Novi kompjuter se ne pali

poruka: 43
|
čitano: 8.257
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Novi kompjuter se ne pali
Opet problemi. Dakle, kad sam ponovno Namjestila hladnjak za CPU, PC je radio... Kratko. Taman sam pokrenula instalaciju Windowsa i onda se ugasio i ne pali se.
Tena16
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Novi kompjuter se ne pali

Gledaj video i prati sve sta Linus radi.

 

Ako radis sta i on komp bi treba radit bez greske.

 

I copy and pasted my system 32 folder, now I have a 64bit operating system
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Novi kompjuter se ne pali
Tena16 kaže...
Opet problemi. Dakle, kad sam ponovno Namjestila hladnjak za CPU, PC je radio... Kratko. Taman sam pokrenula instalaciju Windowsa i onda se ugasio i ne pali se.

Kada palis PC tj. kada stisnes tipku za paljenje, stiskaj F1, pa F2 pa Delete i tako za redom da upalis BIOS. U BIOS-u provjeri dali ti pokazuje RAM ispravno kao i HDD. Ako nemožeš pristupiti biosu, probaj dodatno provjeriti konektore za napajanje. Ako možeš, provjeri kod nekoga drugoga RAM, grafiičku i HDD. NO, i dalje mislim da ti je maticna stigla neispravna {#}

NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH_NHF_NFH
11 godina
neaktivan
offline
Novi kompjuter se ne pali
Nije napisano jesi metodom eliminacije pokusala drugim napajanjem? Ukoliko je napajanje ispravno ostaje provjeriti CPU odnosno nadogradnja BIOS-a. To ucini tako da sa stranice proizvodjaca vidi listu podrzanih CPU-a analogno revizijama BIOS-a, drugim rijecima pokusaj staviti drugi CPU (koji podrzava i najstarija rev. BIOS-a, ukoliko radi nadogradi BIOS najnovijom revizijom i tada vrati "stari" CPU (pisem s moba tako nemogu provjeriti revizije BIOS-a i podrzane CPU).
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Novi kompjuter se ne pali
Namještajem hladnjaka od procesora ponovo sam uspjela pokrenuti PC. Uđem u BIOS, ali kompjuter ode u sleep mode nakon otprilike 20 sekundi. U 5 minuta temperatura procesora je s 37 stupnjeva porasla na 52, iako ništa ne radim na PC-u. I upravo sad se PC nakon 6-7 minuta ugasio sam od sebe. Bi li pomoglo da stavim novu termalnu pastu? Ali mi nije jasno zašto se pc sam ugasi nakon par minuta.
Tena16
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Novi kompjuter se ne pali
Je li temperatura matične normalna, 30-31 stupanj?
Tena16
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Novi kompjuter se ne pali
Tena16 kaže...
Je li temperatura matične normalna, 30-31 stupanj?

To je normalna temp. za matičnu ploču.

Skini hladnjak procesora, dobro očisti staru termalnu pastu s procesora alkoholom, na sredinu procesora

nanesi novu pastu, količina zrna riže i samo vrati hladnjak natrag, pazi da je konektor vent. procesora

spojen na matičnu ploču na mjesto gdje piše CPU fan.

Ako skineš hladnjak s procesora, promjena termalne paste je obavezna.

Ako nemaš termalnu pastu doma, imaš u Linksu za kupiti Artic Cooling MX-2 ili MX-4.

14 godina
offline
Re: Novi kompjuter se ne pali
Tena16 kaže...
Namještajem hladnjaka od procesora ponovo sam uspjela pokrenuti PC. Uđem u BIOS, ali kompjuter ode u sleep mode nakon otprilike 20 sekundi. U 5 minuta temperatura procesora je s 37 stupnjeva porasla na 52, iako ništa ne radim na PC-u. I upravo sad se PC nakon 6-7 minuta ugasio sam od sebe. Bi li pomoglo da stavim novu termalnu pastu? Ali mi nije jasno zašto se pc sam ugasi nakon par minuta.

 Provjeri da li se vrti ventilator hladnjaka.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Novi kompjuter se ne pali
phoenix2003 kaže...
Tena16 kaže...
Namještajem hladnjaka od procesora ponovo sam uspjela pokrenuti PC. Uđem u BIOS, ali kompjuter ode u sleep mode nakon otprilike 20 sekundi. U 5 minuta temperatura procesora je s 37 stupnjeva porasla na 52, iako ništa ne radim na PC-u. I upravo sad se PC nakon 6-7 minuta ugasio sam od sebe. Bi li pomoglo da stavim novu termalnu pastu? Ali mi nije jasno zašto se pc sam ugasi nakon par minuta.

 Provjeri da li se vrti ventilator hladnjaka.

 

Da, svi ventilatori se vrte. Maloprije sam stavila novu termalnu pastu na CPU i pokrenula PC. Temperatura je opet rasla do nekih 50 stupnjeva , ali se smanjila na 47. Pokušala sam instalirati windows. Kad bi kompjuter trebao restartat, on se ni ne ugasi već se na monitoru pojavi sleep mode i onda mogu samo ići u BIOS ili ponovno pokrenut instalaciju. Kad sam je Ponovno pokrenula, PC se ugasio i vise se ne može upalit.
Tena16
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.7.2014 12:25 (Tena16).
14 godina
offline
Novi kompjuter se ne pali

Kad ga opet upališ uđi u BIOS i provjeri napone (pogotovo napon jezgre procesora). Vidi da li je napon stabilan. Ako je preko 1,4V, smanji ga na cca 1,35 - 1,37 V.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Novi kompjuter se ne pali

U medjuvremenu kvar otklonjen ili?, napisi kako se racunalo ponasa dok se kreces izbornicima BIOS-a? Ukoliko u BIOS-u racunalo "sporo" prolazi kroz izbornike definitivno Cooler ne nalijeze ne CPU kako treba... Eliminiraj gresku, iskljuci svu periferiju, diskove optiku... Isto tako u BIOS-u iskljuci konrtolere na MB (Lan, Audio, USB...), jedino metodom eliminacije pronaci ces uzrok problema na koji moze utjecati mnogo faktora, sretno!

11 godina
neaktivan
offline
Novi kompjuter se ne pali

Da ne otvaram temu...Imam slican problem s kompom...Odnosno ne pali se ponekad. Znaci dogadja mi se da se pojavi blue screen i nakon sto ocu ponovo upalit komp,on se ne pali.Znaci pojavi se slika maticne ploce i nakon toga se ponovo pocinje palit...I tako u krug dok ga ne restartam...No sto je nazanimljivije kompjuter se ponekad normalno upali...Jel znate mozda problem? Svi ventilatori rade,temperature su solidne,RAM ok...Napajanje ok...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Novi kompjuter se ne pali
RadeonSAMP kaže...

Da ne otvaram temu...Imam slican problem s kompom...Odnosno ne pali se ponekad. Znaci dogadja mi se da se pojavi blue screen i nakon sto ocu ponovo upalit komp,on se ne pali.Znaci pojavi se slika maticne ploce i nakon toga se ponovo pocinje palit...I tako u krug dok ga ne restartam...No sto je nazanimljivije kompjuter se ponekad normalno upali...Jel znate mozda problem? Svi ventilatori rade,temperature su solidne,RAM ok...Napajanje ok...

 Pregledaj ovu temu: http://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/bsod-sto-zasto-kako/21360.aspx

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice