Plava anomalija na monitoru

poruka: 12
|
čitano: 6.745
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Plava anomalija na monitoru

Pozdrav.

Ovako, počela mi se pojavljivat plava anomalija pogotovo prilikom gašenja ili resetiranja računala te prilikom ulaska u igru, (kada je crni ekran dogodi se situacija na slici 2 - samo je ta palava boja kričava), i nakon početka animacije sve je opet u redu.

Prilikom gašenja (windowsi odrade svoje i kada dođe crni ekran) pojavi se krug koji nestane kada se monitor sam isključi, ( slika 1 - također kričavi). Ne svaki put ali često.

U Windowsima radi normalno kao i u igrama - nema nikakvih anomalija (makar za sada)..

Pa me zanima dali to odlazi grafička ili možda monitor. Temperature su dobre.

Hvala

1 - kričavi plavi krug koji se pojavi prilikom gašenja računala 1 - kričavi plavi krug koji se pojavi prilikom gašenja računala
2 2
dotore1
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2009 10:34 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Plava anomalija na monitoru
doktor1 kaže...

Pozdrav.

Ovako, počela mi se pojavljivat plava anomalija pogotovo prilikom gašenja ili resetiranja računala te prilikom ulaska u igru, (kada je crni ekran dogodi se situacija na slici 2 - samo je ta palava boja kričava), i nakon početka animacije sve je opet u redu.

Prilikom gašenja (windowsi odrade svoje i kada dođe crni ekran) pojavi se krug ( slika 1 - također kričavi). Ne svaki put ali često. U Windowsima radi normalno kao i u igrama (makar za sada)..

Pa me zanima dali to odlazi grafička ili možda monitor. Temperature su dobre.

Hvala

zanimljivo...znaci kad ugasis komp to ti se desava na crnom ekranu....e sad, imam jednu ideju kako provjerit dal je do graficke ili do monitora (iako sumnjam na monitor) ovako, probaj iskopcat data kabel i vidi onda dal ce se desavat...ili ako imas neki drugi komp ili neki lap od frenda, probaj na njemu...kad ustanovis sta je, pogledaj dal taj proizvod ima garanciju...ako ima, das ga u serveis i to ti je to...

01010100 01001001 01001111
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2009 10:35 (Tionio).
16 godina
offline
Plava anomalija na monitoru

Ma nemam garanciju. Planiram probat grafičku kod prijatelja jer bi prije reko da se ona sprema u vječna lovišta...

dotore1
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Plava anomalija na monitoru

Ako imas CRT maknu sve magnete u blizini, ak je LCD neam ti pojma....

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Plava anomalija na monitoru
dj_chapz kaže...

Ako imas CRT maknu sve magnete u blizini, ak je LCD neam ti pojma....

pa vidis na slici da je LCD...

01010100 01001001 01001111
16 godina
offline
Plava anomalija na monitoru

Ma kakvi magneti... plus nije to slika mog monitora to sam samo stavio kao primjer

Inače imam CRT

dotore1
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2009 12:29 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Plava anomalija na monitoru
doktor1 kaže...

Ma kakvi magneti... plus nije to slika mog monitora to sam samo stavio kao primjer

Inače imam CRT

ima pravo....gle...kod crt monitora veliki utjecaj imaju magneti (u to spadaju zvucnici) uzmi neki jaci magnet i prodji po nekoj crt televiziji ili monitoru...i pomjesat ce ti se sve boje...isto tako ako televiziju dulje vrijeme ne gasis na dugme (to znaci da je stavljas u standby mod) isto se desi te ju je potrebno ugasiti iz struje i pustiti sat ili dva..zato svi koji imate CRT KLONITE ZVUCNIKE PODALJE OD MONITORA!!!

 

EDIT: a moguce da ti je vrisnuo CRT!! koliko god je star?? kupi si jedan LCD (naravno, ako si u mogucnosti), jer sam se raznoraznih anomalija nagledao u zadnje vrijeme na tim CRT monitorima

01010100 01001001 01001111
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2009 12:43 (Tionio).
16 godina
offline
Plava anomalija na monitoru

Pa okolina monitora je identična zadnjih dvije godine tako da nikakvi magneti ne dolaze u obzir, niti ima zvučnika u blizini!!

Samo me zanim dali je monitor ili grafiča, da ne kupim grafičku, a ono monitor prdne u kesu.

dotore1
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Plava anomalija na monitoru
doktor1 kaže...

Pa okolina monitora je identična zadnjih dvije godine tako da nikakvi magneti ne dolaze u obzir, niti ima zvučnika u blizini!!

Samo me zanim dali je monitor ili grafiča, da ne kupim grafičku, a ono monitor prdne u kesu.

ja ciljam na monitor...al aj ti to provjeri...e i da...probaj monitor iskljuciti iz struje i pustiti ga sat, dva...i vidi dal ce ti se onda desavat

01010100 01001001 01001111
16 godina
offline
Plava anomalija na monitoru

Počelo se to događat i u Windowsima. Slika dobije svjetlo plavu boju... pa nestane.... neznam... Problem mi je šta da kupim, grafičku ili monitor jer probo sam kod prijatelja i grafička je radila, ali to je mogo biti samo trenutak kao i kod mene kada radi bez problema...

dotore1
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Plava anomalija na monitoru

ja sam imo problem di mi je stalno slika na monitoru (CRT) poprimala razne nijanse boja a problem je bio to sta nisam dovoljno uguro konektor u utor :P i skoro sam dobio (kinda) burn-in od instaliranja windows zbog onog glupog misa sa onim "busy" znakom pa kad sam gasio mon. bila mi je slika misa par sekundi... xD

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Plava anomalija na monitoru
Tionio kaže...

 KLONITE ZVUCNIKE PODALJE OD MONITORA!!!

 

Slazem se, ali to vazi samo ako zvucnici nisu magnetski izolirani (srot klasa).

I DONT NEED SEX, THE GOVERNMENT FU*KS ME EVERY DAY
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice