Problem s FPS dropanjem

poruka: 3
|
čitano: 960
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Problem s FPS dropanjem

Pozdrav!
Naime imam FX 8350, i frisku gtx 1060 strix (problem se javljao i sa xfx 7870) i sljedeci problem: tokom igre ili zahtjevnijeg posla, ali ajmo uzet tokom igre(najvise nfs payback) gledajuci task manager i hw monitor, primijetim da mi procesor na trenutak padne s cca 85% na cca 30%, a cpu vcore s 1,320 na 0.888, i cpu cores s 3.991 na 1.386 i tad sve steka i lagira sekundu/ 2 i onda se vrati u normalu i tako konstantno.. u cem je problem?

~BATMAN~
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Problem s FPS dropanjem
icoian5 kaže...

Pozdrav!
Naime imam FX 8350, i frisku gtx 1060 strix (problem se javljao i sa xfx 7870) i sljedeci problem: tokom igre ili zahtjevnijeg posla, ali ajmo uzet tokom igre(najvise nfs payback) gledajuci task manager i hw monitor, primijetim da mi procesor na trenutak padne s cca 85% na cca 30%, a cpu vcore s 1,320 na 0.888, i cpu cores s 3.991 na 1.386 i tad sve steka i lagira sekundu/ 2 i onda se vrati u normalu i tako konstantno.. u cem je problem?

 Moguće da ti ce proc pregrijava pa zbog toga obara frekvenciju da se ohladi ili možda se VRM na ploči pregrijava pa zbog toga obara, malo prati temperature pomoću HWInfo64 pa javi ili je samo do bios postavki.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
12 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s FPS dropanjem

Temperature procesora su do max 51º.. ali kolko vidim cputin ide i do 70º.. sto je taj cputin?

 

Edit: stavio sam stock cooler i drugu pastu i njega vrti na 6300 okretaja i vise.. temperature CPU-a skacu i preko 70º ali ne dropa fps i ne pada voltage na 0.888 nego drzi u normali.. najmanji je 1.260... vratim jaci cooler, pokrenem igricu, dropaju fps-i, pada voltage na 0.888 ali donekle drzi temperaturu CPU-a u normali.. sta je problem?

 

~BATMAN~
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.1.2018 13:31 (icoian5).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice