve je ok ... dok se komp ne počne jako pregrijavati. I ništa .. otvori frajer sastrane onu ploču,i stavi ventilator da hladi komp.

 

Jednom je isto imao neki jeftini gamepad za 50ak kn. Naživcirao se na tom PESu,bacio gamepad u zid. I raspao se na tisuće komadića valjda ... nema mu spasa.. vraga,uzme ljepilo i sastavi ga. I naravno da je funkcionirao.

 

Onda je imao setup za zvuk,preko AUX INa od linije.. naravno da je navio tu liniju do te mjere da su mu se prozori skoro raspali.

 

De smanji doživljaje.... {#}

Finger Up
9 godina
protjeran
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
DuckyYou kaže...

Ok ... ono s zvučnom nije nešto..

 

Frend je baš počeo sređivati stari komp (tamo neke 2005te),i baš smo instalirali PES 2005. Sjećam se da je bilo ljeto. I stavi on full grafiku.. damn,sve šteka. Ništa,smanji dosta i sve je ok ... dok se komp ne počne jako pregrijavati. I ništa .. otvori frajer sastrane onu ploču,i stavi ventilator da hladi komp.

 

Jednom je isto imao neki jeftini gamepad za 50ak kn. Naživcirao se na tom PESu,bacio gamepad u zid. I raspao se na tisuće komadića valjda ... nema mu spasa.. vraga,uzme ljepilo i sastavi ga. I naravno da je funkcionirao.

 

Onda je imao setup za zvuk,preko AUX INa od linije.. naravno da je navio tu liniju do te mjere da su mu se prozori skoro raspali.

pes 2005 je iziša u 10-ti misec.

 

p.s. imaš 12 godina,jel da?

https://www.facebook.com/pages/Čombe/464895040303865?ref_type
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.8.2014 12:23 (KerFlorijan).
9 godina
protjeran
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

jedan od danas....tip napiso u jednoj grupi na fb da mu igra šteka,i sad ja naravno pitao o kojem se laptopu radi(jer je vec prije napiso da ima b950 proc pa znam da je lap),i sad on napisao specifikacije,a nije znao model(teško mu valjda naljepnicu pogledat) i eto ja mu rekoh da provjeri temperature i testira hdd.....nakon toga uletio  neki mali i reče mi da sam glup jer njegov laptop nema grafičku i zbog toga ne može pokretat ništa.....evo sad sjedim,u mraku,plačem,sramim se jer to nisam znao :(

 

specs:b950,320gb hdd,4 gige rama,15.6'' i win7 64

https://www.facebook.com/pages/Čombe/464895040303865?ref_type
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.8.2014 20:50 (KerFlorijan).
 
3 3 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Prije nekih 7-8 godina čistio pc i slučajno ištekao (na pola) pata kabal od hd-a i palim ja pc kad on pišti i tako jedno 7 dana nisam znao šta je problem dok mi buraz nije rekao ajde probaj zamjenuti kablove. U vrijeme DVD pržilica kupio ja neku liteon pržilicu i sad pravim se ja pametan i reko idem sam spojiti i uštekam ja power kabal od 3 ili 5 pinova u pržilicu (a ona valjda ima 4 pina) nikad se više nisam napatio kad sam pokušao isključiti.

Moj PC  
5 0 hvala 0
9 godina
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Nedavno jednu večer grmilo i ja ugasio kompjuter i ištekao iz struje,ali nisam isključio mrežni kabel. tu većer iza ponoći opali grom negdje u blizini i ja cili sretan što sam isključio iz struje... {#} Ujutro ja se probudija i iša upalit kompjuter kad ono neće, i na kraju ispalo crkla matična {#}

toniklismanic
 
10 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške
Toni RAZOR kaže...

 i na kraju ispalo crkla matična {#}

Dobro si i prošao.

Ne obaziri se na TD, to su samo TD Trollovi, nemaju pojma o ničemu, pa moraju zaje... one koji nešto znaju. ;-))))))) (i3 4130 pojede ovaj tvoj i3 3240 za doručak) :D OMG.
14 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Odlučili ja i frend sastavit novu konfu.Kupimo matičnu,kupimo procesor,kupimo grafu itd itd...Matična je bila socket 775 a procesor socket 771.(jedan informatički stručnjak nam je rekao da taj procesor savršeno radi i na socket 775 samo da moramo ukloniti onaj plastični okvir sa socketa,naravno nije rekao da se radi samo o ona dva mala plastična komadića (utora) )...Ja i frend smo uzeli šarafciger i gumeni čekić i krenuli smo u obnovu.Da skratimo priču shvatili smo da svi uređaji rade na KRC i bijeli dim i kad dim izađe uređaj više ne radi ;)

-------Ovo je potpis-------
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.10.2014 15:43 (veki je car).
Moj PC  
10 0 hvala 0
13 godina
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)

Ja obožavam ovu temu baš zbog ovih bisera poput ovog s generatorom.

Say hello to my little friend
Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Najluđi hardverski problemi, kiksevi, pogreške :)
Moj PC  
5 6 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice