Pregrijavanje? ATI Radeon HD 4870 60 *C

poruka: 43
|
čitano: 14.765
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje? ATI Radeon HD 4870 60 *C
MARKOZD15 kaže...
Bruno Matejcic kaže...
Ja sam imao 9800gt, koja je u rangu 4850 i isto se jako grijala. U bf3 je bez problema dostizala 85C, a jedno vrijeme se kuhala i na 100C, dok joj nisam promjenio pastu. Nije joj nista bilo!

9800 GT nije u rangu sa HD 4850, možda po potrošnji, a ne po performansama.

Situacija je ista kao i HD 6950 i GTX 560 Ti. Tocno se sijecam kad sam kupovao tu 9800gt. Neznam koja je bolja, ali jazlika nije veca od 5-10%

13 godina
odjavljen
offline
Re: Pregrijavanje? ATI Radeon HD 4870 60 *C
Bruno Matejcic kaže...

Situacija je ista kao i HD 6950 i GTX 560 Ti. Tocno se sijecam kad sam kupovao tu 9800gt. Neznam koja je bolja, ali jazlika nije veca od 5-10%

U igrama se ne osjeti puno, na papiru 20 %.

''A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer'' - Bruce Lee
13 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje? ATI Radeon HD 4870 60 *C

Ehh ljudi... sad sam ga malo pocistio i temperature su pale na 46 *C !!! , vise nije 50,60,70,80 :))

A kad igram su 50-60!

Da se facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju, ako si ti jedan od onih 10% stavi si ovo u potpis!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pregrijavanje? ATI Radeon HD 4870 60 *C

To su super temp. iako mi je cudno da ti je u igrama 60°C po tim vrucinama !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje? ATI Radeon HD 4870 60 *C
Ja imam slican problem,naime meni se over heata samo memorija gpu,znaci core i sve ostalo super,samo memorija u iddle +80 c,nesmijem ni pomisliti da je stavim u load,ocistio sam je,nova termalna pasta i opet sve isto,gpu memory u idlu preko 80c
5 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje? ATI Radeon HD 4870 60 *C

Imao sam sličan problem sa Radeonom HD 4850 . Prvo skineš hladilo i staviš novu pastu uključujuči i na memorijske module. Prije toga propušeš kanale na hladilu i ugradiš u pc. Zatim staviš bios koji ti odgovara da fan nema previše okretaja u idle a da se grafa dobro hladi.Nikako ne stavljati overclockani bios več onaj sa normalnim postavkama. Bios staviti obavezno iz windowsa sa ati winflash 2.6.7 (primjer).Prvo stisnuti save i pričekati pola minute a zatim odabrati novi bios i stisnuti "Program". Meni flashiranje ne radi kad skinem  , raspakiram ati_winflash u Documents več moram u Downloads mapu i onda sve radi.Zatim staviti drivere za gpu i gpu gadget (npr. 2.4 ) i prati se vrtnja fana i temp grafičke. Sljedeči korak instalirati FurMark i testirati par minuta grafičku. Temperatura u večini biosa na 100 celzijusa počinje pištati i znači najbolje probati sljedeči bios.Uglavnom nači čete 20 vrsta biosa i uvjek prvo probajte zadnji i najbolji je onaj koji u FurMarku ne pušta grafu iznad 93 stupnja celzijusa a sobna temp 24 ...

Kad ste odabrali bios koji je ok za vas tek onda se mjenja stock cooler za neki zamjenski koji manje buči a bolje hladi.Usput ako se pojave artefakti kod pojedinog biosa onda Ctlr - Alt -Del da se isključi FurMark kod testiranja jer se zna desiti da slika poblesavi kod lošijeg biosa ili neadekvatnog biosa. Zatim vratite onaj bios po save ili stavite novi drugi. Nebojte se neče se uništiti grafa jedino ako nestane struje.

Uglavnom fan 35% temp u idle 55-60 Celzijusa , fan 90% temp u full load nesmije preči 93 Celzijusa. Grafe inače izdržavaju do 130 i onda uvjek odlazi memorija.

 

Skoro da zaboravim na zadnjem djelu kučišta obavezno staviti fan koji ispuhava zrak iz kučišta da se smanji temp cpu-a.Pozdrav...

11 godina
offline
Re: Pregrijavanje? ATI Radeon HD 4870 60 *C
QData11 kaže...

Imao sam sličan problem sa Radeonom HD 4850 . Prvo skineš hladilo i staviš novu pastu uključujuči i na memorijske module. Prije toga propušeš kanale na hladilu i ugradiš u pc....

 čovac je postavio upit prije skoro 6 (slovima - šest) godina 

15 godina
offline
Re: Pregrijavanje? ATI Radeon HD 4870 60 *C
picajzla0707 kaže...
QData11 kaže...

Imao sam sličan problem sa Radeonom HD 4850 . Prvo skineš hladilo i staviš novu pastu uključujuči i na memorijske module. Prije toga propušeš kanale na hladilu i ugradiš u pc....

 čovac je postavio upit prije skoro 6 (slovima - šest) godina 

Tema je starija od tvog naloga na forumu... 

 

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
5 godina
neaktivan
offline
Re: Pregrijavanje? ATI Radeon HD 4870 60 *C

Radeon HD 4000 serie od 256 bita se danas kupuje na Hreliču za 5  ili 10 kn a ako se spoje dvije ili 4 u pc dobijate snagu 4 teraflopsa za cjenu od 50 kuna , zato je aktualno 2018. Za vas koji imate love naručite najbolje i najskuplje kartice i komponente pa i netrebate čitati forume. Ako nevalja bacite i kupite ponovo nove...

6 godina
protjeran
offline
Re: Pregrijavanje? ATI Radeon HD 4870 60 *C
QData11 kaže...

Radeon HD 4000 serie od 256 bita se danas kupuje na Hreliču za 5  ili 10 kn a ako se spoje dvije ili 4 u pc dobijate snagu 4 teraflopsa za cjenu od 50 kuna , zato je aktualno 2018. Za vas koji imate love naručite najbolje i najskuplje kartice i komponente pa i netrebate čitati forume. Ako nevalja bacite i kupite ponovo nove...

 Gorštak jesi to ti?

16 godina
offline
Re: Pregrijavanje? ATI Radeon HD 4870 60 *C
Svako malo dodje neki novi biser na forum, ajde barem nije dosadno.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
offline
Pregrijavanje? ATI Radeon HD 4870 60 *C

4 ove kartice i ms industrial napajanje od 400w za 15kn je pun pogodak

Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Pregrijavanje? ATI Radeon HD 4870 60 *C

Hahahahahaha koji ste vi moroni pa naše firme bacaju brdo ispravnih stvari u reciklažna dvorišta...Uglavnom čitajte oglase po NJuškalu i plačajte po full cjenama ono što je izvučeno iz kontejnera u reciklažnom...Moroni...

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice