Ne mogu instalirati Windows

poruka: 33
|
čitano: 22.717
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Ne mogu instalirati Windowse na laptop

Ne znam jesam li pogodio pravo mjesto za stavit temu,pa neka admini ne zamjere ako je na krivom mjestu.

 

Dakle,laptop HP 4510s radio skroz normalno sa Windows 7 32-bit Ultimate i svakodnevno (po potrebi) radio update.

Prije par dana prilikom paljenja bi došao do Starting windows pa bi se restartao.

Ubacio sam CD od Windowsa 7 i išao napraviti Repair,ali nije mogao naći Windows instalaciju na tom disku.

Probao sam i svježu instalaciju i kad je izlistalo particije,vidio sam da je Lokalni Disk C: totalno prazan ( slobodno 116.2 GB,ukupno 116.3 GB).

Napravio sam backup svih podataka i formatirao cijeli hard disk (250 GB) te poslije napravio 3 particije (60 GB,80 GB i 100 GB).

Opet ubacio CD od Windowsa 7 i krenuo instalirati frišku instalaciju,ali je stalo na Expanding files ....92% i izbacilo error.

Opet sam pokrenuo instalaciju i sad je sve prošlo,ali je stalo na Installing updates.

Pomislio sam da je kvar sa CD-om ili čitačem na laptopu,pa sam pokrenuo USB instalaciju i opet je stao na Expanding files... ali na 87%.

Stavio sam CD od Windowsa XP SP3 i instalacija je prošla ok,ali iza restarta je javio da ne može nastaviti jer mu fali hal.dll (tako nekako se zove ta datoteka).

Ponovno sam formatirao disk i napravio 3 particije te krenuo instalirat Windows XP SP3 sa USB sticka i nakon instalacije se restarta,učita Windowse i prije Welcome slike,

ostane crni ekran i par sekundi kasnije izbaci error c0000135 winsrv.dll je koruptiran ili ga nema.

 

Pokušao sam i Linux staviti (Ubuntu 11.04) i radi ok dok je pokrenut s USB sticka,ali kad ga se ide instalirati na disk izbaci da nisam odredio datotečni format korijenskog sustava,iako sam izabrao NTFS.

 

Ima li tko kakvu ideju kako da riješim problem?

 

Hard disk sam testirao na bad sectore i greške ali nema niti 1 bad sector ili ikakvu grešku.

Jedino je pod Health označeno ovo:

 Ultra DMA CRC Count Error 253

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ne mogu instalirati Windows

Jesi probao instalaciju iz BIOS-.a?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu instalirati Windows

kako to misliš,iz BIOS-a ?

16 godina
neaktivan
offline
Ne mogu instalirati Windows

Staviš dvd od windowsa u laptop,uđeš u bios,podesiš da ti je first boot cd/dvd,spremiš postavke i slijedi instaliranje.

 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu instalirati Windows

Da,pa rekao sam da sam to i probao i ne ide,tj. stane usred instalacije.

 

Pokušao sam sa 3 CD-a od Windowsa 7 i 6 CD-a od Windowsa XP SP3 i još nisam uspio instalirat Windowse.

16 godina
neaktivan
offline
Ne mogu instalirati Windows
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu instalirati Windows

Pročitaj gore što sam napisao.

 

HDD nema bad sectore,jer je skeniran sa HD Tune-om na Quick i običnom testu i nema niti jednog bad sectora.

16 godina
neaktivan
moderator
offline
Laptop
mstaglicic kaže...

Pročitaj gore što sam napisao.

 

HDD nema bad sectore,jer je skeniran sa HD Tune-om na Quick i običnom testu i nema niti jednog bad sectora.

Okay je testirati sa HD Tuneom ali ovaj put to ucini preko Hirens Boot Cd-a. Na njemu ima alata poznatih proizv. HDD-a namjenjeni za testiranje

Testovi obicno traju oko 1 sat za disk od 500GB

 

Da li pamtis sto je pisalo za   S.M.A.R.T? Isto tako na Hirensu imas Memtest86+ sa kojim trebas testirati RAM. Sa kakvih medija pokusavas instalirati Windoze? Ako nisu originalni onda sumnju baci na medije.

Jesi li pokusao instalirati preko USB-a?   Ima brdo tema na ovom forumu kako uciniti to.

Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
16 godina
neaktivan
offline
Ne mogu instalirati Windows

Dali ti se to počelo događati nakon što si umetnuo dodatnu pločicu rama?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu instalirati Windows
Ne,plocicu sam stavio cim sam dobio laptop - prije 2.5 mj. i sve je radilo do prosle srijede.
Testirao sam preko hirens boot cd-a te na njemu pokrenuo hd tune i program za testiranje Fujitsu HDD-ova koji je u laptopu i javio je gresku A10107.
Mediji nisu originalni,iako se s njima vec 10-ak puta instaliralo windowse na par racunala bez ikakvih problema.
Probao sam i preko usb-a instalirat,ali nije uspjelo - sve sam gore naveo.
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Ne mogu instalirati Windows
mstaglicic kaže...

Probao sam i preko usb-a instalirat,ali nije uspjelo - sve sam gore naveo.

  Dao bih se okladiti da je HDD u pitanju. Ako su greske random a ne iste onda sumnja ide u RAM ili HDD. U tvom slucaju, posto kazes da nije RAM, onda obrati paznju na HDD

 

Greska u vezi hal.dll "dolazi" ako Windowsima probas poturiti drugo racunalo pod nos (stavis HDD na drugo)

  hal.dll = Hardware Abstraction Layer i, ajmo laicki receno, on je srce i dusa Device Managera (tu s podaci o tipu, vrstama hardwarea...)

Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu instalirati Windows
mstaglicic kaže...
Ne,plocicu sam stavio cim sam dobio laptop - prije 2.5 mj. i sve je radilo do prosle srijede.

http://m.bug.hr/forum/topic.aspx?to=91389

Već si tu vidio da je greška....

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu instalirati Windows
Pa rekli su da to i nije neki problem ako se taj broj ne povecava.
Hard disk ne mogu izvadit i promijenit,jer su vijci za skinuti touchpad osteceni skroz,a bez skidanja touchpada se ne moze pristupiti hard disku.
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Ne mogu instalirati Windows
mstaglicic kaže...
Pa rekli su da to i nije neki problem ako se taj broj ne povecava.
Hard disk ne mogu izvadit i promijenit,jer su vijci za skinuti touchpad osteceni skroz,a bez skidanja touchpada se ne moze pristupiti hard disku.

  Lagali su te. Sto se tice ostecenih vijaka, njih mozes jedino ako busis kroz njih ali to  ne smijes sam vec laptop nosi kod nekog ko ima statvi za tu busilisu (sa vrlo tankom burgijom)

Naravno da necu imati djece, najvise zbog toga jer znam da bi imali moje gene. Zasto unistavati zivote? by Mentalist
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu instalirati Windows

Ja sam to shvatio kao problem u kabelu između diska i ploče,a pošto laptop nema kabel između,nego ide izravno na ploču,onda kao da ga izvadim i očistim te vratim natrag i da bi se taj error maknuo.

 

Takav sam laptop dobio - s oštećenim vijcima,tako da sad mi preostaje jedino odnijet kod nekog da mi te oštećene vijke izvadi van nekako.

16 godina
offline
Re: Ne mogu instalirati Windows
Ja sam imao identican problem i bio je problem u RAM-u. Jedan keks je bio neispravan.
Prije svega istestiraj RAM.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu instalirati Windows

Upravo sam pokrenuo MemTest 86+ sa Hirens Boot CD-a i čekam rezultate.

 

Moguće da je pločica u kvaru (ova koju sam dodao naknadno) jer je izvađena iz starog laptopa (Acer 5520g) i nije neka poznatija marka,sad se ne sjećam točno,

ali znam da je u Everestu pisalo da ima :

Slot 1: KingMax 2 GB i

Slot 2: neku na Y i desetak brojeva iza toga (to je ta od 1gb naknadno stavljena)

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu instalirati Windows
mstaglicic kaže...

Upravo sam pokrenuo MemTest 86+ sa Hirens Boot CD-a i čekam rezultate.

 

Moguće da je pločica u kvaru (ova koju sam dodao naknadno) jer je izvađena iz starog laptopa (Acer 5520g) i nije neka poznatija marka,sad se ne sjećam točno,

ali znam da je u Everestu pisalo da ima :

Slot 1: KingMax 2 GB i

Slot 2: neku na Y i desetak brojeva iza toga (to je ta od 1gb naknadno stavljena)

 

 

Pa probaj izvaditi tu ploćicu i instalirati ponovno windowse.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu instalirati Windows

Probat ću sad,pa odgovorim tu jesam li uspio.

13 godina
protjeran
offline
Ne mogu instalirati Windows

Definitvno prvo vadi keks li-la rama pa probaj!

Ako sljaka-bravo ti!

Ako opet ne sljaka promjeni one postavke hard diska u biosu sa AHACI na RAID(tak nesta),promjeni te postavke,pa probaj!

Nikada nisam znao cemu to sluzi,ali koliko je puta(barem meni) pomoglo kada ti instalacija OS-a "zapne" na "nekoliko posto"

DaBog da se prevrnula na me,prikolica puna pica!
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu instalirati Windows

MemTest 86+ nije pokazao nikakve greške u skoro sat vremena testiranja.

Izvađena je ta RAM pločica i pokušao sam instalirati XP sa USB sticka i nakon što prođe instalacija i restarta se,pri učitavanju izbaci grešku :

 c 0000221 Unkown Hard Error

 

Zatim sam izvadio njegovu originalnu od 2 gb i stavio samo ovu od 1gb i nakon instalacije i restarta opet ista greška.

 

Instalacija Windowsa 7 stane na 92% i ne može dalje.

 

HD Tune ponovno ne javlja nikakvu grešku osim one koje sam gore naveo.

Program za testiranje Fujitsu Siemens HDD-ova javlja grešku A10107

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu instalirati Windows
Ipak je u hard disku problem.

Uspio sam otvorit laptop - krivo sam vidio ta one vijke oštećene - oni ne drže touchpad nego kućište ispod njega.

Izvadio sam HDD i vratio nazad te je HD Tune na Quick testu javio 0,6 % oštećenja,dok je na Full (sporom) testu došao do nekih 90-ak GB i našao 8.5 % oštećenja,a skenirao je do tih 90GB preko 2 i pol sata pa sam prekinuo test.
Čak je i HD Tune našao nove greške u Health (neki B4 Unkown error),ali je onu Ultra CRC Count (tako nekako) ostavio normalno (dakle ipak je bila stvar do kontakta).

Sad laptop radi preko USB-a , na njemu je UBuntu u live verziji.

Kad je HDD unutra u laptopu,onda mi UBuntu neće starta,učitava se,idu točkice ali neće nikako.
Kad je HDD vani,odmah učita i starta UBuntu.

Pokušao sam formatirati USB i ponovno staviti UBuntu na njega i ostaviti HDD u laptopu te pokrenuo UBuntu i pokušao instalirati na HDD.
Nakon kojih 15-ak minuta,stao je na nekih 85% instalacije te je tu zablokirao cijeli UBuntu - muzika je stala i nisam mogao ništa raditi osim pomicat miša.


HDD nije fizički oštećen,laptop mažen i pažen (s moje strane,a za bivšeg vlasnika ne znam,iako kaže da ga je mazio i pazio).

laptop je kupljen u Splitu,u Procesor tvrtki 15.01.2010.

Sad me zanima,jel ima taj Fujitsu-Siemens hard disk neku vlastitu garanciju (kao Seagate od 5 godina) da ga odnesem na popravak?
15 godina
offline
Ne mogu instalirati Windows

nema  tu popravka. Novi HDD i sve će biti uredu. Taj u kantu za smeće ili mu pokušaj fiksirati sve bad sectore pa ga možeš koristiti kao prijenosni,ali i to je riskantno..

www.hrphotocontest.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu instalirati Windows

Trenutno nemam love za drugi HDD,jer sam dao 2.500 za Desire prije 15-ak dana,a on već na servisu (ne smeta mi,dali su mi XPeriu X10 kao zamjenski).

Nego sam mislio da ako Fujitsu-Siemens daje garancije na svoje hard-diskove,da im se obratim i pitam ih za pomoć,jer se radi o godinu i pol starom hard disku.

Jel ima itko da zna tko je uvoznik za Fujitsu-Siemens da im se obratim?

 

EDIT:


Kako fiksirati bad sectore?Može neki link na upute?

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.5.2011 22:58 (mstaglicic).
13 godina
neaktivan
offline
Ne mogu instalirati Windows

Imam problem nemogu instalirati windows ni xp ni 7, kad instaliram xp napiše mi da windows nije kompatabilan kao na slici, brisao sam particije pa ponovo dodavao ali ništa ne pomaže uvijek isti plavi zaslon ... Imali ko pojma o čemu se rado?? HD je sata da to nije problem???

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu instalirati Windows

Kojoj slici?

 

Za bilo kakvu instalaciju XP-a na PC sa SATA hdd-om ,moraš prvo instalirati SATA drivere ,ili u BIOS-u prebaciti kontroler u IDE mode (ako opcija postoji).

 

Za Sedmicu ,ne znam zašto ju nebi mogao instalirati ,pošto ona ima integrirane SATA drivere.

 

Ajde ti prvo popuni ''Moj PC'' s komponentama ,pa ćemo onda znati više i moći ti pomoći.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu instalirati Windowse na laptop
mstaglicic kaže...

Ne znam jesam li pogodio pravo mjesto za stavit temu,pa neka admini ne zamjere ako je na krivom mjestu.

 

Dakle,laptop HP 4510s radio skroz normalno sa Windows 7 32-bit Ultimate i svakodnevno (po potrebi) radio update.

Prije par dana prilikom paljenja bi došao do Starting windows pa bi se restartao.

Ubacio sam CD od Windowsa 7 i išao napraviti Repair,ali nije mogao naći Windows instalaciju na tom disku.

Probao sam i svježu instalaciju i kad je izlistalo particije,vidio sam da je Lokalni Disk C: totalno prazan ( slobodno 116.2 GB,ukupno 116.3 GB).

Napravio sam backup svih podataka i formatirao cijeli hard disk (250 GB) te poslije napravio 3 particije (60 GB,80 GB i 100 GB).

Opet ubacio CD od Windowsa 7 i krenuo instalirati frišku instalaciju,ali je stalo na Expanding files ....92% i izbacilo error.

Opet sam pokrenuo instalaciju i sad je sve prošlo,ali je stalo na Installing updates.

Pomislio sam da je kvar sa CD-om ili čitačem na laptopu,pa sam pokrenuo USB instalaciju i opet je stao na Expanding files... ali na 87%.

Stavio sam CD od Windowsa XP SP3 i instalacija je prošla ok,ali iza restarta je javio da ne može nastaviti jer mu fali hal.dll (tako nekako se zove ta datoteka).

Ponovno sam formatirao disk i napravio 3 particije te krenuo instalirat Windows XP SP3 sa USB sticka i nakon instalacije se restarta,učita Windowse i prije Welcome slike,

ostane crni ekran i par sekundi kasnije izbaci error c0000135 winsrv.dll je koruptiran ili ga nema.

 

Pokušao sam i Linux staviti (Ubuntu 11.04) i radi ok dok je pokrenut s USB sticka,ali kad ga se ide instalirati na disk izbaci da nisam odredio datotečni format korijenskog sustava,iako sam izabrao NTFS.

 

Ima li tko kakvu ideju kako da riješim problem?

 

Hard disk sam testirao na bad sectore i greške ali nema niti 1 bad sector ili ikakvu grešku.

Jedino je pod Health označeno ovo:

  Ultra DMA CRC Count Error 253

  Znam da je staro,ali da se ubuduće ljudi ne zbunjuju.Tiče se Ubuntua:

Kod particioniranja kliknete na particiju koju želite,kliknete edit ili change(neznam sad napamet) i pod set mount point stavite "/".

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu instalirati Windowse na laptop
g12356 kaže...

  Znam da je staro,ali da se ubuduće ljudi ne zbunjuju.Tiče se Ubuntua:

Kod particioniranja kliknete na particiju koju želite,kliknete edit ili change(neznam sad napamet) i pod set mount point stavite "/".

Datum posta: 24. 05. 2011.?! {#}

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu instalirati Windowse na laptop
kizo2703 kaže...
g12356 kaže...

  Znam da je staro,ali da se ubuduće ljudi ne zbunjuju.Tiče se Ubuntua:

Kod particioniranja kliknete na particiju koju želite,kliknete edit ili change(neznam sad napamet) i pod set mount point stavite "/".

Datum posta: 24. 05. 2011.?! {#}

  Čovječe pa rekao sam da je staro,ali mi je bilo bolno gledati i ostaviti to neodgovorenim.  {#}

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Ne mogu instalirati Windows
Hitono mi teba pomoc.
Na starom racunaru (sluzi samo za skajp i fb i neke sitnice) pao mi je sistem i sada sa win7 dvd ne mogu da ga instaliram. Stavim da je dvd r frst boot. Izmedju svakog prozora treba cekati po 10 min. I kada pokrenem instalaciju i odaberem versiju pocne da instalira i onda izbaci gresku. (Ram 4gb hdd 250 procesor dual 2,2 ) molim pomoc
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice