Ostavljati komp dugo vremena?

poruka: 14
|
čitano: 5.174
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Ostavljati komp dugo vremena?

Ovako,da li je štetno ostavljati komp dugo vremena?

Na primjer,2-3 dana da ga ne gasim?Pošto mi je brat uvjeren da će se pokvariti ako ga dugo ostavimo..Ja njemu ne mogu nikako dokazati da je računar sprava   koja može ostati upaljena koliko hoćemo,jedina je prepreka loša struja i loš napon,zar ne?

 

 

Uvjerite me da je ovo tačno :)

 

Pozdrav braći preko Save Cool 

 

 

 

 

Ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali za ovo drugo nisam baš siguran siguran.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Ostavljati komp dugo vremena?

Ustvari bolje ga je ostaviti upaljenog nego gasiti svaki tren, meni je pc znao raditi i po tjedan dana bez ikakvog restarta bez problema, jedini problem zapravo je racun za struju.

 

Pozdrav i tebi ;)

http://hr-invites.com (chiteri i trejderi nisu dobrodošli) ; last.fm: BORG_CRO
15 godina
neaktivan
offline
Ostavljati komp dugo vremena?

Da, možeš ostavljati po čitave dane, ako hoćeš, sam je problem račun za struju, kako BORG kaže. Jeste, ako imaš slabije napajanje doće i manji račun, zar ne?

  A zapravo ni ne moraš ga držati stalno upaljenog. Samo stvi na hibernaciju i OS će se "dići" za nekoliko sekundi.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Ostavljati komp dugo vremena?

evo meni je u 9 misec radia 27 dana i 23sata u komadu,

jos su bile vrucine i nista, ne brini o tome...

napravljen je da radi, samo ne znam sto ce ti toliko

vrimena radit ako ne foldas, skidas ili ne seedas..

Najbolji osjećaj je upala mišića........ Krema Foruma!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ostavljati komp dugo vremena?

Skidam s rapid premiumom 25 sati dnevno :D

Ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali za ovo drugo nisam baš siguran siguran.
14 godina
protjeran
offline
Ostavljati komp dugo vremena?

Ma ja ga negasim odkad sam ga kupio! Samo ga ugasim pa iščupam sve od iza kad treba očistit FAN ili tak neš..

Ako ti je netko pomogao klikni ispod potpisa HVALA!///www.crotrailers.co.cc - Traileri,gameplay snimke i ostali klipovi za video igre./// Ako gori zeleno, ne znači da sam tu!///B:BC2 nick: DomBaaa
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Ostavljati komp dugo vremena?
Može ga staviti i u stand by. To znatno smanjuje potrošnju struje. A ako trebaš nešt pogledati na njemu il tak neš, samo pritisneš na tipkovnici tipku wake up.
15 godina
neaktivan
offline
Ostavljati komp dugo vremena?

slobodno moze raditi koliko hoce samo stavis na sleep mode ili hibernaciju pa trosi minimalno a torrenti,rapid itd radiNamigiva

Moja graficka je 100% pamuk!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ostavljati komp dugo vremena?

Znam meni bude u hibernaciji,ali brat je uvjeren da će se pokvariti :S

Ljudska glupost i svemir su beskonačni, ali za ovo drugo nisam baš siguran siguran.
14 godina
protjeran
offline
RE: Ostavljati komp dugo vremena?
ulinsky kaže...

Znam meni bude u hibernaciji,ali brat je uvjeren da će se pokvariti :S

pitaj brata u kojem on stoljeću živi?

Ako ti je netko pomogao klikni ispod potpisa HVALA!///www.crotrailers.co.cc - Traileri,gameplay snimke i ostali klipovi za video igre./// Ako gori zeleno, ne znači da sam tu!///B:BC2 nick: DomBaaa
14 godina
neaktivan
offline
Ostavljati komp dugo vremena?

Ma gle,ako hoćeš da traje,najbolje ga drži ugašenog i nemoj ga uopće paliti.Ali čemu onda smisao računala?Svemu se smanjuje "rok trajanja" kada se koristi.Uopće se nemoj brinuti oko toga što ga držiš upaljenog na duže vrijeme.Moj komp je izdržao paklene vrućine,udarce šakom,cjelonoćne maratone online igranja,a nekad ga nisam gasio ni po nekoliko dana za redom.Taj komp sam kupio prije 5 godina,a dan danas radi kao beba(bio je samo jednom na servisu,kada sam stavljao novi tvrdi disk).

alrighty then
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ostavljati komp dugo vremena?

meni isto dugo radi, pogotovo od kad sam se navukao na privatne trackere. uploadanje je ionako sporo, tak da nemam izbora nego ga ostavit upaljenog prek noći i pustit ga da seeda

uskoro na sedmici...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Ostavljati komp dugo vremena?

Book!!

Ma možeš ga ostavljati po cijele dane, ja tu ništa loše ne vidim osim što se ponekad treba čuvati nestanka struje ili pada napona

na električnoj  mreži, tu jedino mogu nastati problemi poput ong nama poznatog a on jest da ti u takvim slučajevima može cvrknuti

napajanje, no to je neizbježan problem nikad neznaš kada može nestati struje, samo ti perušaj na računalu ako treba i tjednima pusti brata to što on priča.He.

 

15 godina
protjeran
offline
Ostavljati komp dugo vremena?

E kad se već priča o ovome pa da ne otvaram temu, kako smanjiti rad računala na minimum preko noći dok se nešto skida? Znam da postoji ono power options ali to ništa ne vrijedi, da li postoji neki bolji način?

 

P.S On topic: Moj laptop radi stalno i još se nije pokvario a nije baš neka kvaliteta...

http://zekidagames.webs.com /// http://www.youtube.com/user/ZeKiDaGames
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice