Nestale particije?!

poruka: 44
|
čitano: 18.997
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Nestale particije?!
pitanje

Problem, nestale mi dvije particije, jedan sa slikama iz dosadašnjeg života =) a na drugoj 75Gb muzike =(

 

Problem je nastao jer, zato što (nema smijanja) =),,,

 

imao sam 4 particije, na hard disku WD od 500Gb, jedna windowsxp sistemska, jedna sa muzikom,, jedna sa slikama i videom,,

i jedna prazna od 64 Gb

 

koristeći easeus sa bugovog dvd-a spojio sam tu od 64Gb sa sistemskom, sve bez ikakvih problema i dobio sistemsku od 100Gb, međutim, ostane mi jedna particija od 15Mb (da 15 megabajta) =)

 

i eto vidim u tom istom programu easeus da može obrisati nepotrebnee particije, što ja učinim sa tom od 15Mb,, program traži restart sistema, restartujem kompp,, kad se ponovo pokrenuo sistem, imam šta vidjeti, nema one male particije od 15Mb, ima jedna u Raw formatu, nema memorije na njoj uopšte, ima sistemska particija, veličine 100Gb, ne dostaje jedna particija od 300Gb na kojoj je bila muzika i jedna od 89Gb na kojoj su bile slike i video,,     =Z

 

eto na slici vidite kako to izgleda u disk managmentu  

 

ispade na kraju da imam dik od 1,5 terabajta,,,

 

trebam pomoć, kako da vratim izgubljene particije i podatke na njima, mora postojati način,,,,

 

malo sam možda sve ovo komplikovano objasnio, ako vam šta nije jasno pitajte gdje i šta,,,, pokušao sam što bolje da vas prbližim problemuiu,,,

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.10.2008 19:56 (H4ANN0VER).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nestale particije?!
prihvaćeno rješenje

Probaj sa ovim, meni je par puta spasio guzicu...

16 godina
offline
RE: Nestale particije?!
Intel(R) Core 2 CPU 6400 @ 2.55GHz, NVIDIA GeForce 8800 GT, Total Physical Memory 2048 MB Patriot@800, BadAxe2
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.10.2008 20:02 (djigibao).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nestale particije?!
autorov komentar
vani kaže...

Probaj sa ovim, meni je par puta spasio guzicu...

 Legendo, spasio si me =) Svaka čast za preporuku!! Veliko hvala!! ;)

Što se mene tiče, ova tema može pod ključ, tj, kako već funkcionišu stvari na forumu, nisam baš bio raspoložen za pregledanje pravila, proučiću ih prvom prilikom!
15 godina
neaktivan
offline
Nestale particije?!

Ovo nije nikakav problem, ali nevjerojatno je a si brisa tu particiju...............(to nije particija to je dio allocirane memorije koja zapravo govori di su ti particije hhhh)

Tikviči vladaju svijetom!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nestale particije?!

Gle da ti kazem particije koje su ti nestale sa dizanjem windowsa nečes ih vratiti sva one stvari sad su izgubljene el znas zasto zato jer ti je manage podesene sve particije u primarni oblik tak da kad pada sistem padaju i one trebas napraviti da ti te particije budu extendet al ovako si sve izgubio.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Nestale particije?!

Ljudi, ja isto imam problem s particijama. Slučajno sam u Biosu izbrisao particiju D na kojoj je  bilo oko 160 gb slobodno. Na netu sam potražio za riješenje i uspio sam naći program (http://www.softpedia.com/get/System/Hard-Disk-Utils/Partition-Find-and-Mount.shtml) Partition-Find-and-Mount, koji mi je uspio naći particiju. Ali, sada imam drugi problem. Ovaj program koji sam pronašao mi može pronaći particiju, ali ju nemogu koristiti. Ukratko, mogu je vidjeti, i mogu ući u nju, ali nemogu izbrisati stvari s particije, ili kopirati, ili cutati. Uvijek mi se pojavi poruka da tu particiju koristi taj program, pa tu određenu stvar nemogu kopirati, brisati...  I svaki put kada restartam komp, ili zgasim pa kasnije upalim mi opet nema te particije pa trebam upaliti opet  taj program i tražiti nestale particije. Kako da riješim taj problem? Da li možda postoji neki drugi dobar program koji traži particije, ali ih mogu kasnije koristiti... ?

Goodbye
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Nestale particije?!

opet bok

 

ja sve takve probleme riješavam sa paragonom, program je odličan, kod delete particije napraviš undelete i sve funkcionira naj normalnije, svi podaci ti budu vraćeni nazad

 

15 godina
odjavljen
offline
RE: Nestale particije?!
livadasb kaže...

opet bok

 

ja sve takve probleme riješavam sa paragonom, program je odličan, kod delete particije napraviš undelete i sve funkcionira naj normalnije, svi podaci ti budu vraćeni nazad

 

 Gdje je undelete? Možeš li poslati sliku?
Goodbye
15 godina
protjeran
offline
RE: Nestale particije?!

u paragonu imaš mislim opciju kod desnog klika ili čak gore gdje je file..... uglavnom  ima negdje, na ovom kompu nemam paragon pa ti ne mogu baš točno reći

15 godina
odjavljen
offline
Nestale particije?!

Evo našao sam undelete kliknuo. Nakon toga je tražio te nestale particije i našao jednu . Zatim sam trebao potvrditi da je našao i kliknuti apply . Međutim, u My computeru još uvijek nema te particije .

Goodbye
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Nestale particije?!

Što da napravim?

Goodbye
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Nestale particije?!

Hvala svima, uspio sam riješiti problem. Riješio sam ga tako što sam više puta reinstalirao Windowse,  i onda mi se odjedanput pojavila particija i još jedna particija koju prije nisam imao. Hvala svima!

Goodbye
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nestale particije?!

imam verbatimov usb stick od 2bg, imao sam dvije particije od 1,8 i 0,2 gb, ova manja je bila zaštičena, sad mi je ova od 1,8 gb nestala i stick mi se prijavljuje kao 200 mb,mogu li povratiti nestalih 1,8 gb

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nestale particije?!

 

imao sam i ja usb na kojemu sam imao particije, i uvijek sam u tu drugu  ulazio pomocu programa za taj usb, i naravno lozinke,

i kad udem u sigurni disk ne prikazuje mi onaj drugi dio dok se ne odjavim sa sigurnog diska. i samo sam na taj nacin mogao to raditi.

Koji je problem kod tebe. kako pristupas drugoj particiji.

*-*
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Nestale particije?!

sad postoji samo jedna particija i to ova od 200mb i u nju ulazim direktno nema nikakve zaštite,sad je to disk (usb stick) od 200mb na kojem  je jedna particija bez ikakve zaštite

15 godina
neaktivan
offline
Nestale particije?!

Istaliraj ovaj hp tool i formatiraj stick, on ce izbrisati sve particije i napraviti jednu veliku koja obuhvaca citav stick.

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Nestale particije?!

ma neide ,kad ga stavim u komp on usb prepozna kao 200mb bez particija i formatira sa ovim programom samo tih 200mb a nigdje se ne pojavljuje onih još 1,8 gb

14 godina
offline
RE: Nestale particije?!

riješio tako što sam pronašao verbatimov program za formatiranje,tada se pojavio cjelokupni iznos od 1,88gb i u meniu taj program (v-safea...) ponovno sam formatirao usb sa ovim što si mi ti preporučio i uspješnim formatiranjem dobio sam još nekoliko mb više (1,91gb) jer je nestao taj v-safea i napokon imam opet usb sa ~2gb

 

 

12 godina
offline
Nestale particije?!

Pozz.

 

Išao sam formatirati USB stick, to mi nije uspjelo a usput je nestala i D particija sa HDD ( velika cca 730 GB ).

 

Da isprobam metode iz ove teme, stare su podosta? Ili ima bolji način?

 

Vidim da je jedan kolega to riješio friškom instalacijom Windowsa...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Nestale particije?!
Spiridon kaže...

Pozz.

 

Išao sam formatirati USB stick, to mi nije uspjelo a usput je nestala i D particija sa HDD ( velika cca 730 GB ).

 

Da isprobam metode iz ove teme, stare su podosta? Ili ima bolji način?

 

Vidim da je jedan kolega to riješio friškom instalacijom Windowsa...

 Kako to mislis nestala D: particija ? Da ju nisi slucajno formatirao misleci da formatiras stick, ali opet ne bi trebala "nestati" ? Daj malo vise detalja...

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.5.2019 1:24 (SamoPitam3).
12 godina
offline
Nestale particije?!

Pokrenuo sam formatiranje F: particije, USB stick je bio pod tim slovom... To nije uspjelo i malo kasnije vidim da nema D: particije... To je cijela priča.

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Nestale particije?!

Daj screenshot Disk Managementa.

12 godina
offline
Nestale particije?!

Evo ss Disk managementa.

 

EDIT: Ne znam kako uvećati sliku... Vidi se da osim C: postoji i "nešto" veličine 736,20 GB a to je D: particija.

 

EDIT 2: Podsjetite me da šutnem yebeni kompjutor... Cropanje ne ide da ga hebeš...

Nisam ja ništa prčko.
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.5.2019 5:02 (Spiridon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nestale particije?!
Spiridon kaže...

Evo ss Disk managementa.

 

EDIT: Ne znam kako uvećati sliku... Vidi se da osim C: postoji i "nešto" veličine 736,20 GB a to je D: particija.

Ajd isprobaj Minitool zelenu preporučenu staru verziju alata za spašavanje podataka.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/ostale-softverske-teme/lista-besplatnog-softvera/30365.aspx?page=7&jumpto=1521735&sort=asc&view=flat

 

Prvo probaj sa Lost Partition Recovery, pa ako zeleno nema uspjeha kreni na Damaged Partition Recovery.

 

Podaci su i dalje na particiji, samo nemoj ništa(osim surfanja) zapisivat na disk i bit če valjda ok.Ti si eto nekak obrisal particiju+možda i formatiral particiju na brzaka dakle Quick Format.Podatke buš vjerojatno isčupal bez problema, jer Quick Format zapravo i nije potpuno obrisal podatke.Ali za povrat podataka, za to če ti ipak trebat jedan novi disk od 1TB.Zeleni ili žuti modul, oni rade na sličan način i služe za povrat podataka.

 

Kaj se tiče gornjeg linka, pogledaj video na Google Drive ili u kojoj situaciji koristiš određeni modul kad ga označim mišem.

 

Disk od 1TB košta samo 300kn, pa eto ako ga nemaš tolko če te koštat ovaj cirkus ili povrat podataka.

 

https://www.mall.hr/tvrdi-diskovi-hdd?o=_price

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.5.2019 5:47 (rambox).
12 godina
offline
Nestale particije?!

Hvala rambo... Pričekat ću još poneki savjet, bez uvrede.

A kupovati HDD ne bih... Bolje da obujem vojničke cokule i odšutam smeće u Dravu...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Nestale particije?!
Spiridon kaže...

Hvala rambo... Pričekat ću još poneki savjet, bez uvrede.

A kupovati HDD ne bih... Bolje da obujem vojničke cokule i odšutam smeće u Dravu...

 desni klik na 736,20gb particiju, change drive letter and path i dodaj slovo...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
12 godina
offline
Re: Nestale particije?!
Louis Pluto kaže...
Spiridon kaže...

Hvala rambo... Pričekat ću još poneki savjet, bez uvrede.

A kupovati HDD ne bih... Bolje da obujem vojničke cokule i odšutam smeće u Dravu...

 desni klik na 736,20gb particiju, change drive letter and path i dodaj slovo...

 Ovo da ukucam -> D:\  ?

Nisam ja ništa prčko.
7 godina
offline
Re: Nestale particije?!
Spiridon kaže...

 Ovo da ukucam -> D:\  ?

 da to odaberi i particija bi ti se trebala pojaviti u eksploreru

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.5.2019 6:16 (Louis Pluto).
12 godina
offline
Nestale particije?!

Sad imam dva D diska... Čini se da jednog računa kao removable... S obzirom da se to dogodilo dok sam pokušao formatirati USB stick...

 

I iskočio je prozorčić "What to do with removable storage device"? nakon što sam dodijelio slovo D .

 

Evo ss

Nisam ja ništa prčko.
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.5.2019 6:28 (Spiridon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice