Paljenje racunara

poruka: 10
|
čitano: 1.373
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Paljenje racunara

Pozdrav drugari,

Kada pritisnem dugme za paljenje nista se ne desava par sekundi (2-3s) i onda krene sve normalno i tako svaki put. Ne kontam sto nece odma da se pali cim pritisnem dugme? Inace racunar radi odlicno, bez ikakvih problema.

Konfa:

MBO: ASUS Z170-P
CPU: Intel I3-6100 3.7GHz
RAM: 8GB DDR4 Kingston 1333MHz
PSU: EVGA 600W
GPU: Radeon R9 380 XFX Double Dissipation 4GB Edition
SSD: Samsung 850 EVO 250GB
HDD: WD Black 2TB SATA
OS: Win 10 pro

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Paljenje racunara

kod mene se kad stisnem dugme normalno odmah upale ventilatori i poslije par sek. kad se inicijalizira MBO krene post od BIOS-a na monitoru i digne system.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Paljenje racunara

Jel to sada tako normalno? Nisam do sada nikad aimao neku jacu masinu, koji god da sam imao odma krene sa postom od BIOS-a, nema toga dijela gdje se prvo pale ventilaroti pa nakon par sekundi krece post od BIOS-a?

16 godina
moderator
online
Re: Paljenje racunara

To ti je tako oduvijek ili se to tek sad (kad? koliko je računalo staro?) počelo manifestirati?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Paljenje racunara

Ja sam racunar kupio polovan, tako da ne znam prije toga kako je bilo. A od kada sam ga ja kupio tako je, ima nekoh 10-ak dana. Kupljeno je prije tacno 2 godine.

16 godina
moderator
online
Re: Paljenje racunara

Trebao bi se javiti netko tko ima isto ili slično napajanje - ako se njemu događa to isto, OK. Ako se ne događa to isto, onda je moguće da nešto ne štima... Možda koji kondenzator "propišao" (to ne bi trebao biti slučaj na tako "mladim" komponentama, ali ipak...)?

 

Uglavnom, kad bi na računalo spojio drugo napajanje, onda bi barem saznao je li napajanje uzrok problemu. Ako nije napajanje, onda najviše naginjem matičnoj ploči.

 

To što se sad računalo još uvijek pokreće, ako to nije inače normalno ponašanje tog napajanja, matične ili čega već, to bi moglo značiti da ćeš u budućnosti imati problema, odnosno da će doći dan kad se neće pokrenuti.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Paljenje racunara

Meni to izgleda cudno, kao da nesto ne stima kako treba ili mozda da ima neka opcija da se to ukljuci odnosno iskljuci. Treba mi otprilike 20-25 sekundi dok se sistem skroz digne, da li je to dobro buduci da mi je OS na SSD-u? Meni to izgleda sporo, sada nisam nikada imao SSD tako da ne znam bas da li je to okej?

16 godina
moderator
online
Re: Paljenje racunara

Testiraj brzinu SSD-a programom poput CrystalDiskMark. Provjeri Health/SMART programom poput HD Tune ili SSD-Z situacija i za SSD i za HDD.

 

Odštekaj HDD pa onda vidi koliko brzo se tada računalo pokreće.

 

Nisi napravio čistu instalaciju Windowsa? Ako nisi, onda sporije pokretanje može biti uzrokovano i smećem koje je prijašnji vlasnik ostavio/instalirao.

10 godina
offline
Re: Paljenje racunara

Koliko sam pročitao nakon pojave BIOS-a sve normalno radi pa sumnjam da je do periferije (hdd, sdd itd.) ... dakle to je pauza 2-3sec  prije beep-a i startanja BIOS-a.

Kod mene tako radi od početka a mjenjao sam napajanje i ništa se nije promjenilo. Isto me je to iznenadilo kad sam prvi put startao jer sve mbo koje sam prije imao nisu imale toliku pauzu (čak sam par puta resetirao dok nisam shvatio da to nije greška već kod ove mbo pravilo).

11 godina
neaktivan
offline
Re: Paljenje racunara

Bilo je u biosu stavljen delay na 3 sekunde. Hvala Vam na pomoci.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice