Neispravni slotovi za memoriju

poruka: 19
|
čitano: 14.950
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Neispravni slotovi za memoriju

Večeras sam imao gadnih problema sa kompjuterom.

Čitav dan sam radio na kompjuteru, slušao muziku, malo forum, malo se igrao i ugasio ga i otišao malo prošetat.

Kad sam se vratio i upalio kompjuter, kompjuter se sam resetovao nekih 10-15 puta, pa sam ga ugasio na power dugmetu tako što sam ga držao par sekundi.

Nakon što sam ga ponovno upalio, nije htio bootat sistem.

Nije uopće pištao, lampice se popale, ventilatori na procesoru i grafičkoj kartici rade, čuje se nešto malo hard disk, ali nema slike na monitoru niti ima uopće POST display.

Mislio sam da je otišla grafička kartica ili hard disk, pa sam stavio staru grafičku i drugi hard disk, ali opet isto sranje.

Izvadio sam novu memoriju iz oba slota i stavio 1Gb stare memorije i opet isto. Na kraju sam pomislio da je riknula matična ploča ili procesor, pošto ovakav problem još nisam imao. CMOS nije pomogao, povadio sam sve konektore za napajanje i ponovno ih stavio, ali opet isti problem.

Nisam mogao vjerovati da se kompjuter sam od sebe pokvario. Na kraju sam odlučio da izvadim opet memoriju i da je premjestim u druga dva slota.

Nakon toga kompjuter je proradio.

Da stvar bude još čudnija procesor sada radi na 1670 Mhz, a memorija na 534 Mhz!

 

Zanima me koji mu je vrag da slotovi za memoriju tek tako prestanu raditi i kakav je ovo zajeb sa ovim frekvencijama procesora i memorije?!

 

He who is not courageous enough to take risks will accomplish nothing in life. - Ali
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2009 3:03 (boxer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Neispravni slotovi za memoriju
boxer kaže...

Večeras sam imao gadnih problema sa kompjuterom.

Čitav dan sam radio na kompjuteru, slušao muziku, malo forum, malo se igrao i ugasio ga i otišao malo prošetat.

Kad sam se vratio i upalio kompjuter, kompjuter se sam resetovao nekih 10-15 puta, pa sam ga ugasio na power dugmetu tako što sam ga držao par sekundi.

Nakon što sam ga ponovno upalio, nije htio bootat sistem.

Nije uopće pištao, lampice se popale, ventilatori na procesoru i grafičkoj kartici rade, čuje se nešto malo hard disk, ali nema slike na monitoru niti ima uopće POST display.

Mislio sam da je otišla grafička kartica ili hard disk, pa sam stavio staru grafičku i drugi hard disk, ali opet isto sranje.

Izvadio sam novu memoriju iz oba slota i stavio 1Gb stare memorije i opet isto. Na kraju sam pomislio da je riknula matična ploča ili procesor, pošto ovakav problem još nisam imao. CMOS nije pomogao, povadio sam sve konektore za napajanje i ponovno ih stavio, ali opet isti problem.

Nisam mogao vjerovati da se kompjuter sam od sebe pokvario. Na kraju sam odlučio da izvadim opet memoriju i da je premjestim u druga dva slota.

Nakon toga kompjuter je proradio.

Da stvar bude još čudnija procesor sada radi na 1670 Mhz, a memorija na 534 Mhz!

 

Zanima me koji mu je vrag da slotovi za memoriju tek tako prestanu raditi i kakav je ovo zajeb sa ovim frekvencijama procesora i memorije?!

 

Brijem da je ovdije stvar do BIOS-a ili MBO,jer je to čest problem kod nekih MBO

xZero-Hacking is life!
15 godina
offline
RE: Neispravni slotovi za memoriju

U Biosu sam učitao Load optimal settings i frekvencije su se normalizirale na defaultne postavke, ali mi nije jasno da tek tako slotovi za memoriju prestanu raditi.

 

He who is not courageous enough to take risks will accomplish nothing in life. - Ali
16 godina
neaktivan
offline
RE: Neispravni slotovi za memoriju

možda je neki bug sa biosm ili matičnom kako je kolaga iznad rekao. ja sam tako na svojoj matičnoj imao problema sa pci-e portom. iz nepoznatog razloga matična/bios je forsirala brzinu od x1 ili x2 umjesto x16.

15 godina
offline
Neispravni slotovi za memoriju

Pa nisam baš odušvljen da me Bios ili matična koju sam platio skoro 1000 Kn tek tako zeza...grrrrrr...

Stvarno sam bijesan kad pogledam ovu staru matičnu ploču ASRock 775dual VSTA koju sam platio 500 Kn prije 2 godine i koja i dan danas radi besprijekorno, nikakakvih problema nisam imao sa njom.

 

Ovo je matična i ova dva zelena slota za memoriju su neispravna Ovo je matična i ova dva zelena slota za memoriju su neispravna
He who is not courageous enough to take risks will accomplish nothing in life. - Ali
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2009 11:47 (boxer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Neispravni slotovi za memoriju
boxer kaže...

Pa nisam baš odušvljen da me Bios ili matična koju sam platio skoro 1000 Kn tek tako zeza...grrrrrr...

Stvarno sam bijesan kad pogledam ovu staru matičnu ploču ASRock 775dual VSTA koju sam platio 500 Kn prije 2 godine i koja i dan danas radi besprijekorno, nikakakvih problema nisam imao sa njom.

 

Ak ti je ova nova neka snažna,onda je 1000 kn prejeftino...   ...koliko para toliko mjuze...

xZero-Hacking is life!
15 godina
offline
Neispravni slotovi za memoriju

Da ne otvaram novu temu, pa ću nastaviti u ovoj.

Već nekih 20-tak dana primjećujem štopanje kompjutera, ali se dešava nasumično bez nekog povoda tako da nemogu da otkrijem što bi moglo biti.

 

Danas se vratim sa posla, upalim kompjuter i sve normalno radi, konektujem se na net, upalim Winamp i malo čitam po forumu.

Odjednom mi Mozilla prijavi "Not Responding", u pozadini još čujem Winamp bez problema, ali ništa ne funkcionira. Inače ovo mi se već 3 dana događa nakon što upalim kompjuter, dakle samo nakon paljenja, kasnije normalno radi.

Pričekao sam malo da vidim šta bi moglo biti, te je i Winamp prestao raditi, nakon toga sam pogledao na kućište i vidim da je lampica od hard diska upaljena konstanto (ne treperi) da bi nakon možda jedne minute sve proradilo i počela normalno treperiti.

Nakon 5 minuta ista se stvar događa identičnim redoslijedom, prvo Firefox prijavi "Not Responding", pa onda otkaže i Winamp, a lampica hard diska na kućištu opet konstantno svijetli.

Nakon 3 minute dobijem krečanje zvuka i BSOD.

E sada, nemam pojma što je pisalo jer mi je sa monitora plavi ekran brzo nestao pa ništa nisam uspio pročitati.

 

Nekada kad mi se ovo desi i zablokira sve ne dobijem BSOD nego jedino moram ručno restartovati kompjuter, ali mi onda nakon dizanja sistema prijavi:

"A disk read error occured"

"Press CTRL+ALT+DEL to reboot"

i tako par puta moram restartovati da bi digao Windowse.Nakon toga čitav dan mogu raditi bez problema.

 

Ovo mi se dešavalo i na Xp 32 bit,a trenutno imam Win7 Ultimate 64 bit.

Zanima me gdje postoji opcija da vidim šta piše kad dobijem BSOD.

 

Počinjem da sumnjam na neispravnost RAM memorije jer su mi prestali raditi slotovi gdje je memorija prvobitno radila oko mjesec dana ili mi hard disk pravi probleme.

Sve komponente su nove i kupljene u 2009 godini, a niti jedna nije overclockirana.

 

HELP!

 

 

Edit:

Nevjerovatno kompjuter mi normalno radi sada, ali mi Xfire ikonica u tray prijavljuje "Xfire.exe.Corrupt disk"

"The file system structure on the disk is corrupt and unusable. Please run the Chdsk utility on the volume C:."

Pokušao sam da snimim screenshot ali mi windows ne dozvoljava da snimim fajl jer prijavljuje problem.

 

It's good to be smart - It's smarter to be good
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2010 17:05 (boxer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Neispravni slotovi za memoriju
Mozda je HDD oso...
Something: http://192.168.1.1 xD Forum: http://www.elite7hackers.byethost16.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Neispravni slotovi za memoriju
xZero kaže...
Mozda je HDD oso...

Heh, još nije, evo sad radi normalno.

Napravio sam chkdsk i nema nikakvih problema.

 

Neznam koji mu je vrag.

 

It's good to be smart - It's smarter to be good
15 godina
neaktivan
offline
RE: Neispravni slotovi za memoriju
boxer kaže...
xZero kaže...
Mozda je HDD oso...

Heh, još nije, evo sad radi normalno.

Napravio sam chkdsk i nema nikakvih problema.

 

Neznam koji mu je vrag.

 

Probaj skeniraj disk na errore s TuneUp Utilites 2010 -- Poslao sam ti link na PM.

Something: http://192.168.1.1 xD Forum: http://www.elite7hackers.byethost16.com/
16 godina
neaktivan
offline
Neispravni slotovi za memoriju

A i pregledaj kondenzatore oko slotova, tko zna...

Have you come for my forgiveness? There's nothing left to give.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Neispravni slotovi za memoriju

Zna li itko ima li kakva opcija za BSOD da mogu provjeriti šta piše?

It's good to be smart - It's smarter to be good
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Neispravni slotovi za memoriju
Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: Neispravni slotovi za memoriju

Iz iskustva ću ti reći da je matična - u 99% slučajeva.. Imali smo već takvih problema u servisu.. Pa savjetujem - ako je pod garancijom, nosi je......

 

Never interrupt your enemy when he is making a mistake. Napoleon Bonparte
15 godina
offline
RE: Neispravni slotovi za memoriju
D4RKL1NG kaže...

A i pregledaj kondenzatore oko slotova, tko zna...

Kako misliš? Da nisam koji savio ili oštetio?

SZKlemen kaže...

Iz iskustva ću ti reći da je matična - u 99% slučajeva.. Imali smo već takvih problema u servisu.. Pa savjetujem - ako je pod garancijom, nosi je......

 

Ma jeste pod garancijom, ali skoro sve komponente sam kupio u drugom gradu pa mi se nešto ne nosi baš, jer evo radi sad ok.

Odnio bih odmah da je neispravno i da ne radi.

 

Pogledat ću još s nekim programima da vidim ispravnost hard diska i memorije.

It's good to be smart - It's smarter to be good
16 godina
neaktivan
offline
RE: Neispravni slotovi za memoriju
boxer kaže...
D4RKL1NG kaže...

A i pregledaj kondenzatore oko slotova, tko zna...

Kako misliš? Da nisam koji savio ili oštetio?

Ma ne, kondenzator može iscuriti. To se dogodi kod loših kondenzatora i ako je ploča nova, gas na reklamaciju.

Have you come for my forgiveness? There's nothing left to give.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2010 22:02 (D4RKL1NG).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Neispravni slotovi za memoriju
boxer kaže...
SZKlemen kaže...

Iz iskustva ću ti reći da je matična - u 99% slučajeva.. Imali smo već takvih problema u servisu.. Pa savjetujem - ako je pod garancijom, nosi je......

 

Ma jeste pod garancijom, ali skoro sve komponente sam kupio u drugom gradu pa mi se nešto ne nosi baš, jer evo radi sad ok.

Odnio bih odmah da je neispravno i da ne radi.

 

Pogledat ću još s nekim programima da vidim ispravnost hard diska i memorije.

 

 

Imao sam jedan slučaj - testiram memoriju 2x1 GB - sve prepuno ECC errora; izvadim jednu - sve u redu;

zamjenim, stavim drugu (koja bi trebala biti neispravna) - ispravna;

testiram u drugom kompu - obje ispravne i zajedno i svaka posebno;

pošaljem na reklamaciju - i dobijem novu ploču..

 

A imao sam više susreta s tim - prebaciš u druge slotove - radi neko vrijeme, pa opet zafrkava - vrlo vjerojatno

memorijski kontroler ne radi kako treba.. Zato, preporučam da napišeš opis kvara i nosiš/pošalješ na reklamaciju...

 

Never interrupt your enemy when he is making a mistake. Napoleon Bonparte
15 godina
offline
Neispravni slotovi za memoriju

Evo opet se desila identična stvar.

Da stvar bude čudnija to se dešava samo nakon što kompjuter bude duže vremena ugašen (preko noći i veći dio dana dok sam na poslu je ugašen).

Čim ga upalim mogu očekivati 2-3 minute normalnog rada, pa štekanje, normalno, štekanje i BSOD.

Nakon par restarta radi čitavo vrijeme bez ikakvih problema.

 

Prve BSOD-e sam počeo dobivati nakon što sam kupio novu memoriju - 2x2 GB G.Skill 1066 Mhz (800 Mhz) i to tek nakon mjesec dana i nisu bili ovako česti.

Upravo sam došao sa posla i umoran sam kao pas pa nemam snage da se zajeba*vam sa testiranjem, a sutra moram u 6 na posao pa ću da vidim preko vikenda kada uhvatim vremena da testiram.

It's good to be smart - It's smarter to be good
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Neispravni slotovi za memoriju

Ovako sinoć me opet zezao kompjuter pa sam odvrtio memtest.

Memtest u prvom prolazu nije pronašao nijedan error.

Zanima me koliko pass testiranja treba odvrtiti jer mi je za prvi pass trebalo skoro 50 minuta?

 

 

Jutros sam napravio testiranje hard diska za HDD Life Pro i HD Tune Pro i nema bad sectora, stanje diska je uredno osim jedne stavke gdje mi prijavljuje "Warning" ( Ultra DMA CRC Error Count).

Za objašnjenje sam dobio da bi to moglo biti do neispravnog sata kabla. Izvadio sam kabal i zamjenio konektore i stavio u drugi sata slot i spojio i sada nema problema pa ću viditi kako će se ponašati ovih dana kompjuter.

 

 

UPDATE:

Problem je riješen.

Sata kabal je bio u pitanju. Sada radi normalno iako nisam promjenio kabal, nego sam samo zamjenio konektore.

Program HD TUNE je bio veoma koristan u detekciji problema (slika br. 2).

Nema bad sectora Nema bad sectora
It's good to be smart - It's smarter to be good
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.1.2010 10:22 (boxer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice