PC se gasi kod igranja

poruka: 8
|
čitano: 1.854
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
PC se gasi kod igranja

Pozz, ako mogu pitat nekoga za savjet.
Znači, kompjuter se gasi kod igranja 2 određene igre (Skyrim i BeamNG Drive) dok na ostalima (Farming simulator 17  i GTA5) radi normalno.

Obično prije gašenja temperature procesora i grafičke budu 70-80 C koliko uspijem pogledati.

Kada se ugasi, ustvari nestane slika, kućište i daje radi, a onda moram ručno ugasiti i upaliti PC.

Nakon ponovnog paljenja nema nikakve obavijesti o grešci, jedino ako je bio upaljen internet pretraživač ponovno učita stranicu na kojoj je bio.

Nisam siguran je li do hardwera ili softwera, pa barem da pitam ovdje  i eliminiram jednu stvar. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
PC se gasi kod igranja

Ako se to događa samo sa nekim igama može biti da je do driver-a.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: PC se gasi kod igranja

Sve driveri su obnovljeni. Za grafičku redovito napravim update preko AMd, a za ostale preko Driver boostera.

15 godina
offline
Re: PC se gasi kod igranja

Temperatura od 80C za procesor i grafičku karticu je povisoka.

 

Imaš li ventilatore u kućištu, jedan sprijeda da ubacuje, a jedan otraga da izbacuje vrući zrak?

 

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
7 godina
neaktivan
offline
Re: PC se gasi kod igranja

Imaju dva, jedan sprijeda koji je došao s kućištem, ali taj je zatvoren, nema rupice za zrak.

Drugi je na vrhu, on izbacuje zrak.

11 godina
odjavljen
offline
Re: PC se gasi kod igranja

Za početak ja bi išao da spustim malo temperature. Ako ti to napravi, da kučište i dalje radi, monitor crn, vjerojatno se slika ugasi zbog grafičke.

...................................... funny facts
7 godina
neaktivan
offline
Re: PC se gasi kod igranja

Pa i sam sam sumnjao na grafičku, prije godinu dana su mi je već jednom zamijenili (nova kartica otišla nakon mjesec dana). Dobio sam novu, istu. 

Piše da su ovu novu testirali Heaven benchmarkom i y-cruncher istovremeno u trajanju od 23 sata (gledam na računu) prije nego su mi je predali.

Još imam garanciju na nju, pa bih trebao skoknuti do njih onda.

15 godina
neaktivan
offline
Re: PC se gasi kod igranja

Predložio bih neke od standardnih postupaka kao kod pregrijavanja kompjutera.

Prvo posiši svu prašinu iz kompjutera, sa grafičke kartice i iz napajanja (pazi da ne zavrtiš ventilatore kod usisavanja, jer ventilator se ponaša kao dinamo kada nije pod naponom- napajanje nemoj otvarati!)

Ako imaš iskustva promijeni termalnu pastu na procesoru kompa, kao i na grafičkoj kartici, (a i možeš na hladnjaku chipseta ako se može skidati)

probaj komp koristiti (za probu ) sa otvorenom bočnom stranicom.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice