Novi RAM -> Restart CMOS -> Zvuk u samo 1 kanalu

poruka: 27
|
čitano: 2.158
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Novi RAM -> Restart CMOS -> Zvuk u samo 1 kanalu

Dakle, jutros instalirao novu RAM memoriju: PC-12800, 16 GB (2x8GB), G.SKILL Ripjaws X series, F3-12800CL10D-16GBXL, DDR3 1600MHz

 

Nije htjelo bootat pa izvadio bateriju i vratio ju nazad - tek kasnije shvatio da imam CLEAR botun na maticnoj.

 

Poslije palim racunalo i imam zvuk samo u lijevom zvucniku. Probao sam iz device managera traziti updejt za sve audio related i pise da je zadnja verzija. Nije do zvucnika jer spojeni na mobitel sviraju zvuk na sve zvucnike.

 

Ne znam koliko je ovo sve vezano, ali s obzirom da je jucer sve radilo mora biti.

 

Bio bih zahvalan kad bi mi netko pomogao otkloniti problem. Hvala!

“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.” – Stephen Hawking
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.8.2017 19:12 (SwaggerBeast).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Novi RAM -> Restart CMOS -> Zvuk u samo 1 kanalu

Jel RAM kompatibilan s pločom? Jel imaš zadnju verziju BIOS-a?

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Novi RAM -> Restart CMOS -> Zvuk u samo 1 kana

Ploca je ASRock 870 Extreme3:

- Supports DDR3 2000(OC)/1866(OC)/1800(OC)/1600(OC)/1333/1066/800 non-ECC, un-buffered memory
- Max. capacity of system memory: 16GB

RAM je 16gb DDR3 na 1600, dvi plocice. Tako da mislim da definitivno je?

 

Iako kad odem na stranicu maticne i uzmem ovaj doc sa svim memorijama (qvl) nema F3-12800CL10D-16GBXL koda:

http://www.asrock.com/mb/memory/870%20Extreme3.pdf

 

Je li mozemo potvrdit ovo prije nego sto prijedjem na updejtanje BIOSa.

“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.” – Stephen Hawking
14 godina
offline
Novi RAM -> Restart CMOS -> Zvuk u samo 1 kanalu

Ja na linku vidim samo 4GB pločice najviše. Kako su sada bile raspoređene memorije? Dakle, prije upgradea?

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Novi RAM -> Restart CMOS -> Zvuk u samo 1 kana

Po 2gb u dva od 4 slota. Dakle 2x2gb. Sad je 2x8gb. Sve normalno radi osim tog zvuka.

“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.” – Stephen Hawking
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.8.2017 20:17 (SwaggerBeast).
14 godina
offline
Novi RAM -> Restart CMOS -> Zvuk u samo 1 kanalu

Znam da sve radi, ali ovo nije prvi put da čujem za ovaj problem. Probaj se igrati s položajima memorije. Znam da zvuči glupo, ali probaj izvaditi jednu pločicu RAM-a i ostaviti samo jednu (u prvom slotu) i vidi hoće li zvuk biti bolji.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.8.2017 22:30 (softwaremaniac).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Novi RAM -> Restart CMOS -> Zvuk u samo 1 kana

Evo igrao sam se sa razlicitim polozajima memorije. Od jedne plocice u kanalu pa do dvije u dva, cak vratio i staru RAM memoriju i zvuk jos uvijek bude samo na jednom od dva zvucnika.

 

Dakle, izgleda da nije rijec o tome je li memorija kompatibilna s maticnom plocom?

 

I jos sam jednom restartirao CMOS, nije ni to pomoglo.

“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.” – Stephen Hawking
14 godina
offline
Novi RAM -> Restart CMOS -> Zvuk u samo 1 kanalu

wow, okay, ovo je čudno, jesu ti svi driveri up to date?

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Novi RAM -> Restart CMOS -> Zvuk u samo 1 kana

Bio an stranici od maticne pod supportom nemaju neke bajne updejtove, zadnji put su objavljivali 2010. Instalirao sam sve moguce koje sam nasao tamo, a da su audio related iako su za win7. Takodjer sam instalirao i zadnju verziju BIOSa, ta je iz 2011. Za same zvucnike sam poslao mail njihovoj podrsci jer nema tog modela na stranicama.

 

Sto se tice updejta preko device managera unutar win10 to sam isto sve provjerio i sve je up to date. Ali mi za ova dva audio kabela stoji ovo:

Sto mi ponovo nema smisla jer sam provjerio zvucnike na mob i radi sve ok.

 

“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.” – Stephen Hawking
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.8.2017 0:03 (SwaggerBeast).
15 godina
offline
Re: Novi RAM -> Restart CMOS -> Zvuk u samo 1 kana
SwaggerBeast kaže...

Evo igrao sam se sa razlicitim polozajima memorije. Od jedne plocice u kanalu pa do dvije u dva, cak vratio i staru RAM memoriju i zvuk jos uvijek bude samo na jednom od dva zvucnika.

 

Dakle, izgleda da nije rijec o tome je li memorija kompatibilna s maticnom plocom?

 

I jos sam jednom restartirao CMOS, nije ni to pomoglo.

 Zamjena memorije nebi trebala imati veze sa tvojim problemom. Ako ti PC radi OK bez restarta, BSOD ili frizanja onda je sve OK sa memorijom.

 

Moraš bolje objasniti problem, gore pišeš da ti radi samo lijevi zvučnik, a ovdje na jednom od dva zvučnika. Koji ti je zvučnik prestao raditi i da li se zvuk vraća na njega kada si vratio staru memoriju?

 

Pogledaj u Realtek HD Audio Manageru da li ti je Main Volume na sredini a Speaker Configuration na Stereo.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
6 godina
neaktivan
offline
Novi RAM -> Restart CMOS -> Zvuk u samo 1 kanalu

Sasvim je moguće , da ti se desilo pregorenje , i to samo djelimično , zvučne kartice na ostalim kanalima i frekvencijama.

 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Novi RAM -> Restart CMOS -> Zvuk u samo 1 kana
boxer kaže...

 

Moraš bolje objasniti problem, gore pišeš da ti radi samo lijevi zvučnik, a ovdje na jednom od dva zvučnika. Koji ti je zvučnik prestao raditi i da li se zvuk vraća na njega kada si vratio staru memoriju?

 

Pogledaj u Realtek HD Audio Manageru da li ti je Main Volume na sredini a Speaker Configuration na Stereo.

  Jedan od ta dva zvucnika koji ne radi je lijevi. Imam subwoofer i dva zvucnika koji idu u njega, a subwoofer u racunalo. Lijevi ulaz na subwooferu ne reproducira zvuk na tom zvucniku. Pa sam zato prvo mislio da je problem u zvucnicima, ali sam provjerio sa drugim izvorom (mob) i rade i lijevi i desni. Zvuk se ne vraca sa starom memorijom.

 

Gledao sam Realtek Audio Manager odmah na pocetku svega ovoga i bilo je sve tako, ali sada ga nemam. Valjda sam prebrisao te drivere kad sam skidao za maticnu, reinstall sam zadnje drivere sa Realtek stranice i nemam ga jos uvijek. Ali bio je na stereo i centralan vec prije.

 

“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.” – Stephen Hawking
14 godina
offline
Re: Novi RAM -> Restart CMOS -> Zvuk u samo 1 kana
Daliboris kaže...

Sasvim je moguće , da ti se desilo pregorenje , i to samo djelimično , zvučne kartice na ostalim kanalima i frekvencijama.

 Kako utvrdit da se radi tocno o ovome?

Nisam nikad kupovao odvojeno zvucnu karticu, je li to onda znaci da bi u tom slucaju trebalo mijenjat cijelu maticnu ili samo zvucnu karticu posebno nadogradit?

“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.” – Stephen Hawking
12 godina
offline
Re: Novi RAM -> Restart CMOS -> Zvuk u samo 1 kana
SwaggerBeast kaže...
Daliboris kaže...

Sasvim je moguće , da ti se desilo pregorenje , i to samo djelimično , zvučne kartice na ostalim kanalima i frekvencijama.

 Kako utvrdit da se radi tocno o ovome?

Nisam nikad kupovao odvojeno zvucnu karticu, je li to onda znaci da bi u tom slucaju trebalo mijenjat cijelu maticnu ili samo zvucnu karticu posebno nadogradit?

 ako je ona izgorila onda uzmes zvucnu na PCI ili USB

6 godina
neaktivan
offline
Re: Novi RAM -> Restart CMOS -> Zvuk u samo 1 kana
SwaggerBeast kaže...
Daliboris kaže...

Sasvim je moguće , da ti se desilo pregorenje , i to samo djelimično , zvučne kartice na ostalim kanalima i frekvencijama.

 Kako utvrdit da se radi tocno o ovome?

Nisam nikad kupovao odvojeno zvucnu karticu, je li to onda znaci da bi u tom slucaju trebalo mijenjat cijelu maticnu ili samo zvucnu karticu posebno nadogradit?

 Kupiš neku kvalitetniju PCI zvučnu karticu (nemoj USB , nevalja obično jer su govna) , i imaš bolji zvuk nego što si ikada imao. Samo u BIOSu izgasiš , ako imaš opciju , integriranu zvučnu.

14 godina
offline
Re: Novi RAM -> Restart CMOS -> Zvuk u samo 1 kana
1950Killer kaže...

 ako je ona izgorila onda uzmes zvucnu na PCI ili USB

Daliboris kaže...

 Kupiš neku kvalitetniju PCI zvučnu karticu (nemoj USB , nevalja obično jer su govna) , i imaš bolji zvuk nego što si ikada imao. Samo u BIOSu izgasiš , ako imaš opciju , integriranu zvučnu.

  Kako utvrdit je li stvarno izgorila? Veca je vjerovatnost da ne bi onda uopce zvuka imao da je pa ne bi sad htio bacat pare na zvucnu a na kraju ne bude do nje?

“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.” – Stephen Hawking
12 godina
offline
Novi RAM -> Restart CMOS -> Zvuk u samo 1 kanalu

cekaj, znaci u kucistu nisi dirao nista osim RAMA i baterije? kad si bateriju vadio jesi je izvadio bez da si zagreba ista okolo?

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Novi RAM -> Restart CMOS -> Zvuk u samo 1 kana
1950Killer kaže...

cekaj, znaci u kucistu nisi dirao nista osim RAMA i baterije? kad si bateriju vadio jesi je izvadio bez da si zagreba ista okolo?

 Ma nista, stavio RAM, izvadio bateriju i malo prasine izvukao...

“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.” – Stephen Hawking
6 godina
neaktivan
offline
Re: Novi RAM -> Restart CMOS -> Zvuk u samo 1 kana
SwaggerBeast kaže...
1950Killer kaže...

 ako je ona izgorila onda uzmes zvucnu na PCI ili USB

Daliboris kaže...

 Kupiš neku kvalitetniju PCI zvučnu karticu (nemoj USB , nevalja obično jer su govna) , i imaš bolji zvuk nego što si ikada imao. Samo u BIOSu izgasiš , ako imaš opciju , integriranu zvučnu.

  Kako utvrdit je li stvarno izgorila? Veca je vjerovatnost da ne bi onda uopce zvuka imao da je pa ne bi sad htio bacat pare na zvucnu a na kraju ne bude do nje?

 Probaj ju , upogoniti pod Linux-om. "Live DVD" bi trebao pomoći. Ubuntu , Mint , ili tako nešto , trebali bi prepoznati zvučnu i , ako i tamo ne radi jedan kanal , onda znaš šta je.

12 godina
offline
Novi RAM -> Restart CMOS -> Zvuk u samo 1 kanalu

imas 2.1 sistemac sa 1dnim izlazom i svojim napajanjem koliko sam skuzio? Ako imas s prednje strane izlaz za zvucnike spoji ih tu?

Moguce da je pri jacem pustanju glazbe izlaz izgorio.

Kupi po savjetu jeftinu usb ili pci zvucnu.

Creative SB ili neki mali USB interface.

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.9.2017 6:03 (Luka123).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Novi RAM -> Restart CMOS -> Zvuk u samo 1 kana
Luka123 kaže...

imas 2.1 sistemac sa 1dnim izlazom i svojim napajanjem koliko sam skuzio? Ako imas s prednje strane izlaz za zvucnike spoji ih tu?

Moguce da je pri jacem pustanju glazbe izlaz izgorio.

Kupi po savjetu jeftinu usb ili pci zvucnu.

Creative SB ili neki mali USB interface.

Imam prednji, ali taj nije radio skoro pa nikad. Radic cim ukopcas 2 sek i onda prekine. -.-

Hvala na savjetu, nisam znao za ove usb interface zvucne, narucit cu neku jeftinu za testirat, ako zvuk bude kriminalan kao što su ostali rekli lako cu nadogradit. Samo da znam o cem se radi.

“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.” – Stephen Hawking
14 godina
offline
Re: Novi RAM -> Restart CMOS -> Zvuk u samo 1 kana
Daliboris kaže...
SwaggerBeast kaže...
Daliboris kaže...

Sasvim je moguće , da ti se desilo pregorenje , i to samo djelimično , zvučne kartice na ostalim kanalima i frekvencijama.

 Kako utvrdit da se radi tocno o ovome?

Nisam nikad kupovao odvojeno zvucnu karticu, je li to onda znaci da bi u tom slucaju trebalo mijenjat cijelu maticnu ili samo zvucnu karticu posebno nadogradit?

 Kupiš neku kvalitetniju PCI zvučnu karticu (nemoj USB , nevalja obično jer su govna) , i imaš bolji zvuk nego što si ikada imao. Samo u BIOSu izgasiš , ako imaš opciju , integriranu zvučnu.

 

Luka123 kaže...

imas 2.1 sistemac sa 1dnim izlazom i svojim napajanjem koliko sam skuzio? Ako imas s prednje strane izlaz za zvucnike spoji ih tu?

Moguce da je pri jacem pustanju glazbe izlaz izgorio.

Kupi po savjetu jeftinu usb ili pci zvucnu.

Creative SB ili neki mali USB interface.

 Evo situacija sljedeća:

Kupio sam ovu usb zvucnu za testirat.

Installirao drivere od zvucne i idem testirat i ima u softveru od zvucne da kad kliknes na zvucnik cuje se provjera samo na tom zvucniku (glas kaze 'left front' i 'right front'). Dakle, ja kliknem na desni zvucnik (onaj jedini koji radi) i kaze right front. Sve ok. Kliknem lijevi zvucnik kaze mi left front puno tise na desnom zvucniku!!! Kasnije shvatim da nisam iskljucio u BIOSu zvuk na chipset postavkama, odem u BIOS iskljucim, ponovo radim provjeru i sad se na test desnog zvucnika samo se cuje provjera right front na desnom zvucniku, a kad se testira lijevi ne cuje se nista ni na kojem zvucniku.

I da, pogledao sam na postavkama balans je pola pola desno, lijevo.

 

Izludit cu s ovim. Molim bilo kakve ideje ili rjesenja Hvala!

“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.” – Stephen Hawking
12 godina
offline
Novi RAM -> Restart CMOS -> Zvuk u samo 1 kanalu

cekaj zvucnici rade uredno na bilo kojem uredaju osim tvog kompa? sigurno nije do kabela od njih? jesi probao neke sluse ubost ili druge zvucnike na komp? koji su zvucnici tocno u pitanju?

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Novi RAM -> Restart CMOS -> Zvuk u samo 1 kana
1950Killer kaže...

cekaj zvucnici rade uredno na bilo kojem uredaju osim tvog kompa? sigurno nije do kabela od njih? jesi probao neke sluse ubost ili druge zvucnike na komp? koji su zvucnici tocno u pitanju?

 Genius SW-J2.1 1200, 30W

-Proba sam i druge zvucnike na ovu zvucnu novu i radi sve uredno.

 

“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.” – Stephen Hawking
12 godina
offline
Novi RAM -> Restart CMOS -> Zvuk u samo 1 kanalu

cekaj znaci zezaju te samo ti koje inace 2.1 koristis? prijo onda ti je problem do zvucnika, ako san te dobro razumia. 

da rezimiramo: na integriranoj zvucnoj te zeza jedan zvucnik, spojis na diskretnu usb opet zeza. 

na diskretnu spojis druge stvari rade uredno?

ove 2.1 sta zezaju spojis na neki drugi uredaj normalno rade?

spojis nazad na usb te 2.1 i zezaju?

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Novi RAM -> Restart CMOS -> Zvuk u samo 1 kana

Koju si zvucnu kupio jeli ima iza dva izlaza? Izgleda da je do zvucnika, neprepoznaje ga kao 2.1 sistemac on bi po sebi trebao imati izlaz sa 2 cinc kabela.

Napravio bi ti dijagram ali pisem sa moba.

everyday i'm shuffling...
14 godina
offline
Novi RAM -> Restart CMOS -> Zvuk u samo 1 kanalu

Evo samo da obavijestim da sam riješio problem. Igrao sam se slagalice dok nisam otkrio u cemu je problem da bi na kraju otkrio da je muski audio kabel krivac, valjda se ostetio pa samo hvata zvuk u jednom kanalu. Kad sam ga ukljucio prvi put na drugi uređaj i kad je radilo sve valjda sam pogodio kut pod kojim radi. Radi samo kad ga zategnes na sta je recimo 5 od 360 stupnjeva.

 

Hvala svima na postovima!

“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.” – Stephen Hawking
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice