Nemogućnost instalacije Windowsa zaključana tema

poruka: 42
|
čitano: 10.419
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Nemogućnost instalacije Windowsa

Pozdrav.

 

Prilikom pokušaja instalacije Windowsa, događa mi se problem. Naime normalno kopira sve file-ove, ali kada se restarta više se ne boota.

Monitor prikazuje poruku kako nema source-a.

 

Imao sam problema sa kompm, ali to sam nekako riješio, bacite pogled na temu, gdje ima više informacija.

ZOTAC: It's Time to Play.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nemogućnost instalacije Windowsa

Kako si riješio onaj problem?

 

Koja je točno poruka koju ti izbaci?

pretpostavljam da si promijenio boot priority opet?

Whoever undertakes to set himself up as judge in the field of truth and knowledge is shipwrecked by the laughter of the gods.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nemogućnost instalacije Windowsa

Pa nisam baš rješio problem, opet se javlja isto. Točnije sada je problem što ne mogu instalirati Windowse uopće.

Nabavio sam LastXP, probao koristiti MemTest 86+, ali nije dalo nikakvih rezultata pošto se na 5% slika sa monitora ugasila, kao da nije bilo source-a.

 

Probao sam i Win 7 opet instalirati, ali na nekog postotku, negdje pri kraju (1. puta je bilo na samom početku) dok kopira file-ove slika se ugasi na monitoru i nema pomaka.

Htio sam naći opet izvor, ali kaže da ga nema...

 

S čime bi to moglo biti povezano? Jer vidim da još uvijek, nakon što se slika ugasi, kopira file-ove sa DVD-a jer su i DVD drive i HDD aktivni.

ZOTAC: It's Time to Play.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nemogućnost instalacije Windowsa

ako su aktivni ne znači da i kopira fileove. Ako ti se ruši na memtestu, vrlo vjerojatno loš ram. Preporučam da posudiš od nekoga stick ram-a i probaš onda.

 

testirao si sa boot cd-a pretpostavljam? iz dos-a?

Whoever undertakes to set himself up as judge in the field of truth and knowledge is shipwrecked by the laughter of the gods.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nemogućnost instalacije Windowsa

LastXP ima alate koje bootaš sa DVD-a, isto tako i MemTest.

 

Kažem, dok sam pokušao testirati memorije, nakon malo vremena se samo ugasio ekran, tražio me da provjerim source-e, a meni se činilo da on još uvijek vrti test.

To bi kažeš moglo biti vezano uz RAM?

ZOTAC: It's Time to Play.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nemogućnost instalacije Windowsa

Testiraj računar nekom od Linux Live CD distribucija kao što su Ubuntu ili Mint pa vidi kako se računar ponaša pod Linux-om.

 

Pozdrav!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nemogućnost instalacije Windowsa

Probao sam sa npvim Ubuntuom, ništa od toga.

Nemoguće je napraviti intalaciju bilo kojeg OS-a.

Isto tako, probao sam i MemTest odvrtit, monitor se jednostavno isključi i ne nalazi nikakav source, kao da nije spojen na grafu, i komp i dalje radi.

 

Što b dakle tu mogao biti problem?

ZOTAC: It's Time to Play.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nemogućnost instalacije Windowsa

izbacuje li POST? I dalje mislim da je RAM u pitanju, ali testiraj si i grafičku.

Whoever undertakes to set himself up as judge in the field of truth and knowledge is shipwrecked by the laughter of the gods.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nemogućnost instalacije Windowsa

koliko sam vidio ,imaš integriranu grafičku na ploči i odvojenu?? 

 

neznam kako si išao instalirat no pravilo je kad radiš novu instalaciju da hardver dodaješ nakon instalacije os i drivera za chipset:

 

-pokušaj instalaciju sa integriranom grafikom s tim da izvadiš tu pci_e karticu

- skini ubuntu 11.10 i pokušaj bootat bez instalacije( try ubuntu opcija)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nemogućnost instalacije Windowsa

Ja sam imao slučaj problema s nemogućnosću instalacije Windowsa XP SP3, nakon unošenja podataka (podaci o korisniku, serijski broj, vremenske zone) računalo nastavi instalaciju, onda dođe do restarta i setup bi trebao nastaviti dalje, ali ne... setup opet ide ispočetka i opet pita sve to vrlo brzo.

 

Promijenio memoriju - ista stvar, promijenio optički pogon - ista stvar, promijenio hard disk - ista stvar, optički medij je bio čist ko suza.

Onda mi je frend posudio matičnu ploču (gotovo sličnu), i instalacija je dovršena bez greške.

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nemogućnost instalacije Windowsa

Eto, probao sam instalirati Ubuntu, pa onda i Windows 8 Cunsomer Preview.

Ništa od toga.

 

Jednostavno se usred instalacije, pa čak i jednom dok sam bio i BIOSu, monitor ugasi, i kaže da nema source-a.

Jenostavno ne znam u čemu bi tu mogao biti problem.

 

Pokušao sam i flashati BIOS na novu verziju, naravno ni to nije pomoglo, sve po starom, monitor se naglo ugasi, sve odjednom, ili usred instalacije Windowsa, ili pri ulasku u BIOS, ili pri odabiru jezika prilikom instalacije.

Kao da postoji neki vremenski period u kojem radi - i onda najednom - nema slike, nema source-a kojeg bi monitor prikazao.

 

 

Što bi tu problem mogao biti, molim vas pomozite!

ZOTAC: It's Time to Play.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nemogućnost instalacije Windowsa
DmL kaže...

Eto, probao sam instalirati Ubuntu, pa onda i Windows 8 Cunsomer Preview.

Ništa od toga.

 

Jednostavno se usred instalacije, pa čak i jednom dok sam bio i BIOSu, monitor ugasi, i kaže da nema source-a.

Jenostavno ne znam u čemu bi tu mogao biti problem.

 

Pokušao sam i flashati BIOS na novu verziju, naravno ni to nije pomoglo, sve po starom, monitor se naglo ugasi, sve odjednom, ili usred instalacije Windowsa, ili pri ulasku u BIOS, ili pri odabiru jezika prilikom instalacije.

Kao da postoji neki vremenski period u kojem radi - i onda najednom - nema slike, nema source-a kojeg bi monitor prikazao.

 

 

Što bi tu problem mogao biti, molim vas pomozite!

Jesi probao s drugim monitorom?

 

Probaj i drugi izlaz na grafičkoj ili na kraju drugu grafičku .

 

Imam sličan problem na staroj ATi 9600 AGP grafičkoj - na VGA izlazu sve u redu,ali na DVI nakon nekog neodređenog vremena nestane slike,a računalo i dalje radi bez problema.

AMD Phenom II X4 B45 @ X3 3.75 GHz : http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2179126
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nemogućnost instalacije Windowsa
DmL kaže...

Eto, probao sam instalirati Ubuntu, pa onda i Windows 8 Cunsomer Preview.

Ništa od toga.

 

Jednostavno se usred instalacije, pa čak i jednom dok sam bio i BIOSu, monitor ugasi, i kaže da nema source-a.

Jenostavno ne znam u čemu bi tu mogao biti problem.

 

Pokušao sam i flashati BIOS na novu verziju, naravno ni to nije pomoglo, sve po starom, monitor se naglo ugasi, sve odjednom, ili usred instalacije Windowsa, ili pri ulasku u BIOS, ili pri odabiru jezika prilikom instalacije.

Kao da postoji neki vremenski period u kojem radi - i onda najednom - nema slike, nema source-a kojeg bi monitor prikazao.

 

 

Što bi tu problem mogao biti, molim vas pomozite!

Ako je riječ o računalu, onda uđi u BIOS i pogledaj kakve su temperature. Ako temperature raste na procu onda je krivac hladnjak (vjerovatno loše sjeda hladnjak).

 

I to meni danas dogodilo isti slučaj kao tvoj ali kod mene riječ laptop. Isto kod mene kad pokušam instalit windowse i on baš ugasi, mislio do rama do njega nije, neke kartice do njega nije, hard disk do njega nije, i slučajno isprobao drugi proc i onda je sve ok, a kad sam vratio i on mi ruši pri installu. A kad sam maknuo proc i stavio drugi i instalacija prošla.

Po meni zaključak da pošto on ima dvije jezgre pa može bit da jedna jezgra nestabilan kad pokuša instairat windowse.

 

Ako je računalo, savjetujem da pogledaš oko proca di stoje kondiće (kondezator) ako nisu nabubrene, A ako jesu lako se zamjenit a to stručnjak može odlemit i zalemit novu.

Ako se pri memtestu ruši, tj ugasi onda je dovoljno da vadiš ram i probaš drugo računalo da vidiš jel do toga. Samo treba nač pravi krivca svih problema.

Sam svoj majstor. :)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nemogućnost instalacije Windowsa
Nello kaže...
DmL kaže...

Eto, probao sam instalirati Ubuntu, pa onda i Windows 8 Cunsomer Preview.

Ništa od toga.

 

Jednostavno se usred instalacije, pa čak i jednom dok sam bio i BIOSu, monitor ugasi, i kaže da nema source-a.

Jenostavno ne znam u čemu bi tu mogao biti problem.

 

Pokušao sam i flashati BIOS na novu verziju, naravno ni to nije pomoglo, sve po starom, monitor se naglo ugasi, sve odjednom, ili usred instalacije Windowsa, ili pri ulasku u BIOS, ili pri odabiru jezika prilikom instalacije.

Kao da postoji neki vremenski period u kojem radi - i onda najednom - nema slike, nema source-a kojeg bi monitor prikazao.

 

 

Što bi tu problem mogao biti, molim vas pomozite!

Ako je riječ o računalu, onda uđi u BIOS i pogledaj kakve su temperature. Ako temperature raste na procu onda je krivac hladnjak (vjerovatno loše sjeda hladnjak).

 

I to meni danas dogodilo isti slučaj kao tvoj ali kod mene riječ laptop. Isto kod mene kad pokušam instalit windowse i on baš ugasi, mislio do rama do njega nije, neke kartice do njega nije, hard disk do njega nije, i slučajno isprobao drugi proc i onda je sve ok, a kad sam vratio i on mi ruši pri installu. A kad sam maknuo proc i stavio drugi i instalacija prošla.

Po meni zaključak da pošto on ima dvije jezgre pa može bit da jedna jezgra nestabilan kad pokuša instairat windowse.

 

Ako je računalo, savjetujem da pogledaš oko proca di stoje kondiće (kondezator) ako nisu nabubrene, A ako jesu lako se zamjenit a to stručnjak može odlemit i zalemit novu.

Ako se pri memtestu ruši, tj ugasi onda je dovoljno da vadiš ram i probaš drugo računalo da vidiš jel do toga. Samo treba nač pravi krivca svih problema.

Mislim da njemu računalo i dalje radi,samo izgubi sliku.

Sorry ako sam u krivu.

AMD Phenom II X4 B45 @ X3 3.75 GHz : http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2179126
14 godina
neaktivan
offline
Nemogućnost instalacije Windowsa

Komp i dalje radi, tako je.

 

Probao sam i sa drugim monitorom, i  sa drugim DVI izlazom (pošto nema VGA, Radeon 5770).

Ne znam stvarno do čega bi moglo biti...

ZOTAC: It's Time to Play.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nemogućnost instalacije Windowsa
DmL kaže...

Komp i dalje radi, tako je.

 

Probao sam i sa drugim monitorom, i  sa drugim DVI izlazom (pošto nema VGA, Radeon 5770).

Ne znam stvarno do čega bi moglo biti...

Pretpostavljam da imaš dovoljno jako napajanje sa 6-pin konektorom za HD5770 ?

Imaš drugi PCI-E ulaz na matičnoj?

Imaš drugu grafičku ? 

 

EDIT:

Vidim imaš i integriranu ,pa probaj s njom . 

AMD Phenom II X4 B45 @ X3 3.75 GHz : http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2179126
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.3.2012 16:18 (mstaglicic).
14 godina
offline
Re: Nemogućnost instalacije Windowsa

Do graficke ti je 100%. Posudi neciju, malo slabiju pa probaj.

Barcelona FC
12 godina
neaktivan
offline
Nemogućnost instalacije Windowsa

probaj ovako,

makar bi ti ja preporucio da prvo podes s testom eliminacije

Teorija je kad se sve zna, a nište ne funkcionira. Praksa je kad sve funkcionira, a nitko ne zna zašto
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nemogućnost instalacije Windowsa

Da ne otvaram novu temu...imam sličan problem. Računalo se pali i napravi jedan kratki beep i taman dolazi do bootanja i restarta se. I to se ponavlja. U čemu bi mogao biti problem?

Konfiguracija : Core 2 Duo E5200, 2x1Gb RAM, 160GB HDD, ATI radeo HD 3850, PSU Fortron 400W, MBO Gigabyte EP-35-DS3 rev 2.1

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Nemogućnost instalacije Windowsa
ico1 kaže...

Da ne otvaram novu temu...imam sličan problem. Računalo se pali i napravi jedan kratki beep i taman dolazi do bootanja i restarta se. I to se ponavlja. U čemu bi mogao biti problem?

Konfiguracija : Core 2 Duo E5200, 2x1Gb RAM, 160GB HDD, ATI radeo HD 3850, PSU Fortron 400W, MBO Gigabyte EP-35-DS3 rev 2.1

 

Jedan kratki beep na tvojoj ploči govori da je sve u redu.

 

Problem može biti i u shebanim winsima...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Nemogućnost instalacije Windowsa
Doctor Freak kaže...
ico1 kaže...

Da ne otvaram novu temu...imam sličan problem. Računalo se pali i napravi jedan kratki beep i taman dolazi do bootanja i restarta se. I to se ponavlja. U čemu bi mogao biti problem?

Konfiguracija : Core 2 Duo E5200, 2x1Gb RAM, 160GB HDD, ATI radeo HD 3850, PSU Fortron 400W, MBO Gigabyte EP-35-DS3 rev 2.1

 

Jedan kratki beep na tvojoj ploči govori da je sve u redu.

 

Problem može biti i u shebanim winsima...

Ali kad stisnem F12 i odaber boot s DVD ROM-a računalo se restarta

I kad odaberem HDD isto se restarta. I kad ništa ne odabirem se restarta

12 godina
neaktivan
offline
Re: Nemogućnost instalacije Windowsa
moglo ni biti do rama. probaj vaditi i mjenjati kekse pa onda vidi.
Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nemogućnost instalacije Windowsa
Suddenly Psychotic kaže...
moglo ni biti do rama. probaj vaditi i mjenjati kekse pa onda vidi.

Probao - nije...probao sam staviti zadnji BIOS sa službene stranice i ne prolazi. Javlja mi neku grešku...bi to mogla biti matična onda? Sumnjam na nju

 

EDIT: Stavio sam i drugi procesor koji je provjereno ispravan.

EDIT2: Isprobao sam i garafičku i napajanje  - sve je ispravo.

Moram po drugu matičnu

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.3.2012 22:08 (ico1).
14 godina
neaktivan
offline
Nemogućnost instalacije Windowsa

Eto ljudi, probao sam još desetak puta, testirao sa IDE HDD-om, nista...

 

Jednostavno, ulazak u BIOS ne traje kratko koliko i inace, zatim dok ucita izbornik instalacije treba mu neuobicajeno dugo...

 

Probao sam instalirati LastXP, WindowsXP, Vistu, Sedmicu . pa cak i Osmicu, nista nema rezultata.

Monitor se ugasi, komp jos uvijek radi ( svijetle laptice od HDD-a, kao i DVD ROM-a).

 

U cemu je tu problem? Sto bi i kako trebalo sada napraviti?

ZOTAC: It's Time to Play.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nemogućnost instalacije Windowsa

Jesi probao live cd linux pokrenut, ali ne instalirati nego pokrenuti os sa cd pa vidi kaj bude.

Sve se nema.Možeš mislit.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nemogućnost instalacije Windowsa
Fero kaže...

Jesi probao live cd linux pokrenut, ali ne instalirati nego pokrenuti os sa cd pa vidi kaj bude.

Jesam, sve bude kao sto je gore navedeno...

ZOTAC: It's Time to Play.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nemogućnost instalacije Windowsa
DmL kaže...
Fero kaže...

Jesi probao live cd linux pokrenut, ali ne instalirati nego pokrenuti os sa cd pa vidi kaj bude.

Jesam, sve bude kao sto je gore navedeno...

Ištekaj hard disk i izvadi ram memoriju. Upali računalo, ako pišti onda nije problem do matične, ako ne pišti onda je matična otišla. Provjeri kondenzatore na matičnoj. Imao sam sličan slučaj, svi se ventovi vrte, sve ledice rade ali nema slike. Kod tebe nestane signala na monitoru, vrlo vjerojatno da će nakon nekog vremena slika potpuno nestati i neće ništa na monitoru prikazivati. Ja mislim da je matična.

Ne žalim što su drugi pokrali moje ideje. Žalim što nemaju svoje; Čovjek je rođen da radi, da trpi i da se bori; tko tako ne čini, mora propasti; Ljudska je zadaća odreći se nasilja. Nikola Tesla
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nemogućnost instalacije Windowsa

Procitao sam obje teme i glava me vise zabolila. Jednostavno zasto se sam toliko mucis i sto ne odneses nekome iskusnijem da ti to napravi tj na servis? Problem je ocigledno graficka kartica koja je pokvarena, a moguce je da joj je radni vjek trajanja istekao tj da je overclockirana ili sprzena pa ti se upali normalno kao i neke sprzene grafe i radi nekoliko sekundi u nekim slucajevima minuta i izgasi se ili jednostavno dodje do temperatura visih od 100 stepeni. Znaci stavi neku adekvatnu graficku umjesto te i isprobaj instalaciju, obrisi sve particije, particioniraj disk  i zapocni instalaciju. Svakako sve ostale djelove provjeri dali su pravilno prikopcani. Nemoj biti kao ja sve na brzinu na servisu pa kad ga upalis PC pola uredjaja zabravljeno prikopcati.

11 godina
neaktivan
offline
Nemogućnost instalacije Windowsa

pozdrav svima-pošto je tema gotovo identićna da ne otvaram novu.imam problem nakon instalacije win xp poslje restarta na monitoru se pojavi sve kao da normalno radi i sve ikone da bi nakon nekoliko sekundi ili pola minute monitor se ugasio dok lampica od hd pokazuje aktivnost.probao sam sa zamjenom monitora isti problem se pojavljuje i nakon  toga kao i nakon instaliranja drugog  xp sa drugog diska(probao XP1,XP2,XP3) i uvjek sve isto.bio bih zahvalan na svakom savjetu.zahvaljujem na svakom odgovoru

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nemogućnost instalacije Windowsa
galicije kaže...

imam problem nakon instalacije win xp poslje restarta na monitoru se pojavi sve kao da normalno radi i sve ikone da bi nakon nekoliko sekundi ili pola minute monitor se ugasio dok lampica od hd pokazuje aktivnost.

Samo se monitor isključi, možeš ga uključiti nakon toga bez problema ili moraš restart pc-a?

- driveri i grafička?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice