Nestaje slika pri paljenju/gasenju svjetla/uredaja

poruka: 11
|
čitano: 3.243
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Nestaje slika

Pozdrav,

 

Rijec je o konfiguraciji pod moj PC. Racunalo reagira na paljenje/gasenje svjetla u stanu, takoder i ako ukopcam recimo mobitel puniti samo nestane slike na 1-2 sekunde pa se vrati. I nije problem do monitora nego bas do racunala jer sam testirao sa Wii U spojenim na isti monitor. Takoder, probao sam drugu uticnicu ali se isti problem dogada. Napomena da je napajanje novo Focus Plus 550 gold. Nemam rezervno napajanje ni GPU za probati. Isto tako nisam primjetio da se dogada vise pri loadu nego idle.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Nestaje slika

Druga utičnica u drugoj sobi ???

 

Probao zamijeniti kabel koji ide do napajanja ???

 

Probaj i otvoriti te 2 utičnice kao i prekidač od svjetla, pa vidjeti da nije slučajno koja žica malo labavija pod konektorom ...

 

Da li te možda pecne kad dotakneš kućište kompjutera ???

15 godina
odjavljen
offline
Re: Nestaje slika

Računalo se ne restarta? Kojim kabelom je spojen monitor? Jesi isti utor/kabel koristio za Wii? Je li monitor ima vanjsko napajanje ili ulazi 220V kabel u monitor?

 

Postoje dvije mogućnosti - ili ti loš HDMI/DVI/VGA kabel prolazi kraj nekih energetskih vodova gdje skupi smetnje ili imaš problema s uzemljenjem, pa se između monitora i računala stvori razlika napona koja poteće kroz kabel i uzrokuje smetnje.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nestaje slika
nbdy32 kaže...

Druga utičnica u drugoj sobi ???

 

Probao zamijeniti kabel koji ide do napajanja ???

 

Probaj i otvoriti te 2 utičnice kao i prekidač od svjetla, pa vidjeti da nije slučajno koja žica malo labavija pod konektorom ...

 

Da li te možda pecne kad dotakneš kućište kompjutera ???

 Probao sam u drugoj sobi ali s drugim monitorom i nisam primjetio problem.

Probao sam s drugim kabelom napajanja i isto je.

Elektricar je provjerio zice na uticnicama i osiguracima i kaze da je ok sve.

Zna me ponekad pecnut kad dotaknem kuciste kompjutera.

MrBlc kaže...

Računalo se ne restarta? Kojim kabelom je spojen monitor? Jesi isti utor/kabel koristio za Wii? Je li monitor ima vanjsko napajanje ili ulazi 220V kabel u monitor?

 

Postoje dvije mogućnosti - ili ti loš HDMI/DVI/VGA kabel prolazi kraj nekih energetskih vodova gdje skupi smetnje ili imaš problema s uzemljenjem, pa se između monitora i računala stvori razlika napona koja poteće kroz kabel i uzrokuje smetnje.

 Racunalo se ne restarta nikada samo nestane slike na sekundu, dvije pa se vrati. Monitor je spojen HDMIem i probao sam razne kabele. Isti kabel sam probao i sa Wii U. Monitor ima onaj vanjski adapter(ciglu).

 

E sad probao sam jucer s prijateljevim racunalom za koje 100% sam siguran da radi normalno kod njega doma i ista se stvar dogada tako da odmah mozemo eliminirati sve probleme moguce s racunalom. Preostaje eventualno monitor, sto ne bi trebalo bit jer na Wii U je ok ali opet cudno je posto se s 2 racunala javlja isti problem. Jos preostaje i mreza u kuci sto nije bas zgodno za provjeriti.

 

14 godina
offline
Nestaje slika pri paljenju/gasenju svjetla/uredaja

Meni se to događalo u stanu gdje je izvedeno nulovanje. Ima li to s time veze ili nema nemam blage ali isti setup (PC, monitor)

je radio u svim ostalim objektima koji su imali normalno uzemljenje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.12.2018 23:00 (Alkaline).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Nestaje slika pri paljenju/gasenju svjetla/uredaja

Imaš neki problem sa strujom u stanu ili toj sobi. Po mojem sudu, dolazi ti do proboja na zemlju. Vjerojatno nemaš fido sklopku jer bi ti ona odmah izbacila. Problem može biti vlaga u zidu, neispravan potrošač, loše izvedeno uzemljenje, ako si u zgradi i ako je sustav nulovan problem kod susjeda, itd...itd...Dolazi ti do trenutnog pada napona, koji ti se ne manifestira na računalu zbog solidnog napajanja i kondezatora koji ima dovoljno uF da popegla incident. Monitor ima lošije izvedeno napajanje i reagira na pad napona. Prvenstveno radi svoje sigurnosti, a onda radi zaštite imovine kuće/stana, zovi pravog i stručnog električara neka ti pretrese sve instalacije, utičnice, razvodne kutije i potrošače, te dijagnosticira problem.

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nestaje slika

Wii nema uzemljenje, računalo ima. Međutim, pitanje je ima li monitor jer oni koji imaju vanjsku "ciglu" obično nemaju vezu sa zemljom, ali mogu imati. Da li je još nešto spojeno na taj monitor?

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
8 godina
offline
Nestaje slika pri paljenju/gasenju svjetla/uredaja

Trk u trgovinu i kupi neku zaštitnu letvu,jer će sve profercerat ...

 

To što te pecne je elektricitet,koji se nakupi na kućištu preko uzemljenja ...

 

Siguran sam da je nulovanje u pitanju (nije 1. slučaj) ...

 

Kako je kolega gore predložio,električara i po mogućnosti presložiti to (sjedni kad ti veli cifru) ... Makar mislim da može i samo tu utičnicu riješiti ...

 

Što reć,fušerski se delalo,šparalo na kablovia i svemu,nisu se stavljali bužiri,i sad je to ajme za presložiti nekaj ...

 

Skoro zaboravio, da monitor je jedna od najslabijih karika,ruter također,preko rutera može i mrežna na kompu stradat ....

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.12.2018 21:22 (nbdy32).
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Nestaje slika pri paljenju/gasenju svjetla/uredaja

Jel slučajno AOC ili dell?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Nestaje slika
MrBlc kaže...

Wii nema uzemljenje, računalo ima. Međutim, pitanje je ima li monitor jer oni koji imaju vanjsku "ciglu" obično nemaju vezu sa zemljom, ali mogu imati. Da li je još nešto spojeno na taj monitor?

 Spojeni su zvucnici, PC i napajanje za monitor samo ali sam probao iskopcati zvucnike i ostavitit samo PC i napajanje za monitor i ista stvar.

andrijam kaže...

Jel slučajno AOC ili dell?

 Monitor je Acer XZ271.

 

Promijenio sam HDMI kabel sad i adapter HDMI -> HDMI mini koji ide u graficku i sad mi se cini da se ne dogada problem. Pokusavao sam sa svjetlom i cini se ok. I prije sam mijenjao kabele ali stvar bi bila ista. 

Medutim svejedno me zna dobro udarit elektricitet tu oko racunala recimo na kuciste ili na lampu stolnu.

Zastitnu letvu kupujem sigurno sutra jer ne zelim riskirati uredaje u sobi.

Doc ce mi ovih dana inzenjer provjeriti stanje u stanu cijelom sa strujnom mrezom pa cemo vidjeti jer svakako ne valjaju neke stvari.

7 godina
neaktivan
offline
Nestaje slika pri paljenju/gasenju svjetla/uredaja

Mislim da je to sličan problem ovome.

 isti problem imam s svojim monitorom al samo zimi kad je zrak suh i ima puno stat. elektriciteta. Samo se kod tebe pražnjenje događa s prekidačem.

 
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice