PC se ugasio za vrijeme igranja i ne želi upaliti

poruka: 19
|
čitano: 3.007
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
PC se ugasio za vrijeme igranja i ne želi upaliti

Pozdrav svima,

 

Imam jedan problem.

Naime,jučer i sam igrao svojih sat vremena i PC mi je izbacio BSOD.

Kada sam ga restartao,onda se počeo paliti i nakon par sekundi ugasio i tako u krug,onako kao da se boota,ali se ugasi nakon nekoliko sekundi.

Onda sam malo čekao i zamjenio bateriju na matičnoj sa rezervnom (ni s rezervnom od prve nije upalio) te se tada bootao normalno.

Pošto sam overclockao procesor,mislio sam da je u tome problem,pa sam vratio PC na tvorničke postavke.Isto tako sam stavio ventilatore na grafičkoj na max. jer je grafička bila vruća,ne vrela,ali vruća.

Mislio sam da je to riješilo problem,pošto sam igrao 2 sata bez problema,međutim kada sam ponovo pokrenuo igru zablokirala se i morao sam resitirati PC,i ista stvar,pokušao se bootati i nakon par sekundi se ugasi.

Tada sam izvadio dvije pločice RAM-a i onda je normalno radio.

Prilično sam siguran da nije problem u igri,jer se nije htio ni upalti.

 

Zna li netko u čemu je problem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PC se ugasio za vrijeme igranja i ne želi upal

Kakve su ti temperature idle i full load cpu i gpu ?

Probaj sa drugim napajanjem iako bih rekao da nesto ne stima sa maticnom , ramom ili hard diskom.

Kada dignes windows , kliknes na start i upises u search Reliability History i pogledaj kakve je errore izbacilo.

 

11 godina
offline
Re: PC se ugasio za vrijeme igranja i ne želi upal
MGloc kaže...

Kakve su ti temperature idle i full load cpu i gpu ?

Probaj sa drugim napajanjem iako bih rekao da nesto ne stima sa maticnom , ramom ili hard diskom.

Kada dignes windows , kliknes na start i upises u search Reliability History i pogledaj kakve je errore izbacilo.

 

 Nisam pratio temperature,ali mi je kučište bilo dosta toplo,doduše nisam očekivao probleme pa ga nisam pratio.

Da preventiram pregrijavanje,pojačao sam fanove na GPU do kraja,ma da ću sad kad pokrenem igru pratiti temperature od obje komponente.

Dvije pločice rama su stare par godina,dok su dvije stare svega tjedan dana.

Trenutno testiram RAM sa Memtest86,a nakon toga ću ti javiti Reliability History,pošto Memtest traje dosta,očekuj da ću ti javiti rezultate kroz 2-3 sata.

 

 

 

 

 

 

EDIT:Zaboravio sam reći da kad mi se drugi put PC zablokirao,da je radio svojih 4-5 minuta,i bio je hladan,tako da možda temperature nisu problem,ma da ću provijeriti za svaki slučaj.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2019 21:55 (Jurassic Park).
11 godina
offline
Re: PC se ugasio za vrijeme igranja i ne želi upal
MGloc kaže...

Kakve su ti temperature idle i full load cpu i gpu ?

Probaj sa drugim napajanjem iako bih rekao da nesto ne stima sa maticnom , ramom ili hard diskom.

Kada dignes windows , kliknes na start i upises u search Reliability History i pogledaj kakve je errore izbacilo.

 

 Evo javljam rezultate.

Odradio sam Memtest86 i nema errora.

Max idle temperatura CPU-a je 40c dok je za vrijeme igranja (5 minuta igranja) max 53.

Max idle temperatura GPU-a je 32c dok je za vrijeme igranja (5 minuta) max 58 (ventilatori su na 80%).

Drugo napajanje nažalost nemam,niti ga trenutno mogu dobiti.

Kada sam završio s Memtestom dogodilo mi se ono što mi se kadkad zna dogoditi-PC se boota do Windows Logoa,ali se ne vrti onaj krug (6 bijelih točkica),jer ga ni nema,znači samo slika Windows i ne mogu ništa nego ga resitirati.

Provijerio sam Reliability History i ima dosta errora,od kojih sam par stavio dolje.

 

Nadam se da znaš što ti errori znači jer ja nemam pojma.

 

12 godina
offline
PC se ugasio za vrijeme igranja i ne želi upaliti

Odvrti test za hard disk da vidis da li je ispravan probaj instalirat zadnje drivere sa driver boosterom obavezno za chipset , controlere i system devices.Ako je problem jos uvijek tu napravi frisku instalaciju OS-a i clock procesora vrati na stock dok ne otklonis problem.

Po erroru bi rekao da je kriv RAM ali ne mora biti mozda je samo nekakv glupi error , vjerujem da je ovaj ram 99% ispravan jedino sto si ga ugradio prije tjedan dana i sada imas problem radi njega nesto ne sljaka.

Moj PC  
1 0 hvala 2
13 godina
online
PC se ugasio za vrijeme igranja i ne želi upaliti

Ja bi rekao najprije da je napajanje. Pokušaj drugo napajanje. 99,9%

Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: PC se ugasio za vrijeme igranja i ne želi upal
Shaka111 kaže...

Ja bi rekao najprije da je napajanje. Pokušaj drugo napajanje. 99,9%

 Slažem se. Imao sam slične probleme kad su mi popucali kondenzatori na starom napajanju.

9 godina
neaktivan
offline
Re: PC se ugasio za vrijeme igranja i ne želi upal
Alkaline kaže...
Shaka111 kaže...

Ja bi rekao najprije da je napajanje. Pokušaj drugo napajanje. 99,9%

 Slažem se. Imao sam slične probleme kad su mi popucali kondenzatori na starom napajanju.

 Ne mora biti. Tako sam i ja imao problem sa jednim kompom još Athlon 2, svako tu i tamo bi se samo ugasio i više se ne bi htio upaliti dok nisam izvadio RAM i vratio ga. Promijenio sam i napajanje na njemu i sve što je moglo biti uzrok, ali eto, na kraju sam umjesto 4 sticka stavio 2 u sekundarne utore i tad više nije bilo problema, očito je bilo nešto do matične, moguće da je i kolegi tako.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
5 godina
offline
PC se ugasio za vrijeme igranja i ne želi upaliti

Ako nije do napajanja, onda vjerojatno maticna pise svoje oprostajno pismo.

 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: PC se ugasio za vrijeme igranja i ne želi upal
MGloc kaže...

Odvrti test za hard disk da vidis da li je ispravan probaj instalirat zadnje drivere sa driver boosterom obavezno za chipset , controlere i system devices.Ako je problem jos uvijek tu napravi frisku instalaciju OS-a i clock procesora vrati na stock dok ne otklonis problem.

Po erroru bi rekao da je kriv RAM ali ne mora biti mozda je samo nekakv glupi error , vjerujem da je ovaj ram 99% ispravan jedino sto si ga ugradio prije tjedan dana i sada imas problem radi njega nesto ne sljaka.

 Napravio sam quick scan za errore na hard disku,a sad radim full scan.Drivere sam instalirao i prije i to s Driver Boosterom.OS sam instalirao prije par mjeseci,tako da mislim da tu nije problem.Ne bi ga htio reinstalirati jer sam sve podesio i instalirao,pa bi to htio izbjeći.Sve na PC-ju je trenutno na default uključujući i CPU.Moram priznati da dosta dugo nisam koristio PC na full loadu (igranje zahtjevnih igara i sl.),ali da,od kad sam ga ugradio,dogodio mi se BSOD tokom igranja,i onda kada sam pokrenuo igru u izborniku,slika se samo zamrznula i morao sam ga resitirati.PC mi kad kad ne želi ući u Windowse nego samo bude Windows 10 logo i ne vrte se one točkice u krug,odnosno ni nema ih.

Sad sam napravio system restore na 12.1.2019. i našao sam dva trojanca sa Antimalwarebytes-o.Da li će to pomoći?

Shaka111 kaže...

Ja bi rekao najprije da je napajanje. Pokušaj drugo napajanje. 99,9%

 Ako i je,baš nemam sreće jer mi je prije manje od 2 tjedna istekla garancija.Drugo nemam,jer mi je frend koji ima te jačine trenutno u Austriji,pa ništa od toga,barem za 2 mjeseca.

JozoBozo121 kaže...
Alkaline kaže...
Shaka111 kaže...

Ja bi rekao najprije da je napajanje. Pokušaj drugo napajanje. 99,9%

 Slažem se. Imao sam slične probleme kad su mi popucali kondenzatori na starom napajanju.

 Ne mora biti. Tako sam i ja imao problem sa jednim kompom još Athlon 2, svako tu i tamo bi se samo ugasio i više se ne bi htio upaliti dok nisam izvadio RAM i vratio ga. Promijenio sam i napajanje na njemu i sve što je moglo biti uzrok, ali eto, na kraju sam umjesto 4 sticka stavio 2 u sekundarne utore i tad više nije bilo problema, očito je bilo nešto do matične, moguće da je i kolegi tako.

 Meni se dogodilo to da kad mi se nije htio bootati,nego se gasio svakih par sekundi,i onda kada sam izmješao RAM-e onda je proradio.Doduše trebao sam pogoditi kombinaciju i radilo je sa dva sticka,a ne četiri.Iako sam igrao sa ta 2 RAM-a nije se ništa dogodilo,ma da sam igrao 2-3 sata.

Sad sam probao staviti sva 4 sticka,pa ću vidjeti hoće li se ponoviti.

SamoPitam3 kaže...

Ako nije do napajanja, onda vjerojatno maticna pise svoje oprostajno pismo.

 Matičnu sam kupio rabljenu,pa je i to moguće.

Postoji li neki način odnosno software za testirati napajanje ili matičnu?

12 godina
offline
PC se ugasio za vrijeme igranja i ne želi upaliti

Najjednostavniji nacin za rjesavanja problema na pc je eliminacijom , na hardver koji sumnjas da je u banani njega se izvadi van i stavi zamjenski pa se vidi da li je to problem.
Nekako bi napajanje sada iskljucio ne vjerujem da je pokvareno jer se tad pc ne bi zamrznuo nego restartao.Ako nije softverski problem onda je maticna da nesto zeza.

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: PC se ugasio za vrijeme igranja i ne želi upal
Jurassic Park kaže...
Shaka111 kaže...

Ja bi rekao najprije da je napajanje. Pokušaj drugo napajanje. 99,9%

 Ako i je,baš nemam sreće jer mi je prije manje od 2 tjedna istekla garancija.Drugo nemam,jer mi je frend koji ima te jačine trenutno u Austriji,pa ništa od toga,barem za 2 mjeseca.

 ako si blizu zadra, imam ti jedno 100% ispravno 550w gold napajanje od superflowera koje koristim za rezervu i testiranje, pa ti mogu posuditi

11 godina
offline
Re: PC se ugasio za vrijeme igranja i ne želi upal
picajzla0707 kaže...
Jurassic Park kaže...
Shaka111 kaže...

Ja bi rekao najprije da je napajanje. Pokušaj drugo napajanje. 99,9%

 Ako i je,baš nemam sreće jer mi je prije manje od 2 tjedna istekla garancija.Drugo nemam,jer mi je frend koji ima te jačine trenutno u Austriji,pa ništa od toga,barem za 2 mjeseca.

 ako si blizu zadra, imam ti jedno 100% ispravno 550w gold napajanje od superflowera koje koristim za rezervu i testiranje, pa ti mogu posuditi

 Nažalost,nisam blizu tebe,ali puno hvala na ponudi.

11 godina
offline
PC se ugasio za vrijeme igranja i ne želi upaliti

Evo mali ''update''.

Nisam puno koristio PC u zadnje vrijeme,a upravo sam saznao da imam garanciju na napajanje (ispada da je duže nego što sam mislio) te ga sutra nosim u Links na provjeru.

Druga stvar koja me zabrinjava je grafička koju sam kupio rabljenu preko eBaya.

Naime,kada sam zadnji put igrao,odonosno čim sam upalio igru,pojavile su mi se crte,odnosno artifakcije,pa me sad brine da grafička crkava.

Kolike su šanse da je grafička u kvaru?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: PC se ugasio za vrijeme igranja i ne želi upal

Velike

 

Nebi bilo loše da probaš s drugom grafom

AMD=pokvareni podmukli gadovi !!!
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.2.2019 3:05 (nicky.sl).
11 godina
offline
Re: PC se ugasio za vrijeme igranja i ne želi upal
nicky.sl kaže...

Velike

 

Nebi bilo loše da probaš s drugom grafom

 Čak iako sa grafčku testirao sa Furmarkom 1 sat bez da se PC ugasio/BSOD-ao,i bez artifakta?

 

EDIT:pošto trenutno nemam drugu grafičku,postoji li neki software s kojim bi mogao utvrditi da li je grafička ispravna ili ne?

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.2.2019 13:41 (Jurassic Park).
12 godina
offline
Re: PC se ugasio za vrijeme igranja i ne želi upal

Artefakti mogu biti i softverski problem , mozes probat smanjit clockove pa ces vidjet , najbolje probaj u par igara pa ces znati.

Ako imas mogucnosti treba dati profesionalnoj osobi da utvrdi kvar i kaze cijenu popravka ukoliko je moguc.

11 godina
offline
Re: PC se ugasio za vrijeme igranja i ne želi upal
MGloc kaže...

Artefakti mogu biti i softverski problem , mozes probat smanjit clockove pa ces vidjet , najbolje probaj u par igara pa ces znati.

Ako imas mogucnosti treba dati profesionalnoj osobi da utvrdi kvar i kaze cijenu popravka ukoliko je moguc.

 Sutra nosim napajanje,grafičku i RAM kod kolega koje rade u informatici.

Nadam se da će oni moći reći u čemu je kvar.

Inače nisam znao da artefakti mogu biti softverski problem,ma da kod mene nisu samo artefakti problem,nego i gašenje PC-ja za vrijeme igranja.

Pod ''smanjiti clockove'' misliš downclockati grafičku putem MSI Afterburnera?

Neće li to smanjiti performanse grafičke?

I da,danas sam igrao Rise Of The Tomb Raider i nije se ništa dogodilo,ali svejedno ne mislim da je to do igre u kojoj mi se to dogodilo (Resident Evil 2 Remake),jer igra čak nije ni piratska.

12 godina
offline
PC se ugasio za vrijeme igranja i ne želi upaliti

Da na to sam mislio , smanjio bi performanse.

Ako neka komponenta ne valja , najlakse ces tako skuzit sto nije u redu.

Moj PC  
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice