PC se ne ugasi skroz

poruka: 12
|
čitano: 2.128
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
PC se ne ugasi skroz

Ovako sastavljao sam si novu konfu,znaci proc maticnu ssd i kuciste i cooler, a ostavio sam napajanje graficku rame i hdd,i sad me muči da se izgleda pc ne ugasi skroz,na grafickoj stalno svijetli lampica ona kod gpu power pina,a i kod misa kad se pc normalno ugasi na staroj konfi kad ga upalim dpi se vrati na default kak bi i trebalo,a vamo ostaje kako sam ga stavio prije gasenja,znaci da pc dobiva struju i nakon sto sam isao na shutdown

EUNE LOL: frenkySTYLE
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: PC se ne ugasi skroz

To je normalno , ostane samo +5V STB , ako ne želiš da ti tako radi moraš vidit za tvoju ploču u manualu da li ima mostić za to ili se može možda u biosu isključiti.

Ja to držim uključeno jer ne troši gotovo ništa struje te ledice a noću mi je miš orjentir u mraku a dobro posluži i da na usb punim mobitel usporeno.

15 godina
offline
Re: PC se ne ugasi skroz

a znas li zasto kad recimo otvaram page na browseru cpu fan se ubrza sa normalnih 1100 na nekih 1400 i tako svaki put kad otvorim novi page,malo zivcira

EUNE LOL: frenkySTYLE
9 godina
neaktivan
offline
Re: PC se ne ugasi skroz

Podesi si cooler od proca u biosu da ne diže RPM na malim dizanjima temperatura. Također ako si kloknuo procesor isključi turbo boost.

10 godina
offline
Re: PC se ne ugasi skroz

..neznam koja je ploča tj. što sve od mogućnosti u bios-u imaš ali većina je imala "auto" regulaciju brzine ventilatora  a kad to isključiš (Disable) tada vrte stalno maksimalnom brzinom. Kad je na automatici diže brzinu kako poraste temperatura , tj. ako si počeo surfat ili gledat neki video , igrat zahtjevniju  igricu itd.

13 godina
neaktivan
offline
PC se ne ugasi skroz

To ti je normalno da na grafičkoj ili matičnoj svijetli lampica, tako je i kod mene

ja često upalim svoj komp pomoću wifia preko mobitela, da je komp potpuno bez struje ne bi ga mogao uključiti

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PC se ne ugasi skroz
AF139 kaže...

..neznam koja je ploča tj. što sve od mogućnosti u bios-u imaš ali većina je imala "auto" regulaciju brzine ventilatora  a kad to isključiš (Disable) tada vrte stalno maksimalnom brzinom. Kad je na automatici diže brzinu kako poraste temperatura , tj. ako si počeo surfat ili gledat neki video , igrat zahtjevniju  igricu itd.

 ploča je gigabyte 990 fxa-ud3 i sta god da stavim u biosu ne vrijedi,cak i u biosu cim temp skoci recimo s 25 na 28 odma ga zavrti na 1400,sve sam probao u biosu stelat al ne funkcionira ak imas kakav savjet?

EUNE LOL: frenkySTYLE
10 godina
offline
PC se ne ugasi skroz

Da ne otvaram novu temu, imam slican problem. Pc se na shutdown u windowsu ne izgasi skroz, ostaje svitlit periferija i lampica na maticnoj i grafickoj, ostalo se ugasi. Jedino mogu ga skroz ugasit rucno drzeci tipku. Pretpostavljam da trebam nesto nastimat u biosu da rjesim ovaj problem, znate li sto tocno? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: PC se ne ugasi skroz

Možda nešto ovako? [ klik ]

...................................... funny facts
10 godina
offline
PC se ne ugasi skroz

Nisam siguran koja to opcija, posto imam asusovu plocu. Mozda opcije za ustedu energije ili sl.?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: PC se ne ugasi skroz

Vjerojatno, probaj vidjeti. Iako je PC ugašen a lampice svijetle, očito je još puštena struja kroz određene portov tj usb. 

...................................... funny facts
10 godina
offline
PC se ne ugasi skroz

Rjesio problem, trebalo je samo erp stavit na enable. Sad se sve uredno izgasi. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice