PC se restarta u odredenim igricama

poruka: 8
|
čitano: 1.686
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
PC se restarta u odredenim igricama

Dakle imam sljedeci problem. Kad igram Dotu komp se redovno restarta. Prije to bilo onako 1x rijetko kad, pa onda svaki game 1x, i na kraju je doslo do toga da cim udem u igru i reconnectam se, nakon 10sec komp se restarta. To mi se nije desavalo u drugim igrama (PUBG, CS...), ali upravo mi se to desilo u Overwatchu, a jucer sam ga igrao neko vrijeme i nije se desilo niti jednom. Cito sam po netu sta bi moglo bit, ljudi pisu da je vjerojatno napajanje ali narucio sam novo napajanje prije manje od 1g i nisam imo nikakvih problema, a opet mislim da ako je stvar do napajanja da bi bilo problema i sa drugim igrama a ne samo sa jednom tj. sada dvije. Takoder kad sam posljednji put reinstalirao windows dobio sam jos jedan problem, a to je ako mi je zvuk stavljen na vise od 72%, cujem static noise/sustanje u slusalicama (mijenjao sam portove, update firmware itd, nista nije pomoglo)

Isprobao sam:
-reinstalaciju igri
-nekoliko puta reinstalacija windows10 + formatiranje ssd
-driveri za graficku su najnoviji i instalirani sa official stranice

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
PC se restarta u odredenim igricama

Imaš dvia moguća problema

 

Loše napajanje- 99% sam siguran da je to

 

A može biti da nabije temperaturu komp i da se restarta, pogledaj temperature, ako nije nikada ciscen ocisti ventove promjeni termalnu.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PC se restarta u odredenim igricama
IDDQD kaže...

 

A može biti da nabije temperaturu komp i da se restarta, pogledaj temperature, ako nije nikada ciscen ocisti ventove promjeni termalnu.

 Ovaj savjet bi trebalo poslušati, malo promotriti temperature, da ne dolazi do pregrijavanja.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
10 godina
offline
PC se restarta u odredenim igricama

Ne bih rekao da je napajanje osim ak nije pokvareno. Corsair ima među najboljim napajanjima a i dosta je jako.

 

Ako si kklokao CPU ili GPU možda si pretjerao pa to izaziva nestabilnost.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
PC se restarta u odredenim igricama

Napravio sam 2 stress testa za gpu i cpu, te sam ih jedno vrijeme ostavio da rade u isto vrijeme da iskoristim sto vise napajanja. temperatura procesora ne prelazi 80 C, a graficka je prosla test bez nekih problema. negdje sam citao da corrupted ram moze raditi ovakve probleme? jer prije sam imao problem sa windows 10 gdje bi svako malo dobio BSOD corrupted memory a to sam rijesio tako da sam zamijenio slotove od rama jer imam 2x2gb + 2x8gb. nisam siguran kako bi mogo provjeriti da li je problemu ramu i u kojim stickovima je taj problem?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: PC se restarta u odredenim igricama

da je RAM nebi ga mogao uopće upaliti.

 

112% sam siguran da si nakratko sa RAM-om. ako ti se restartanje događa prilikom igranja, odnosno kad opteretis sustav, znači da ti je napajaje baš negdje na granici koje bi zadovoljlio tvoj sustav. testovi ne angažiraju cijelokupni sustav odjednom, tako da se jaako teško može dogoditi konzumacija tolike struje kao kod igranja igrica ili primjerice rudarenja. :)

 

kako to isprobati?

 

ovisno koju grafičku imaš, pokušaj joj sa nekim overklokerskim programima (MSI afterburn ili slično) ograničiti napajanje. sad je na 100&.. skini ga na 80% i probaj zaigrat. ako ti se isto dogodi skini ga na 70%.. ako ti se isto događa i nakon 50% onda nije napajanje nego ti se nešto pregrijava. no, najveći potrošaći su ti CPU i GPU (grafika) ... :)

 

možda bi bilo zgodno da napišeš što od hardvera imaš u pc.

 

evo i jedan okvirni kalkulator kako izračunati potrošnju struje: https://outervision.com/power-supply-calculator

 

15 godina
offline
PC se restarta u odredenim igricama

pa imam corsair 550W, i5 2500k, i geforce 960 :S ali otkrio sam u event vieweru da stalno dobivam u paru error kada mi se restarta komp: volmgr 161 i nakon toga dode Kernel Power 41

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: PC se restarta u odredenim igricama
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice