PC se nekada ne pali

poruka: 6
|
čitano: 1.524
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
PC se nekada ne pali

Pozdrav ljudi,

 

prije nekih dva tjedna mi se počeo stvarati čudan problem pri paljenju PC-a... tojest nekad se ne pali uopće... nekad hoće a nekad ne i kada neće bez obzira koliko puta pritisnem gumb za paljenje ništa se ne dogadja... jedini način da ga upalim jeste da ugasim ili upalim napajanje i onda se odmah upali čim resetujem napajanje bez da moram pritisnut gumb odmah se pali... isti i kad ugasim i upalim prekidan na produžnom kablu... od čudnih stvari na hardveru jedino ima da mi ne radi audio kabal od kućišta jer se jedna zelena žičica odlomila... isto u utičnisi mi je gornje uzemljenje bilo malo iskrivljeno al sam to ispravio al problem i dalje postoji... matičnu, proc i ram sam promjenio pre par dana tako da to nikako ne može bit problem a napajanje imam neko brutalno XFX XTR 650W gold staro manje od godinu dana full modularno tako da i to baš ne mislim da je problem... bilo kakve sugestije il slična iskustva bi bili od velike pomoći... inače dok radim na PC-u bilo što nema apsolutno niakkvih problema u radi, niti pregrijavanja nit išta... hvala

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.8.2017 13:00 (daredevil_24).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PC se nekada ne pali

1. Provjeri spoj kabela u kučištu. Posebno napajanja te gumba za paljenje. Možda si čak krivo spojio gumb zamjenio sa resetom i slično.

2. Provjeri utičnicu

3. Provjeri napajanje, testiraj sa 2.

4. Ako ništa od navedenog ne pomaže reklamiraj matičnu

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: PC se nekada ne pali

hvala na savjetu provjerit ću to al matična nije sigurno jer je ganc nova... isti problem se počeo dogadjati još sa starom matičnom...

6 godina
offline
Re: PC se nekada ne pali

Kondenzatori u napajanju su sasvim ok opcija :D

13 godina
neaktivan
offline
Re: PC se nekada ne pali

zvat ću električara ovih dana da pregleda konektore sa instrumentom... ako je napajanje u pitanju dobra stvar je što je još pod garancijom xD

13 godina
neaktivan
offline
Re: PC se nekada ne pali
Ispostavilo se da je napajanje ipak problem...
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice